Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

6 hours ago, Bole Tyson said:

Moze i da se reimenuje, dogodine u Ulmu 🙂

Bolje tema nego klub.

 

 

Nego po meni je ovo klasicno skretanje paznje.Da ne pisem dalje.

Msm da mu nece proci.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MarkoB said:

Sto se tice ostalih dogadjaja ne vezanih za sportski kvalitet:

 

Pre 6 godina je vidjen prosli brejk u finalu Aba lige, od tada je 23 puta (pre pocetka ove finalne serije) pobedio domacin. Mozemo matematicki da ispitamo, koliko je ovakav scenarijo, sa sportske strane, realan :

 

Ako damo realnu sansu, da pod normalnim uslovima gost dobije manje od jedne od tri utakmice (neka bude 30% sansa da dobije gost, a 70% da dobije domacin), to bi znacilo da matematicki dolazimo na verovatnocu od 0,70²³, da domacin pobedi 23 puta za redom. U procentima to znaci, da je verovatnoca , da domacin pobedi 23 puta za redom, 0,0027%!.

Ako idemo na to, da gost pod normalnim uslovima pobedjuje samo svaku petu utakmicu, onda je sansa da domacin 23 puta za redom pobedi (uz pobednicku statistiku domacina od 80%) jednako 0,80²³ = 0,05%!

 

Da li je realno, da se verovatnoca od 0,0027% ili 0,05% zaista obistini (a i nastavlja se trend, vidi aktuelan rasplet situacije, koji nije deo ove racunice), treba svako sam za sebe da proceni. Da se razumemo, u to naravno spada i prosla sezona, gde smo mi bili domacini u petoj utakmici finala, i, naravno, koja slucajnost, uzeli titulu. Koji su razlozi za ovakve brojke, ne zelim da komentarisem. Matematicki je ocigledno, da u finalnim serijama sport nije u prvom planu. Ovo ce negirati oni sto trenutno pobedjuju, zato sto su to "zasluzili" na terenu, a podrzavati oni koji gube i nemaju prednost domacek terena u petoj utakmici.

 

Posto sam konsekventan, naravno imam stav, da ce sad i Partizan pobediti sledece 2 utakmice kod kuce.

 

Pitanje koje se postavlja je:  Gde je poenta igranja plejoffa, ako se unapred zna razvoj situacije. Realnije bi bilo po meni, da se liga prekine posle regluarnog dela, jer se u krajnjoj liniji na to i svodi, posto ce prvi uvek imati domaci teren pa i na kraju pobediti.

 

Videcemo, da li ce i ovog puta biti tako.

 

Hvala za ovo, da imam spreman odgovor kad me pitaju sto ne pratim domaci brlog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, crni_bombarder said:

Te mantre od domacim igračima su prošle sa odlaskom Vujesevic/ Radonjic duom, kod njih su mladji momci dobili sansu i iskoristili je...

 

 

Vujosevic i Radonjic (ovaj prvi malo vise) su radili u vremenima koja su daleko vise bili prilagodjeni nasoj realnosti. 

 

Vujosevicev KKP je suvereno vladao regionalnom i domacom scenom, a uz to je i pravio rezultate u Evropi, ali od toga svega bez trenerevog rada ne bi bilo nista. 

 

Radonjic je imao preko 50% pobeda sa petorkom Jovic Jenkins Lazic Simonovic Kuzmic. To su sve igraci koje je on lansirao u svet vrhunske kosarke. Jeste Crvena zvezda tada bila dominantna i jeste ABA bila dosadna, ali sa drugim trenerom mogu da zamislim da Partizan, Cedevita ili Buducnost ugrabe svoju priliku (sto se i desilo 2018.)

 

Sta sad imamo? KKP je fakticki ista prica kao i Fenerbahce nakon njihove fuzije sa Ulkerom, Koprivica = Duverioglou, Avramovic = Guler, Andjusic = Mahmutoglou, ostalo vrhunski stranci sa velikim primanjima. Naravno da tu nema nista od nekog razvijanja igraca, pa jedina razlika izmedju tog projekta i projekta KK Dubai je sto ovi drugi ni nemaju nijednog domaceg igraca koji nesto vredi. 

