Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

3 minutes ago, Crni said:

Bek mora da bude brz, probojan i opasan u prodoru, to je vazda bilo, i vidjao sam i najgore ekipe kako krpe bez petice, trojke, cetvorke, ali nikad dvojke. 


Koliko takvih bekova ima u EL koji su prodorni i zavrsavaju na obrucu? 

Ni Panter ne zavrsava u prodoru , pa je vrhunski bek. 

Ja mislim da nam je igra sa loptom daleko najmanji problem, i da imamo dovoljno ljudi da to iznesu. 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Redstar0356 said:

i nijedan klub koji juri na titule ga nije uzeo a bio im ispred nosa? 

 

Nije stvar koliko plasmana ima, stvar je u tome da  Baskonija nrma navijace, nema nikakav pritisak  rezultata. 

 

Baskonije moze da  osvoji El ili da bude poslednja u ligi, nobody cares. 

 

mozda ce i nama pomoci ako smanjimo ocekivanja i nemamo nicim potkrepljenu iluziju velicine i predodredjenosti na pobede, pa jednom u istoriji stignemo do f4?

..ili prodjemo plejof seriju, ili dobijemo dve tekme 😕

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

mozda ce i nama pomoci ako smanjimo ocekivanja i nemamo nicim potkrepljenu iluziju velicine i predodredjenosti na pobede, pa jednom u istoriji stignemo do f4?

Da smanjimo ocekivanja? Bez 2 najbitnija igraca sto se tice kreacije dajemo po 80+ poena lagano. Ima napad da fercera ko u najboljim GS/SA danima.

F4 i napad na titulu😉

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Poenta je oko tog tvog posta da se ekipa ne koze skrpit bez dvojke koji nije brz, opasan u prodoru itd itd pa eto pitam kako Real odradi posao u EL? Kako GS osvaji silne titule sa Klay Thompsonom koji se ubi od brzine.i prodornosti?

Ovo za GS necu da kom, presmesno je, a ako je tebi Real igrao smislenu, normalnu kosarku, i ako po tvom misljenju treba teziti onakvom rasulu, onda nema sta da se objasnjavamo.

  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Redstar0356 said:

i nijedan klub koji juri na titule ga nije uzeo a bio im ispred nosa? 

 

Nije stvar koliko plasmana ima, stvar je u tome da  Baskonija nrma navijace, nema nikakav pritisak  rezultata. 

 

Baskonije moze da  osvoji El ili da bude poslednja u ligi, nobody cares. 

Nije Ivanović sam krem evro trenera, no ipak je dugo uspešan, vodio je i Barselonu.

Teško da su nama dostupni renomiraniji od njega, eventualno sada kada smo naprasno pijani milioneri, mada je pitanje i koliko bi bili zainteresovani.

Mislim da mu pritisak javnosti nije problem, ne deluje mi kao takav lik.

Ne kažem da će biti uspešan, niti da mi se dopada sve što radi, ali bih ga ipak sačekao ovu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Da je Pablo Laso znao da cemo imati ovakav budzet ove sezone, dosao bi da trenira nas.

 

Bila bi to idealna prilika za Nebojšinu osvetu.

 

Pablo: alo Nebojša, konačno sam nabavio tvoj broj, čujem imaćete jak budžet ove godine, mogli bi da probamo, a?

 

