Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Bas mi se svidja ovo sto smo jako usli poslednjih 4min na prvoj utakmici.
Neko moje vidjenje da sanse nema da PJ udje u patike Exuma tj da igra ono sto je Dante igrao. Pre vidim Ponitku da to radi. S njim na terenu smo bas delovali sigurno na lopti i mislim da ce on imati mozda i najvecu minutazu. Balsa izgleda dobro, ali i dalje se plasi kontakta, bezi od kosa, neshvatljivo za momka od 215. Ali ako bude koristan u skoku kao veceras moze se koristiti i u EL. Keva skromno sutersko vece, ali nije silio kao sto ume. Zeku zasluzeno svirana nesportska, ali Ponitka dobro prodao onaj faul.
Ako neko ima statistiku neka okaci, imam utisak da su oni dobro sutirali za 3p.


Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Alek The Great said:

Bas mi se svidja ovo sto smo jako usli poslednjih 4min na prvoj utakmici.
Neko moje vidjenje da sanse nema da PJ udje u patike Exuma tj da igra ono sto je Dante igrao. Pre vidim Ponitku da to radi. S njim na terenu smo bas delovali sigurno na lopti i mislim da ce on imati mozda i najvecu minutazu. Balsa izgleda dobro, ali i dalje se plasi kontakta, bezi od kosa, neshvatljivo za momka od 215. Ali ako bude koristan u skoku kao veceras moze se koristiti i u EL. Keva skromno sutersko vece, ali nije silio kao sto ume. Zeku zasluzeno svirana nesportska, ali Ponitka dobro prodao onaj faul.
Ako neko ima statistiku neka okaci, imam utisak da su oni dobro sutirali za 3p.


Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

PJ ne mora da ulazi u patike Exuma. U neku ruku smo bili svesni da ce biti nemoguce naci adekvatnu zamenu.

Ono sto sam video je da je u pitanju kosarkaski pismen igrac i da ce se to Zeljku dopasti.

Frank - trebace vremena. Zato je i bitno sto je zadrzana okosnica + Jare deluje kao domaci.

Kevin usao da zatvori utakmicu. Trifa opet u igri u clutch minutima.

Sve u svemu jaka utakmica za prvu proveru...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Polako sa zaključcima, prva tekma. 

 

I to ne samo što je prva tekma, nego što je ovoj dvojici prva FIBA tekma u karijeri.

 

Tako da ipak mi ne žurimo sa Doužerom. Normalno je da će trebati više vremena, Dante je tokom karijere igrao Fiba takmičenja mlađih kategorija, igrao za A reprezentaciju, pa i za Barsu.

Ovome je to sve novo.

 

Zaista, prvi ulazak na teren, kao pao sa Marsa. Nije znao gde udara, nekoliko loših odluka. Već drugi ulazak ide trojka, poludistanca, 2 iznuđena faula u napadu, skroz korektno. 

Znači već posle prvih 5 minuta na terenu i nekih instrukcija od Žoca, pokazuje napredak, a kamo li posle par meseci treninga i recimo 20ak tekmi.

 

Meni on deluje dosta veći od Dantea, iako mere to ne pokazuju. Mislim da će imati veći impakt na odbranu, ali vrlo moguće da neće moći da iskreira koliko Dante. Pregled igre je dobar, ali Dante je imao one ludačke prodore kad sagne glavu do poda i zabije se u reket.

 

Ali opet kažem, sačekaćemo ipak da prodje malo vremena.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ono u šta sam siguran, biće ove godine dosta Princeton košarke.

 

I tu dolazimo do prvog utiska sa današnje tekme - Ponitke. Izgledao je kao da je već dve godine tu. To nije bila sekundarna organizacija, koju smo svi očekivali, to je najprimarnija moguća. 

Zove blok, koristi svaki milimetar prostora koji ima, pravovremeni pasovi, sve kako treba. 

 

Čak mislim da je Doužer doveden tek kad je završen Ponitka, jer je to bila ideja, da tu Poljak preuzme veći deo kada je organizacija u pitanju.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako mi nešto deluje problematično, to je skok. Mi smo se tu često mučili prošle godine, sa sve Lesorom koji je bio prvi skakač EL. 

Sa Kaminskim to deluje još problematičnije, nadam se da će taj još jedan visoki, biti jak na skoku. 

 

Sa druge strane, neuporedivo bolja distribucija lopte od strane Frenka i to već u ovoj fazi priprema. I to ne samo oni rutinski pasovi napolje, nego i čista kreacija, ili pasovi iz short roll-a, nešto što nam je toliko nedostajalo prošle godine.

 

Takođe, utisak mi je da se kod analiza Kaminskog, prerano otpisala njegova igra oko obruča. Naravno da je u tom smislu teško prolazio u NBA, ali ovde ima mesta. Danas 2 ili 3 faul koša, na obruču.

Link to comment
Share on other sites

Dobro bre ljudi pa i nba utakmice se igraju 5 na 5 bas kao i fibine. Verujem da postoje razlike u taktickom pristupu, ali sustina je ista. Nije kao da je PJ igrao basket 3 na 3 pa mu ovo bila prva kosarkaska utakmica. I ne mislim da je odigrao lose, samo ga ne vidim da igra one Danteove izolacije protiv bekova ili da ide "jako do samog kraja". Nama je ta igra donela puno pobeda prosle sezone. A nesto sto je dobro ne treba menjati, samo unapredjivati. Zato kazem da mi je Ponitka vise taj tip igraca, a da bi PJ mogao da donese neki drugi kvalitet.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ali Arena koja za svaki slucaj smanjuje ton iz Laktasa :Hail:
Prva pripremna, rano je za bilo kakve zakljucke, osim da sastav izgleda sire nego prosle godine... i da je Alen opasno smrsao.
Počeli su prenos na mute, vremenom malo po malo podizali regler.
Mora da je pederovanje bilo pred početak tekme
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...