Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

2 minutes ago, Tormund said:

Samo ne znam zašto se onda zgrožavate i osuđujete Jabuselea. Legitimno je da i njegove poteze prihvatite kao što prihvatate Ledeja. Jabusele se, takođe, borio za svoj tim i pokušao da ga podigne iz letargije.
Odvratni su obojica što se mene tiče.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока
 

Evo, o tome pričam, vrlo brzo dođemo do Ledejeva prljava igra == Jabusule rvački zahvat.

Premlaćivanje navijača uz sklanjanje policije (više puta) == sukob navijačkih grupa

Hebeno svekonedjeljno gostovanje na jutarnjim programima i raspirivanje mržnje == Bio i Ostoja na TV Prva i pričao kako je on sjajan-bajan i kako je vozdigao Partizan (dok namješta nove šiške)

 

Neke stvari se mogu izmjeriti i uporediti, nije sve isto.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Ledej se u celoj Srbiji satanizuje kao Sadam Husein 2003 u Americi...


A koreni problema Amerika/Covic se opet po strani ostavljaju, a oni sami drugima crtaju metu.


Zato Edin i Kole i nisu podobni, jer nisu marionete kao onaj mladi komentator sa arene, tako su i u Americi skidali novinare i tv voditelje koji su ukazivali drugačije.






Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 3
  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, crni_bombarder said:

 a taj linč će pošteni Covic da pokrene.

 

A sta mu to pa preostaje?

Sta o kosarci i zna?

Cime se bavio ovih svih 10+ godina nego li Partizanom i mucenjem sto veceg blata?

Nije se sigurno bavio Evroligom...

 

Inace, nekako ispod radara je prosla ona banana na zapisnickom stolu.

Da nije bila mozda upucena onoj sto pusta sat?

Ili npr. Ledeju kad je istrcavao na centar.

 

Pa gadjanje telefonom kad je napustao utakmicu.

Lik je sinoc adekvatno kaznjen i izbacen za 2 poteza, od kojih su oba bila bas ono sta je svirano. 

Nista manje i nista vise.

Lik je imao 2 nesportska poteza i dobio 2 nesportske.

Nikome nije zafalila dlaka sa glave.

 

Sad sto neko to predstavlja kako predstavlja, njima na cast.

A moze slobodno da mi objasni po cemu je to udarac Ledeja opasniji od onog uletanja u Pantera.

 

Ne pise se ni o gadjanju Zeljka, nego o njegovoj kzs, gde je cestitao protivniku, kao uvek do sada i nije rekao nista sto se ne cuje na stotine utakmica ovog vikenda.

 

O vredjanju Zeljka, Trifunovica, Ledeja, Pantera da ne pisem, uzasna praksa obe navijacke grupe.

Ili ce neko reci da se nije culo.

 

Nego, sta je bilo sa prekidanjem utakmica kod uvreda sa tribina?

 

Ali dosta o njima, imamo mi preca posla.

Ne bi me iznenadilo da Frenk dobije nagradu u Monaku...

Napad na pocetku utakmice mora bolje, to nam je bio plus citave prosle godine, a odbrana ionako prima 16- 19 poena do prvog TV tajmauta.

 

Isto tako, Naneli ulazi posle 5-7 minuta i ne izlazi do kraja.

Uvek kada udje, nas napad prodise.

Ove godine, osim sto opet nemamo zamenu za Ledeja, sad nemamo ni alternativu za Nanelija.

Trifa se nikako ne snalazi u napadu, niti skoka, niti ubacene otvorene trojke.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, crni_bombarder said:

Ledej se u celoj Srbiji satanizuje kao Sadam Husein 2003 u Americi...


A koreni problema Amerika/Covic se opet po strani ostavljaju, a oni sami drugima crtaju metu.


Zato Edin i Kole i nisu podobni, jer nisu marionete kao onaj mladi komentator sa arene, tako su i u Americi skidali novinare i tv voditelje koji su ukazivali drugačije.






Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

sta-ti.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako vole komsije da pisu na ovoj temi i da nam objasnjavaju sta je fair play i sportsko nadmetanje. 

Onaj jak i nesportski faul nad Gidraitisom je zaista skandalozan i obogacuje "portfolio sranja" Ledeja. Dobrom i postenom Gidraitisu nije preostalo nista drugo nego da jurne na Ledeja. 

Edited by DOXA
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

"Sudije su te koje odlučuju, svirale su mu dve tehničke greške i to je automatsko isključenje. On je bio izuzetno motivisan, dao je sigurno taj početni elan i zanos ekipi, to je sigurno. Da li je bio toliko nervozan ili nije, pravo da vam kažem ne znam, ali nije samo on učestvovao, targetirati jednog igrača ne verujem da je baš korektno. Sa te strane sigurno da svaki igrač treba da bude miran i da doprinosi nekoj dobroj atmosferi na parketu na obe strane. Bilo je nekih igrača koji su bili mirni, bilo je nekih koji su bili manje mirni, ali eto, utakmica povuče, na kraju krajeva videli ste pozdravljanje svih aktera, to nikad među nama nije bio problem, šta se desi na terenu ostane na terenu i to je to."

