Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?šŸ†


Kooineeperk

Recommended Posts

Milojević je imao dosta sreće u viÅ”e mečeva tokom kvalifikacija, ali svako ko veruje da neko konstantno ima sreće i na osnovu toga pobeđuje, propuÅ”ta mnogo toga. Nisam pomno pratio aktuelnosti, ali bilo je jasno da su se u tim sezonama odlično pripremali mečevi defanzivno, sama odbrana je bila odlična a očigledno je ceo tim pokupio tu filozofiju, Å”to je verovatno najbitnija stavka.

Ā 

Takođe, bilo je evidentno da je tim taktički bio sjajan, element čije se implikacije na terenu često proprate sa podsmehom ovde (najviÅ”e na ovom topingu) i kvalifikuju kao batađorizam - a zapravo je u pitanju najkopleksniji i najstudiozniji element fudbala. Iako je kliÅ”e, sa razlogom se ovakav pristup igri naziva murinjovski (na stranu Å”to je uglavnom ironično šŸ˜„), Murinjo je prvi i najpoznatiji, najuspeÅ”niji trener koji je početkom 00-ih implementirao tzv.Ā PeriodizaĆ§Ć£o TĆ”ctica ili taktičku periodizaciju, ideologiju na kojoj je na sportskom univerzitetu u Portu godinama, decenijama radio Vitor Frade, Murinjov fudbalski otactm. Do tada su ekipe uglavnom trenirale po odvojenim režimima lopta - telo - taktika, dok je Murinjo ukombinovao ta tri i onda na terenu u aspolutno svakoj utakmici imao taktički spremniji tim.

Naravno, ne mislim da je baÅ” taj režim treninga imao i Milojević, iskoristio sam priliku da se dotaknem kompleksnosti uspeÅ”ne pripreme ekipe. Ono Å”to sam siguran da je Milojević koristio, a Å”to je tih godina i godina između Milojevića i Murinjovog Porta koristilo dosta ekipa, to je periodizacija same utakmice, odnosno jasne instrukcije kada i u kojim situacijama se traži prilika za udarac na gol. Recimo, prekidi su bili jedno od glavnih oružija te Milojevićeve ekipe, ali ne tako Å”to je doktoriran centarÅ”ut ili udarac glavom, već zato Å”to su se efikasno koristili u najpogodnijim trenucima utakmice, a preduslov da to tako i bude jeste da se ekipa ne raspadne, odnosno da dođe do tog perioda gde ima psiholoÅ”ku i taktičku prednost u odnosu na protivnika, za Å”ta je aktivan rezultat često potreban - odnosno kvalitetna defanziva.

Ā 

Na kraju dana, ekipe koje nisu u potpunosti podređene sistemu atraktivnog ili napadačkog fudbala, a žele tako da izgledaju na terenu, statistički mnogo čeŔće budu kanta za napucavanje i dožive ili potpuni rezultatski raspad ili se konvertuju na malo balansiraniji pristup. Milojević 2015, 2016, 2017 nije imao niti je selektirao tim koji će igrati tako, a svako svođenje izgleda ekipe na terenu na "ima muda - nema muda" je klasično kladioničarsko opÅ”te mesto.Ā 

Ā 

Ā 

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Don Dusko said:

Ā 

Jednom mozemo da kazemo ali 2 puta ako se ponovi pa majku mu vasu...Stvarnoooo je imaooooo dooosta srece. Maloooo vise pooostoooovanja.

To su davno ispricane price, secaju se neki starci cigani kako je nekad Zvezda mlela po jevropi, pa misle da tako mora uvek.

U datom trenutku Vladan je apsolutno bio najbolje resenje za Zvezdu i opasan posao je napravio kada je nas evro-koeficijent u pitanju.

Danas gledamo ovakvu Zvezdu zahvaljujuci upravo rezultatima koje smo inicijalno ostvarili u njegovo vreme.

Zato sam uvek pisao - vise postovanja zasluzuje covek sigurno!

