Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Just now, Knipex said:

Za Aleksu se slažem, ali kako crunch time kad je to bilo u prvom poluvremenu?

 

Vaš napad pre Nedovićevog "klizanja". Možda je u thread-u neki drugi snimak, ne sećam se toga iz prvog poluvremena. Ne mislim na faul Doužera, to je situacija posle.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo pohvale: dzejlen, tru basketbola, naneli, tru madafaka.

 

Ajmo realnost. Pa napustite i ove godine kls. mojne  da norate, da fmp i moj brt, midzet yago, siljenavama qrac.  Timidzeti uvek imaju sudjenje, al moj brt jevcrs imo kari tretman.ruznogledati.

 

Ajmo mazanje: zoc. 

 

Ajmo pocasna pohvala: nikad nisam video bivsu zvezdu, sadasnji fmp, u sportskom izdannju publike. Zaista sam iznenadjen

 Zaista. Ovako se moja mrznja gasi.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

Vaš napad pre Nedovićevog "klizanja". Možda je u thread-u neki drugi snimak, ne sećam se toga iz prvog poluvremena. Ne mislim na faul Doužera, to je situacija posle.

U threadu je prvi video okačen faul Alekse nad Jagom i to iz prvog poluvremena.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, crni_bombarder said:

Pa za jedno 15p moraš biti bolji da bi dobio, jednostavno da li se toliko plase ili sta je ali aba sudije ovo vise na smeju suditi, ovo je horor sta se desava i koliko se na sitno navlači, a pritisak Covica je tek posebna priča ali i to ce proći bez posledica naravno.

 

 

Uh, gde li sam ovo vec citao... ah, da, sad se secam, na KKCZ temi 2021. kada sam se neumorno raspravljao sa ljudima koji su tamo pisali da KKCZ nije dozivela oruzanu pljacku u PG nego je prosto i pitanju domacinsko sudjenje.

 

Realnost je takva da svaki put kada bi porazena ekipa potegla domacinsko sudjenje, u pitanju je bio kolektiv u velikim problemima kojima su sudije krive, a ne oni sami sebi. Da krenemo:

 

KKCZ 2018., PG: Uzasan prelazni rok, Antic ne igra, Dangubic ne igra, odbrana ne postoji.

KKCZ 2021., PG: Iskasapljena ekipa koja je pre serije ostala bez nekoliko igraca (Walden, O'Bryant, Colom, MJK), samo zbog trenera i tog domaceg terena je tada uzeta titula. Normalno, SNS nije propustio priliku da na sva zvona objavi kako "MILOGORCI KRADU!!!"

KKB, 2024., BG: Ekipa kojoj startni bek ne igra jer je staklen, rezervni bek je invalid koji ne ume nista da pogodi, treci bek je netalentovani ciglar, koja je imala 8-10 u EC ima obraza da prica nesto o sudjenju?

KKP, 2024., BG: Realno, koliko je ova ekipa Partizana izgubila neizvesnih zavrsnica? Rekao bi neko da su naucili nesto, kad ono nista, Nunnally i sut koji promasuje obruc za metar, LeDay koji ne ume da izbori loptu protiv Davidovca, prosto egal mec je i smrt za KKP.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mipivi said:

Ajmo pohvale: dzejlen, tru basketbola, naneli, tru madafaka.

 

Ajmo realnost. Pa napustite i ove godine kls. mojne  da norate, da fmp i moj brt, midzet yago, siljenavama qrac.  Timidzeti uvek imaju sudjenje, al moj brt jevcrs imo kari tretman.ruznogledati.

 

Ajmo mazanje: zoc. 

 

Ajmo pocasna pohvala: nikad nisam video bivsu zvezdu, sadasnji fmp, u sportskom izdannju publike. Zaista sam iznenadjen

 Zaista. Ovako se moja mrznja gasi.

To su svi zaboravili da pohvale, pre svega svaka cast na ponasalju, pa bilo je blizu onoga sto oni iz EL zele od nas ... svaka cast na zapazanju. Niko nije pomenuo, a vrlo je bitno pomenuti

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

Valjda ce Aba i u ovom slucaju da se oglasi zbog one asistencije Davidovca samom sebi nakon podbacivanja.

Neće da se oglasi, potpuno čista lopta za Zvezdu i ispravna odluka.