Nebojša: izvini, žurim

Link to comment
Share on other sites

Prvo da krenem sa nekim iracionalnim stvarima.
Imam neki osećaj da će biti sve ok. Manje zbog toga što se trudim da u životu gledam sve sa vedrije strane, a više zbog toga što mi je naš sapatnik a moj kum (koji je by the way na Kipru i gledao je uživo ove utakmice) jednom prilikom pre možda 15-20 godina kada smo sve šurili na pripremama rekao ništa ovo nije dobro, kada god pokidamo pripreme useremo sezonu i obrnuto. Meni se to urezalo u pamćenje i verovatno se nije dešavalo uvek ali kad god se to stvarno desi, da li u fudbalu ili košarci, ja imam neku vrstu flešbeka.
E sad da se okrenemo racionalnom.
Odmah da se ogradim i da kažem da prelazni rok nije najsrećnije odrađen, i da me Duško nije ubedio da smo baš najsrećnija kombinacija.
Ali ipak što se tiče Duška, apsolutno sam za to da mu damo vremena dve, tri godine, i da vidimo kuda nas vodi taj neki put i filozofija. Jer, majku mu, nije Radonja jedini trener na planeti i njegov sistem, i to kažem kao njegov odani poklonik.
Ipak, moram da kažem da iako preglomazan i ne baš dobro raspoređen, stvarno imamo najkvalitetniji roster u istoriji.
I da smo ove utakmice igrali bez realno najvećeg pojačanja i najboljeg igrača Šabaza. I vrlo moguće da će nam krajnje domete u ovoj sezoni odrediti to da li je on zdrav i u dobroj formi.
Sviđaju mi se još Gidra, Hanga i Tobi od pojačanja.
Takođe, motiv i emocija pored Tea, Belog, Luke, Laze i Nede ne može biti dovođeno u pitanje.
Niti moja konekcija sa tim i takvim timom i ljudinama.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Oko Nede danas. Po meni on nas je vratio i povukao da uopste dodjemo u egal i utakmica ne bude gotova krajem 3. cetvrtine. Na kraju utakmice on je vec imao sigurno 10 min igre u kontinuitetu i sigurno ga je umor stigao. Simonovic i Jago su po meni jako tanki za ozbiljnu EL ulogu, za Luku smo to i znali od ranije. Tobi je po meni ofanzivno najbolji centar , u zadnjih 10 godina. Bice ovo ekipa koja svakog moze da natrpa, a sad za sta ce to biti dovoljno videcemo. Realno smo po kvalitetu granicna top 10 ekipa, al se nadam da uz pomoc jakog domaceg terena mozemo u top 10

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Selekcija se meni lično ne dopada odnosno igračka kompatibilnost iako su svi pojedinačno gledano dobri i ovako poimence imamo najbolji roster u poslednjih 15-20 godina. Imam neki osećaj da u svakom momentu tekme moramo nešto da krpimo, nekom bulju da čuvamo itd.  Da li je moglo bez toga jeste.

 

Na 1 smo jaki napadački, ali imamo sistemski problem jer su ti igrači ili niski ili ne igraju odbranu. 

 

Na 2 su Hanga i Nedović i tu smo po meni jaki pogotovo što ćemo povremeno igrati sa 2 pleja ( Šabaz+Teo) i što ćemo povremeno igrati sa dve trojke Lazić( zbog odbrane) i Gidra. Ovde mi je najveća briga da ne arčimo Hangu tu mač tu sun. Dozirati mu minute zbog godina.

 

Na 3 smo jaki kao crna zemlja.

 

Četvorku nemamo izuzev Bjelice koji je moj omiljeni igrač još od Kukoča, ali koji nije fit, nadam se da će uspeti da uhvati nešto od stare forme bar 15 minuta krajem sezone će nam značiti. Tu ćemo poziciju dosta krpiti i ima tu igrača koji mogu da budu odgovor za svaki meč ap.

 

Na 5 smo jaki kao crna zemlja.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Imam jedan predlog koji bi trebalo razmotriti...dajte da pisemo klubu vec sad da prijateljske u pripremnom periodu za sledecu sezonu budu protiv nekoj rumuna ( pozeljno drugoligasa) i tako nekih timova pa da ih gazimo svaku po 40 i da se lozimo da osvajamo sve sa tim pobedama...bar 10 forumasa ce biti mnogo spokojniji i nece imati razlog za kuknjavu...

 

Utisak ovih prijateljskih je da smo ove sezone spremni da od samog pocetka vrlo spremni da idemo jako i do samog kraja...cak i bez dvojice jako bitnih igraca smo bili u egalu na ovim proverama...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sa ovim budzetom dostupan nam je sam krem evro trenera, ali nam ne bi bili dostupni ni sa 100 miliona dok nas vodi Nebojsa. 

37 minutes ago, Milos 3.14 said:

Selekcija se meni lično ne dopada odnosno igračka kompatibilnost iako su svi pojedinačno gledano dobri i ovako poimence imamo najbolji roster u poslednjih 15-20 godina. Imam neki osećaj da u svakom momentu tekme moramo nešto da krpimo, nekom bulju da čuvamo itd.  Da li je moglo bez toga jeste.

 

Na 1 smo jaki napadački, ali imamo sistemski problem jer su ti igrači ili niski ili ne igraju odbranu. 

 

Na 2 su Hanga i Nedović i tu smo po meni jaki pogotovo što ćemo povremeno igrati sa 2 pleja ( Šabaz+Teo) i što ćemo povremeno igrati sa dve trojke Lazić( zbog odbrane) i Gidra. Ovde mi je najveća briga da ne arčimo Hangu tu mač tu sun. Dozirati mu minute zbog godina.