 

KKCZ ima FMP, a od 16 igraca trenutno samo je jedan talenat, ostatak cine 8 stranaca (Hanga, Giedraitis, Tobey, Yago, Bolomboy, Thompson, Gillespie, Smart), od domacih igraca tu su dva skupo placena veterana, kapiten veteran, Mitrovic veteran, dvojica igraca sa skoro 30 godina i Ilic koji je bacio karijeru u bunar jer igra malo cesce od Nese Ilica. Gde je tu sistem povezanosti sa KK FMP, koga je to novog proizvela Crvena zvezda za EL scenu? 

 

Nista mi ovim silnim potrosenim milionima nismo dobili osim sto, eto, EL ima Srbiju kao partnera koji hoce da ubacuje milione u dva kluba (EL se muci da nadje zamenu za bilo koga ko najavi da odustaje od tog cirkusa), a nasi navijaci dobiju tapsanje po ledjima kako su klubovi za koji navijaju cudo nevidjeno u Evropi. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

Sta sad imamo? KKP je fakticki ista prica kao i Fenerbahce nakon njihove fuzije sa Ulkerom, Koprivica = Duverioglou, Avramovic = Guler, Andjusic = Mahmutoglou, ostalo vrhunski stranci sa velikim primanjima. Naravno da tu nema nista od nekog razvijanja igraca, pa jedina razlika izmedju tog projekta i projekta KK Dubai je sto ovi drugi ni nemaju nijednog domaceg igraca koji nesto vredi

 

Bold 1: Partizan = Fenerbahce/Ulker projekat

 

Bold 2: Fenerbahce/Ulker projekat - KK Dubai projekat = Domaci igraci

 

Sto dalje implicira da s obzirom na Bold 1, kad to ubacimo u Bold 2, dobijamo da je Partizan - KK Dubai = Domaci igraci

 

A to dalje implicira da Partizan nema nikakvu istoriju, nikakve navijace, nikakve uspehe, evropsku titulu...? Auuu komsije, al' vas Goldi sahranio 🙂 

 

 

Izvinjavam se, morao sam da mu odgovorim 😄 jednostavno smesna su ti neka poredjenja i neki stavovi. Nemo' se ljutis 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Juan Pablo Montoya said:

Ovo nije nikakav pritisak na sudije, ovo je sve legitimno i ok.

Ovo su činjenice koje sam odmah izneo nakon meča i naravno bio ismevan od strane forumasa.

 

 

I navijaci Reala u oba sporta tako likuju, ljudi neće pravdu već se žale kad se njihov tim pokrade, dok im odgovara kad je situacija suprotna...

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, crni_bombarder said:

Ovo su činjenice koje sam odmah izneo nakon meča i naravno bio ismevan od strane forumasa.

 

 

I navijaci Reala u oba sporta tako likuju, ljudi neće pravdu već se žale kad se njihov tim pokrade, dok im odgovara kad je situacija suprotna...

 

Tako je. Jedino si ti direktan borac za apsolutnu ravnopravnost i nikako pristrasan. Ti samo želiš da se ovakve stvari ne događaju, ni u kom slučaju ne želiš da sad tvoj klub bude favorizovan u sledećoj utakmici.

Ljudski se gadiš nepravde učinjene, i to je sve ok. Podržavam.

  • Like 1
  • Ha-ha 17
Link to comment
Share on other sites

Just now, Juan Pablo Montoya said:

 

Tako je. Jedino si ti direktan borac za apsolutnu ravnopravnost i nikako pristrasan. Ti samo želiš da se ovakve stvari ne događaju, ni u kom slučaju ne želiš da sad tvoj klub bude favorizovan u sledećoj utakmici.

Ljudski se gadiš nepravde učinjene, i to je sve ok. Podržavam.

Sve je tako, ali onda nemoj od oktobra do pola aprila satanizujes sudije, koje direktno utiču na vase rezultate( sto je apsolutno istina).

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
10 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Ovo nije nikakav pritisak na sudije, ovo je sve legitimno i ok.


sigurno daleko manji od “bude li se ponovilo

sudjenje od petka, ne mozeko garantovati bezbednost sudija” ili gresim?

 

no, da li ima u sustini ove ekspertize nesto pogresno?

