Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Ne stigoh da napisem nista, ali sve je vec sumirano, tj Mek je lepo izneo.

Ili su namestali jer su se uplasili pobede Izraela zbog potencijalno abnormalnog televota, pa su isli na nekog sledeceg ko je imao najvise sansi kod publike, jer ako se ne varam Nemo se dobro kotirao ranije, ili je cilj bio da non-binary osoba pobedi, nema druge.

Momak ozbiljno peva, bolji je pevac od Marka, ali je pesma prazna, bice brzo zaboravljena.

I mojoj knjizi, ako gledam presek: Kvalitet pevanja/upecatljivost-zapamtivljost pesme/scenski nastup:

 

1. Francuska

2. Italija

 

Jbg, nista drugo mi se nije svidelo, Hrvatska je ok, ali nekako krindzi. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dragan said:

Sta po tebi prikazuje ova usporedba doceka ?

 

Vise je sprdnja nego ozbiljna stvar. Ali ono sto je veoma verovatno je da ce Baby Lasagna imati mnogo bolju karijeru od Nema.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
27 minutes ago, Helena said:

Možda si rekao, ali se mnogo više insistira na porazu Hrvatske nego bojkotu žirija na Izrael.

Bila meni ona simpatična ili ne, ko reče, svi su znali da će Izrael tamo biti,a još je manje shvatljivo da učestvuju na festivalu koji se 15 godina krade, msm, ja ne bih...

 

 

 

Pa mnogi vise i ne ucestvuju, odavno nije bilo ovako malo zemalja u konkurenciji.

 

Drugo, to sto je meni Marko simpatican je potpuno nebitno, isto kao sto je nebitno ako se nekome svidja Svajcarska.

 

Da recimo Holandjanin nije bio diskvalifikovan i da je dobio 400 poena od publike i pobedio, ja bih mozda rekao da je Evropa retardirana kad su dali pobedu jednom nesimpaticnom izvodjacu koji nit zna da peva, nit mu je pesma posebno dobra (za moj ukus), ali bih istovremeno rekao to je to, tako su ljudi glasali nema tu sad sta vise da se prica, isto kao za Kalush pobedu, iako svi znamo da je to bila podrska drzavi Ukrajini i politicka pobeda, a ne pobeda najbolje pesme. Ona pesma je borderline top 10 u normalnoj godini.

 

Ovako se obesmisljava takmicenje jer mi znamo, znaci ovo nije zavera niti spekulacija, ZNA SE da EBU zna rezultate glasanje u polufinalu. Do sada se SPEKULISALO da te podatke dele sa odredjenim nacionalnim zirijima koji treba da glasaju, jer smo i pre videli naznake jasnih paterna glasanja po direktivi, ali ove godine je to toliko ocigledno da ne postoji nikakav prostor da se dalje prica o spekulaciji ili zaveri - prosto je jasno, dokazi su neoborivi.

 

Bilo bi zrnce sumnje da se eto slucajno tako pogodilo da nemamo Francusku i Italiju za koje nisu znali potencijal u public vote, i na kraju je Francuz jako iznenadio. Siguran sam da su Italiju projektovali na 200+ glasova, a Francuza na 50-ak, pa su hteli i tu malo da izjednace, a Francuz ih je potpuno iznenadio.

 

Hrvatska ih je dodatno iznenadila sa pobedom nad Izraelom u televote. Oni su mislili da ce Izrael ici na 350+ u televote, da ce Hrvatska, Italija i Ukrajina imati 220-250, a da ce Svajcarac sa 180-220 biti peti i on im je bio safest bet da sprece pobedu Izraela, zato sto nisu hteli ponovo Italiju posle fijaska pre dve godine, nisu hteli ponovo da daju nekom drugom da organizuje u ime Ukrajine (a ako bi to bio neko ko zavrsi drugi postoji opasnost da to bude Izrael), nisu mogli da daju vise Hrvatskoj, objektivno, i ostaje samo Svajcarac. Vrlo prosto. Da su znali da ce Francuz imati ovoliko, apsolutno je stopostotno sigurno da bi on imao 350+ od zirija, a Nemo imao 200 i zavrsio peti ukupno.

 

Rezultati televotea su ih iznenaditi, i zbog toga je ovakva pobeda ispala potpuno smesna i sigurno ce biti tako upamcena u istoriji Evrovizije.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Helena said:

 

A bina u obliku besprekornog krsta/Križa :classic_sleep:

 

...sta li sada ovo bina dokazuje?

 

...i kakve veze ima bina u malmeu sa pojedinacnim nastupom izvodjaca cija koreografija nalaze da malo klanja. Cak i da je ta bina bila u obliku davidove zvezde, da pa sta?  nejasno je sta si htela da kazes pominjuci oblik bine.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto vise slusam pobednicku pesmu, sve vise mi se svidja.
Dugo ce se pricati sa cudjenjem i divljenjem kakve je vokalno vratolomije izveo Nemo u nastupu uzivo, bez studijske obrade, dok trci i leti po bini. I Selin Dion bi pozelenela od zavisti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RatzenStadt said:

Sto vise slusam pobednicku pesmu, sve vise mi se svidja.
Dugo ce se pricati sa cudjenjem i divljenjem kakve je vokalno vratolomije izveo Nemo u nastupu uzivo, bez studijske obrade, dok trci i leti po bini. I Selin Dion bi pozelenela od zavisti.

