Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

Evo jos zadnji (po meni) zanimljivi detalji intervjua Terzica van sopstvenog hvalospeva:

 

O Hvangu:

 

"Milojević mi je rekao na našem prvom sastanku da je Hvan najbolji igrač koji je igrao u Olimpijakosu poslednjih 15 godina. Kaže mi, da njegove igre u Olimpijakosu i ove ovde u Beogradu, nemaju veze. On je tamo bio u sistemu, a ovde se nazirao njegov kvalitet, jer je igrao zadnjeg ili prednjeg veznog, pa levo, pa drugačije formacije... Milojević od njega očekuje da bude ubedljivo najbolji igrač Crvene zvezde."

 

O Dragovicu:

 

"Sve zavisi od njega. Ako se bude Zvezda pitala, mi bismo voleli da ostane kod nas do kraja karijere. U junu sledeće godine mu ističe ugovor. Dugo kod njega tinja želja da ode u Austriju, ili da proba u Italiji. Ima i ponudu iz Turske. On želi da ode u januaru. Rekao sam Miloju da obavi razgovor sa njim. Nije on nezadovoljan, ali... Što se nas tiče, spremamo mu novi ugovor!"

 

O Vagneru:

 

"Nema podele na srpske i strane igrače, već na dobre ili loše. Eto, Kanga ima srpski pasoš, čak je i glasao na izborima. Neće biti mnogo dolazaka. Želimo da rasteretimo igrački kadar. Ne treba nam toliko. Mnogo je kvalitetnih fudbalera, a ne mogu svi u startnih 11, niti mi želimo nezadovoljstvo u svlačionici. Hoćemo levog beka? I jednog špica! Nemac Kaj Vagner bio je na pregovorima u Beogradu, videćemo šta će se dešavati u narednom periodu."

Link to comment
Share on other sites

“Globalizacija je uradila to što je uradila. Skauting se spustio. Evropski klubovi imaju veliki novac i Zvezda ne može da parira. Evo primera. Letos smo hteli da platimo 2.000.000 evra za Petra Ratkova . Platili bismo i 3.000.000! I 4.000.000! Ali, nas je poklopio Salcburg sa 5.000.000! Ne možemo da se trkamo. Nije lako dovesti mladog igrača. I dati tolike pare. I onda dolazimo do pitanja, kako će se on snaći u Zvezdi, izboriti sa pritiskom i svim onim što donosi veliki klub. - Terzo naucnik.

Znaci ne moze da se da 5 miliona za Ratkova ali zato moze isti novac za Serifa kao panic buy. Takodje kaze da hocemo Sremcevica iz Mladosti, hteli smo i Lukovica iz IMT-a, ali ne mozemo da pariramo ruskim timovima. Dakle sve se crta da proda Mijatovica vec ovog leta

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa Kanga je najomiljeniji fudbaler vrhovnog, tako da bi bilo zanimljivo videti da li mu mladjani Gelor uzvraca ljubav. 
Treba haknuti telefon Terze, kapiram da ima Gejlorova slika sa birališta za listićem i zaokruženim imenom. Jedino što Vudu brat ima drugu tarifu.

Sent from my A063 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Poenta Omladinske skole i love koja se ulaze u nju je ta da se Lukovic i Sremcevic pokupe jos u pionirima. Pomenuti Lukovic je i bio kratko u Zvezdi, ali ga nisu videli treneri strucnjaci, pa je brzo otisao nazad u IMT. S druge strane, pricah da mi je neverovatno da Sremcevic iz Kragujevca ne bude primecen od strane Zvezde koja u OS ulaze kao Lucani u prvi tim, a da ga pokupi Nesko. Isto kao sto mi je bilo neverovatno i da Milosevic iz Cacka zavrsi u Vojvodini. Ili eto taj Ratkov koji je iz Beograda da iz FK Dif ode u TSC, a da ga Zvezda ne pokupi, iako u toj generaciji nije ni imala spica?

 

Meni je jasno da nekog osim nas pokupe Partizan (navijacko opredeljenje, veliki klub) ili Cukaricki (ulazu i oni solidno, laksa prodornost do prvog tima, pametnije nego otici u vecite), ali da talentovane igrace pre Zvezde pokupi IMT ili Mladost, to je neverovatno.

Edited by Markoss
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Meni je bas drago sto ti mali klubovi naprave s vremena na vreme milionske izlazne transfere, verujem da im mnogo znaci iako sigurno i tamo ima "lapanja". Ne mogu i ne moraju Zvezda i Partizan da prepoznaju bas svakog talenta. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Pokazani potencijal se dopao klubovima. Kako saznaje MaxBet Sport u Crvenu zvezdu je stigla ponuda koja se ne odbija. Ostao je još korak do prodaje Jovana Mijatovića. Prvi favorit je Zenit, koji je spreman da plati obeštećenje od pet miliona evra plus dobri bonusi i procenat od dalje prodaje, što je znato više od onoga što je ponudio Fejenord! Ruski gigant ima pravo preče kupovine, što je letos iskoristio i uzeo Strahinju Erakovića pre Spartaka iz Moskve.

Prema informacijama iz Rusije, mladi napadač (rođen 2005. godine) bi trebalo, ako bude sve završeno prema očekivanju, trebalo bi posle Božića bi da ode na lekarske preglede i potpis višegodišnjeg ugovora. Jedna od opcija je da do kraja sezone ostane u redovima šampina Srbije.

