Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

6 minutes ago, Dzep said:

Topić je morao da ima mesta kod vas u timu u ovoj sezoni, da trenira kao lud i grize svakog minuta u igri

 

Klub je samo trebalo da se drzi toga da je 12 igraca dovoljno za seniorsku kosarku i da ostatak popunjavaju juniori i igraci iz FMP koji se spremaju za ulogu u Crvenoj zvezdi (eto sale niotkuda :classic_ohmy:).

 

Umesto toga, vec sada je tu 15 igraca u rosteru koji su ili vec dugo na EL sceni ili su placeni ozbiljnim novcem. Jedini izuzetak tu je dos Santos, kao pokusaj da se iz EC neko lansira na EL scenu. I to je 15 bez pojacanja, a tek se najavljuju jos dva pojacanja jer bi navijaci rado menjali titulu EL za uzbudljiv prelazni rok.

 

 

Edited by goldberg
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Topić je morao da ima mesta kod vas u timu u ovoj sezoni, da trenira kao lud i grize svakog minuta u igri
To i mi želimo , bar većina ali izgleda da Top senior ima drugačije mišljenje.

Ne zameram mu. Jbg pokazalo se da Zvezda nije idealna sredina za mlade igrače

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Kolega @Sector je na temi EL pomenuo pretrpavanje visokih pozicija u Milanu, dolaskom Mirotića.

Da li postoji šansa da se neki od njihovih visokih nađe na tržištu, a da je nama dostupan?

Npr.Nikolo Melli, ako mogu da maštam malo včrs, pošto je raspoloženje na max zbog klinaca🥰

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Setite se 2011 said:

To i mi želimo , bar većina ali izgleda da Top senior ima drugačije mišljenje.

Ne zameram mu. Jbg pokazalo se da Zvezda nije idealna sredina za mlade igrače

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

 

Njemu treba da ga što više puta neki rutineri poput Ćaća, Tea i sličnih izvozaju i da uživo vidi šta mu fali, u Megi će imati minute ali će opet udariti u zid kad bude naišao na EL nivo, a ako je već udarac u zid neizbežan, ja sam tu stara škola, bolje odmah u tvrdo i čeličenje, ali jbg, nadam se da ljudi koji vode računa o njegovoj karijeri znaju šta rade

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Setite se 2011 said:

To i mi želimo , bar većina ali izgleda da Top senior ima drugačije mišljenje.

Ne zameram mu. Jbg pokazalo se da Zvezda nije idealna sredina za mlade igrače

To nema veze sa Zvezdom. Njemu trebaju sigurni minuti bez prevelikog pritiska, kako bi uspešno prešao na seniorski nivo.

Brojke sa ovog turnira ili bilo kog drugog juniorskog takmičenja ne pokazuju da li je neki igrač spreman za seniorsku košarku na EL nivou.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Njemu treba da ga što više puta neki rutineri poput Ćaća, Tea i sličnih izvozaju i da uživo vidi šta mu fali, u Megi će imati minute ali će opet udariti u zid kad bude naišao na EL nivo, a ako je već udarac u zid neizbežan, ja sam tu stara škola, bolje odmah u tvrdo i čeličenje, ali jbg, nadam se da ljudi koji vode računa o njegovoj karijeri znaju šta rade
I ja sam...potpisujem sve što si napisao

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

Topić je morao da ima mesta kod vas u timu u ovoj sezoni, da trenira kao lud i grize svakog minuta u igri

 

1 hour ago, Dzep said:

 

Njemu treba da ga što više puta neki rutineri poput Ćaća, Tea i sličnih izvozaju i da uživo vidi šta mu fali, u Megi će imati minute ali će opet udariti u zid kad bude naišao na EL nivo, a ako je već udarac u zid neizbežan, ja sam tu stara škola, bolje odmah u tvrdo i čeličenje, ali jbg, nadam se da ljudi koji vode računa o njegovoj karijeri znaju šta rade

 

Ja sam zagovarao ideju da bude treci plej ove sezone ali nista od toga. A kad vec nije tu onda bolje da ode u Megu nego u FMP (i pored toga sto bi mu tamo selektor bio trener). U FMPu nece napredovati. Nece nesto ni u Megi ali hoce vise jer ce imati vise seniorskih minuta. A u Megu ide da nabija statse i bude jos jedan igrac koji je "prosao kroz Megin sistem" a koji je draftovan (i zavrsio u NBA ako sve bude kako treba). 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Ja sam zagovarao ideju da bude treci plej ove sezone ali nista od toga. A kad vec nije tu onda bolje da ode u Megu nego u FMP (i pored toga sto bi mu tamo selektor bio trener). U FMPu nece napredovati. Nece nesto ni u Megi ali hoce vise jer ce imati vise seniorskih minuta. A u Megu ide da nabija statse i bude jos jedan igrac koji je "prosao kroz Megin sistem" a koji je draftovan (i zavrsio u NBA ako sve bude kako treba). 

