Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Jebiga, malo teže da mu daju 3. pobedu u poslednjih 5-6 godina 😄 Iako je realno zaslužio i jedini imao Eurovision-like nastup. No hajde da kažemo, Italijanima ESC nije prioritet.

 

Evo pobednice 

 

 

 

Nije loša, uz dobar scenski nastup može to biti kul, samo me više podseća na Španiju nego Italiju. Bolje ona nego neki smor Geolier, mada vidim da se žale kako je namešteno i sl.

+ zvuči kao kopija neke pesme... 

Link to comment
Share on other sites

Evo svih od proslog vikenda -

 

 

Realno, najbolji nastup, Sara Sipola se dernjala pola pesma, nastup nista specijalno, kad je ovaj lik u trolerskoj pesmi otpevao kao ona ili mozda bolje nema sta da se prica. Evo i celog nastupa:

 

 

U Letoniji je pobedio Hollow, prilicno ocekivano, jedno od naslabijih, ako ne i najslabije finale do sada. On je ok, ali ova pesma nema sanse, jos sa njihovim rekordom u poslednjih nekoliko godina, safe NQ:

 

 

 

 

Ovo su finalisti u Litvaniji:

 

 

Izdvaja se Roop opet realno.

 

Svedska drugo polufinale, jako tanko ponovo:

 

 

Liamoo i Marija Sur su prosli dalje.

 

Dame je okacila italijansku pesmu, ovo je recap celog finala:

 

 

Meni je Annalisa bila najbolji izbor. Ovo ce tesko biti top 15. Ali generalno stvarno tanak Sanremo.

 

 

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Ovakav stage presence nema niko, bukvalno bi s pola gasa ušao u top 5...

 

 

Ne slažem se da bi Annalisa bila značajno bolji izbor od Angeline, bukvalno joj pesma nije ništa spec, a svakako će ova biti u top 10. Visoko je na kladionicama.

Edited by DameTime
reč
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Ovakav stage presence nema niko, bukvalno bi s pola gasa ušao u top 5...

 

 

Ne slažem se da bi Annalisa bila značajno bolji izbor od Angeline, bukvalno joj pesma nije ništa spec, a svakako će ova biti u top 10. Visoko je na kladionicama.

Talijani idu u finale kao Big 5.

Ne znam jel su menjali pravila ili u finalu glasa samo publika?

Na San Remu Žolijer je pojeo sa 60% televitonga, druga je imala oko 16.

E sad u Evropi bi sigurno bolje prošao ali meni se Angelina super, i ponavljam, oni uvek bolje pevaju kod kuće uz orkestar nego na ESC iz matricu, sad sam slušala i Mengonija ponovo.

Plus će pesma morati da se skrati.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Helena said:

Talijani idu u finale kao Big 5.

Ne znam jel su menjali pravila ili u finalu glasa samo publika?

Na San Remu Žolijer je pojeo sa 60% televitonga, druga je imala oko 16.

E sad u Evropi bi sigurno bolje prošao ali meni se Angelina super, i ponavljam, oni uvek bolje pevaju kod kuće uz orkestar nego na ESC iz matricu, sad sam slušala i Mengonija ponovo.

Plus će pesma morati da se skrati.

 

Da, idu u finale direktno. Trenutno je 50-50 žiri i televote. 

 

Mahmood je već u top 50 Spotify global... 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

Ovakav stage presence nema niko, bukvalno bi s pola gasa ušao u top 5...

 

 

Ne slažem se da bi Annalisa bila značajno bolji izbor od Angeline, bukvalno joj pesma nije ništa spec, a svakako će ova biti u top 10. Visoko je na kladionicama.

 

Kvote jos ne bih gledao. Drze vestacki visoko i Island i Izrael trenutno zbog politicke situacije, isto kao i Ukrajinu. Nece da dozvole da im se desi kao sa Kalushom. Kvote ce padati. I Finska je visoko trenutno pa to ne mora nista da znaci.