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milko Miller said:

Deki ili Vladan novi trener Ferencvarosa.Ā 

Tu Zvezda sa FerencvaroŔom ima neku tajnu vezu

Eto prilikeĀ  da Miloje (a bogami i Stanković) dovede Gobelju i Srnića tamo. Oni samo čekaju ponudu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alexandar said:

Tu Zvezda sa FerencvaroŔom ima neku tajnu vezu

Eto prilikeĀ  da Miloje (a bogami i Stanković) dovede Gobelju i Srnića tamo. Oni samo čekaju ponudu.

Silja je vec tamo, tako da je win win situacija

Link to comment
Share on other sites

Fudbalska istorija pamti neke velike fudbalske teoretičare 50-ih, 60-ih, 70-ih... ali mora se napomenuti da je fudbal nekada bio sport gde lova i uslovi za trening nisu bili vasionski različiti između jednog Real Madrida i nekih manjih ekipa. Motivacija, uigranost i publika su bili ogromni faktori za postizanje rezultata. Real Madrid nije znao mnogo viÅ”e od nekog Grasshoppers-a, ekipe su se skautirale često prisustvom jednog čoveka na tribinama koji potom otputuje kući i prenese treneru Å”ta je video, a nekada i iz novina.

Ā 

Talenat samih igrača je naravno bio presudan, ali se deŔavalo da neki veliki majstori budu deo manjih ekipa, Ŕto je opet rezultat i nekih geopolitičkih tendencija starih vremena.

Svakako, može se i danas igrati lepo, atraktivno i uspeÅ”no, ali ključ je u razumevanja rizika kojim se ekipa izlaže. Ukoliko izađeÅ” sa visokom linijom protiv ekipe koja ima dobar duži pas i hitronoga krila, da li si mudonja ili tupan? Ipak, kao i u svemu, i u fudbalu ima anomalija, a jedna od meni dražih manje-bitnih utakmica gde je mali protivnik izaÅ”ao velikom sa mudima u kolicima je Barcelona - Slavia Prague iz 2019. Highlights-i ne dočaravaju dovoljno, iako i na njima ima zanimljivih akcija gostiju, ali način na koji je Slavia izaÅ”la na Kamp Nou je neverovatan, često su stajali na 40, 50 metara od svog gola, imali su dosta prilika, jako puno dodavanja (750-522 za Barsu), kombinatorika... ali i izuzetno kompatibilnog golmana u viduĀ Ondřej KolĆ”Å™-a koji je jedan od najboljih Sweeper Keeper-a van liga petica. Da je goÅ”a ostajao u 16 i nije znao da pravovremeno poÅ”alje pas ili da je loÅ” u istrčavanju/refleksima... moglo se zavrÅ”iti 7:0.

Ā 

Inače, zanimljivost da je jedan od ključnih igrača na ovoj utakmici bio upravo Olayinka, tada mi je baÅ” zapao za oko.Ā 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Milko Miller said:

A i mi smo najjaci, trazimo da se sekretar tera iz kluba šŸ˜„


Ne mogu brate viŔe da ga gledam sa onom seljoberskom facom kako ljubi i tapse igrače po dupetu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Što se "srećnog" Vladana Milojevića tiče:

Florijana

IrtiÅ”

Sparta Prag

Krasnodar

Pa 9 bodova u LE i proleće.

Spartaks

Suduva

Spartak Trnava

Salcburg

Pa 4 boda u LŠ, i to kakva 4 boda koja ću do kraja života da pamtim.

Suduva

Helsinki

Kopenhagen

Jang Bojs

Pa 3 boda u LÅ .

Večno zahvalan Vladanu Milojeviću Å”to ga je baÅ” u Zvezdi ta "sreća" pogledala. šŸ™‚

  • Like 28
  • Love 9
Link to comment
Share on other sites

Svi koji sad uzivaju u umecima Bahara. medju kojima sam i ja..Mislite da bi on dosao da nije bilo onih "srecnih" Milojevih sezona?