Ako lopta dira drugog igrača ili parket (što je ovde slučaj) ima pravo da je pokupi onaj ko je i izbio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Knipex said:

Ja se slažem da je prilikom prvog podbacivanja bio faul Ledeja nad Davidovcem, ali nije sviran nego je ponovljeno podbacivanje.

Ne znam cemu ovo glupiranje kad je vrlo jasno da govorim o ponovljenom podbacivanju.

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo nema potrebe za takvim tonom. Kao drugo meni stvarno nije jasno o kakvom faulu si pisao jer onako kako si sročio ispalo je da je podbacivanje zbog faula a ne zbog mrtve lopte. Drugi post sam napisao tako jer sam mislio da sam razumeo, očigledno i dalje nisam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu problem pojedinačne situacije, problem je iz derbija u derbi kriterijum, gde se pojedincima dozvoljava da rukama guraju i nogama usmeravaju protivnika, dok na drugoj strani Teodosic izbaci glavu kao i rame i odmah je faul, čoveka ne možeš u meso braniti u abi uopste.

 

 

Takodje Mitrovic konstantno inicira kontakt ramenom, pa Jokic bi imao 30 bacanja da se to svira, to su smešne stvari totalno, jedan bezgranicni cirkus režiran od čoveka koji je košarkaški diktator.

 

 

Zeljko isto nista, video bi Barcokasa ili Atamana na konferenciji...

  • Love 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nije suđenje bilo nešto posebno loše, osim onog faula na Nedoviću kad je čovjek sam pao i to mi je nevjerovatno da su svirali.

 

KKP je ispustio dosta dobrih momenata da prelomi meč, na kraju je to uradio Yago. Utisak je da ni ovaj derbi niste iskoristili prednost u kvalitetu rostera koju imate, ostaje još jedna šansa jer ako CZ dobije i drugu to je IMO kraj serije.

 

I nemojte više rekreativca Davidovca da proslavljate, ko boga vas molim. Prestanite više.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Je li još nekome čudna Željkova izjava posle tekme? 

Prezadovoljan, čestita igračima... djeluje kao da je to što smo sinoć odigrali bilo dosta iznad onoga što je očekivao od ekipe.

Link to comment
Share on other sites

Meni ne, nismo odigrali lošu utakmicu pa da to i kaže, a drugo, to vidim i kao vid ohrabrenja igračima, u redu igrali ste jako dobro, u drugoj da to malo pojačamo i da vidimo dokle možemo.

 

Takođe se molim svim bogovima da Ostoja nastavi ćutnju i da nećemo izdati nikakvo saopštenje 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ružno igramo, koncept nam je ružan, nemamo timsku igru. I, kao takvi, cele sezone smo tu negde. Malo nam za sriću triba.

 

Ali ja se nadam nekoj promeni koncepta sledeće sezone. Za mene je košarka timska igra, i, iako treba imati zvezde u timu, mnogo me nervira taj trend daj loptu zvezdi i skloni se.

Link to comment
Share on other sites

Bolje od ovoga ne može, svaki minut Kaminskog otvara masu suteva i protivnik kreće da plese, guraj Zeka na 5 deo minuta nemoj ovaj krater vise da igra, takodje ogromna je razlika izmedju Pj I Smita, koliko Pj ne oseća teren ovo je horor, dok Smit imam osećaj da svaki put je tamo gde treba biti, Ponitka na 4 sasvim ok rola i vrlo borbeno deluje.

 

 

Tako da Pj I Frenk trebaju se maksimalno limitirati što se minuta tice.

 

 

Zeljko mora na sebe navuci veci pritisak(ala Ataman), da se igraci maksimalno u tom smislu rasterete...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

osim onog faula na Nedoviću kad je čovjek sam pao

Ili nisi video dobro ili si bas zlonameran. Mozda da pogledas snimak bolje gde se jasno vidi kako mu covek povlaci stajnu nogu. To se u punoj brzini iz tog ugla na TVu ne vidi, ali se na usporenom snimku, a i u hali lepo videlo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Meni se činilo da je jednostavno zadovoljan kako smo odigrali, budući da je polovina Maja, sasvim moguće da nije ni očekivao brze noge dobričine Kaminskog ili fokusiranog Doužera. 