U FMP-u je trener, selektor koji je vodio U18 reprezentaciju Srbije, cista sizofrenija. Cemu sluzi taj FMP osim razigravanja polovnih amerikanaca koji nece primiristai Crvenoj Zvezdi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Честитке Топу јуниору и репрезентацији на овом плесу у Нишу ових дана. Велики резултат. Све је лако кад си млад! Тај мото, ту филозофију на најлепши начин демонстрирају Топић и другари, Алал вера момци! Имаће Звезда одличног плеја из своје радионице! 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dzep said:

Topić je morao da ima mesta kod vas u timu u ovoj sezoni, da trenira kao lud i grize svakog minuta u igri

 

u zvezdi trenira kao lud i grize svaku desetu tekmu 4x minuta u igri u el ili 10ak u aba kad je izvodljivo vs u megi trenira kao lud (verujem da je moguće trenirati kao lud ili bar optimalno i van zvezde) dok igra 30ak minuta aba ligu svake nedelje, protiv istih onih protivnika sa kojima bi se susretao u zvezdi u garbage timeu i sporedmoj ulozi (umesto nosioca).

hhmmm, šta li bi moglo biti bolje za njega a sa čime se, prema dostupnim informacijama slaže (tj zalaže) i njegov otac, proslavljeni reprezentativac i legenda zvezde?

 

5 hours ago, MikiMilane said:

Pre bi rekao da će naredne sezone (2024/25) neki NBA ligas imati odlicnog pleja, a ne KKCZ. KKCZ ce najverovatnije dobiti NBA trening kompenzaciju i to je to. 

 

uz ogradu da sam sinoć prvi put gledao dečka u značajnom broju minuta, mislim da nikome ne idu u prilog ovakve tvrdnje i ubeđen sam da topići porodično ne gledaju ovako na stvari, previše je tu kilometraže i ličnog iskustva da bi se ovako rezonovalo.

 

topić na ulazu protiv svojih vršnjaka izgleda 5 godina stariji, kao da oni imaju 13 a on cca 18 koliko i ima. to nije ništa loše, naprotiv, ima brzinu x čvrstinu za koju verujem da ne može tek tako da se izgubi ni protiv odraslih košarkaša, pa verujem da će moći da ovo eksploatiše u određenoj meri (dovoljno da mu bude forte) i u seniorskoj konkurenciji.

 

topiću će biti izvrstan reality check gde stoji u seniorskoj konkurenciji, naravno uzimajući u obzir da postoji makar nekoliko veoma važnih aspekata na kojima treba da radi, čim malo odmori od turnira. odličan (sasvim je dovoljno "dobar") plej u nba ligi ima još neke stavke na kojima topić mora da radi, što je normalno, dečko ima 17/18god

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dzep said:

 

Njemu treba da ga što više puta neki rutineri poput Ćaća, Tea i sličnih izvozaju i da uživo vidi šta mu fali, u Megi će imati minute ali će opet udariti u zid kad bude naišao na EL nivo, a ako je već udarac u zid neizbežan, ja sam tu stara škola, bolje odmah u tvrdo i čeličenje, ali jbg, nadam se da ljudi koji vode računa o njegovoj karijeri znaju šta rade

On će i u Megi imati sudare sa jako dobrim EL i EC igračima, ali i sa ABA liga rutinerima plus mnogo više minuta će da dobije. Ono što je još bitnije moći će svakodnevno da trenira i to što trenira da proba u tekmi bez da mu se meri svaki potez. U krajnjem slučaju ako ovu dominaciju prenese i na ABA nivo može da se vrati u januaru jer će u CZ skoro sigurno biti igrača za šilbovanje.

 

Takođe, ja bih mogao da kažem da bi Tristan morao da ima 10 minuta kod vas, a ne da ide u Peristeri na pozajmicu.

Ili onaj mali Nemac sa poljskim prezimenom, koji je fenomenalan,ne znam ni gde igra, ali znam da nije lud da ide u Album ili Bajern.

Junior u EL ekipi koja ima ambicije ne ide.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Inače , mislim da je Zvezdu kao klub bolje da se fokusira na Šaranoviće nego na Topiće u smislu davanja šanse i trpljenja jer Šaranović ima šansu da igra u Zvezdi neki duži period dok će talenat tipa Topić da pali veoma brzo.

Dakle Topu treba izaći u susret u svemu što želi i biti max korektan , a glavni fokus na Šaranovića jer će on možda igrati u Zvezdi 3-4-5 godina.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dzep said:

 

Njemu treba da ga što više puta neki rutineri poput Ćaća, Tea i sličnih izvozaju i da uživo vidi šta mu fali, u Megi će imati minute ali će opet udariti u zid kad bude naišao na EL nivo, a ako je već udarac u zid neizbežan, ja sam tu stara škola, bolje odmah u tvrdo i čeličenje, ali jbg, nadam se da ljudi koji vode računa o njegovoj karijeri znaju šta rade

Zašto onda ne spomeneš i Tristana Vukčevića u KKP?Koliko je on imao minuta ove/prošle sezone?Zašto takav talenat ide u osrednji Grčki klub da se razvija?