Mijatović nije na prodaju, hehe

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bax said:

Mijatović nije na prodaju, hehe

Isti tekst je Mozzart imao pre mesec dana (Mijatović pred odlaskom, Zenit i Fajenord zainteresovani, Zenit nudi 5 miliona). Rekao bih da su ruski novinari koristili tekst Mozzarta, pa uvek pouzdani Maxbet to prodaje kao breaking news od najpouzdanijih ruskih insajdera. 

Link to comment
Share on other sites

Je l' moguće da mi ne možemo prodati nikoga za više od 5-7 miliona EUR? Pa jebote, mali Luković će otići za više od 5 miliona, momak nije izašao iz Srbije. Mi imamo lika koji je dao par golova u LŠ, asistirao, pogodio na svjetskom...i opet 7 miliona a i to borba, koliko se da primjetiti jer osim Amera i Arapa, nema niko zainteresovan. Stvarno smo toliki bilmezi da je to nevjerovatno.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Mendez said:

Je l' moguće da mi ne možemo prodati nikoga za više od 5-7 miliona EUR? Pa jebote, mali Luković će otići za više od 5 miliona, momak nije izašao iz Srbije. Mi imamo lika koji je dao par golova u LŠ, asistirao, pogodio na svjetskom...i opet 7 miliona a i to borba, koliko se da primjetiti jer osim Amera i Arapa, nema niko zainteresovan. Stvarno smo toliki bilmezi da je to nevjerovatno.

 

Ovo je razvojna liga i klubovi ne placaju instant kvalitet nego potencija. Bukvalno, sto je igrac mladji to ima vecu trzisnu vrednost, bez obzira na to kako igrao. 

 

Igrace kao sto je Bukari imas u raznim ligama, a uz to su i mladji i jeftiniji, te je sasvim normalno da neki klub iz Francuske ili Nemacke prvo pogleda sta nudi Nordsjeland. Onda tu vidi nekog Ibrahima Osmana od 20 godina koji je taj profil igraca, a kosta 5 miliona u vrh glave. Sto bi dovodio Bukarija od 26 godina za 7 miliona, a objektivno su igracki vec sad tu negde? Tog Osmana ce da prodaju sutra za 15, a Bukari u najboljem slucaju ako bude igrao fudbal zivota moze da ode za tu lovu, ali je mnogo realnije da se to ne desi. 

 

To samo Zvezda radi, otprilike niko vise u Evropi. Zato me i ne iznenadjuje sto smo zainteresovani za ovog Tekpeteja.

Edited by Markoss
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Markoss said:

 

Ovo je razvojna liga i klubovi ne placaju instant kvalitet nego potencija. Bukvalno, sto je igrac mladji to ima vecu trzisnu vrednost, bez obzira na to kako igrao. 

 

Igrace kao sto je Bukari imas u raznim ligama, a uz to su i mladji i jeftiniji, te je sasvim normalno da neki klub iz Francuske ili Nemacke prvo pogleda sta nudi Nordsjeland. Onda tu vidi nekog Ibrahima Osmana od 20 godina koji je taj profil igraca, a kosta 5 miliona u vrh glave. Sto bi dovodio Bukarija od 26 godina za 7 miliona, a objektivno su igracki vec sad tu negde? Tog Osmana ce da prodaju sutra za 15, a Bukari u najboljem slucaju ako bude igrao fudbal zivota moze da ode za tu lovu, ali je mnogo realnije da se to ne desi. 

 

To samo Zvezda radi, otprilike niko vise u Evropi. Zato me i ne iznenadjuje sto smo zainteresovani za ovog Tekpeteja.

 

Дјелимично тачно. Наравно да се талентовани клинци више траже јер им је већи плафон у уређеним срединама, али играчи од 26 година могу да буду итекако на цијени ако играју у екипи у којој им потенцијал долази до изражаја па ће некоме бити пресудна брзина, некоме трчање без лопте у тразицији, некоме тактичка дисциплина исл. Наравно наступи у репрезентацијама поготово успјешним се много гледају. Као што нама о главу треба замјена за шупчину Родића по лијевој страни, тако некоме ко истински игра транзициони фубал може лећи неки Букари.

То што је код нас углавном хркљуш фудбал а домаћа репрезентација састављена од велике већине играча који нису нису ни прићи оним озбиљним европским, то је нажалост сурова стварност.

Са Милојевићем је сада дупли проблем (иако ће добијати цедуље од управе немам сумње), треба да видимо потпуно новог Милојевића на тактичком плану и да напокон форсира клинце. Јер досад га у свим досадашњим клубовима видјели нисмо...

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ruski gigant ima pravo preče kupovine, što je letos iskoristio i uzeo Strahinju Erakovića pre Spartaka iz Moskve

 

Nije prvi put da se ovo pominje u medijima, na osnovu čega bi Zenit imao pravo preče kupovine naših igrača, jel' to mediji lupetaju ili mi stvarno imamo neki ugovor/dogovor sa njima? Ako je ovo drugo meni je to apsolutno skandalozno i ne znam što se o tome više ne priča.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

 

Nije prvi put da se ovo pominje u medijima, na osnovu čega bi Zenit imao pravo preče kupovine naših igrača, jel' to mediji lupetaju ili mi stvarno imamo neki ugovor/dogovor sa njima? Ako je ovo drugo meni je to apsolutno skandalozno i ne znam što se o tome više ne priča.

mi nemamo nikakav ugovor/dogovor ali za terzića nisam siguran

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...