Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Meni je ovdje tužna samo jedna stvar a to je da smo se i ovdje, uprkos narativu, opet podijelili na dvije strane i to klupske, ne daj Bože ljudske jer koliko vidim i jedni i drugi za sebe misle da su veliki i moralni ljudi koji osuđuju, ALI.

Lično sam naučio mnogo od juče što će mi koristiti kad ubuduće budem dolazio na utakmice, kao što su:

- Ako mirno popaseš špic i štanglu u bubreg onda si kolateralna šteta a ako kreneš da se braniš onda si učesnik nereda,

- palije, daske, cijevi i lanci su ok, sjekira je već prekoračenje sportskog duha,

- kolateralna šteta je ok ako su napadači baš ono bili iziritirani,

- policija može da se skloni da ne remeti sportski duh ako ih baš, baš lijepo zamoliš,

- ovaj i svaki budući sličan atak je sasvim opravdan jer nije presedan ni za jednu stranu, i najbolje bi bilo da ga proglasimo tradicionalnim i podnesemo UNESCOu zahtjev za zaštitu nematerijalne kulturne baštine.

Meni je i ovo sve tatisanje, nismo morali uopšte potezati ovu priču jer nema rješenja za sve ovo, odnosno ima ali ti koji ovo treba da riješe ne samo da nisu za to zainteresovani nego su vjerovatno organizatori/podstrekači/pomagači.

Mi smo bolesna nacija, skoro cjelokupno zdravo tkivo je davno emigriralo, ovo malo što je ostalo osuđeno je da krene istim putem ili da oboli, treća opcija ne postoji.

I kako vrijeme bude prolazilo, ako budemo imali tu nesreću da to iskusimo, svi ovi ekscesi će nam postajati manji, sve dok potpuno ne otupimo, zaglupimo, ogreznemo i pretvorimo se u humanoidne ljušture bez trunke duha.

Novo normalno. Sretno svima!

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Očekujem da nastavimo sa pobedama večeras. Znam da se pobeda u ABA derbijima u gostima u principu naziva anomalijom ali večeras nam je šansa, pameti strpljenja i muda i biće to sve ok.

 

Što se zasede tiče - da nisam slučajno otišao ka Pizza baru, sigurno bih se tom rutom vraćao nazad i popio bih batine zilion pošto. Dokle više, aman, naš je blok aaaaa, nema Grobari da prolaze tuda, da se šire po našem bloku, bre - udri svakog koga vidiš da nosi šal, kapu, dres, i to pravo štanglom iz mraka u glavu.

 

Nema opravdanja, nema komentara, nema konteksta - u pitanju je napad na navijače Partizana, iz zasede, već treći četvrti put na istom mestu. Ti momci bi morali biti u zatvoru, za primer kažnjeni najtežom propisanom kaznom, a njihova imena javno objavljena. I to je to, ne vidim šta više može da se kaže o tim kukavicama

Edited by Dzep
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Meni je ovdje tužna samo jedna stvar a to je da smo se i ovdje, uprkos narativu, opet podijelili na dvije strane i to klupske, ne daj Bože ljudske jer koliko vidim i jedni i drugi za sebe misle da su veliki i moralni ljudi koji osuđuju, ALI.

Lično sam naučio mnogo od juče što će mi koristiti kad ubuduće budem dolazio na utakmice, kao što su:

- Ako mirno popaseš špic i štanglu u bubreg onda si kolateralna šteta a ako kreneš da se braniš onda si učesnik nereda,

- palije, daske, cijevi i lanci su ok, sjekira je već prekoračenje sportskog duha,

- kolateralna šteta je ok ako su napadači baš ono bili iziritirani,

- policija može da se skloni da ne remeti sportski duh ako ih baš, baš lijepo zamoliš,

- ovaj i svaki budući sličan atak je sasvim opravdan jer nije presedan ni za jednu stranu, i najbolje bi bilo da ga proglasimo tradicionalnim i podnesemo UNESCOu zahtjev za zaštitu nematerijalne kulturne baštine.