 

Ovo je reč za reč Željkova izjava na pitanje zašto je LeDay bio toliko agresivan. Gedraitis, pa potom i Nedović su od početka utakmice treštokovali i dobacivali, što je naravno dozvoljeno i ne opravdava glupost LeDay-a kada je gurnuo Nedovića. Inače, taj momenat gde treštokuješ protivnika u stilu himare i onda sa zemlje širiš ruke gledajući ka sudijama mi je baš mlakonjski, ako si treštoker baja nasmej se cinično kako smo videli da umeš ili klimaj glavom, ali to je manje važno. Očigledno je Zek bio meta dozvoljenih provokacija, ali na ovom forumu smo dan za dan u prilici da čitamo neke elokventne (i neke ne toliko elokventne) forumaše koji čeri pikuju deo rečenog ili viđenog, što nekako i ide u duhu foruma. 

Zeku su pripisali i rebro Ivanovića, uklopili sa sinoćnjim situacijama i onda dodali pomenutu trešnjicu sa 10+ postova u kojima se kritikuje Željkova izjava i zaključak da on očigledno to pospešuje, ohrabruje ili planira. Ekipa Zvezde je izašla vrlo našpanovano i spremna na košarkašku tuču, te pored pomenutih verbalnih okršaja iniciranih od strane Gedraitisa i Nedovića, imali smo i nekoliko faulova poznatijih kao sikirica, ali valjda je pogrešno stavljati stvari u kontekst agresivnosti, tenzije i drskosti, a i tanka je linija između konteksta i relativizacije.

 

Ovo jednostavno nije tačno, Željko namerno laže, tj dezavuiše javnost i pravda se.

 

Ledej je dobio nesportsku i tehničku pa je zbog toga isključen.

 

Inače ako pogledate snimak, videćete da sudija prvobitno uopršte nije svirao faul u toj situaciji, nego kao sve regularno (toliko o sudijama), svirali su obostranu tehničku Teodosiću i Ledeju (pokazao sudija T i na jednog i drugog), pa kada su pogledali snimak i videli da je ipak Ledej namerno udario Nedovića, onda su mu dali neposrtsku, a poništili tehničku, samo da ga ne bi isključili.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

Stranac ometa srpskog Reprezentativca u odbrani...

:default_coffee:

 

Uff a u narednih 30 sekundi, Željko hteo da Ašik metodom osigura slobodna bacanja, pa kada izlazi Kaminski, a Smajlagić se sprema da ga zameni, on ubaci PJ (koji je sa 4 lične izašao pre 1 min), da bi PJ ubacio bacanja... I naravno PJ prvo maši bacanje, pa 15 sekundi kasnije pravi glupo 5. ličnu na preuzimanju Bolomboja, karma...

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su igraci najmerodavniji da kazu ko je prljav. A glasanje od pre par meseci je jasno dokazalo da Zek to nije. Bar nije na podijumu. Ledej zna da bude previse agresivan i na taj nacin provokativan, ali da zeli da nekoga povredi i da je to uradio je apsurd. Licno, meni je Lesorov potez u Madridu gori od svih koje je Ledej "pocinio". Onaj "udarac u stomak" nije bio nesportski faul, jer, po meni, bio je minimalan. Mozda je omeo igraca pri sutu i mozda je trebalo dosuditi faul, ali ne vise od obicnog.
I da je Arena ozbiljna televizija koliko sinoc bi urucila otkaz onom komentatoru. Ono je velika sramota.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tunis said:

 

Uff a u narednih 30 sekundi, Željko hteo da Ašik metodom osigura slobodna bacanja, pa kada izlazi Kaminski, a Smajlagić se sprema da ga zameni, on ubaci PJ (koji je sa 4 lične izašao pre 1 min), da bi PJ ubacio bacanja... I naravno PJ prvo maši bacanje, pa 15 sekundi kasnije pravi glupo 5. ličnu na preuzimanju Bolomboja, karma...

O karmi bi se tek moglo pisati na posebnom topiku.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alek The Great said:

Ja mislim da su igraci najmerodavniji da kazu ko je prljav. A glasanje od pre par meseci je jasno dokazalo da Zek to nije. Bar nije na podijumu. Ledej zna da bude previse agresivan i na taj nacin provokativan, ali da zeli da nekoga povredi i da je to uradio je apsurd. Licno, meni je Lesorov potez u Madridu gori od svih koje je Ledej "pocinio". Onaj "udarac u stomak" nije bio nesportski faul, jer, po meni, bio je minimalan. Mozda je omeo igraca pri sutu i mozda je trebalo dosuditi faul, ali ne vise od obicnog.
I da je Arena ozbiljna televizija koliko sinoc bi urucila otkaz onom komentatoru. Ono je velika sramota.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Snimak nije tačan 😉

 

Bitno je napomenuti da je bio players vote, a rezultati sljedeći:

Quote

 

Dirtiest player

At times, the willingness to hustle on the basketball court knows no bounds, even if it means crossing the line occasionally.

In a poll aimed at identifying the dirtiest players in the EuroLeague, plenty of players received mentions. However, Nikola Kalinic and Facundo Campazzo shared the top spot, both securing 16.7% of the votes.

Other notable mentions included Rudy Fernandez, Dzanan Musa, Charles Kahudi, Jan Vesely, Branko Lazic, Guerschon Yabusele, and Donta Hall.

 

 

Eno vam ga i Branko, kad ste već tražili.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Tunis said:

 

Uff a u narednih 30 sekundi, Željko hteo da Ašik metodom osigura slobodna bacanja, pa kada izlazi Kaminski, a Smajlagić se sprema da ga zameni, on ubaci PJ (koji je sa 4 lične izašao pre 1 min), da bi PJ ubacio bacanja... I naravno PJ prvo maši bacanje, pa 15 sekundi kasnije pravi glupo 5. ličnu na preuzimanju Bolomboja, karma...

Ašik metodom? Svaka čast! Vidim da Željko živi u mnogim glavama.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...