Ā 

Da li bi dolazio u klub koji se bori da jedva udje u LE?

Ā 

Mi smo mu bili primamljivi ove sezone bas zato sto smo odmah u LS a nismo imali trenera(neracunam onog drugog da je trener). Svakako ne bi dolazio da smo u kvalifikacijama...Jer kvalifikacije su u neku ruku lutrija...Izvucemo nezgodnog protivnika, nas slab dan itd...

Edited by Don Dusko
  • Like 14
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alexandar said:

Tu Zvezda sa FerencvaroŔom ima neku tajnu vezu

Eto prilikeĀ  da Miloje (a bogami i Stanković) dovede Gobelju i Srnića tamo. Oni samo čekaju ponudu.

Ā 

Neka brate, simpa je Fradi, dosta im je i Pesic, ne zelim im bas toliko zlo.

Ā 

Sto kazu klinci, jedan hottejk, Deki Stankovic je zavrsio trenersku karijeru.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Svi koji sad uzivaju u umecima Bahara. medju kojima sam i ja..Mislite da bi on dosao da nije bilo onih "srecnih" Milojevih sezona?

Ā 

Da li bi dolazio u klub koji se bori da jedva udje u LE?

Ā 

Mi smo mu bili primamljivi ove sezone bas zato sto smo odmah u LS a nismo imali trenera(neracunam onog drugog da je trener). Svakako ne bi dolazio da smo u kvalifikacijama...Jer kvalifikacije su u neku ruku lutrija...Izvucemo nezgodnog protivnika, nas slab dan itd...

Ā 

Ja Miloju zelim svu srecu ovog sveta, dobro zdravlje, i neka mu sve ide od ruke sto je zamislio u zivotu. Od svakog Zvezdasa treba da dobije iskljucivo aplauz i zahvalnost kad god se sretnemo. Sumnjam da cemo ikad doci u situaciju da nam on bude trener, mislim da nijedna strana nema takve planove.Ā 

Ā 

Za Luku Jovica, ne postoji igrac koga bih vise voleo da vidim u nasem timu kao pojacanje. Mislim da bi nam koristio itekako, verujem i mi njemu. Ovom timu fali jedan klasican trpac, a Luka ce, kapiram, da igra jos jedno 3 sezone i povuci ce se. Jedino sto njega moze da trgne je klub koji nosi u srcu, posebno sa Ligom Sampiona, hajpom, kvalitetom ekipe i svemu ostalom. Samo sto nema nikave sanse da je to realno, mi smo jedno 10 puta ispod njegovog platnog razreda.

Ā 

edit: dupli post, pardon, spojite u isti

Edited by pantelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mali Lazetić se nije proslavio ni na pozajmici u Austriji,ne znam zaÅ”to bi ga mi dovodiliĀ  ...

Protiv toga sam da dovodimo igrače na pozajmicu ako nemamo nameru da ih otkupimo ili nismo taj platežni rang ...

Ā 

Ā 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mare80 said:

Mali Lazetić se nije proslavio ni na pozajmici u Austriji,ne znam zaÅ”to bi ga mi dovodiliĀ  ...

Protiv toga sam da dovodimo igrače na pozajmicu ako nemamo nameru da ih otkupimo ili nismo taj platežni rang ...

Ā 

Ā 

Vidim da je na prodaju u Milanu, rasterecuju finansije. Rebic otiso bez evra obestecenja u Tursku, samo da bi se ratosiljali ogromne plate. Po slicnom modelu na izlaznim vratima je jos nekolicina igraca Milana, pa i Lazetic. Nisam pratio njegov razvoj u Italiji. Zato i pitam.