Ja sam takođe zadovoljan što nisam mnogo puta mogao da kažem ove sezone, pobedu smo ispustili jednim lošim rešenjem (brza trica Nanelija), jednom skandaloznom odlukom sudaca (faul nad Jagom), glupim Doužerom u kombinaciji sa mekanim pištanjem i jednim lošim skokom u odbrani, skok kojim realno moramo da budemo zadovoljni kako je izgledao tokom celog meča. Taj skok (odakle je proistekla mrtva lopta, pa potom i situacije oko podbacivanja) je možda više pohvala DaviDovcu nego što je naš propust. Možda je ovo naš ovosezonski trejdmark, da numemo neizvesne završnice da prećeramo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Beonegro said:

Je li još nekome čudna Željkova izjava posle tekme? 

Prezadovoljan, čestita igračima... djeluje kao da je to što smo sinoć odigrali bilo dosta iznad onoga što je očekivao od ekipe.

Meni sve sinoć, kao što sam rekao, bilo OK.

Ako nekoga zanima zašto se na Alenu šilji patka konstantno cele sezone (pored toga što je glup ko noć):

 

spacer.png

 

  • Like 1
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

Ali kako smo pogodili sa Kaminskim i PJom, svetijebem. Možda i veći pogodci nego plaćanje Pantera 245 neto godišnjih prosječnih srpskih plata 😥

3 minutes ago, Luchifer89 said:

Meni sve sinoć, kao što sam rekao, bilo OK.

Ma i meni je bilo iznad očekivanja, to sam napisao odmah posle utakmice, ali je on ipak trener čija je ekipa izgubila utakmicu, a čiji je cilj valjda da osvoji titulu, budući da je Željko Obradović, za razliku od tebe i mene, selektirao tu ekipu, čime je i odgovoran za rezultat iste.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Ali kako smo pogodili sa Kaminskim i PJom, svetijebem. Možda i veći pogodci nego plaćanje Pantera 245 neto godišnjih prosječnih srpskih plata 😥

Otpad iz Nba nikad vise uzimati, Pj se baš crtao da bude top bek u Evropi, ali on em sto od marta nije trojku dao, em sto defanzivno je očajan, baš očajan defanzivni IQ ima, kao bambi na ledu tako izgleda.

 

 

 

Frenk je Djordje Gagic za bogate, sa njim igre nema, a jedno je sigurno protivnik će biti razigran.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Gagula je bar srčan i oće da se pobije za saigrača (vidjeti slučaj Dallo u Skoplju)

Spore noge, kretnje očajne, takvi igraci jedino u dropu mogu braniti, ali tu bek mora orati u odbrani pika...

 

 

Neki Mam Zaite kao 3 opcija u Monaku koliko bi bolje od Frenka legao u ovom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Kao da gledam reprizu. Krene se dosta tvrdo, ali mi izgledamo nekako smislenije na početku, imaš osjećaj da lakše dolazimo do poena, da bi trebalo da smo već na nekoj dvocifrenoj prednosti, a onda vidiš da na poluvrijeme idemo sa u najboljem slučaju neriješenim rezultatom. Onda se u nekom momentu njima malo otčepi, ili nas samo na neki vic i IQ preveslaju za 7-8 vezanih poena (npr. ona tri bacanja Tea), i uz naše standardne crne minute, to opstane nekako do kraja.

 

Falio nam je napadački aktivniji Zek, i to baš mnogo. Nemamo luksuz da ga Davidovac dobija u direktnom duelu. Panter nije srljao, čekao je svoje pozicije, nažalost opet ispromašivao neke otvorene šuteve za tri, ali i sa tim je moglo da se živi. I dalje mi je nevjerovatno koliko teže dolazi do svojih pozicija nego prošle sezone. Kapiram da u Evropi nemamo ni blizu tako detaljne analize, ali bi mnogo interesantno bilo vidjeti sa koje udaljenosti ove godine u prosjeku uzima šut u odnosu na prošlu. Imam osjećaj da mu je većina makar i približno otvorenih šuteva sa poludistance dolazi iz pozicije najduže moguće dvojke (koje čak i pogađa vjerovatno u solidno visokom procentu u odnosu na kvalitet tog šuta).

 

Komentarisao sam onaj čeoni aut iz kojeg smo primili koš kao TM naše sezone. Imaš kakav takav ritam, imaš Nedovića koji ništa ne može korisno da uradi za svoj tim, dobar odbrambeni posjed, i onda dozvoljavaš da ti za 2 sekunde prodaju ubacivanje ispod koša i zicer upravo tog Nedovića, iz čega onda kreće mini serija. :puke:

 

Volio bih u G2 da vidim Smita od starta i u situacijama kada je Yago na terenu. Imao sam osjećaj da je sa onim visokim defanzivnim stavom i generalnom nonšalancijom kod PJ-a veća prednost Yagu koji igra u dvije brzine više, nego što mi dobijamo iz onih posjeda kad se PJ spusti na niski post protiv njega. Niti je pokazao neku zavidnu tehniku leđima, niti voli pretjerano da se gura su muškim znojavim tijelima reklo bi se. PJ uparivati sa Teom.

