Jump to content

Zelena trava doma mog - Wimbledon '23


Drug Crni

Recommended Posts

16 minutes ago, L' Imperatore said:

Šteta. Hrabro se borila, ali ipak je Petra bila prejaka. Nadam se da če joj ovaj rezultat dati dodatne motivacije i samopouzdanja da igra dobro i na drugim turnirima i digne svoj ranking.

Teško da ovim stilom igre postigne išta na drugim podlogama.

Više slajs forhenada sam video u jednom setu nego prateći tenis 3 godine zbirno 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pangea said:

Teško da ovim stilom igre postigne išta na drugim podlogama.

Više slajs forhenada sam video u jednom setu nego prateći tenis 3 godine zbirno 🙂

 

Neznam dali se sječaš Monice Niculescu? U životu nije forehand udarila sa top spinom ili flat, a pre jedno 5 godina bila top 15 na wta rankingu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

 

Neznam dali se sječaš Monice Niculescu? U životu nije forehand udarila sa top spinom ili flat, a pre jedno 5 godina bila top 15 na wta rankingu

Ne pratim wta skoro pa uopšte, niminteresantno 🙂

Nataliju sam ispoštovao kao zemljakinju.

Vidim da Nikulesku nije nešto specijalno postigla u karijeri, ali nije loše, nije loše.

Link to comment
Share on other sites

Ništa spektakularno, ali opet neki pokazatelj da se može i nekom atipičnom igrom doči do solidnog rankinga i turnirskih titula.

 

Nisam ja ni želeo da kažem kako če Stevanović sad da osvaja grand slamove. Več sam joj samo poželeo da ne životari na ITF touru i krpi kraj sa krajem, nego da podigne ranking i postane neki regular na wta touru. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je glavna fizicka sprema, cini mi se da je tu najtanja. Takodje za ovu a la Cibulkova gradju bi trebalo da ima bolji footwork. Servis je tanak i tehnicki i takticki i snagom, ali tu ne vidim neki veliki prostor za napredak. Osnovni udarci su joj po mom misljenju prednost, a ne mana, i nije da sad igra po automatizmu nego ima i solidnu takticku dubinu i razumevanje igre koju nekad nemaju ni top 10 teniserke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Laslo taj kalibar, čak i kad ima igru u datom trenutku prosto nema glavu da se nosi sa top igračima u ovakvim mečevima. Nije ni da je Cicipas mentalna gromada ali ima sasvim dovoljno iskustva da se izvuče, kad je već uspeo u prva dva kola Laslo mu je dosta manji problem.

Link to comment
Share on other sites

Ni ja. Ali Zverev je igrao nekoliko dana zaredom plus je u prošlom kolu izgubio set od Vatanukija, pa ga ne bih uzimala kao neki reper za formu još uvek.

Baš me zanima da li bi šampionka danas dobila jedan od dva glavna terena da slučajno ne igra protiv domaće nade :classic_rolleyes:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2023 at 11:51 PM, McLeod said:

Solidan choke Vavrinke u TBu. Dobar mec overall, ispunio ocekivanja.

 

Moram da kazem i ovo - za one koji se cude zasto Djokovica mnogi ne vole, mogli su da vide u ovom mecu.

 

Ne znam sta je to sto ga nagoni da se ovako ponasa, neki kompleks (s tim sto stvarno ne vidim kako bi on mogao da ga ima, nelogicno je) ili neka bolesna zelja da ga svi vole svi navijaju za njega svi mu se klanjaju.

 

Publika pocela bas zesce da navija za Vavrinku posle 6-1, sto je normalno i sto se uvek desava kad favorit tako gazi, nista toliko specijalno niti nesportski i verovatno je opet bilo par likova koji su dobacili nesto.

 

On je bukvalno ceo treci set gledao ka njima i onako proslavljao. Stvarno tragikomicno, ne vidim sta ce mu to.

