Jump to content

MotoGP 2023


greenenvy

Recommended Posts

Ako sam pogrešio temu pls prebacite gde treba:
Možda uspem da se organizujem za moto vikend na RedBull ringu 18-20. avgusta ali moram da nađem smeštaj.
Šta je preporuka pošto su cene stratosferske za dva noćenja bilo gde u krugu od 20ak km od staze?
Graz? 80 km nije strasno ali Deluje da je lokacija staze "idealna" da na prilaznim putevima bude užas od gužve a akcija subotom počinje od rano ujutro (moto 3, moto 2...)?
Idemo žena sin i ja i ne ide mi se u kampove oko staze.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, shonke said:

Ako sam pogrešio temu pls prebacite gde treba:
Možda uspem da se organizujem za moto vikend na RedBull ringu 18-20. avgusta ali moram da nađem smeštaj.
Šta je preporuka pošto su cene stratosferske za dva noćenja bilo gde u krugu od 20ak km od staze?
Graz? 80 km nije strasno ali Deluje da je lokacija staze "idealna" da na prilaznim putevima bude užas od gužve a akcija subotom počinje od rano ujutro (moto 3, moto 2...)?
Idemo žena sin i ja i ne ide mi se u kampove oko staze.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

@alberto.ascari je sad bio za F1 vikend tamo, mozda ce on znati da posavetuje...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da napišem neku o temi odlaska na RedBull ring pošto sam bio za ovaj GP. Stigoh u Maribor pre 3 sata pa se utisci još sležu.
Uglavnom, organizacija je na nivou, bar što se tiče moto trka jer očito nije tolika gužva kao za F1 vikend. Total attendance bila oko 175k gledalaca i to danas ubedljivo najviše. Juče mlako, u petak nisam stigao. Smešten sam bio u okolini Graca, blizu autoputa i do parkinga kod staze mi je trebalo oko sat vremena i u subotu i danas. Išao sam okolo (90km) jer je putem koji ima tunel (kraći 30ak km) užasna gužva kod tunela zbog naplate i ima "milion" vozila koja idu na sever. Gužva je užasna i ljudi čekaju ko zna koliko. I juče i danas na tom pravcu je kolona bila bar dva kilometra u vreme kad sam isao nazad. Tunel je 10.5eur po pravcu, placa se na ulaznoj strani kad se ide "na tamo" ali kao sto rekoh, pogledati traffic na gmaps, ako je slično vreme tu i okolo = gužva kod tunela, sledi vožnja okolo. Isto je autoput i nema gužve. Kad se prilazi Spielbergu, dobro je obeleženo i označeno kuda voziti do parkinga i tamo je dobro organizovano da se spakuju sva kola po njivama. Tunel vredi koristiti u pravcu Graca, tada nema gužve a putarina za tunel kože da se plati i on line, koliko prolaza vam treba, toliko u korpu. Ko ima bolje karte može i u VIP parkinge itd.
Ima nekoliko kampova ako neko želi u kamp. Ne znam detalje o tome ali ima mnogo takvih koji su u kampovima.
Od parkinga gde sam bio (imao sam karte za red bull tribinu) imalo je nekih 15-20 minuta hoda do tribine.
Unutra standardno štandovi klopa-piće-Shopping i veliki stage kao i kran za bungie jump.
RedBull tribina nije loša, vidi se jako veliki deo staze (ionako je mala), izlaz iz T1 pa do T3, a odmah iza pravca posle T1 vrlo lepo se vidi kompleks T6-T8. Može čak da se vidi i parče T10. Sunce je peklo bas jako pa smo u pauzama spas potražili u šumarku iza.
Cene su "muške" za naše pojmove. Ne znam da li su iste kao kad je bio F1 a iskreno ne znam kako je bilo u Madjarskoj pošto sam tamo imao neke kupone pa nisam platio ništa. Npr bečka šnicla u lepinji je 7.50 i to je jeftinija varijanta. Bili su neki hot dogovi, isto nešto 6-7 eur. Ostalo ide na gore. Piva 6-7, sokovi 4.5 itd. Ono što sam primetio je razlika u cenama merchandise-a. Na F1 kačket merc/fer/rb je po 70ak eur npr. Ovde su 25-30-35. Najčešće 30. Majice 40-50, na F1 su bile 60 pa na gore.
Što se samih trka tiče Banjaja pokidao, bile dobre borbe za niže pozicije. Dvojka bila zanimljiva, Vietti vaskrsao a delovalo je da će Acosta kao Banjaja.
E a na moto3 (koji je završen u fotofinišu) zakasnim jer me mučio stomak celo jutro i dok sam krenuo bilo 10h.
Sve u svemu, voleo bih da vidim i F1 verziju ovog događaja. Sigurno je još veći hype.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk



  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kakav haos u Španiji danas u prve dve krivine. Prvo beštija napravi karambol u T1, izbaci 4 vozača i sam najviše nastrada (lom kosti skočnog zgloba i lom kosti na šaci) a u T2, 150m posle ovog prvog karambola, Pecco sam sebe katapultira naglavačke, dok je vodio, pada na leđa tačno ispred Bindera koji prelazi motociklom preko noge italijana.
Crvena zastava odmah, hitna...
Na kraju bog je pogledao Banjaju, izgleda da nema čak ni prelom, čekaju se dodatna snimanja ali po prvim izveštajima samo je dobro ugruvan i izubijan.
U nastavku (posle restarta) Aprilia izdominirala, Alex i Maverick oduvali ostale (Martin 3. Zarco 4. Oliveira 5.).

Juče Alex u sprintu dobio Banjaju. U dobroj su formi a za nedelju dana sledi San Marino.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Deluje da ce u Indiji da nas ceka ozbiljna ludnica. Petak je bio vreo.

Pocinjem da se pribojavam da Peka ne ceka Fabiova sudbina od prosle godine. Jeste povreda i sve, ali Horhe se cini zastrasujuce dobro u poslednjim nedeljama.

Edited by Geronimo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
27 minutes ago, Romantik said:

Dosao red konacno da titulu uzme covek iz privatne ekipe 🙂

Mislis na Martina, zar ne 🙂

 

Salu na stranu, veliki potez. MM je jos jednom pokazao da ga nista ne zanima sem pobeda i da ce sve zrtvovati za pobedu. Verujem da mora biti neko vreme prilagodjavanja na Dukati, ali ja, kao italijanofil, sam se us*o u gace... Jos moram da hejtujem Faustov tim, prosto neverovatno 🙂

 

Ali na kraju, veliki sampion se i postaje kad se pobedi kralj na konkurentnom motociklu. Pa na ostatku karavana je da to uradi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kakav preokret danas, Martin je imao situaciju kao da je on pisao scenario, 3 sekunde ispred svih, Banjaja u tom momentu i dalje van podijuma, razlika je trebala ici na 20-ak bodova u njegovu korist i umesto da trijumfalno ode iz Indonezije on je doziveo takav udarac, sad kasni 18 poena, da nisam siguran da ima to u sebi da ne padne psihicki posle svega. Voleo bih da gresim, ali plasim se da se opet iskljcivo Banjaja pita za sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zbog očekivanog nevremena u nedelju, pre svega jakog vetra, zamenenjen je redosled ovaj vikend pa će se tako glavna trka voziti sutra ujutru u 7:00 po našem vremenu, a sprint u nedelju, ako vremenske prilike dozvole.

Niže klase ostaju u originalnom rasporedu pa kako im se zalomi.