Kasno videh da je kolega @Milos 3.14već pomenuo TV

Edited by DrMV
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Inače , mislim da je Zvezdu kao klub bolje da se fokusira na Šaranoviće nego na Topiće u smislu davanja šanse i trpljenja jer Šaranović ima šansu da igra u Zvezdi neki duži period dok će talenat tipa Topić da pali veoma brzo.

Dakle Topu treba izaći u susret u svemu što želi i biti max korektan , a glavni fokus na Šaranovića jer će on možda igrati u Zvezdi 3-4-5 godina.

 

Topic ima 17 godina, puni 18 ove godine. Decko sigurno u NBA nece ici jos barem 4 godine, ako uopste bude otisao, a nece biti ni previse trazen u Evropi. Veliki klubovi ili pokupe igraca sa 14-15 godina ili kada sazri skroz. Sta ce Realu neki Srbin od 20 leta...

 

Ono sto pises za Saranovica se slazem, ali jedno ne iskljucuje drugo. Topic ce, po meni, tesko u NBA, ali hajde da vidimo, nikad se ne zna. Atleticizam je bas upitan kod njega. Ima on svoje kvalitete, ali mi deluje da su daleko pogodniji nekoj dobroj evropskoj karijeri nego li NBA. Naravno, draftovace ga neko, ali to nista ne znaci.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sta vi ljudi pisete...

Skaut Čikago Bulsa je bio na tribinama. Misliš da recimo Karnišovas neće sledeće godine da ga bira možda već u nekoj kasnoj prvoj rundi.

I ja mislim da Topić ako nastavi ovako može u najboljem slučaju da odigra sledeću godinu kod nas,ali kao draftovan igrač nekog NBA tima, da mu sledeća godina bude kaljenje za NBA što je OK i što mu ja lično želim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Topic ima 17 godina, puni 18 ove godine. Decko sigurno u NBA nece ici jos barem 4 godine, ako uopste bude otisao, a nece biti ni previse trazen u Evropi. Veliki klubovi ili pokupe igraca sa 14-15 godina ili kada sazri skroz. Sta ce Realu neki Srbin od 20 leta...

 

Ono sto pises za Saranovica se slazem, ali jedno ne iskljucuje drugo. Topic ce, po meni, tesko u NBA, ali hajde da vidimo, nikad se ne zna. Atleticizam je bas upitan kod njega. Ima on svoje kvalitete, ali mi deluje da su daleko pogodniji nekoj dobroj evropskoj karijeri nego li NBA. Naravno, draftovace ga neko, ali to nista ne znaci.

Topću je jedino šut upitan za NBA, bukvalno će ga sledeće godine pokupiti neka franšiza jer ništa ne gubi. NBA je puna tinejdžera

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A to mislis, da bude zadnja rupa na svirali i da vrti peskirom, to da, to moguce da ce da se desi. Ne bi bio ni prvi ni poslednji, novac nije problem NBA timovima.

 

EDIT: Velika je stvar za Nikolu ocevo iskustvo tako da kako je sad zahtevao da ode u Megu, tako nece lako padati na negarantovane sitne ulogice po raznim Amerikama. Siguran sam u to. Decko ima dobrog, i najbitnije dobronamernog savetnika u svom ocu. Dakle, od sledece godine jedno 3 godine u Zvezdi, pa par godina u nekom od bogatijih evroligasa pa onda da pricamo. Ima vremena za njega.

Edited by John Terry
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ljudi nijesu ni svjesni koliko je dobra stvar za mladog igrača od 18 godina da dobije veliku slobodu u jednom klubu koji je standardni učesnik ABA lige. Definitivno ne stoji ni teza da je Mega neka rekreacija. Ispade sad da ta Mega gubi utakmice po 50 razlike, a ustvari pretežno završe na sredini tabele. Ja mislim da će mu sezona u Megi doći odlično. Zapravo će i tu imati prilike da se susretne sa dvije EL ekipe po dva puta. I susreti protiv Budućnosti i Cedevite koje su Evrokup ekipe. 

 

Imaće i više prostora i vremena za treniranje. Nema razloga za žurbu. Neka Topić dokaže u Megi da može da igra seniorsku košarku na pristojnom nivou. Sledeće sezone će imati tek 19 godina i praktično je cijela karijera pred njim. 

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Nikola Topic PG

Current Team: KK Crvena Zvezda

Born: Aug 10, 2005 (17 years old)

Birthplace/Hometown: Novi Sad, Serbia

Nationality: Serbia

Height: 6-5 (196cm)     Weight: 200 (91kg)

Current NBA Status: Draft Eligible in 2027

Agent: Misko Raznatovic

Draft Entry: 2027 NBA Draft

 

 

Ovo neka greška ili stvarno tek 2027. može na draft?

 

https://basketball.realgm.com/player/Nikola-Topic/Summary/179307

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...