Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Postali ste tim koji može pobediti na više načina. Iznenadila me Valensija odbranom, igrali su većim delom utakmice odličnu odbranu. Čestitke, na dobrom ste putu da budete u prva četiri tima.

Edited by Volter
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Shikamaru said:

Ali Zek koji ne postoji u 1/2, no onda krene 3/4 i čovek izdominira u napadu (12 od svojih 14 poena dao tad, u 4/4 je dao ona klač bacanja) i stavi nas na tih 2-3 poseda razlike koje smo održavali i ispostavili se kao dovoljni

 

Ne prihvatam ovo da Zek ne postoji, kakav god meč igrao. 😁 Toliko malih, a kad mu je dan i velikih, stvari čovjek radi, da je to nevjerovatno. Konstantno u kontaktu, konstantno prisutan tamo gdje je bitno, i onda dođe kraj meča, i dok daje onu izjavu izgleda kao da može još jedan meč da odigra bez problema. Nerealan tip.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bole Tyson said:

Da se javim sa lica mesta. Utakmica kao Barsa 2010. Riljanje, tuca na koju smo imali odgovor. Smajli se herojski posibao i 4/4, kao i skiro svi drugi. Hala lepa, utisak pokvarila “nasa” stoka, ali se i to resilo. Grad prelep, da pozeli covrk da zivi ovde

 

"Naša" stoka.. kako iz svakog poteza izbija neka mržnja. Kad je sa druge strane Barselona, pa i da razumem. Ali kad je neko neutralan kao Valensija, teško mi je da razumem.

 

Predstavaljanje timova, Španci kul, ne zvižde, ali zato talas mržnje sa "naše" strane kad je krenulo predstavljanje Valensije. Svi se nagurali na šipke na kojima se ne stoji za vreme utakmice, tuča izbila kada su krenuli da ih sklanjaju odatle (velika većina se mirno sklonila). Za vreme utakmice više puta skandiranje puta Valensija. Pred kraj utakmice, onaj naš PR guy uzima mikrofon, kako je rekao nešto u fazonu (na srpskom) "poruka za navijače partizana.." kreću da zvižde. Ni ne znaju o čemu se radi, bitno je da se zviždi. Kada je Naneli dao onaj koš u kontri za +6, Španci krenuli da izlaze, a jedan naš trči ka njima, krevelji se i hvata za međunožje.. itd itd.

 

Nešto što treba da bude jako dobar PR za Partizan, da imamo gostujuće navijače svuda po Evropi, da budemo poznati po tome, da na tome izgradimo nešto pozitivno, mala grupa maloumnika preti da uništi.

 

Pozitivno je što većina nije prihvatala ta maloumna skandiranja, što su tog lika koji se zaletao ka ljudima koji izlaze vratili drugi naši ljudi u fazonu "aj iskuliraj". Bilo bi lepo da se neko iz kluba pozabavi tim našim gostovanjima, da malo popriča sa navijačima ali isto tako da iskoristi celu priču za neki pozitivan marketing/brendiranje.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Najlepše u svemu ovome je to što možemo da dobijemo utakmicu na svaki mogući način. Igrali smo protiv ekipe koja je sušta suprotnost nama, igralo se onako kako njima odgovara i pobedili smo ih u njihovoj igri.

 

Odbrana je konstantno bila na nivou, ali u trećoj četvrtini su nam svih pet igrača na terenu bili prave napasti. U nekoliko navrata se tad činilo da Valensija pravi višak u napadu, ali je impresivno bilo koliko je cela petorka bila fokusirana i kojom brzinom su sledile rotacije, preuzimanja, agresivnost. U principu, savršeno prilagođavanje cele ekipe na fajtersku utakmicu sa jačim kriterijumom.

 

Ima u ovom timu mnogo više od pukog sipanja lopte u koš i lepo je to znati. 

 

Na Real muški, pa šta bude, španska turneja je svakako uspešna.

 

Edited by fillam
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jes vala Makabijevih 10 na domaćem terenu je baš strašna prednost ove sezone.
Pa u Bg su dugo i sigurno im prija trening i svo više provedenog vremena u Bg, nešto kao mi sa ona 3 vezana meca u areni plus u abi nismo izlazili iz grada.

Takodje sad su oni naviknutiji na atmosferu kao za vreme korone, a i na obruce su naviknuti.



Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Turisticki u Madrid, rezultat me ne zanima. Samo zelim minimum minuta za igrace koji gule veliku minutazu, u poslednjim utakmicama. 

Jos jedna potvrda kako je nabitnije imati trenera koji zna. Ne svidja se ni meni da nam Andjusa igra bitne minute, u zavrsnici, ali zasto mora i sve da mi se svidja. 

