Jump to content

Premier League 2023/2024


pierre van hooijdonk

Recommended Posts

Cekajte, da nisam zaboravio Salibu mozda? 🧐

 

Salu na stranu, ne moze od jednog stopera da ti zavisi sezona, bar ne ako se smatras vrhunskom ekipom.

Jesu se pojacali izuzetno, ali sacekajmo da vidimo i sta ce Siti uraditi do kraja prelaznog roka, ok je da Pep veruje u svoje snage, ali ne bi me zacudilo da dodje neko jace ime. 
 

Kladionice ozbiljno favorizuju Siti opet, manju kvotu daju nego sto bih ja dao kao bukmejker.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, bosMan_jr said:

Da, Celsi ima dobar potencijal, ali ne osvajaju se pozicije potencijalom, tako da ne znam na cemu neko zasniva teoriju da ce Nicolas Jackson sa pola seniorske sezone da u prvoj sezoni PL reseta mreze, ili Nkunku da preuzme ulogu glavnog igraca top 3 tima u avionu iz Lajpciga. Mislim da smo videli prethodnih sezona da to ni izbliza ne moze tako. Njihov rast tek ocekujem narednih sezona.

Stize i Vlahovic, posao je skoro zavrsen sa trampom Lukaku+lova za Vlahovica. 

Jos ne mogu da vjerujem da je Utd gledao put Seria A i da je uzeo Hojlunda pored Vlahovica. 

Nije sto je nas ali stvarno mislim da ce Vlahovic u godinama koje dolaze biti sam vrh napadaca i da bi ovo za Chelsea bio bomba posao. 

 

Malo im je poremetila plan povreda Fofane jer su ozb na njega racunali ali vidjecemo. Imaju ozb potencijal.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Timber je bas dobro odigrao i to na levom beku. Na desnom boli operisanost od ofanzive Vajta. Ali lepo je sto smo uzeli ovo i prekinuli seriju poraza sa Sitijem

Timber odličan.Biće ogromno pojačanje.Ali kakav je doktor Saliba.Kakav igrač!Zanimljiv intervju sa Zinčenkom imao je Ferdinand i pitao ga je da li Saliba može da bude najbolji štoper na svetu.Kaže da je Rols Rojs medju štoperima.

Spoiler

 

Utisak je da je Arsenal pozadi baš dobro popunjen.Još kada se ispred dodaju Parti i Rajs,može se nadati jakoj odbrani u sezoni koja predstoji.

Trebaće vremena da se neke stvari skockaju.

I da,Martineli bez Žezusa nije isti igrač.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

Iako je velika euforija među nama Goonersima, realno je bilo da je City otaljavao ono sinoć i da su se malo uljuljkali i prepustili Arsenalu inicijativu. Gol je došao na vrlo srećan način ali kao posledica te incijative. Trofej više znači kao mali korak ka skidanju kompleksa od Citya i kao pokazatelj da ćemo se ćerati dobro ove sezone. Timber odličan, Rice ne previše upečatljiv, Havertz smušen mada se vidi da zna fudbala dosta. Trossard opet džoker, odličan igrač stvarno, uvek konkretan i bez alibi igre. Odegard par puta pokazao baš vrhunsku klasu, vozio je par puta Sitijevce kao na ringišpilu. Partey mora ostati ako su ambicije šampionske, a trebalo bi da budu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nije izgledao toliko lose Haverc, Englezi su za fudbal gori nego Srbi za sve sportove, kad nekoga pocnu da jasu najebao je. E tako su poceli da jasu u paketu Wernera i Havertza. E sad posto su isti kao Srbi u smislu nedostatka osnovnog znanja za stvari koje komentarisu, onda su povukli taj znak jednakosti izmedju njih dvojice i to je ostalo uklesano u kamenu.

 

U realnosti, Werner je bezveze igrac, a Haverc nije. Sasvim sam siguran da Arteta zna zasto ga je platio toliko i da ce imati redovne minute ove godine, i biti vazan sraf u borbi za titulu.

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Havertz je ubo idealnu sredinu, a Arsenal idealnog igrača za sledeći korak koji jure. Moraće bolje nego prošle i prve sezone u Čelsiju, druga je bila dosta bolja, ali često je nestajao sa terena i izgledao letargično, opravdano se očekuje više od njega. 