 

 

O cijelom mecu "solidan choke Vavrinke".Nastavak...piskaranja o voljenju ili ti nevoljenju nekoga,onako placnim tonom se ispustaju poslednji pokusaji apsolutno porazenih.Ne mogu,al trude se,kiselo se

smiju...vrijedjaju.Zadnji stadijum ocajanja i nemoci.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, akisaki said:

O cijelom mecu "solidan choke Vavrinke".Nastavak...piskaranja o voljenju ili ti nevoljenju nekoga,onako placnim tonom se ispustaju poslednji pokusaji apsolutno porazenih.Ne mogu,al trude se,kiselo se

smiju...vrijedjaju.Zadnji stadijum ocajanja i nemoci.

Pet postova napisano o mecu prethodno ali dobro ti nama dosao i hvala ti na ovoj specijalnoj i nadasve tacnoj opservaciji.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, alcesta said:

Ako negde uopšte može to je ovde, ali ne bih se previše nadala, iako je Alkaraz i danas imao dosta problema.

Dobio je Berretini Alcaraza na AO 2022, u 5 setova. Istina bili su u drugačijoj formi, poziciji , delu karijere.CA u usponu, Berretini pre ovih povreda , 

 

Djere-a je malo i žreb pogledao , skoro se žalio da stalno dobija top igrače u prvim kolima misleći vrv na Medvedeva , Rubleva, Zvereva (dobro to je bilo 3 kolo) na RG koji je ipak na podlozi koja Laslovom stilu najviše odgovara. Tako da je zaista fenomenalno iskoristio priliku da dobije bolje plasiranog od sebe s&v igraca na travi i ovog dečka (new Roddick in the making):classic_biggrin: vrv malo preterujem ali mislim na kompletnost igre

Natalija , na papiru imala tešku protivnicu za prvo kolo ali i Karolina zna da uprska , WTA ima drugaciju dinaminku 

 

Zaista fenomenalan uspeh. Viškovic rece da Natalija zaradila oko 130k funti za ovo 3 kolo

Link to comment
Share on other sites

Ima dosta zanimljivih meceva u R16, Hurkac je najozbiljniji protivnik za Novaka do sad (sto ne znaci da ga nece rutinski resiti), Beretini za Alkaraza. Bublik i Rubljov bi mogli da odigraju maraton, tu ce sigurno biti zanimljivih poena, Rune takodje posle prezivljavanja Fokine ce imati jos jedan tezak mec. Dosta odgovora gde je ko cemo dobiti u ovoj rundi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Keira said:

Dobio je Berretini Alcaraza na AO 2022, u 5 setova. Istina bili su u drugačijoj formi, poziciji , delu karijere.CA u usponu, Berretini pre ovih povreda , 

Da, drukčija situacija dosta. Meni je najimpresivnije kako Alkaraz brzo uči, naravno još je daleko to od nivoa koji ima na drugim podlogama ali bukvalno niko od ove novije generacije ne pokazuje na travi ni blizu neki veći napredak. Kad Novak ne bude više u konkurenciji ne bi me iznenadilo da Alkaraz uzme više trofeja ovde.

1 hour ago, Keira said:

Viškovic rece da Natalija zaradila oko 130k funti za ovo 3 kolo

Uvek mi smeta što su bruto iznosi, Britanci uzmu minimum trećinu za porez ako ne i više tako da nemamo tačnu predstavu osim da je to svakako mnogo para :classic_biggrin: pita je Ozmo kako će sad da se počasti a ona mukica kaže samo da prvo vratim dugove :heart:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja već neko vreme mislim da bi Lehecka mogao da ima potencijal na ovoj vrsti podloge . Ima klasično čiste udarce is edicije The best of Czech classic School of tennis.

Naravno nedostaje još dosta a ponajviše vere u mogućnosti čini mi se .

 

Malo mi je šuplja priča koja se forsira preko svake mere , da niko nema pojma da igra na travi.Ok podloga specijalista donekle gubi prioritet  jer sport napreduje, metode treniranja , oporavka

Možda ne leži svima u istoj meri ali svi oni u Top 100 znaju i mogu da igraju dobar  tenis ali Wimbledon naravno osvaja nekolicina top igrača

Npr evo primerea Etchevery vs Zappata šljakaši kao ali odugrali do sada jedan od najboljih mečeva na turniru

Šta je sa šljakom, dosta više turnira , kralj šljake imao Djokovica kao konkurenciju od 2005 i koga još ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...