 

Pozdravila te Kejt 🙂

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, 40Wins said:

 

I mojoj knjizi, ako gledam presek: Kvalitet pevanja/upecatljivost-zapamtivljost pesme/scenski nastup:

 

1. Francuska

2. Italija

 

Jbg, nista drugo mi se nije svidelo, Hrvatska je ok, ali nekako krindzi. 

Izrael?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

 

Pozdravila te Kejt 🙂

 

 

 

 

A jel to ona sto ju je voditeljka najavila kao treniranu opersku pevacicu? 
Pa odslusao sam opet. Skidam kapu, zaista impresivno.
Al' ne mogu reci da mi je vilica pala kao zbog nastupa svajcarskog soyboya.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RatzenStadt said:

 

A jel to ona sto ju je voditeljka najavila kao treniranu opersku pevacicu? 
Pa odslusao sam opet. Skidam kapu, zaista impresivno.
Al' ne mogu reci da mi je vilica pala kao zbog nastupa svajcarskog soyboya.

 

To je skroz okej, samo je to tvoj utisak, ovo drugo sto si napisao da ce se generalno pricati i pamtiti, objektivno mislim da nece vec za nedelju dana, a kamoli na duze staze, ali videcemo.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, McLeod said:

 

Pa mnogi vise i ne ucestvuju, odavno nije bilo ovako malo zemalja u konkurenciji.

 

 

 

Jedino Turska ne ucestvuje zbog zirija. Rusija i Belorusija su izbacene, BiH, Severna Makedonija, Rumunija i Crna Gora ne ucestvuju zbog novca, Madjarska jer je im je ESC previse liberalan. Za Bugarsku nisam siguran, verovatno isto ima nesto veze sa novcem. Slovacka je non factor godinama, ali siguran sam da razlozi njihovog neucestvovanja nemaju veze sa zirijem. 

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ne kazem da nije tacno, videcemo sledece godine sta ce se desiti. U svakom slucaju, ako odu jos 2-3 zemlje prestace potreba za polufinalima, sto je pomalo tuzno iskreno, pogotovo jer smo imali 43 zemlje.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mama_mia said:

 

...sta li sada ovo bina dokazuje?

 

...i kakve veze ima bina u malmeu sa pojedinacnim nastupom izvodjaca cija koreografija nalaze da malo klanja. Cak i da je ta bina bila u obliku davidove zvezde, da pa sta?  nejasno je sta si htela da kazes pominjuci oblik bine.....

 

 

Nisam znala da treba nešto da dokazuje.

Ali nisam ni očekivala da ću na ovom forumu pročitati nov nivo stručne ekspertize, vi''š ti samo njih...dok svi pričaju o veštičarenju...bravo, bravo 👏 mama...

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Izraela pričao sam sa drugarom koji je Jevrej, trenutno živi u Holandiji. U principu kaže mi čovek da oni nisu glasali za ovu pesmu koju je ona otpevala nego za onu što je EBU zabranio a koja je bila o 07.10. tako da je to bila jedna ogromna motivacija za sve njih da glasaju. On inače nikad do sada nije glasao ali su ga ćerke napale ovog puta da nije mogao da se odbrani. Dodaj tome žestoko reklamiranje po celoj evropi i eto odgovora za visok broj poena. Pesma kao pesma je realno za nekih 150 poena publike i isto toliko žirija. Tako da bi opet bila na istom po nekom mom mišljenju.

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam negde da je onaj tocak/klackalica metafora za Nemovu rodnu pripadnost. Na pocetku su se klackali izmedju dva roda, ali su na kraju nasli balans i vrteli su se u raju. Sad performans ima dosta vise smisla. Sto vise razmisljam shvatam da su Nemo full package i zasluzeno su pobedili. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Klotzen said:

Što se tiče Izraela pričao sam sa drugarom koji je Jevrej, trenutno živi u Holandiji. U principu kaže mi čovek da oni nisu glasali za ovu pesmu koju je ona otpevala nego za onu što je EBU zabranio a koja je bila o 07.10. tako da je to bila jedna ogromna motivacija za sve njih da glasaju. On inače nikad do sada nije glasao ali su ga ćerke napale ovog puta da nije mogao da se odbrani. Dodaj tome žestoko reklamiranje po celoj evropi i eto odgovora za visok broj poena. Pesma kao pesma je realno za nekih 150 poena publike i isto toliko žirija. Tako da bi opet bila na istom po nekom mom mišljenju.

Njih ( Jevreja po Evropi) jako je malo tako da njihovi glasovi nisu uopste bili vazni.

Nemacka, Francuska, Italija i Spanija daju po 12 poena (publika) Izraelu bez da je iko i slusao i gledao Evroviziju.

Tu sam i ja koja nikada u zivotu nije slala SMS za takve stvari, a zadnjih godina i ne pratim tu "manifestaciju".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...