Meni je i ovo sve tatisanje, nismo morali uopšte potezati ovu priču jer nema rješenja za sve ovo, odnosno ima ali ti koji ovo treba da riješe ne samo da nisu za to zainteresovani nego su vjerovatno organizatori/podstrekači/pomagači.

Mi smo bolesna nacija, skoro cjelokupno zdravo tkivo je davno emigriralo, ovo malo što je ostalo osuđeno je da krene istim putem ili da oboli, treća opcija ne postoji.

I kako vrijeme bude prolazilo, ako budemo imali tu nesreću da to iskusimo, svi ovi ekscesi će nam postajati manji, sve dok potpuno ne otupimo, zaglupimo, ogreznemo i pretvorimo se u humanoidne ljušture bez trunke duha.

Novo normalno. Sretno svima!

Svaka čast. Najsmisleniji post na ovu temu.

 

Što se tiče analiza ko šta nosi i šta radi, da kojim slučajem idem na utakmice i vodim dete, posle svega što je bilo nosio bi šta god imam pri ruci od sekire pa sve do S-300

Link to comment
Share on other sites

Očekujem da nastavimo sa pobedama večeras. Znam da se pobeda u ABA derbijima u gostima u principu naziva anomalijom ali večeras nam je šansa, pameti strpljenja i muda i biće to sve ok.
 
Što se zasede tiče - da nisam slučajno otišao ka Pizza baru, sigurno bih se tom rutom vraćao nazad i popio bih batine zilion pošto. Dokle više, aman, naš je blok aaaaa, nema Grobari da prolaze tuda, da se šire po našem bloku, bre - udri svakog koga vidiš da nosi šal, kapu, dres, i to pravo štanglom iz mraka u glavu.
 
Nema opravdanja, nema komentara, nema konteksta - u pitanju je napad na navijače Partizana, iz zasede, već treći četvrti put na istom mestu. Ti momci bi morali biti u zatvoru, za primer kažnjeni najtežom propisanom kaznom, a njihova imena javno objavljena. I to je to, ne vidim šta više može da se kaže o tim kukavicama
Ti balvani dok nekog ne ubiju neće se smiriti i upravo zbog toga je jako ružno da neko na bilo koji način ovo pravda...


A nedo Bog da neko uzvrati vatrom iz automata, kako bi onda krenulo društvo pa zašto, pa da li je moguće na golobrade momke( pošto ne verujem da tu ima ljudi od 35 40 godina), nečije porodice sad su zavijane u crno...


Zato je možda i bolje da Vucic ugasi sve ovo, neki nivo Hr kosarke i da klinci dobijaju sansu a ne domaci igraci od 30 plus godina.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

a neko ovo pravda na bilo koji nacin? ko?

Ako si citao temu, video da si da par njih, osudjuje napad na slucajne prolaznike, a uzima za olaksavajucu okolnost da je napadnuta grupa. I da ne pravimo od obicne tuce, nesto veliko. Da zazmurimo i zaboravimo da su neduzni nasli se tu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne. Niko nije branio ove kretene koji bi da smo normalna država već danas bili u pritvoru. Napadan je samo narativ "vučićevi cigani napali na avangardu jer im je krivo što imamo 3 pobede više u EL i punu dvoranu svaki meč, zato ih mrzimo i zato sisaj zvezdo na svakoj partizanovoj utakmici protiv bilo koga" umesto da je jednostavno rečeno "kreteni pod državnim patronatom napali iste takve kretene pri čemu ni jedni ni drugi nisu marili za okolne prolaznike koji verovatno nisu takvi kreteni". Kao što rekoh, blok 21 je leglo takvih kretena još od ranih 90ih, a Partizan svake nedelje igra u Areni, dok ludak vlada već 12 godina. Valjda bi se ovo ranije i mnogo češće dešavalo da je gornji narativ istina a to je potpuno netačno, pun Bulevar hrane Partizanovih navijača svake nedelje i ništa im ne fali. Btw, čistio sam govno koje mi je takav jedan dasa ostavio pored auta sat vremena pa možda nisam objektivan.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo malo na košarku 🙂 