Fina rola Ponitke u odbrani, doprineo je da smirimo Dzonsa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem vas zasto turistički u Madrid?

Ok rasporediti potrošnju nosilaca to razumijem ali i tako se može nadmetati sa njima. Prosle godine smo imali, nakon  Bolonje, Milano jednu tesku utakmicu jer oni igraju jako. I tu je bilo ok povući ručnu. Real ce nas komforno docekati, ne gori im, revolveraski dvoboj, borba visokih, ma ima da bude praznik za oci. U takvoj utakmici se i mi nesto pitamo.

Tipujem da Tristan sutra postaje čo'jek!

Edited by odupri se ludilu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cooper said:

60%, 50%, 90%, 13.4 PPG, PIR 15.1

8e20d937540856c55c8ab4e3e9794bf4.gif

 

Sinoć sam prvi put ove sezone uživo gledao KKP, i, iako imamo par novih igrača za koje sam mislio da će mi biti u fokusu, Naneli je ukrao svu pažnju. A gledao sam ga cele prošle godine u Areni (i ponegde na strani).

 

Izgleda zategnut kao sajla, ali ona baš visoko kvalitetna, žestoko zategnuta sajla. Gledaš ga kako hoda i imaš utisak da može da iz mesta da skoči 3 metra u visinu. Kad se na to doda koliko je ovako gotivac, mogu reći da baš uživam gledajući ga u svetom dresu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Inače, pomerim ja neku novogodišnju žurku u firmi sa 29. na 28. da ne bih propustio Virtus, kad sad vidim na EL sajtu da će utakmica ipak biti 28... AAA
Tako da znate da se ne zajebete, ne znam kad su menjali.

Ja napravio sebi raspored, nisam proverio na sajtu, a gledao sliku sa KKP stranice:
 

Spoiler

361644663_1056246282160128_5192461806813

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Samo real nemo "lepo" da nas docekuje. Docekali su nas vec...

 

Ne turisticki. Leprsavo. Niko da ne prebaci 25 min, igra na stotku, weak defence i suterski attack. Mora ekipa se malo odise, vise je ova serija rezultat ogromne potrosene energie, no neke bas fenomenalne igre.

 

Naravno, zeljko ce bude bord, napusava sve redom, andja ce sedne na klupu suznih ociu, tristan igra 3 minuta, sve po protokolu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, odupri se ludilu said:

Ne razumijem vas zasto turistički u Madrid?

Ok rasporediti potrošnju nosilaca to razumijem ali i tako se može nadmetati sa njima. Prosle godine smo imali nakon  Bolonje, Milano jednu tesku utakmicu jer oni igraju jako. I to je bilo ok povući ručnu.Real ce nas komforno docekati, ne gori im revolveraski dvoboj, borba visokih, ma ima da bude praznik za oci. U takvoj utakmici se i mi nesto pitamo.

Tipujem da Tristan sutra postaje čo'jek!

U odbrani mora maksimalno, jer ako ne udjes tako tamo, crno nam se pise.
U napadu bih smanjio potrosnju tako sto bih maksimalno koristio sut nasih visokih igraca (Alen, Frenk, Bruno) svake sekunde Tavaresovog igranja.
To su sutevi koje realno mozemo da dobijemo skoro kad god pozelimo, a imamo tu municije ako krene da moze i da preliva. (te suteve mozemo realno da dobijemo i da krecemo u realizaciju na 7 sekundi do kraja napada, tako da mozemo koliko toliko i da kontrolisemo ritam).

Meni iz pozicije navijaca ovo dodje relaksirajuca utakmica, ali ne sumnjam da ce igraci dati maksimum svakako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uvrnuto said:

Inače, pomerim ja neku novogodišnju žurku u firmi sa 29. na 28. da ne bih propustio Virtus, kad sad vidim na EL sajtu da će utakmica ipak biti 28... AAA
Tako da znate da se ne zajebete, ne znam kad su menjali.

Ja napravio sebi raspored, nisam proverio na sajtu, a gledao sliku sa KKP stranice:
 

  Reveal hidden contents

361644663_1056246282160128_5192461806813

 

Tekma u pola 7, do 21h možeš biti gde god treba 😁

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angola said:

Turisticki u Madrid, rezultat me ne zanima. Samo zelim minimum minuta za igrace koji gule veliku minutazu, u poslednjim utakmicama. 

Jos jedna potvrda kako je nabitnije imati trenera koji zna. Ne svidja se ni meni da nam Andjusa igra bitne minute, u zavrsnici, ali zasto mora i sve da mi se svidja. 

Fina rola Ponitke u odbrani, doprineo je da smirimo Dzonsa. 

 

Što ste se bre tolko usrali, nije Real toliko jak nego je Zvezda raspad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...