Link to comment
Share on other sites

Milojevic je covek koji treba zlatnim slovima da bude upisan u istoriji naseg kluba. Glavni i odgovorni za sve dobro sto se desilo poslednjih 6 godina. Pojacanja koja je doveo tog leta 2017. godine su bila daleko ispod nivoa tadasnje LE. Savic, Zule, Bakula, debeli Radonjic, Rodic, sve igraci koji ni pre ni posle Zvezde nisu igrali toliko dobro kao tada kod Miloja, plus rehabilitovani Donald, Talek, Kanga koji su samo tri meseca pre nego sto su razbili Krasnodar na Marakani bili nadigrani na istom stadionu od prosecne ekipe Partizana. Koliko je Milojevic velik je pokazao i kada je otisao, tj trenutak koji je izabrao kada je osetio da to vise nije to, a opet na polovini sezone gde je vec osvojio titulu i ostavio novom treneru pola godine da se pripremi za novu sezonu. Istina je da nas je sreca pogledala u nekim mecevima, kao u onom prvom mecu protiv Krasnodara gde smo trebali da izgubimo bar 5:2, ali da smo zasluzili tu srecu se pokazalo vec u grupnoj fazi gde smo moze se reci rutinirali utakmice protiv jako dobrih timova. Isto tako i Salzburg, pa onda u grupi ponovo opravdana ta sreca tako sto smo u najtezoj mogucoj grupi uzeli velika 4 boda.

Ā 

Milojevic je kao neki uspesni biznismen koji je krenuo iz blata i napravio veliku i bogatu firmu, a onda ostavio svojoj deci da jasu na talasima njegovih uspeha. Videcemo koliko ce to jos potrajati, ali Milojevicevo ime se mora vecno pamtiti.

  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Mali Lazetić se nije proslavio ni na pozajmici u Austriji,ne znam zaÅ”to bi ga mi dovodiliĀ  ...

Protiv toga sam da dovodimo igrače na pozajmicu ako nemamo nameru da ih otkupimo ili nismo taj platežni rang ...

Ā 

Ā 

On je lepo poceo u mladom timu Milana, bas sam bio iznenadjen da nije mogao da se izbori sa konkurencijom u Austriji.

Ā 

Po meni poseduje veliki kvalitet, nadam se da mu zivot u gradu mode nije poremetio "reglere"Ā 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, merosina said:

On je lepo poceo u mladom timu Milana, bas sam bio iznenadjen da nije mogao da se izbori sa konkurencijom u Austriji.

Ā 

Ā 

Pa dobro,opet je seniorski fudbal neki drugi nivo u odnosu na ta takmičenja mladjih kategorija ....

ImaŔ gomilu primera iz Zvezde gde su klinci razbijali u mlagjim kategorijama,neki i u Grafičaru koji je u drugoj ligi,pa kad predju u elitni rang ne ide baŔ sve glatko ...

Ā 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ā 

Vojvodina stiže na Marakanu posle solidne partije na Kipru i poraza od tamoŔnjeg vicepravaka Apoela (1:2) - otud i pitanje za Bahara da li je analizirao taj meč.

Ā 

"Pre svega, naravno da smo gledali, ne samo poslednju utakmicu, nego poslednje utakmice. Vojvodina je dobar tim. Ostvarili su dobar rezultat u Kipru i mogu proći dalje ako odigraju dobro u revanÅ”u. Svestan sam da će se braniti na naÅ”em terenu, biće nam potrebno dvadesetak minuta da dođemo do gola."

Ā 

Ā 

:classic_laugh:

Ā 

Nije me mrzelo da vratim konferenciju i proverim da li je ovo izgovorio. Covek rekao da ocekuje nisko postavljenu odbranu Vojvodine, na 20-ak metara od gola.Ā B92 je metre zgodno preveo u minute.

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, suptil said:

Koji pametnjakovic je smislio popust za clanove kluba u redstar shopu od 5-10 posto?Ā  Kakvi noviteti u novoj sezoni. Velicanstveno!

Tako je svake godine. Svaki član ima popust od 5 do 10%. Isto tako i u KKCZ ko je član KKCZa ima popust od 5 do 10%.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...