Jump to content

NFL - Season 2023


Recommended Posts

juče prvi ota trening za patriotse uz prisustvo medija. ukratko, bil o'brajen je preuzeo napad i, na oduševljenje svih onih koji su prošle godine već u maju znali da su patriša i džo džadž potpuni beličikov promašaj, stvari su se vratile u normalu. mnogi čak sad u naletu euforije misle da bi patriotsi pogrešili ukoliko bi doveli hopkinsa. moje skromno mišljenje je da bi on doneo dve pobede više i ulazak u plej-of i da bi uz njega tajkuan tornton puno napredovao iako bi manje igrao. posle drafta najveće pitanje ostaje ofanzivna linija i kako će funkcionisati sa novim koordinatorom (bolje nego sa nesrećnim patrišom svakako). sledeća nedoumica je, naravno mek džons, ali o'brajen je tu da reši tu dilemu. posle ove sezone će se znati da li je mek dugoročno rešenje ili predstoji mučna i višegodišnja potraga za kvoterbekom. 

uzgred, metju slejter pričao o promenama pravila sa fer kečom koje će u mnogome uticati na igrače koji su čitave karijere proveli u specijalnim timovima. ako neko zna nešto o toj temi to je on. kao glavni čovek u svlačionici osvrnuo se i na prošlosezonski pakao sa patrišom i džadžom. patriša je otišao a džo je postao ono što treba da bude, trener specijalnog tima, tu je jedan od najboljih u ligi.

 

Edited by Sinan Bowie
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako ne računamo pobednika Juga, koji je i dalje zasebna priča iako su Jagsi sve ozbiljnija i ozbiljnija ekipa kako vreme odmiča, Za 6 PO mesta u AFC imaš sledeće ekipe... Chiefs, Chargers, Bengals, Ravens, Browns, Steelers, Jets, Dolphins, Bills. Ne postoji  teoretska šansa da se Patsi tu umešaju, neovisno koliko im pobeda donese Hopkins. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

Ako ne računamo pobednika Juga, koji je i dalje zasebna priča iako su Jagsi sve ozbiljnija i ozbiljnija ekipa kako vreme odmiča, Za 6 PO mesta u AFC imaš sledeće ekipe... Chiefs, Chargers, Bengals, Ravens, Browns, Steelers, Jets, Dolphins, Bills. Ne postoji  teoretska šansa da se Patsi tu umešaju, neovisno koliko im pobeda donese Hopkins. 

patsi će imati odbranu među pet najboljih u ligi, a mislim da će napad, zahvaljujući promeni koordinatora, biti neuporedivo bolji. ajde da dodam tu i specijalni tim, koji je prošle sezone bio loš. dakle, ostaje da se vidi kako će izgledati mek u svojoj trećoj sezoni, a ja mislim da bi mogao da bude dobar. odradili su i dobar draft. nije baš da nemaju teoretske šanse.

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 2:33 PM, advokat kuče, tečefon said:

Dobro...NFL je to. Overstatement je reći "nema teoretske šanse" za bilo koga priznajem. Ali svaka od ekipa koje sam naveo je bliža plejofu od Patsa. Vrlo lako moguće da će završiti poslednji na istoku. 

s druge strane, moguće je i da patriotsi ne budu poslednji u svojoj diviziji.

majami od rezultatskog neuspeha deli problem sa prvim kvoterbekom, koji jeste sklon problemima (povredama). zatim, imaju jako težak raspored (kao i patriotsi), njihov skor na kraju sezone u najboljem slučaju je 9-8, a ja mislim da će pre da bude 7-10 ili čak 6-11 (nadu mi daje i činjenica da je ajzea vin pojačao ofanzivnu liniju patriotsa prelaskom u majami).

džetsi imaju novog, 39-godišnjeg kvoterbeka i tu svašta može da se izdešava. svetla velegrada mogu da zaslepe čak i one koji provedu četiri dana u mraku meditirajući o krizi srednjih godina. nadam se da je zek vilson spreman da ugrabi eventualnu šansu da svima dokaže kako nije slučajno bio drugi pik na draftu. po meni, oni su 9-8 ili 8-9.
bafalo je najveći favorit (12-5 ili 11-6). potpisali su bivšeg raning beka patriotsa demijena herisa što govori da će pokušati da malo poštede alena od te uloge i rizika od povreda. međutim, neće se bilsi puno usrećiti od ove ideje iz najmanje dva razloga: najpre, heris je sklon povredama, a drugo alen trčanjem osvaja više jardi. na draftu su u prve dve runde pojačali napad i meni izgleda da idu na sve ili ništa. alenu od sledeće sezone skače kinta od ugovora i neće ostajati puno da se zadrži ovako jak roster. 
patriotsi su po mojoj nerealnoj računici na 10-7. već sam napisao da je doveden bil o'brajen da bi se videlo da li je mek džons sposoban da bude kvoterbek. ekipa je pojačana odlascima nekih igrača, ne samo zato što su bili nedovoljno kvalitetni, već i zato što su imali sumanuto visoke plate (recimo, ajzea vin prošle sezone više od 10 miliona, a sa majamijem potpisao jednogodišnji ugovor za manje od 2 miliona, agolor je imao 16 miliona u 2022. a sad potpisao jednogodišnji sa baltimorom za 3,25, pa džonu smit koji je u 2023. trebalo da dobije više od 17 miliona...). zahvaljujući tome što je ona nesreća nik kaserio otišao da uništava teksanse (i što se beličik manje mešao), od 2020. je na svakom draftu odrađen dobar posao i to je doprinelo da se odbrana dovede u red, popravila se ofanzivna linija, raning bekovi su ok, ima naznaka i da se ubolo i sa hvatačem...

