Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

3 hours ago, Arsenije Pesic said:

Inače, na ovom sajtu gore postoji i opcija "Predictions", koja kaže da dobijamo pola koša :classic_rolleyes:

 

vTaS8z2.jpeg

 

EDIT 'ebote naučio sam imgur

 

elem, neću preteknem takav ishod.

Edited by goofy
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Son_of_a_gun said:

Sklapao sam sliku iz raznih dostupnih informacija pa ne znam koliko je tačna, ali ću je predstaviti ovdje bez obzira.

A ona kaže da mi imamo potpisan ugovor sa Caboclom na dvije godine koji ne može da se aktivira prije nego igrač raskine prethodni ugovor. Zašto smo to uradili, pa vjerovatno zato što nas je njegov menadžer ubijedio da taj izlaz postoji, a koji je valjda zna samo on. I možda Savić.

Casarin govori istinu, niko ga iz Partizana nije kontaktirao i neće ga ni kontaktirati, jer smo Cabocla potpisali kao da je slobodan igrač a on i njegov menadžer treba da se postaraju da to i postane.

Iako ovo ovako zvuči krajnje neozbiljno ne bih se iznenadio da stvarno postoji neki način za raskid koji nije javno obznanjen i da će se sve saznati i posložiti u narednim danima.

Menadžer koji nikad nije nekog zajebao i nije neki menadžer. Mi bi to najbolje trebali znati.

Jedini način da Caboclo izađe iz ugovora sa Venecijom je da se zaključi neki sporazum o raskidu tako što bi Venecija dobila dovoljno veliki novac da pristane na raskid ugovora. Ugovor je validan i potpuno je irelevantno ko je menadžer koji je zastupao igrača. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, realno *w said:

 

Nije prosečna, nego je odlična. Upravo to je ono što sam tog leta drvio na CZ topiku i bio proglašen ludim.

 

Ali nije to poenta, nego u prelasku iz ECa u EL. Pogledaj unazad, koliko je bilo slučajeva da neko prenese svoju igru iz ECa, pa je još nadogradi u EL. Ja ću ti reći, jako malo, procentualno verovatno oko 5-10%. I to ubrajam one koji su uspeli makar korektno da igraju, a kamo li da podignu na nivo više.

 

Evo prošle godine Tajrik Džons 19 indeks, sada 6. Godinu dana pre Blosongejm mislim i MVP ECa, 20 indeks prosečan, posle u EL prosek 4.

Godinu pre Žaite sa 19 indeks na 8, a da nije ni promenio ekipu. Te godine je i Džakori Vilijams koji sada igra u Budućnosti, imao 18 indeks proečan, bolji nego Lesor te godine.

Ili Džoni Hamiltion, koji je proglašen za najveću zver u ECu, prešao u Fener i sa indeksa 18 na indeks 1. Mahalbašić te godine 22 prosek indeks, naravno da nije video nijednu ponudu od EL kluba.

 

Sve u svemu, bar 15ak igrača svake godine u EC ima indeks 15 i više. Pitanje je da li i 2-3 završe u EL, a da podignu svoju igru na nivo više i dodju do top3 na svojoj poziciji, verovatno gledamo svakih 5 godina, ako i toliko.

Naročito kada su u pitanju igrači od 26-27 i više godina.

 

 

 

 

Razumem ja sta hoces da kazes, velika je razlika izmedju EC i EL, i cini mi se da postaje sve veca od kad se liga pretvorila u ligu a ne grupe. Zato i isticem to sto je Lesor imao 50-60 utakmica u EL pre toga. 

 

I zato, ove primere koje si naveo, mi nisu bas za poredjenje sa Lesorom. Prvo, malo su ti drugaciji indeksi, ne znam gde gledas ali meni je najlakse na Proballers sajtu. Drugo, to evropsko/EL iskustvo im uglavnom manjka ili ga nemaju. 

 

Evo redom (da stavim u spojler jer je dugacko):

Spoiler

Dzons

https://www.proballers.com/basketball/player/72791/tyrique-jones

Lik sa jednom sezonom u EC, pre toga NCAA i Israelska i Italijanska liga - jeste imao skoro 18 indeks u EC ali gotovo bez ikakvog iskustva u EC/EL, samo ta jedna sezona, dakle ne moze se porediti sa Lesorom u tom segmentu.

 

Blosongejm

https://www.proballers.com/basketball/player/75682/jaron-blossomgame

Posle samo jedne sezone u EC pokupio ga Monako, F4 ekipa, u kojoj dobija prilicnu minutazu (kao sto sam naveo ranije, meni je respektabilan EL igrac onaj koji u svom timu dobija barem 15min a on dobija i vise, i to u kakvom timu). Da, normalno da su mu statsi pali sa indeksa 19 na indeks 5, nije poenta da se prenese indek, to je govoto nemoguce, ali je i pored manjka iskustva postao (dakle ne bio) respektabilan EL igrac. Tesko da bih posle jedne sezone u EC njega nazvao respektabilnim igracem za EL, ali definitivno pokazuje da zasluzuje mesto u EL. 

 

Zaite

https://www.proballers.com/basketball/player/37818/mouhammadou-jaiteh 

Ne racunajuci ono davno iskustvo u EL kao klinca u Nanteru, on je opet neko ko ima samo EC iskustvo. Pao mu indeks sa 17 na 10 prelaskom iz EC u EL. To je ok, iako bih ga zbog nedostatka EL iskustva (iako ima EC iskustva prilicno) tesko nazvao respektabilnim. 