Edited by ScepanScekicSto
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nema, ja sam siguran da je ovo, što bi bombarder napisao, apsolutna istina. Valjalo bi u Bibliju dopisati ovih 8 stavki. Ove 2 u korist Zvezde ne mora, blam je.

 

EDIT: a da, izvini, dva pitanja si postavio. Što se Čovićeve pretnje sudijama tiče, slobodno prošetaj na Zvezdi topik, probaj da nađeš upis vezano za to, a koji nije osuda.

Edited by Juan Pablo Montoya
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Nema, ja sam siguran da je ovo, što bi bombarder napisao, apsolutna istina. Valjalo bi u Bibliju dopisati ovih 8 stavki. Ove 2 u korist Zvezde ne mora, blam je.

 

Druže, ti si jutros ustao na neku krivu nogu i blamiraš se konstantno. Nije bombarder ništa napisao napisala je sudijska komisija ABa lige, zvanični organ zvanične lige. 

 

Što je još gore spinuješ ovdje da mi priželjkujemo obratnu situaciju što niko nije napisao a vjerujem ni pomislio.

 

Na kraju, a trebalo bi da bude prvo, u utakmici na jednu loptu kao što je ova bila ovo je značajna prednost data jednom timu koja mu je na kraju donijela prevagu. Sve ostalo je spin i proizvoljno naklapanje.

  • Like 9
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Nema, ja sam siguran da je ovo, što bi bombarder napisao, apsolutna istina. Valjalo bi u Bibliju dopisati ovih 8 stavki. Ove 2 u korist Zvezde ne mora, blam je.

 

EDIT: a da, izvini, dva pitanja si postavio. Što se Čovićeve pretnje sudijama tiče, slobodno prošetaj na Zvezdi topik, probaj da nađeš upis vezano za to, a koji nije osuda.

I šta ta osuda znaci?

 

 

Prvo je za osudu pionir gde je deo ljudi izvrsio za karte, ali i to navijaci progutaju .

 

 

Drugo svi mi dobro znamo da 90% pionira želi atmosferu linca, sad da li ima i forumasa to je upitno.

 

 

Ljudi ne smeju da sude onako kako misle, plaše za svoju sigurnost, a navijacima je bitnija pobeda od svega pa makar to bilo čupanje zdravih zuba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@crni_bombarder Vidim da si ozbiljan u ovome što pišeš, pa ajde rekoh da zaslužuješ odgovor.

 

4 minutes ago, crni_bombarder said:

I šta ta osuda znaci?

 

Meni znači puno, jer vidim da ima normalnih i svesnih ljudi koji vide kroz te splačine koje im se poturaju kroz "saopštenja zabrinutog nam predsednika". Ovo mesto je jedno od retkih na netu gde možeš dobiti normalan feedback da nije sve otišlo uz kurac. Šta znači za samu utakmicu, verovatno ništa. Ali ja nisam odgovoran za ponašanje drugih, samo za svoje.

 

6 minutes ago, crni_bombarder said:

Prvo je za osudu pionir gde je deo ljudi izvrsio za karte, ali i to navijaci progutaju .

 

Ista stvar i ovde. Šta ja da radim po tom pitanju? I to smo osudili, bilo je možda par njih koji su opravdali takvo ponašanje kluba.

 

7 minutes ago, crni_bombarder said:

Drugo svi mi dobro znamo da 90% pionira želi atmosferu linca, sad da li ima i forumasa to je upitno.

 

Generalizacija.

 

7 minutes ago, crni_bombarder said:

Ljudi ne smeju da sude onako kako misle, plaše za svoju sigurnost, a navijacima je bitnija pobeda od svega pa makar to bilo čupanje zdravih zuba.

 

Na ovo ne znam šta da odgovorim a da ne bude shvaćeno kao da te zezam, pa neću da odgovorim ništa. Evo sad ste vi domaćini, ja sam siguran da sudije neće biti ni pod kakvim pritiskom ni pretnjama i moći ćemo da uživamo isključivo u fer borbi na parketu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tunis said:

Ovih 8 odluka na štetu Partizana su maksimalno 7 poena koje je KKP mogao da postigne ili ne primi.

Pa poraz je bio na jednu loptu, i 1p tu je prebitan

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

@crni_bombarder Vidim da si ozbiljan u ovome što pišeš, pa ajde rekoh da zaslužuješ odgovor.