Naravno, preteruje se često sa kritikama pojedinih igrača, ali to je neizbežno kada dođeš sa etiketom najperspektivnijeg igrača Evrope posle Mbappe-a i u sredinu zvanu Čelsi. Mada jeste vrlo interesantno da je Havertz gađan sa 10 kila govana više nego Sančo, koji em je plaćen više, nego je i hajpovan osetno više, domaći je, a flopovao je nezapamćeno jako.

Link to comment
Share on other sites

Haverc je u sustini Ozil da je bio malo visi pa igrao spica.

 

Arsenal je najbolji vrhunski klub u kom moze da igra. Ako ne prodise ove sezone, jednostavno ce ostati jos jedan od onih koji nije ispunio potencijal i to je to.

 

Jasna je ideja sa njim i Zesusom kao nekoj vrsti laznih devetki, to je i Siti igrao kad su poceli dominaciju i kad je Arteta bio tamo, imamo dovoljno rotacije da bi to protiv slabijih prolazilo, ali videcemo sta ce biti kad nas stisnu ili postave dupli blok, kako cemo takve situacije resavati. Jer smo na obe vrlo porozni, iako nemaju veze jedna s drugom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeste i sve to pod uslovom da se Haverc ne gubi kao pile u tri hektara kao sto se gubi. On je imao juce par solidnih link upova uglavnom u nekim polukontrama, ali se pri svakom potezu vidi manjak samopouzdanja. Ta pozicija je ultra bitna za ono sto Arteta hoce i sljakalo je prosle sezone pre povrede Zesusa jako dobro jer on ima vrhunski work rate, ali nisam siguran da li ce Haverc sada ispuniti te cipele.

Link to comment
Share on other sites

Gledajući Havertz-ove heatmape prethodnih sezona, najviše je pokrivao 14. i 15. box na terenu, odakle je najviše uspešnih pasova delio i stvarao najveći xA, ali nije tajna da može da igra praktično bilo gde u ofanzivnom delu tima. Kad kažem igra bilo gde, mislim na početnu formaciju i kako to izgleda uprošćeno, pošto bi bio greh takvog igrača limitirati na samo jedan box ili uskratiti mu slobodu u igri.

 

Zone-14-By-dividing-the-field-into-a-six

 

Ne mislim da tu ima neke velike misterije, u pitanju je positionless igrač čija sloboda i uklapanje sa ostalim komadićima Artetinog puzzle-a prođu li dobro, Arsenal će imati veliki adut koji mu je verovatno falio prošle sezone. Dok je Žesus povređen, najviše smisla ima da počinje kao ta lažna devetka, ali biće to u napadu dosta fluidno a sigurno će ići i na omiljenu mu desnu stranu odakle levicom može da bude opasan. Po meni odlična odluka da se pljusne 75 meleona, nije sigurica kupovina, ali ako se dobro uklopi sa ostatkom, biće to bombona.

Link to comment
Share on other sites

Sve tacno, sve se slazem, ali jedno je papir, drugo je teren. Da bi to funkcionisalo moraju da mu daju slobodu i uliju samopouzdanje, sad da li ce to biti fazon Muta i Borisov "sutni verujem ja u tebe" (sutira 1/15 na pola trece cetvrtine) ili ce se dici iz kanala videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Više sam komentarisao u smislu senzibilnosti transfera u Arsenal, odnosno pitanja od iznad da li je igrač kome nisu uspeli da nađu poziciju vredan 75 meleona. Da je imao dobru prethodnu sezonu, ne bi ni video Arsenala, već bi bio centerpiece novog Čelsijevog projekta, jasno je da ima dva, tri znaka pitanja pored svog imena, ali zato ima i više uzvičnika što je, makar po mom mišljenju, poštena razmena i potencijalno veoma high reward rizik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baš grozan početak sezone prvo Fofana pa Badaisvile pa Nkuku.... jos ce dovesti Caiceda dan pred utakmicu.... nije lako Pochu ne znam sto tranfer window ne traje do 15.7 i cao... pa da se oforme ekipe i da se svak fino pripremi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...