Link to comment
Share on other sites

Ovo me podseća na vesti iz vremena komunizma. Priča se o tim pesmama već nedeljama, gomila osuda i podrški ali u principu možda 10 ljudi u stvari zna o čemu se radi.

 

Druga verzija te vesti je da su Izraelci sami banovali jednu pesmu, u finalu su ostale dve i ovih dana su poslali tekstove pesama EBU ali odgovora još nije bilo. Sumnja se da je pesma o taocima i ovom sada dešavanju no još uvek nigde nema da se nađe tekst.

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna super subota je za nama. U toku nedelje Nemci su izabrali -

 

 

Finale je zapravo bilo bolje od ocekivanog, vecina je zvucala ok. Ryk je bio favorit, ali nije uspeo, i pobedio je Isaak

 

 

Verovatno je bio najbolji pevac i s tim u vezi zasluzeno, ali pesma je kandidat za bottom 5. Ni Ryk ne bi prosao mnogo bolje realno.

 

Moldavija je bila haos 😄

 

 

 

Pobedila je Natalia Barbu ocekivano, ali ona i Valeria Pasha su imale isti broj bodova (Natalija 12 od zirija, 10 od publike, Valerija obrnuto). Kada su pokazali glasove publike, videlo se da je Valeria imala duplo vise glasova od Natalije i svi su ocekivali da je ona pobedila. Voditelji nisu znali sta da rade, bas je izgledalo haoticno i onda su rekli hajde da saberemo ovo i vidimo potpune rezultate i onda su izbacili obe sa po 22 boda i Natalia prva. Prvo, cudno je da ziri odlucuje ako je nereseno, a drugo, to bi trebalo da se zna. A bilo je prilicno ocigledno da ni takmicari ni voditelji nisu znali. Valeria je najavila tuzbu, pa cemo videti da li ce se nesto promeniti, mada mislim da nece. Iako je Valeria odlicno iznela svoju pesmu i izvukla maksimum, realno Natalia ima mnogo veci potencijal sa svojom pesmom i za staging i za sve ostalo, ima odredjeni koncept koji moze biti dobar.

 

 

Estonci su bili prilicno razocaravajuci za mene -

 

 

Daniel Levy mi je bio najbolji, iako je nastupio sa klasicnom baladom. Ovi rokeri sto su bili su tanki, a pobednici su mi sprdnja koja nece bas dobro da se prevede, za razliku od Finske ili Let 3 prosle godine. Tako da nisam siguran da prolaze cak i slabo Semi 2.

 

 

Danska je bila prilicno tanka kao i prethodnih godina, nije bilo iznenadjenja, pobedila je Saba. Dobro je zvucala uzivo.

 

 

U Litvaniji je pobedio Silvester Belt sa Luktelk. Fandom je bas nahajpovao ovu pesmu, meni je klasican Melodifestivalen filer, tacno se vidi svedski potpis ovde. Pesma pocinje dobro, vizuali su interesantni, a onda sve ide ravno do dens brejka koji treba da je spase. U sustini, posto je Semi 1, ja nisam siguran da ovo prolazi. Roop bi prosao lagano, iako nije ESC pesma, vec radio/za voznju, ali samo na ime. Ovaj decko je prilicno tanak i to ce da se vidi na vecoj sceni.

 

 

 

Bila su i islandsko i svedsko polufinale, nista spec nismo culi tamo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poljska je interno selektovala ... ovo -

 

 

Oni su sa nama, ovo je siguran NQ iz naseg polufinala. Mozemo da posaljemo Kurtica kvalifikovacemo se, ima vec 5 pesama slabijih od nase, a jos uvek treba da izaberu Australija, Azerbejdzan i Portugal koji ce gotovo 100% svi biti slabiji od nas.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Helena said:

Spot je grozan.

Ne znam šta će mu taj etno momenat tu, osim ako ne promovišu turizam.

Inače, Hrvatska na kladionicama treća sa 6% :classic_biggrin:

PZE prenosi evrovizijski YT kanal, jopaaa:classic_tongue:

 

Spot je savršen, ako ubace kolce od 2:50-2:56 na stejdž... 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...