 

 

Meni znači puno, jer vidim da ima normalnih i svesnih ljudi koji vide kroz te splačine koje im se poturaju kroz "saopštenja zabrinutog nam predsednika". Ovo mesto je jedno od retkih na netu gde možeš dobiti normalan feedback da nije sve otišlo uz kurac. Šta znači za samu utakmicu, verovatno ništa. Ali ja nisam odgovoran za ponašanje drugih, samo za svoje.

 

 

Ista stvar i ovde. Šta ja da radim po tom pitanju? I to smo osudili, bilo je možda par njih koji su opravdali takvo ponašanje kluba.

 

 

Generalizacija.

 

 

Na ovo ne znam šta da odgovorim a da ne bude shvaćeno kao da te zezam, pa neću da odgovorim ništa. Evo sad ste vi domaćini, ja sam siguran da sudije neće biti ni pod kakvim pritiskom ni pretnjama i moći ćemo da uživamo isključivo u fer borbi na parketu.

Svi svo vreme palamudimo a od toga nema nista, postalo je normalno da je domaći teren bedem koji se ne probija, a Covic tu najbolje pliva evo već deceniju, dok u el mane se maksimiliziraju( pogotovo u odnosu Covica na bord el).

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, crni_bombarder said:

Pa poraz je bio na jednu loptu, i 1p tu je prebitan

Znam, zato kažem, pošto ljudi već lupaju 15 poena itd..

 

Realno suđenje bolje od igre, manje sudije uticale nego igrači.

 

Dosta grešaka sudija ne utiče na rezultat:

 

1. greška faul Topića za 2 bacanja Ledeja, a 3 sekunde kasnije Panter lagano polaže za 2 poena - kako je tu Partizan oštećen rezultatski? Imala bi Zvezda 12 sec da postavi poslednji napad, ovako 6 sec ispod koša...

 

4. nije faul pri šutu ali opet u nastavku akcije Partizan daje koš

5. nije faul Smajlagića nego je Nanelija u nastavku kretnje, bukvalno nema razlike, 2 penala za Zvezdu

 

6 i 7 su 2 greške u istom posedu - ne može Partizan da da 4 poena, maksimum su 2 bacanja

 

8. maksimalno 2 penala za Partizan

9. greška, nije sviran faul nad Nedovićem, pa je 3 sekunde kasnije sviran na Jagu - opet ne utiče na rezultat. 

 

Ali je lepo kada se napiše 8 grešaka, realno su 3 greške sa uticajem na rezultat, što je apsolutno prihvatljivo i ja kao navijač KKCZ bih odmah prihvatio takvo suđenje u Areni.

 

Poređenja radi u 5. utakmici finala ABA 2022, u poslednja 2 min bile su 4 greške sudija na štetu Zvezde i ni jedna na štetu Partizana - i to 100% greške, nepriznavanje koša, koraci, nesportska - sve u 2 min, a bila je prazna hala.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tunis said:

Znam, zato kažem, pošto ljudi već lupaju 15 poena itd..

 

Realno suđenje bolje od igre, manje sudije uticale nego igrači.

 

Dosta grešaka sudija ne utiče na rezultat:

 

1. greška faul Topića za 2 bacanja Ledeja, a 3 sekunde kasnije Panter lagano polaže za 2 poena - kako je tu Partizan oštećen rezultatski? Imala bi Zvezda 12 sec da postavi poslednji napad, ovako 6 sec ispod koša...

 

4. nije faul pri šutu ali opet u nastavku akcije Partizan daje koš

5. nije faul Smajlagića nego je Nanelija u nastavku kretnje, bukvalno nema razlike, 2 penala za Zvezdu

 

6 i 7 su 2 greške u istom posedu - ne može Partizan da da 4 poena, maksimum su 2 bacanja

 

8. maksimalno 2 penala za Partizan

9. greška, nije sviran faul nad Nedovićem, pa je 3 sekunde kasnije sviran na Jagu - opet ne utiče na rezultat. 

 

Ali je lepo kada se napiše 8 grešaka, realno su 3 greške sa uticajem na rezultat, što je apsolutno prihvatljivo i ja kao navijač KKCZ bih odmah prihvatio takvo suđenje u Areni.