 

Možemo li večeras bez nekog startnog minusa od 10 poena? Definitivno nije teren na kojem je pametno juriti minus, računam da im je to i rečeno makar jednom 😁

 

Računam da bi Aleksa mogao da bude bitan šraf, i energestki i koncepcijski. 

 

Valjalo bi da se dobije ovo večeras, nisam siguran da će rezultatski značiti nešto do kraja lige (lično mislim da neće), ali svakako treba nam svaki mogući boost u ovom periodu, a nije loše i da glavni konkurent bude pod pritiskom do kraja. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne. Niko nije branio ove kretene koji bi da smo normalna država već danas bili u pritvoru. Napadan je samo narativ "vučićevi cigani napali na avangardu jer im je krivo što imamo 3 pobede više u EL i punu dvoranu svaki meč, zato ih mrzimo i zato sisaj zvezdo na svakoj partizanovoj utakmici protiv bilo koga" umesto da je jednostavno rečeno "kreteni pod državnim patronatom napali iste takve kretene pri čemu ni jedni ni drugi nisu marili za okolne prolaznike koji verovatno nisu takvi kreteni". Kao što rekoh, blok 21 je leglo takvih kretena još od ranih 90ih, a Partizan svake nedelje igra u Areni, dok ludak vlada već 12 godina. Valjda bi se ovo ranije i mnogo češće dešavalo da je gornji narativ istina a to je potpuno netačno, pun Bulevar hrane Partizanovih navijača svake nedelje i ništa im ne fali. Btw, čistio sam govno koje mi je takav jedan dasa ostavio pored auta sat vremena pa možda nisam objektivan.


Zivo me zanima kako na osnovu govneta znas da ti ga je ostavio “dasa” a ne neka devojka? 🤔

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Btw, čistio sam govno koje mi je takav jedan dasa ostavio pored auta sat vremena pa možda nisam objektivan.

 

Dobro de Chaos, poteralo čoveka. Oće to i zbog igre svog voljenog kluba, mene je ove sezone više puta poteralo. :smiley53:

Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me u redu,vrlo verovatno je da si u pravu i da takav motiv nije postojao, a šta je bio motiv prethodnih puta? Koja je navijačka grupa tada bila ciljana? Grobari Pončo? Pored toga što mislim da si u pravu, takođe mislim da je zaseda imala za cilj zastrašivanje - to je uostalom uglavnom i cilj takvih stvari,upozorenje da se sledeći put ne ponovi. A ko će najviše da se uplaši? Pa oni koji spadaju u kategorije koji imaju šta da rizikuju - porodice, stariji... Šta sad, povedem ćerkicu i ona ne sme da nosi šal i ne daj bože da tuda prođemo? Ne smem da parkiran auto dole kod Komercijalne a da imam druge table recimo, ili ne daj Bože zastavicu KKP? Neko mi slomi auto i bude a da to je onaj Džep, stari je to frontovac, u pitanju je dogovoreno obračun štangle i šoferke...

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dzep said:

... Šta sad, povedem ćerkicu i ona ne sme da nosi šal i ne daj bože da tuda prođemo? Ne smem da parkiran auto dole kod Komercijalne a da imam druge table recimo, ili ne daj Bože zastavicu KKP? Neko mi slomi auto i bude a da to je onaj Džep, stari je to frontovac, u pitanju je dogovoreno obračun štangle i šoferke...

 

 

i sad ja koji ne idem na tekme cetvrt veka treba da napominjem tebi koji ides, kako je poslednje tri decenije uobicajena vest kako je random klinac dobio batine ili bio zestoko maltretiran zato sto je nosio neko obelezje partizana ili zvezde.

