Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

22 minutes ago, Crni Bombarder said:

Setam danas gradom i na jednom lokalu naidjem na natpis: Ne mozes svakog da usrecis,nisi ti palacinka. :classic_biggrin:
Koji vam je omiljeni nadev/fil za palacinku,tj.koja kombinacija? :classic_biggrin: Volite li i slane ili je samo slatka palacinka "prava"? Volite li i americke pancakes ili iskljucivo "domace"?

"domace"

od slanih: sa sirom

od slatkih: dzemovi raznih vrsta, mada mi je sa dzemovi od sipurka, kajsija ili borovnica nekako najdrazi.

 

moji jedu i s secerom, s mlevenim orasima, eurokremom/nutelom, ali meni to nekako "ne lezi"

 

Fotografija1615-e1508942181497.jpg

prijatno!

 

(sad cu morati da napravim palacinke :classic_biggrin: )

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Američke palačinke meni nisu palačinke, jestive jesu ali drugu vezu ne vidim :classic_biggrin:

Slane priznajem samo pohovane, ajde mooooože i zapečene ali samo ako su hrskave. Doduše trudim se kao da pazim i da ih ne jedem često.

 

Zato mi disciplina za slatke nešto baš i ne ide :classic_sad:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja jos nisam upoznao osobu koja na voli palacinke.

Ja ih obozavam. Volim ih sa..skoro sa svime :classic_smile: Kad sam bio klinac,ovde kod nas na severu Vojvodine je bilo uobicajena kombinacija cimet+secer. Od pekmeza mi ubedljivo najvise "lezi" onaj od kajsija,pa od shipka (shipurka),pa onda od borovnica/sumskog voca. Dakle, wwww i ja bi se tu lako uklopili..sta vise..ocito bi se i otimali :lol_2: Pekmez od jagoda i sljiva mi ne ide uz njih. :classic_sad:
Od namaza mi je nutela neprevazidjena. Pojedem ih i sa eurokremom,ali nutela mi je br.1. (jos ih nisam probao sa onim keks-kremom iz Lidla). Kad hocu da se "usvinjim" onda idem na neku kombinaciju nutela+mlevena plazma+slag :classic_biggrin:
Probao sam i varijante sa flambiranjem,ali vise sam "tradicionalista",moram da priznam..

Pancake isto volim, sa nekim sirupom,ali zanimljivo da sam njih navikao da jedem gotovo iskljucivo za dorucak;navika,sta li? Mislim..ovo dok sam jedan period boravio napolju..


Ono sto mi nikako ne ide su slane palacinke.
Pre nekog vremena sam dao sansu pohovanima takodje..nadev sam pravio na bazi mlevenog mesa kojeg sam najpre dinstao,filovao pa pohovao..previse posla za nesto sto na kraju nije dalo zeljeni rezultat. :classic_sad: Naprosto - nije to,to. Kao sto mi nikada nece proci slana plazma ili cokoladni smoki..mislim..heloouuu - jeste normalni? :please:

Ako cu slano,onda su ti tortilje,tacosi i buritosi koje obozavam,ali o tome neki drugi put. Podje mi voda na usta :lol_2: Odoh i ja da ispecem jednu turu :classic_tongue:

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

Slane priznajem samo pohovane,

Uf, ovo je ozbiljno jelo :classic_biggrin: inace slane uglavnom namazem krem sirom dok pecem pa pojedem na nogama i onda lepo navalim na slatke :59:

 

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Jos ih nisam probao sa onim keks-kremom iz Lidla

Nemoj ni da probas :classic_biggrin: bar ne na tople palacinke, cudno je. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ono sto mi nikako ne ide su slane palacinke.
Pre nekog vremena sam dao sansu pohovanima takodje..nadev sam pravio na bazi mlevenog mesa kojeg sam najpre dinstao,filovao pa pohovao..previse posla za nesto sto na kraju nije dalo zeljeni rezultat. :classic_sad: Naprosto - nije to,to.

