Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

A zamisli Nemacku s 37-38C , povecanom vlaznoscu i tipicnim nedostatkom klima uredjaja :furious: Deca ne idu u skolu jer je u ucionicama nepodnosljivo (A nema klime) - u nekim pokrajinama djacki raspust pocinje tek sredinom jula.

Link to comment
Share on other sites

Zašto u Nemačkoj nema klime, je li to čekaju da prođe globalno otopljavanje ili šta? Sećam se da su se i moji žalili pre desetak godina da su hteli da umru od vrućine kad su bili preko leta.

Ja ću za koji dan u Holandiju, ali prema prognozama pre će mi trebati grejanje tamo :classic_unsure:

Btw, ovo su stvarno opšte diskusije da opštije ne može :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Pa nije im trebala klima zbog dan-dva u godini kada temperatura predje 28C 😉 ali to se menja u novije vreme tako da ce se verovatno i oni navici na to čudo tehnike :

A sledece sedmice se ocekuje znacajno zahladjenje, čak do ispod 20c.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Kod mene u stanu je prva klima montirana pocetkom 2003, (te godine, secate se, 30+ je pocelo u aprilu, leto je bilo pakleno naravno, a miholjsko je potrajalo i peklo je i u novembru, kada je bilo tokom dana i nekih 25). Bas zato, sad kad vratim film unazad, ne mogu da setim nicega, od svih stvari, sto sam ja/moji kupili sa boljim tajmingom od te klime, bilo je tropskih leta i pre, ali nijedno kao to, te godine su mnogi bili primorani da kupe klima uredjaj usred sezone, jer se nije nazirao kraj vrucinama i nije bilo nikakvih pauza u vidu svezijeg vremena. Ispostavice se da ce vrucincine biti jos dosta leta posle, ali ta godina je bila ubedljivo najgora koju ja pamtim sto se vremena tice, jer je vrucina bila oko 5 meseci, a veoma toplo u trajanju od preko 2 meseca tokom proleca i jeseni. Visoke temperature jos ko zna koliko puta od onda, ali ne u tom vremenskom razmaku i kontinuitetu, inace osim tog pamtim nekoliko uzasnih leta ovako na prvu, ali ako bi morao da izdvojim jedan horor momenat, to bi bio pocetak avgusta 2012: Izlazim na terasu u dva ujutru, pogledam i - 33 stepena. Ja gore podnosim leto jer niti mi prija jako sunce, niti visoke temperature ("jedno je leto, drugo je letovanje"), te najvise "hiberniram" tokom leta, ako bas zapece dobre su sanse da necu ni izlaziti previse, tj mrzim sto mi nesto toliko menja funkcionisanje, ne vredi ni sto se maksimalno prilagodim, opet mi je generalni osecaj grozan. Tako da bez klime ne mogu ni da zamislim sta bi radio (jos sam ja u starogradnji gde je izolacija dobra, jadni toliki ljudi po raznoraznim novogradnjama), od nekoliko do deset sati dnevno mi radi kad zatreba.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...