 

Dzakori Vilijams

https://www.proballers.com/basketball/player/13338/jacorey-williams 

Dobar EC igrac. Nakon 2 EC sezone dolazi u Buducnost. Osim toga ima jos 2 utakmice u Ligi Sampiona. Jeste imao dobre statse u 2020/2021. (indeks skoro 17) ali mi ni on nije porediv sa Lesorom koji je ima vise evropskog, odnosno ima EL iskustvo, odnosno ne bih ga zato nazvao respektabilnim za EL nivo. 

 

Hamilton

https://www.proballers.com/basketball/player/177373/johnny-hamilton

Oper jos jedan primer igraca koji nema nikakvo iskustvo u Evropi, zablista jednu sezonu i neko u EL se popali da ga pokupi, kao Fener tada. Lep indeks, preko 16, ali bez tog iskustva, ne mogu ga nazvati respektabilnim za EL nivo. Posle Fenera se raspao, pa je dosao i u Mornar cak 😄 

 

Mahalbasic

https://www.proballers.com/basketball/player/45855/rasid-mahalbasic 

Lepu statistiku nabio te sezone u EC, pokupio ga Monako ali ne secam se sto tamo nije uspeo, vidim da je odigrao samo 4 utakmice za njih, nista u EC. Posle toga raspad a i mator postaje... tu verovatno nije sve do igrackih kvaliteta vec i do glave. Recimo, kao Luka Bozic ili Miro Bilan.

 

 

Dakle od ovih primera, uglavnom su to likovi koji ne da nisu imali EL iskustvo, vec su imali i vrlo tanko EC iskustvo kad ih je (ako ih je) pokupio neki EL tim  (kao Dzons, Blosongejm, Hamilton). Jedino ovaj Blosongejm za sada odskace.

 

Vilijams, Mahalbasic - dosta evropskog ali bez EL iskustva. Nisu kod njih stvari bas ciste 🙂 

 

Zaite, dosta evropskog iskustva, manje EL iskustva nego Lesor, sa Virtusom presao iz EC u EL, i evo ga sada u Monaku (F4 ekipa!) - kao sto sam vec rekao, tesko bih ga u tom trenutku nazvao respektabilnim za EL nivo ali tu je, presao u jos bolji tim. 

 

 

OK, sigurno da ne treba gledati i samo statse, treba videti i u kakvoj ekipi su igrali, moze neko da nabije statse u losoj ekipi gde je on glavni igrac, a moze da bude mnogo bolji igrac od nabijaca statistike ali da igra u jakom evropskom timu, manji indeks ali vidis da je respektabilniji igrac. 

 

 

Da zakljucim - meni je respektabilan EL igrac onaj koji ima nekih 50+ utakmica u EL sa vidljivim doprinosom u barem osrednjem timu, koji je i kroz EC pokazao da je kvalitetan igrac i sa kojim onda nece biti te nepoznanice kako ce se sada snaci u EL prelaskom iz EC. Lesor sve to ispunjava. I onda kao sampion EC, igrac prve petorke takmicenja, koga smo jos jednom videli u EL gde se fino pokazao dok je imao minute, dolazi u Partizan. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Son_of_a_gun said:

Casarin govori istinu, niko ga iz Partizana nije kontaktirao i neće ga ni kontaktirati, jer smo Cabocla potpisali kao da je slobodan igrač a on i njegov menadžer treba da se postaraju da to i postane.

 

mojne da se ljutis ali ovo je jedan opak salto mortale logike, koji bih voleo da vidim u praksi [a ona ne podrazumeva placanje novca veneciji, jer onda nije kao slobodan igrac ( :

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

ja bih trazio 700k minimum plus vikendicu.

I da se vikendica opremi onim zlatnim escajgom sto koristimo umesto metle od kad smo bogati. Nisam imao nalog letos kad si to napisao, jedan od jacih upisa. 😄

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
mojne da se ljutis ali ovo je jedan opak salto mortale logike, koji bih voleo da vidim u praksi [a ona ne podrazumeva placanje novca veneciji, jer onda nije kao slobodan igrac ( :

Ja sam rekao da sam to sklopio iz dostupnih informacija, nisam nigdje napisao da je tačno a ni normalno.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ScepanScekicSto said:


nije…

 

i to meni licno smeta… al jos uvek je pod kontrolom

 

6 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Sve dok se Aleksa zadrzava na internoj molitvi i poljupcu za svoje saigrace u tunelu, dobro je.

Bez ljutnje , ali prilično plitko razmišljanje.

Fazon neki 15.vek

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

 

Da zakljucim - meni je respektabilan EL igrac onaj koji ima nekih 50+ utakmica u EL sa vidljivim doprinosom u barem osrednjem timu, koji je i kroz EC pokazao da je kvalitetan igrac i sa kojim onda nece biti te nepoznanice kako ce se sada snaci u EL prelaskom iz EC. Lesor sve to ispunjava. I onda kao sampion EC, igrac prve petorke takmicenja, koga smo jos jednom videli u EL gde se fino pokazao dok je imao minute, dolazi u Partizan. 

 

Zvezda te godine nije bila osrednji tim, bili ste predzadnji i imali koš razlikiu -180. Ovako grubo gledano, od 10 najboljih partija, 8 protiv ekipa donjeg doma.

Bajern u sezoni  18/19 nešto bolji, 11. mesto, ali tamo se nije video. 

 

I opet kažem, da je odigrao neku korektnu sezonu u KKPu, ova priča bi bila suvišna. Ovo što je on odigrao je ipak 2 nivoa više. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...