Onda to lepo prepustiš profesionalcima da naprave. Samo još fali da se odreknem svake hrane koju ne umem ili me mrzi da spremam :lol_2:

 

Kad smo kod Vojvodine, jedna od fenomenalnih kombinacija su mi palačinke sa kesten-pireom, i ne znam zašto ih tako retko ima u ponudi uopšte. U Beogradu su ih ranije imali u Kolarčevoj ali nemaju već godinama, posle sam čula da ima na nekom drugom kraju grada ali već toliko mi se nisu baš jele da sedam u prevoz i tražim pola dana :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Volim da gledam 24kitchen, uopsteno kulinarske emisije i videh neki recept za slane zapecene palacinke, ali u testo palacinke ide spanac, mozda cak i mesano belo+integralno brasno, vise se ne secam. Bilo je ukusno iako deluje cudno :classic_biggrin:

Pokusavala sam i one zdrave verzije lan&banana, pa heljdine palacinke.

Stvarno ne diskriminisem :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, alcesta said:

Onda to lepo prepustiš profesionalcima da naprave.

Ne,ne,nismo se razumeli.
Ja sam ih spremio kako treba,zaista su ispale odlicno..samo sam ocekivao vise od njih kad sam krenuo u degustaciju..nisam dobio ono sto sam ocekivao..sumnjam da bi me i profi kuvar prodobio njima 
 

 

23 minutes ago, zoe Bg said:

Nemoj ni da probas :classic_biggrin: bar ne na tople palacinke, cudno je. 

Uh,ovo mi je huge blow nekako..bas sam im se radovao 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Uh,ovo mi je huge blow nekako..bas sam im se radovao 

Probaj, mozda je samo do mene, doduse nisam imala ni velika ocekivanja. Cak i da ne bude dobro popravis posle nutelom :classic_biggrin:

 

1 minute ago, alcesta said:

Pa kad zoe promoviše zdravu hranu, valjda da napravi protivtežu Nuteli :classic_biggrin:

Meni je heljda ukusna, to sto je zdrava je manje bitno :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zoe Bg said:

Probaj, mozda je samo do mene, doduse nisam imala ni velika ocekivanja. Cak i da ne bude dobro popravis posle nutelom

:thumbup:

@alcestada dovrsim valjano pricu:pohovane izuskuju dosta posla i vremena,a za taj utrosak ova dva faktora ocekujem nesto vise. O tome se radi. Primera radi,ja cu za jednako ili cak manje vreme napraviti takve tacose ili buritose (mada vise volim prve) da je to spektakl :classic_biggrin:

Edit:slova

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

ja radio keto dijetu do prosle nedelje i pravio picu sa bademovim brasnom...

 

pravio i nutelu se eritritolom...vrlo dobro. nije tesko se odvici od secera i belog brasna.

 

heljda jeste ima malo neprijatniji ukus ali moze se izdrzati. nije ni blizu lanu tho.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@wwwwznas li ti da slike hrane obavezno idu u spojler:ranting:

Morala sam da napravim umut, sto reko moj mali necak i evo do sad sam ih pekla. Kad sam ponovo otvorila temu, a ono inspiracije za nadev koliko hoces😍

Sto se slanih kombinacija tice kod mene moze da prodje samo jedna jedina, a to je prazna palacinka :lol_2:onako s nogu dok ih pecem. Zapecene da, ali slatke sa rikotom i suvim grozdjem. 

Najdraze su mi sa secerom i cimetom (Vojvodjanske:classic_love:) zatim sa marmeladom od sipka (koje ovde nema za kupiti:classic_unsure:) i ravnopravno sa njom domaci dzem od sljiva s aromom ruma (pravila ja sama:smiley53:

Americke palacinke nemam pojma sta su, a necu ni da guglam jer mi se njihovo malo sta svidja:thumbdown: 

Heljda mi je ok samo u korama za pitu sa sirom:thumbup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja sam stavio samo lesnike, neki holandski kakao, i eritritol. nije lose ispalo ali ima prostora za napredak. pogotovo da se ima malo bolji blender. naravno nije bas ona prava nutela sto vi pojedete kako ovde citam dve kile na dan ali meni je ok posto nikada nisam preteano bio fan slatkisa i slicno.

 

edit: stavio sam i malo kokosovog ulja.

Edited by gggggggg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milica said:

Americke palacinke nemam pojma sta su, a necu ni da guglam jer mi se njihovo malo sta svidja

Ono što prave u filmovima, obično sa sirupom, deblje i manje od naših, a ako je film porodični i/ili božićni onda mogu da budu i u oblicima raznih životinja :classic_biggrin:

 

Šta je to eritritol? :classic_blush:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...