 

Definitivno nećemo u maju riješiti standardne boljke, ali možemo i bolji meč od ovog sinoć da odigramo u gostima. Vidjećemo za šta će to biti dovoljno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Beonegro said:

Ovo je bilo iznad mojih očekivanja. Panter je igrao kako treba, iz drugog plana. Da Leday nije podbacio mogli smo da dobijemo.

 

Poklapaju nam se mišljenja. Bila je odlična prilika. Falio je prosečni Ledej da se ovo gostovanje uzme uprkos svemu.

 

Što se tiče suđenja ništa neočekivano. Da je bilo u EL ovo bi bila jedna Valensija away like pobeda čak i sa ovakvim Ledejom. Stoga i komentari komšija da ne znaju kako su pobedili jer su sve vreme imali utisak da su lošiji što statistika i pokazuje. Čak smo i u skoku, koji nam je uvek bio boljka, bili bolji. Moram da bacim i ozbiljnu kiritku na korišćenje čelindža 8 minuta pre kraja četvrtine, za aut Kabokla koji se desio tu ispred ljudi iz našeg kluba i mogli su da vide da je gazio. Zbog toga smo ostali bez mogućnosti da tražimo da se gleda očigledna nesportska Lazića gde apsolutno nema nameru da ide na loptu, kao i aut od Teodosića ispod njihovog koša.

 

Šteta. Kao što rekoh, trebalo je uzeti ovo jer su bili pečeni. Željko je dobro spremio utakmicu. Odsečena su im skoro sva glavna oružja ali opet nije bilo dovoljno. Ostadosmo KK Zamalo kao i cele ove sezone.

 

Odličan Naneli. Baš jedna evroligaška partija, mada mu ne zaboravljam onaj ispucani erbol. Panter je možda mogao više, ali delovao je, kao što Beo kaže, iz drugog plana, nije forsirao. Kaboklo imao fenomenalnu sekvencu u odbrani. Sve im zatvorio na preuzimanjima no baš se vidi da mu fali taktičke obučenosti. U napadu nek gleda Lesorove utakmice i otvaranje iz pika. Smit i Ponjitka značajni u organizaciji, odbrani i skoku (ovaj drugi). Smit bez promašaja iz igre. Mora u ovakvim utakmicama gde ga ide, da više šutira. Doužer odsutan osim onoga na početku. Dečko opet igra neku svoju igru. Kaminskom nije bio dan. Bušili su ga lagano. Smajli je imao par svojih gluposti ali i jednu OK epizodu napred. Avram je Avram. Dosta dobrih poteza i energije, onda jedan loš i tako ukrug. Da je dao još neku trojku bila bi to vrlo dobra partija.

 

Pohvala i za to što nije ništa uletalo na teren. Rekao sam je da važno da se očuva fizički integritet svih na terenu i to je ispoštovano. Ovo sve okolo na tribinama je uobičajeni folklor. Čak i nije bila neka zapaljiva atmosfera i ne vidim šta su dobili prelaskom iz Arene u Pionir osim što su sjebali svoje navijače i doveli u opasnost igrače da se neko povredi zbog proklizavanja.

Idemo dalje, do završetka ove mučne serije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Shonewizard said:

Volio bih u G2 da vidim Smita od starta i u situacijama kada je Yago na terenu. Imao sam osjećaj da je sa onim visokim defanzivnim stavom i generalnom nonšalancijom kod PJ-a veća prednost Yagu koji igra u dvije brzine više, nego što mi dobijamo iz onih posjeda kad se PJ spusti na niski post protiv njega. Niti je pokazao neku zavidnu tehniku leđima, niti voli pretjerano da se gura su muškim znojavim tijelima reklo bi se. PJ uparivati sa Teom.

 

Jedan od glavnih utisaka utakmice je kako PJ nije ništa mogao Yagu od kog je viši 23 cm i ima značajno duže ruke. Baš je bedno izgledalo kad bi pokušao da igra leđima protiv njega.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...