Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Hanga je apsolutno neophodan profil na ovo što smo do sada sastavili - sekundarni ball handler koji pokriva od 1 do 3 i point of attack defanzivac sa odličnim sajzom i atleticizmom. Jedini problem su godine, al' imajući u vidu naš nepostojeći skauting i insistiranje samo na EL imenima, mislim da nismo moglo bolje da prođemo (Nick Weiler-Babb je npr. bolji igrač u ovom trenutku, al' njega Bajern sigurno neće pustiti). 

  • Like 35
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Ništa od Kalinatora onda, on i Hanga se dosta preklapaju.

 

Šta znam, jeste mator Hanga ali nisam primetio da su ga fizikalije do sad izdale. Od kvaliteta: top defanzivac od 1 do 3 sve krpi, sekundarni plejmejker, igrao za pobedničke timove, solidna atletika, zna ga Duško odlično. Od mana: ciglar ozbiljan, imao povreda, mator. Radonjićev tip igrača skroz. Hanga je odlična zakrpa i glue guy, ali ako od njega planiramo neku jaču napadačku produkciju kao da je 2017-a od ta posla nema ništa. Igrač ranga Ponitke, ali mislim da bolje paše na ovaj roster. E sad nam treba šut kao hleb nasušni.

 

Sad šut definitivno fali sa pozicije 4. Kontam da ce pored Tea jos barem 1 spolja imati dobru prangiju. 

 

Inace napisao si da ocekujes da Ivanovic mozda bude peti igrac u rotaciji na 1 i 2. Iskreno se nadam da nece jer sam uveren da ima korisnijih igraca sa tom nekom manjom platom od njega. Ivanovic ima saml sut stim da tesko dolazi u poziciju za sut i cesto ne veruje u njega. Ja bih voleo da taj peti bude neki mlad igrac ispod radara i da ima jednu specijalnost i kada udje da znamo zbog cega je usao.

Link to comment
Share on other sites

Dobar je Hanga. Naravno, polako je i prešao svoj zenit, ali verovatno i ne košta više od onoga što smo nudili i Poljaku. Tu su negde. Poljak bolji u plejmejkingu, Madjar bolji u defanzivi. Ali ista klasa igrača.

 

Više sam zadovoljan nego nezadovoljan, i dalje ništa posebno. Da ne pomisli neko da ko zna koga očekujem, samo mi malo koncept za sada mutan. Ali dobro, to je do struke da reši.

 

Link to comment
Share on other sites

Jedna zanimljiva trivia: Hanga i Holand osim toga što su isto godište u retko čemu mogu da se porede, Hanga je kompletniji i iskusniji igrač, sa mnogo više trofeja i pedigrea. Ali imaju zajedničko što su došli kod nas istog datuma 12.7. i što su obojica sezonu pre davali trojke komšijama u Areni. 😂

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ništa od Kalinatora onda, on i Hanga se dosta preklapaju.

 

Šta znam, jeste mator Hanga ali nisam primetio da su ga fizikalije do sad izdale. Od kvaliteta: top defanzivac od 1 do 3 sve krpi, sekundarni plejmejker, igrao za pobedničke timove, solidna atletika, zna ga Duško odlično. Od mana: ciglar ozbiljan, imao povreda, mator. Radonjićev tip igrača skroz. Hanga je odlična zakrpa i glue guy, ali ako od njega planiramo neku jaču napadačku produkciju kao da je 2017-a od ta posla nema ništa. Igrač ranga Ponitke, ali mislim da bolje paše na ovaj roster. E sad nam treba šut kao hleb nasušni.

 

Mislim da na Hangu prevashodno treba gledati kao na Teodosićevog bodigard ball handlera koji ujedno može biti parnjak i Nedoviću, ne mislim da to ima neke veze sa Kalinićem, štaviše, smatram da nam je i taj fizikalni 3/4 profil i dalje neophodan.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ništa od Kalinatora onda, on i Hanga se dosta preklapaju.

 

Šta znam, jeste mator Hanga ali nisam primetio da su ga fizikalije do sad izdale. Od kvaliteta: top defanzivac od 1 do 3 sve krpi, sekundarni plejmejker, igrao za pobedničke timove, solidna atletika, zna ga Duško odlično. Od mana: ciglar ozbiljan, imao povreda, mator. Radonjićev tip igrača skroz. Hanga je odlična zakrpa i glue guy, ali ako od njega planiramo neku jaču napadačku produkciju kao da je 2017-a od ta posla nema ništa. Igrač ranga Ponitke, ali mislim da bolje paše na ovaj roster. E sad nam treba šut kao hleb nasušni.

Zbog godina ne verujem da je planirano da ima više od nekih 15 minuta u proseku u Evroligi, tako da teoretski ima mesto za Kalinica i za Hangu. Ali nezavisno od toga mislim da nije realan povratak Kalinica. 

Edited by Milko Miller
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Howie Roseman said:

Može li Hanga i na SG ili samo kao SF? Meni je ovo solidno pojačanje ako dolazi da se rotira sa Nedovićem.

 

Hanga je u Realu često igrao i pleja, tačnije prenosioca lopte kada su bili u banani sa ballhandlerima.

Da je u prajmu bio bi solidna bomba ali ipak dolazi nakon 4 sezone u Barsi i 2 u Realu.

Preiskusan, namazan, jako spretnih ruku i sa odnosom OF/DEF skokova u prošloj sezoni 7-42 koja mu je bila i najlošija u tom nizu jer je odigrao najmanje utakmica zbog povrede na EP 2022-e pa je propustio početak EL sezone.

Ovo nam je prvi potpis kojem je odbrana forte a ume da spusti loptu na parket. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, John Terry said:

Nisam ni pomislio da lik ima 34 godine...mislio sam 29-30. 

Ako je neko olakšanje, ovaj je sigurno Duškova želja, dileme nema. Zna ga kao svoj džep.

 

Bio sam ubedjen da ga je Dusko trenirao, ali sad vidim da su se mimoisli u Baskoniji.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...