P. S. na kraju prošle sezone vlasnici (tata i sin kraft) su beličiku objasnili da je njegova zajebancija sa patrišom i džadžom potrošila kredite koje je stekao u poslednjih skoro 25 godina. to je bilo poslednje u seriji sranja koje je napravio, a najviše mu je zamereno to što je praktično oterao brejdija, zatim nekoliko očajnih draftova (2018. i 2019. su bili vrhunac budalaština) i nekoliko velikih promašaja kada je 2021. dovodio igrače. ukoliko na kraju sezone ne uđe u plej-of, u 2024. ekipu će voditi neko drugi (džerod mejo glavni kandidat, možda bil o'brajen).

 

Link to comment
Share on other sites

Patriote imaju užasan raspored, ali zato imaju skoro 100 miliona u SC za sledeću godinu, uz Hjuston najveći u ligi. Kako je novac raspoređen sumnjam da imaju velika očekivanja za 2023.

Mislim da ne bi smeli da gledaju kratkoročno i da trebaju što bolje da se pripreme za sledeću godinu, kako za draft, tako i za FA.

Ključno je da li je Mek dovoljno dobar. Rezulat svako neće...

Link to comment
Share on other sites

Da se kao dugogodisnji fan Petsa (pre nego sto su osvojili prvu titulu, al ko ce sad to da poveruje 😁), ukljucim pitanjem. Ako dodje Hopkins, da li mozda Bourne postaje visak? Imao sam utisak prosle godine, mada je prosla godina verovatno uporediva samo sa 5-11 2000.-om, da Parker ima sta da ponudi.

Jedino ako je problem ugovor zbog sc.

I jedna stvar oko koje sam skeptican, mozda ce drugi timovi biti skloni da ponude vece ugovore Hopkinsu nego BB?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, handys said:

Da se kao dugogodisnji fan Petsa (pre nego sto su osvojili prvu titulu, al ko ce sad to da poveruje 😁), ukljucim pitanjem. Ako dodje Hopkins, da li mozda Bourne postaje visak? Imao sam utisak prosle godine, mada je prosla godina verovatno uporediva samo sa 5-11 2000.-om, da Parker ima sta da ponudi.

Jedino ako je problem ugovor zbog sc.

I jedna stvar oko koje sam skeptican, mozda ce drugi timovi biti skloni da ponude vece ugovore Hopkinsu nego BB?

ako se u obzir uzmu ugovor (oko 6 miliona) i pozicija onda bi parker bio favorit da postane višak ako hopkins dođe. s druge strane, born (oko 5 miliona) je u svojoj prvoj sezoni bio jedan od bilovih omiljenih igrača, ali prošlog leta se to potpuno promenilo (od tuče tokom zajedničkih priprema sa karolinom). prošle sezone je retko igrao, a otvoreno je govorio da su treneri krivi za to što napad ne funkcioniše. juče se prvi put pojavio pred medijima i rekao da je bil o'brajen čovek koji zna šta radi i da se vidi velika promena u odnosu na prošlu godinu. drugim rečima, ponovo je kritikovao beličikovu odluku da patriša i džadž useru godinu dana svima koji imaju bilo kakve veze sa patriotsima.
hopkins traži da ima iste pare kao odel bekam (15 miliona po sezoni) i patriotsi to mogu da mu daju. možda zvuči neverovatno, ali mislim da beličik neće imati odlučujuću ulogu kad se bude pregovaralo o parama.

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2023 at 10:01 AM, Darth Steva said:

Ja cu da probam ali ne nadam se previse… London games i mogu da se nadju ali Nemacka je totalno neko novo ludilo sto se tice karata.

 

Zato što je Nemačka mnogo više dostupna svima nego li Engleska, nije ni čudo što to odmah to plane 

Link to comment
Share on other sites

da ne bih prepričavao postaviću link

https://www.espn.com/nfl/story/_/id/37860293/deandre-hopkins-visits-patriots-no-rush-sign-per-source

 

ono što bih dodao je da se čini da su tenesi i patriotsi jedini koji su ozbiljno pregovarali sa hopkinsom i da su priče o "još nekim timovima" zapravo dolazile od njegovog menadžera. 

Edited by Sinan Bowie
Link to comment
Share on other sites

nflpow.jpg.7497af94602196b9cc4e1f36f9f51c35.jpg

 

Broj PO pobeda od 2000. godine.

 

Ajde Klivlend, ali Majami - jedna... Njih i Bilse najviše krajcovali Petsi, kao rampa za plej of, nisu im dali da malo više privire u doigravanje. A Dalas ima isti broj PO pobeda koliko i Mark Sančez. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...