Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Velika ocekivanja imam od Gedraitisa ove sezone. Mnogo je on bolji suter nego sto to 29% za tri iz prosle sezone pokazuju.

Uzeo je reprezentativnu pauzu, sto nije zanemarljivo s obzirom da je igrao i EP proslo leto. 
 

Uklapa se odlicno jer mu ne treba lopta u rukama da bi bio opasan. Drzi sirinu i nema pomaganja sa njega sto ce Nedi , Sabazu, Jagu i Teu dati prostora da igraju sa loptom. Odlicno trci tako da moze biti izvor lakih poena u tranziciji… a i veliki je, atletski daje onoga sto nam fali.

 

Ako je uopste bilo dileme a pisalo se, za nas smisleniji potpis od Ponitke. 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Admiral said:

Ako je uopste bilo dileme a pisalo se, za nas smisleniji potpis od Ponitke. 

Ako se ne varam, pisalo se da se biralo između Hange i Ponitke, a ne Giedraitisa i Ponitke.

Ali svakako se slažem, meni je Rokas omiljeno pojačanje u ovom prelaznom roku i baš puno očekujem od njega.

Očekujem da bude među 3 najbolja strelca ekipe.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Prijateljski savet :57:

Da smanjite ocekivanja od Gedraitisa, mislim, solidan je on i iskusan igrac, ali ako neko ocekuje drasticno veci doprinos nego od Dobrica, neka razmisli opet.

Takodje, ova prica o igri u tranziciji, iskreno ne verujem mnogo u nju, jer da bi se igrala tranzicija (protiv ozbiljnih ekipa), potrebno je nesto I odbraniti u pozicionom napadu, tranzicija posle primljenog kosa se ne da igrati, opet kazem, protiv ozbiljnih ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djura.net said:

Da smanjite ocekivanja od Gedraitisa, mislim, solidan je on i iskusan igrac, ali ako neko ocekuje drasticno veci doprinos nego od Dobrica, neka razmisli opet.

Evo razmislio sam opet i da, očekujem veći doprinos nego što je imao Dobrić, Rokas je ipak kvalitetniji i konstantniji igrač sa većim iskustvom i boljim fizikalijama za poziciju 3.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Giedraitis je dosta slican igrac Dobricu. Ne kreira mnogo sa loptom, ali sada se cini da imamo dovoljno ballhandlera da Rokas ne mora da izlazi iz svoje uloge, kao sto je Segi to cesto morao. A uloga je spot up igrac, neke off ball akcije za njega i to je to. I ako uspemo da odbranimo nesto da trci tranziciju. Nije sad igrac koji nas dize na visi nivo, vec igrac uloge i bice dobar onoliko koliko ekipa bude dobra.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Chaos Is Me said:

A šta su očekivali od Bolomboya, visok IQ? Čovek nije neki no name igrač već dugo na sceni. Takođe, on nikad nije bio neki naročit snagator nego pokretni atletični skraćeni centar koji može da igra switch odbranu i da posprema zicere iz pikenrola kao i da kuca lobove. Može ponešto da pogodi spolja kad se usudi da šutne ali to nije njegova igra niti insistira na tome. 

 

Prejako. Dovedes coveka sa xy sezona u EL, za kog svako ko bar malo prati basket zna sta su mu pros i cons, i onda se iznenadis sto ne radi nesto sto si ti zamislio. A da, uz to meanwhile skontas da postoji neki Bruno Kaboklo koji ti je zanimljiv odjednom. 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, djura.net said:

Prijateljski savet :57:

Da smanjite ocekivanja od Gedraitisa, mislim, solidan je on i iskusan igrac, ali ako neko ocekuje drasticno veci doprinos nego od Dobrica, neka razmisli opet.

Takodje, ova prica o igri u tranziciji, iskreno ne verujem mnogo u nju, jer da bi se igrala tranzicija (protiv ozbiljnih ekipa), potrebno je nesto I odbraniti u pozicionom napadu, tranzicija posle primljenog kosa se ne da igrati, opet kazem, protiv ozbiljnih ekipa.