 

Na 3 smo jaki kao crna zemlja.

 

Četvorku nemamo izuzev Bjelice koji je moj omiljeni igrač još od Kukoča, ali koji nije fit, nadam se da će uspeti da uhvati nešto od stare forme bar 15 minuta krajem sezone će nam značiti. Tu ćemo poziciju dosta krpiti i ima tu igrača koji mogu da budu odgovor za svaki meč ap.

 

Na 5 smo jaki kao crna zemlja.

 

 

 

Sve to stoji, ali ovakav roster izrotirati je ekstremno tesko. Mora se voditi racuna o formi svakog igraca, njihovim emocijama, izdeliti tu minutazu na pravi nacin. A iskustvo pokazuje da se sampionski timovi sve češće prave sa 7-8 upotrebljivih igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites




Sve mi se cini da će Ivanović da sagori kao Sasa Obradović. 
Puno toga hoće i želja je prisutna ogromna da se pokaže, ali jednostavno to ga sputava. Kao da ga igrači ne kontaju, nema mi neke hemije. Rano jeste, al mi sve izgleda kao prosle sezone pred vazne utakmice gdje se konstantno gubio.
 


Kako to misliš "kao da ga igrači ne kontaju" ?
Pa šta su radili ovih par nedelja?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Profesor said:

Sa ovim budzetom dostupan nam je sam krem evro trenera, ali nam ne bi bili dostupni ni sa 100 miliona dok nas vodi Nebojsa. 

 

Sve to stoji, ali ovakav roster izrotirati je ekstremno tesko. Mora se voditi racuna o formi svakog igraca, njihovim emocijama, izdeliti tu minutazu na pravi nacin. A iskustvo pokazuje da se sampionski timovi sve češće prave sa 7-8 upotrebljivih igraca.

Za ovaj prvi deo posta bi mogao da se složim, pa i za ovo oko emocija i forme za svakog ponaosob. 

Ali bi voleo da mi pojasniš ovu poslednju rečenicu o 7-8 igrača? A da nije jedno od tih "iskustava" prošlogodišnji sastav KKP i iscrpljivanje nosilaca sa 30-ak min po utakmici, koji se samo pukom srećom nije završio ispadannem iz koloseka nekoga od njih.

Izvinjavam se na upadu, ali sve češće čujem to kao adut za dobar rezultat,a duboko se ne slažem sa tim stavom u ovakvim sezonama od 70-80 utakmica.

Link to comment
Share on other sites

Pominjao sam Brendola Pola kao opciju, zelja jos od pre 7-8 godina iz Huventuda, potpisao za Buducnost. Skorer, trojkas, 3/4 suteva prosle sezone u Ulmu su mu bili za 3, u plej ofu Nemacke lige je sutirao 44,3% za 3 i belezio 12,5 poena, dok je u Evrokupu bio za nijansu losiji, 41,4% za 3 uz 11,7 poena...Mislim da je bio solidna opcija s obzirom na trziste, zamislite Sabaz igra pik sa Tobijem, Tobi ide u pop, Sabaz u reket, a ako ga neko pokrije, pored Tobija cekaju Giedraitis i Pol..

Link to comment
Share on other sites

Meni Simonovic izgleda kao ozbiljno drvo. Decko proveo solidno vreme u NBA ali ozbiljan ne talenat pokazuje. Zali boze onu visinu. Slab na skoku, slab na zastiti obruca. Nema ledjnu tehniku. Ne zna ni licem napasti kos.  Svako poredjenje sa Petrusevom je jako neukusno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DrMV said:

Za ovaj prvi deo posta bi mogao da se složim, pa i za ovo oko emocija i forme za svakog ponaosob. 

Ali bi voleo da mi pojasniš ovu poslednju rečenicu o 7-8 igrača? A da nije jedno od tih "iskustava" prošlogodišnji sastav KKP i iscrpljivanje nosilaca sa 30-ak min po utakmici, koji se samo pukom srećom nije završio ispadannem iz koloseka nekoga od njih.

Izvinjavam se na upadu, ali sve češće čujem to kao adut za dobar rezultat,a duboko se ne slažem sa tim stavom u ovakvim sezonama od 70-80 utakmica.

 

Mozda nije za poredjenje ali prva misao mi je bio Denver iz prosle sezone.

Edited by Profesor
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...