 

Banjaja danas očajan na oba treninga tako da je opet u Q1, videćemo da li će tu i ostati (Markez i Fabio su s njim od onih koji imaju ritam i koji bi ga mogli izbaciti). Ako se to desi teško da će se opet izvaditi u trci kao što je bilo prošlog vikenda, kad mu je Martin poklonio 30 bodova.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Krajnje cudna trka, bez konkurencije najveca procesija ove sezone. Da li zbog vrucine, da li zbog nedavne nove direktive oko pritiska u gumama, ali ovo bas nije licilo na savremeni Moto GP. Srecom borba za titulu je jos uvek otvorena, istina malu prednost ima Banjanja, ali obojica drze sudbinu iskljucivo u svojim rukama. Jos dva vikenda i gotovo...a onda dva dana posle toga Markez konacno seda na Dukati i jedno sasvim novo poglavlje pocinje 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nazalost izgleda da nece. Rosi ga neca, a nekih drugih mesta bas i nema. E sad ako uzme podijum i u Valensiji onda bi bila ozbiljna sramota za sampionat da ne dobije mesto.

 

Martin ocajan, ima veze sa gumom, ali crv sumnje u meni govori da nije dobio losu gumu, vec da je onim ocajnim startom unistio gumu. Bilo kako bilo, sad da uzme titulu Italijanu Banjaja mora bas zestoko da kiksne, nije nemoguce, ali su sanse bas male.

Link to comment
Share on other sites

Pecco odbranio titulu u jednoj po malo čudnoj trci. Banjaja poveo, Martin brzo došao odmah iza njega i onda kreće njegova serija gresaka, iz nestrpljenja. Prvo u 3. krugu zamalo da počisti Banjaju na kocenju, promašio ga za par cm, pao za nekoliko pozicija, počeo ponovo da se vraća i u 6. krugu bitka za titulu je rešena kad je lansirao mm (koji je srećom prošao bez težih povreda) u pesak a i sam je pao tom prilikom.
Nakon toga Banjaja pao nekoliko mesta niz poredak ali su Binder i ekipa ipak bili nespremni za pobedu (binder ispao, digia se kasno probudio, zarco zamalo zaspao). Na kraju Pecco pobedom overio titulu a odmah posle barselone nije se znalo ni da li će voziti dalje.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ok, verujem da je ovo bila frustrirajuca sezona za sve neDukatijevce, ali meni je bas prijala. Kao italijanofil sam cesto grickao nokte i hladno se znojio, to je valjda indikacija da je bilo dobro.

Anyway, Peko je prvi otkljucao motor i da na pocetku nije padao ovo bi bila mnogo laksa prica. Kako je sezona proticala, Martin je postao najbrzi covek na stazi i zivotinja u sprintu kakvu smo ocekivali, ali falilo je tu smirenosti i srece da skine Peka. Najproblematicnija je bila Australija - da je imao sprint, bilo bi i poena i ne bi bilo i one kocke (gluposti) sa gumama. A bice da im je Peko konstantnoscu usao u glavu i izazvao rizicne poteze... Npr. ona promena guma u kvalifikacijama za Valensiju je isto bila problematicna.

Ipak, kada se pogledaju rezultati, bravo za Banjaju - ukoliko nije padao zavrsavao je na pobednickom postolju, najvise pobeda, najvise podujuma, najvise polpozicija. Tako se osvajaju titule.

A sledece godine nas ceka ludilo, odbraniti titulu dva puta deluje kao nemoguca misija. Vozaci Dukatija deluju zedni krvi. Besni psi u VR46, Bestija na crvenoj i Horhe na ljubicastoj zveri... I arhineprijatelj (ne njegov, ali mentorov) i djavolski dobar vozac i sampion na Gresinijevom Dukatiju. Zvuci kao Dukati kup, a i ako bude tako - uzbudjenja nece manjkati. Ali ovakva transfer politika i ovakve odluke su ono sto u mnogome razlikuju F1 i GP. I zato je GP najbolje trkanje na svetu, ovo u F1 nikad necemo videti. Ofc, ako Aprilija i KTM budu dobri - jos bolje. I moram priznati da za to navijam 🙂 .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...