 

ponekad je dovoljno za tranziciju imati dobru kontrolu skoka [u sta verujem] & plejeve kao napier/teokratija/yago, [u sta valjda niko ne sumnja]

 

ionda bude run, forest gidra, run

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kaboklo je klasa iznad Bolomboja, to je bilo jasno i pre svetskog, da ne pricam o konekciji sa Jagom. Jedino na strani Dzoela je famozno el iskustvo, poslovicni x faktor za nase diletante. Sad nek se pokriju usima i probaju da izvuku maksimum iz coveka, nije uopste neupotrebljiv.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Markoss said:

 

Prejako. Dovedes coveka sa xy sezona u EL, za kog svako ko bar malo prati basket zna sta su mu pros i cons, i onda se iznenadis sto ne radi nesto sto si ti zamislio. A da, uz to meanwhile skontas da postoji neki Bruno Kaboklo koji ti je zanimljiv odjednom. 

Znači u perspektivi može da se desi u toj čuvenoj našoj doselekciji Bolomboy out, Kaboklo in? 🤔

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fradler said:

Kaboklo je klasa iznad Bolomboja, to je bilo jasno i pre svetskog, da ne pricam o konekciji sa Jagom. Jedino na strani Dzoela je famozno el iskustvo, poslovicni x faktor za nase diletante. Sad nek se pokriju usima i probaju da izvuku maksimum iz coveka, nije uopste neupotrebljiv.

 

bolomboy je c a bruno pf, osim sto imaju razlicite vestine

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Admiral said:

Velika ocekivanja imam od Gedraitisa ove sezone. Mnogo je on bolji suter nego sto to 29% za tri iz prosle sezone pokazuju.

Uzeo je reprezentativnu pauzu, sto nije zanemarljivo s obzirom da je igrao i EP proslo leto. 
 

Uklapa se odlicno jer mu ne treba lopta u rukama da bi bio opasan. Drzi sirinu i nema pomaganja sa njega sto ce Nedi , Sabazu, Jagu i Teu dati prostora da igraju sa loptom. Odlicno trci tako da moze biti izvor lakih poena u tranziciji… a i veliki je, atletski daje onoga sto nam fali.

 

Ako je uopste bilo dileme a pisalo se, za nas smisleniji potpis od Ponitke. 

Veliki je i radnik

Lik je dosao sa zenom i dva mala deteta nedelju dana pre priprema

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

bolomboy je c a bruno pf, osim sto imaju razlicite vestine

 

Bio je nekad i sf, ali se u medjuvremenu drugacije isprofilisao. Ovo sto je kao petica odigrao za Ulm i Brazil na wc mu je kosarka zivota.

 

11 minutes ago, Karakondzula! said:

Velika Brunova karijera svakako najbolje potkrepljuje reci pojedinaca. Zaista me cudi da niko nije prepoznao kvalitet... Osim Siudad de Meksika, Sao Paola i osrednjih Italijanskih klubova... Kad se setim kakav je onaj Trento sila... 

 

100+ nba nastupa, malo li je. Prosle sezone u ek 17.4 ppg 7.8 reb 19.6 pir, 69% za 2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Да не глумим инсајдера, па ако може неко да потврди то што сам чуо...

 

Огњен Кузмић и Далибор Илић ће играти у ФМП-у ове сезоне и у рекету помоћи Степановићу, Суботићу и Воткинсу.

Крајем месеца играју квалификације за Лигу Шампиона, прва је против Варезеа.

 

Са клинцима Вуковићем, Мишићем и Павићевићем не знам шта ће. За прву двојицу је реалан КЛС.

 

 

Edited by BB7
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, fradler said:

 

 

 

100+ nba nastupa, malo li je. Prosle sezone u ek 17.4 ppg 7.8 reb 19.6 pir, 69% za 2.

Poslednje tri sezone su ono sto sam napisao. A statistika iz EK mi nista ne znaci. Tu i Jagodic Kuridza pred penziju ima 10ak poena i 6-7 skokova u proseku.

Nba?

Igrali su i Bjelica i Teo NBA i bili MVP EL pa su ih ovde docekali kao da imaju dve leve. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Karakondzula! said:

Poslednje tri sezone su ono sto sam napisao. A statistika iz EK mi nista ne znaci. Tu i Jagodic Kuridza pred penziju ima 10ak poena i 6-7 skokova u proseku.

 

Nema, jbg, Kure ima 6 poena i 3 skoka.

 

10 minutes ago, Karakondzula! said:

Igrali su i Bjelica i Teo NBA i bili MVP EL pa su ih ovde docekali kao da imaju dve leve. 

 

Docekalo ih se tako jer su na vrhuncu bili davne 2015-e i blizi su pedesetoj nego dvadesetoj godini.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...