Jump to content

Pokušaj puča u Rusiji


Henry Chinaski

Recommended Posts

Ja pretpostavljam da je Prigožin izgubio taj neki lični rat sa Šojguom i da je Putin odlučio da mu oduzme Wagner i da ga utopi u vojsku. Prigožin je to pokušao da izbegne po svaku cenu ali unazad mesec dana promene zakona i uredbe da se i Wagnerovci moraju zavesti u vojsci me navode na ovo mišljenje. Prigožin se odlučio na "pukovnik ili pokojnik" taktiku. Jeste ludost ovo što pokušava ali treba imati na umu da je Wagner dosta hvaljen na putinovim medijima i da Rusi imaju ekstra dobro mišljenje o njima. Pride Prigožinu ide u korist što Šojgua niko ni u vojsci ne ceni tako da su predaje jedinica scenario koji ćemo često gledati. Ako ne nađu neki dogovor sa njim moraće da šalju specnaz ekipu jer obične jedinice teško da će imati volje da napadaju Wagner.

 

Ako dođe napada na Wagner to znači da nam sledi gradska borba u rostovu što je katastrofa u najavi. Mislim da je zauzimanjem Rostova Prigožin uzeo jak adut u ruke i da će tu definitivno biti još pregovora pre neke akcije.

 

Ja sam inače najavljivao građanski rat u Rusiji ali sam mislio da će do toga doći tek u post Putinovskoj Rusiji kada sluge postanu mini gazde i krenu da se bore ko će da preuzme presto. Prigožin je tu imao najbolju startnu poziciju zbog Wagnera ali ....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da probam - Ovo je Putinov genijalni plan da ujedini vojsku i ukloni sve problematicne elemente. Ovo ce ujediniti i ruski narod i rusku vojsku protiv Vagnerovaca koji ce se sami predati, a potom ce ruska vojska biti jaca i ujedinjenija nego ikad.

Link to comment
Share on other sites

Nije to Prigozinu ni na kraj pameti. On je pokeraskim recnikom isao all in da bude chip leader na stolu i zanima ga moc u Rusiji. Ne znam da li se ikad ukljucivao u ono licitiranje vezano za nuklearno oruzje, pa ko je pratio neka me ispravi.

Nadam se da nas 5D sahista gleda sta je njegovog idola snaslo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ko kaže da će Prigoržin da pritegne dugme?!

 

Zamisli Putina opkoljenog. Vangerovci tu iza ćoška. Tu je i Sojgu koji valjda mora da odobri signal za lansiranje. Njemu sigurno ne sledi bolja sudbina od Putinove.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Izgleda borbe kod Voronježa. Idu sad gomila slika oborenih aviona i helikoptera tu je sad teško razaznati šta je fake a šta istinito. Postoji snimak kolone Wagnerovaca na autoputu  u Voronježkoj oblasti, nije još sigurno da su ušli u grad. Što se tiče Rostova zauzeli su ceo grad i aerodrom Milerovo je izgleda pod njihovom kontrolom. 

 

Onaj naš idiot ZOKA na twiteru zaključao komentarisanje. Biser je inače sinoć napisao nešto što je sada glavna tema sprdnje :

 

 

 

Rusofili inače u šoku, veruju da je ovo neka maskirovka odnosno "igra putin šah" i da to što mi ne vidimo da je ovo dobro za Rusiju je zato što nemamo sve informacije 🙂 Ovo ne da ne može biti dobro za Rusiju nego najverovatnije ne valja ni za ostatak sveta jer ovo vodi u destabilizaciju Rusije kako god da se završi. Mnogi spavači će da otvore jedno oko a i mnogi nezadovoljni će početi da razmišljaju o svemu ovome.

 

Imamo i video iz neke nezadovoljne robijaške jedinice koja podržava Wagner jedino mi nije jasno da li će mu se pridružiti ili ostaje na frontu. Mislim da je to jedna od robijaških jedinica koju i armija sada ima u svojim redovima.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Izgleda borbe kod Voronježa. Idu sad gomila slika oborenih aviona i helikoptera tu je sad teško razaznati šta je fake a šta istinito. Postoji snimak kolone Wagnerovaca na autoputu  u Voronježkoj oblasti, nije još sigurno da su ušli u grad. Što se tiče Rostova zauzeli su ceo grad i aerodrom Milerovo je izgleda pod njihovom kontrolom. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MeanMachine said:

 

Bahmut je rat ovo pak izgleda puč. Prvo mi je delovalo ko žrtvovanje Šojgua ali pošto je FSB praktično optužio Prigorzina za izdaju jasno je da ne radi prljav posao za Putina već je odlučio da krene na njega e sad pitanje svih pitanja jel toliko lud da misli da može sam ili ima još neke pučiste koji su bitni likovi. 

 

 

ne verujem da je to slucaj. ili neposredno napada putina preko sojgua i gerasimova ili pravi odstupnicu putinu u ukrajini ako stvari krenu nizbrdo. pa ce svu krivicu da svale na ovu dvojicu. ostavljam malo prostora i varijanti da je stvarno lud i da ovo radi jer je pusten nis vodu.

 

3 hours ago, djura.net said:

Koliko vidim, Prigozin ne proziva Putina nikada, njegova meta je vojni vrh.

samim tim sto napada vojni vrh on indirektno napada putina.

 

2 minutes ago, marko_pantelic said:

Ljudi, otvorite novu temu. Ovo je tema "Rat u Ukrajini".

 

Koliko ja znam, Rostov (za sada) nije u Ukrajini 😄 😄

ocekuje se referendum u sledecih nekoliko dana i prispajanje sa ukrajinom.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Pokušaj puča u Rusiji
  • fancy pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...