 

pa da poentiram kako upravo zato ne mozes da vidis nikoga na ulici, tj izvan tekme a da nosi nesto od x ili y kluba.

 

a onda kad sve to objasnim, neko ce lakonski da baci opasku kako evo neki smatraju da je to normalno.

 

ja iz hiljadu razloga ne idem tacno 25 godina na tekme, ovo je tek jedan ali kada se vec ide u ovom horor cirkusu od drzave koja jedva ceka neko vanredno stanje -temu - sranje koje nije direktno vezano za njih, vec posredno, preporucio bih tim osobama, pogotovo ako idu sa porodicama, da jednostavno spakuju svoje navijacke rekvizite nakon izlaska iz hale, posto, kome nije jasno u kojem govnetu zivimo, mozda treba da prestane da zivi u zabludi kako smo deo slobodarskog sveta i slicno.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Klipan said:


Zivo me zanima kako na osnovu govneta znas da ti ga je ostavio “dasa” a ne neka devojka? 🤔

 

Vala ako se čisti sat vremena, verovatno je neki slon u pitanju 😁

Edited by paxxx
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Meni je ovdje tužna samo jedna stvar a to je da smo se i ovdje, uprkos narativu, opet podijelili na dvije strane i to klupske, ne daj Bože ljudske jer koliko vidim i jedni i drugi za sebe misle da su veliki i moralni ljudi koji osuđuju, ALI.

 

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Mi smo bolesna nacija, skoro cjelokupno zdravo tkivo je davno emigriralo, ovo malo što je ostalo osuđeno je da krene istim putem ili da oboli, treća opcija ne postoji.

I kako vrijeme bude prolazilo, ako budemo imali tu nesreću da to iskusimo, svi ovi ekscesi će nam postajati manji, sve dok potpuno ne otupimo, zaglupimo, ogreznemo i pretvorimo se u humanoidne ljušture bez trunke duha.

Nije bez osnova napisano ali nije baš ni tako.

 

Svako od nas je godinama pod žestokim mentalnim pritiskom u vezi skoro svakog aspekta života, koliko god da se čuva. Taj pritisak em dolazi spolja em iznutra jer svakog dana lomimo mozak čak i kad je sport u pitanju jer u isto vreme navijamo za svoj klub i jebemo majku svima onima koji pokušavaju da nam ga ogade i pokušavamo da u tom haosu izgradimo nešto normalno, pa i kad je u pitanju rivalstvo. Kad vidimo čime smo okruženi i šta sve utiče i oblikuje taj sport nije ni čudo da smo često dodatno nervozni kad se desi nešto ovako nenormalno i onda nam je još lakše da se dodatno ne razumemo međusobno.

 

Elem, nismo toliko udaljeni i da vodimo ovu raspravu ispočetka verovatno bismo manje režali jedni na druge i razumeli bismo se lakše. Drugim rečima, lako bismo zajednički rešili ovaj problem, da se pitamo, kao i mnoge druge, pa bi se lako videlo da nema velike podele.

 

Sama činjenica da i dalje reagujemo, iako odavno nije prvi incident, pokazuje da nismo prazne ljušture. I ova rasprava, koliko god povremeno bila mučna, je opet suštinski zdrava, mnogo zdravija od uobičajenih u ovom društvu.

 

Koliko god da su se raširile različite vrste bolesti u ovom društvu i koliko god da se neguju i podstiču iznutra i sa strane, i dalje je jedan deo iznenađujuće žilav i kakva-takva pobuna traje. Valjda koliko imamo sklonosti ka pogrešnim izborima i tvrdoglavosti imamo i tu dozu izdržvljivosti i preživljavanja. Zato mi koji smo deo te "pobune" protiv ludila treba da se više razumemo i ne pravimo slonove od naših razlika.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...