 

Poređenja radi u 5. utakmici finala ABA 2022, u poslednja 2 min bile su 4 greške sudija na štetu Zvezde i ni jedna na štetu Partizana - i to 100% greške, nepriznavanje koša, koraci, nesportska - sve u 2 min, a bila je prazna hala.

 

Secamo se prosle godine i 4e utakmice u Areni , i cetvrte i pete licne greske Kampazu u 33oj minuti (neko bi rekao slicno kao Ferel)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, pilif88 said:

 

Secamo se prosle godine i 4e utakmice u Areni , i cetvrte i pete licne greske Kampazu u 33oj minuti (neko bi rekao slicno kao Ferel)

Sve si promasio, nije bio plejof vec utakmica regularnog dela prvenstva i bila je greska sudija kod 4. licne. Peta licna je bila cista jer je udario po ruci, cini mi se Smailagica.

Link to comment
Share on other sites

Aj kad se vraćate na suđenje - ono što treba apostrofirati non-stop je ona skandalozna otvorena pretnja i ucena sudijama što je neko novo probijanje dna. Ono je za višegodišnju suspenziju ovlašćenog lica koje je potpisalo saopštenje tj. kkczinsajdera direktora Vasiljevića i određenu kaznu klubu. Ukoliko to prođe bez ikakvih posledica, ABA može komotno da se ugasi jer će ovo biti uputstvo kako da se svi postavljaju pred naredne slične duele i naravno od većine navijača CZ će uslediti "Bravo Čovo, tako mora sa njima!" Prosto liga odosno menadžment koji je postavljen da vodi istu treba da pokaže bar neku mrvicu integriteta i da negde povuče granicu.

 

Suđenje u drugoj je bilo dosta bolje ili manje loše. Mi smo se tu na kraju sami ubili i komšije su nas rutinirale. Bilo je grešaka na početku, da ne nabrajam opet neke situacije ali evidentno je da se obratila pažnja na te faulove od lopte na koje sam ukazivao i da se donekle slično sudilo u situacijama na ulazima, za razliku od prve. Na kraju je bilo neko bespotrebno nivelisanje u faulovima u garbidž tajmu kada je sve već bilo gotovo. Ekipa nam deluje kao raspuštena banda, demotivisana..vidi se da su te neke akcije spremljene i prilagođavanje protivniku odrađeno ali džabe kada ti dve, tri karike u lancu puknu i deluju odsutno na terenu. Možda pokušati sa neki rezom sad u vidu klupiranja PJ-a i Kaminskog. Krenuti sa petorkom Smit, Avram (ali motivisani i fokusirani Avram), Ponjitka, Ledej, Kaboklo. Da grizu, skaču i ulaze u kost. Sa klupe onda Panter, Naneli i Smajli. Za sledeću sezonu mora da se odradi ozbiljan rebuild i dodatak "partizanštine" i višeg IQ-a. Ne moraju nužno da budu domaći, mogu i stranci poput Žoa, Veselog, Berte, Lea. Naloženi, maksimalno fokusirani i svesni u kakvom brlogu moraju da igraju ove završnice i šta ovi dueli znače za KKP publiku. Mora ali MORA da se dovede klasičan plej koji ima dobar pregled igre, zna da podeli asistenciju i pegla odbranu i mora da se dovede bolja opcija za prvu peticu. To je za početak, a onda popuniti još nekim inteligentnijim igračima.

 

No, sve to na stranu jesmo li imali šansu u prvoj i takvi kakvi smo? Jesmo i sjebani smo poprilično greškama sudija da uzmemo tu pobedu, uz neke svoje gluposti. Naglašavao sam koliko je bilo bitno uzeti nekako tu tekmu uprkos svemu. Da smo pobedili niko se ne bi obazirao preterano na loše stvari, do prelaznog roka. Viđamo i u drugim plejof serijama da jedna ekipa dođe po tu jednu pobedu, pa u drugoj dozvoli neki blowout jer se već sprema za duele kod kuće. Ovako imamo 0:2, deluje kao bezizlazna situacija. Možda i čišćenje padne ali ubeđen sam da ćemo i pored svih manjkavosti uspeti nekako da dođemo do pobede jer bi u suprotnom značilo da je Željko totalno izgubio ovu ekipu u najbitnijem delu sezone.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...