Jump to content

MotoGP 2023


greenenvy

Recommended Posts

Dorna je svoj stav o njegovoj voznji pokazala jos dok se Deda takmicio za svoju poslednju mogucu titulu....svi se secamo kako je to zavrsilo dok jw druge usporavao. A od tad ne kaznjavaju za sva izletanja i kamikaza poteze.

Kakvog ste stava o sprint trci? Sad kad je prosao Portugal da li uopste mogu neki zakljucci da se izvedu....

U teoriji se ne trose toliko gume, pa svi mogu da voze "pun gas" ali s obzirom da je glavna trka sutra opet se na neki nacin cuvaju....

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda je too much imati 40+ trka. Vec posle prvog vikenda imali smo ozbiljan pad Espargara, Bastianinia koji je vec mislim i zvanicno out za Argentinu i sad jos pitanje sta je Oliveirom. 

 

Time sto ce ljudi voziti rizicnije, bice i ruzniji padovi, pa time verovatno i vise povreda. 

 

Za nas gledaoce, pored standardne Moto3 i Moto2 kategorije, dupli uzitak za MotoGP. 

 

Elem, Bagnaia zaista deluje zastrasujuce na Dukatiju koji je na pravcima neverovatan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Markez je jos juce ovo prakticno najavio kada je posle sprint trke izjavio da on na kocenju mora da rizikuje svaki put previse i ne veruje da ce sutra (tj danas) moci to da radi celu trku, tj da je pad verovatan, mada drugim recima receno, a slicno je ponovio i jutros tokom parade. Jednostavno su Honda i Jamaha trenutno suvise inferiorne masine na pravcima i u pogledu ciste snage  u odnosu na ostatak grida i kad je tako ako pokusavas da se boris za vrh to znaci da moras da rizikujes svaki krug, svaku krivinu, a tako je jako tesko odvesti trku do kraja, juce mu je uspelo, danas nije, a bice ovoga jos i nazalost verovatno jos jedna teza povreda pre kraja sezone.

 

Sto se sprinta tice, mislim da je neodrziv koncept, a dosta je razloga za to. Kao prvo, ceo grid je jako blizu, skoro svi su u istoj sekundi po krugu, sto znaci da svima apetiti rastu i da ce u sprintu biti jako monogo kontakta, a samim ti i padova, dalje kraca je trka, pa i oni koji ne umeju da cuvaju gume najbolje vide svoju sansu, zbog cega su jos agresivniji nego obicno, sve to zajedno dovesce do veceg broja padova i nazalost veceg broja povreda, kao sto smo svedoci vec ovog vikenda, Didja je poceo vikend povredjen, Pol Espargaro je verovatno zavrsio karijeru onim padom u petak, u sprintu je povredjen Bastijanini koji ce propustii sigurno i sledeci vikend a samim tim je prakticno ispao iz bprbe za titulu pre nego sto je zavrsena i prva trka, danas su povredjeni Oliveira i Markez, pri tome ce Markez sigurno popiti i neku kaznu, sve to ukazuju da ce vec do trecine sezone vecina vozaca biti em povredjeni em bez realnih sansi za titulu, a to onda umanjuje ceo spektakl, zato mislim da ce sprint vec nakon ove sezone otici u istoriju, jer zarad kratkorocne dobiti, dodatnog uzbudnjena subotom, pri cemu su kvalifikacije skrajnute koje su bile prilicno uzbudljive, a kojim su zelili da privuku generalnu publiku, one koje povrsno prate trke, a videli smo da su ceo vikend u  Portugalu tribine bile prilicno prazne, unistice glavni prozivod a time izgubiti i tvrdokorono jezgro navijaca, plus ove koje ce privremeno zainteresovati.

 

Sto se same trke tice, Aprlija je zaista mocna, bar u rangu Dukatija, tako da sam Vinjalesa i ocekivao u vrhu, ne nuzno bas u repu Banjaje, ali svakako u prvih 5-6, Becekija ne volim, pa samim tim i ne cenim, te mi je njegov podijum prilicno iznenadjenje, Zarko je odvezao ludacku zavrsnicu trke, mislim da onako nesto mogu samo on i stariji Markez, Raul Fernandez je sad dobio ozbiljnu masinu i nista nije uradio s njom, sva ona ludacka brzina iz nizih serija je nestala i od najtrazenijeg vozaca u celom sampionatu, za ciji potpis su se pre dve godine utrkivale sve fabrike, verovatno ce za godinu ili dve ostati bez mesta u istom.

 

Iz nog ugla bio je ovo uzasan vikend, iako je bilo bas lepo videti Markeza na polu, naterao me da se ponadam, ali u fantaziju sam se za posldenjeg vozaca troumio izmedju Oliveire, Aleksa Markeza i Marinija, i izabrao ovog poslednjeg :ajme: jer je statisticki imao najmanje sanse da padne (a cilj je bio imati jednog zlatnog vozaca na podijumu i da niko od preostale trojice ne padne), a on nije zavrsio nijednu trku i tako me vec nakon prve stanice prakticno ostavio bez sanse za titulu u generalnom plasmanu, u neku ruku sam prosao kao Bastijanini. Banjaju sad samo povreda moze zaustiviti od odbrane titule, a nisam njegov ljubitelj, dok Markez uz ovakvu Hondu nema sanse da opet uzme titulu. Sad treba cekati godinu dana i dolazak Akoste medju velike momke pa da se opet nadam tituli mog pulena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I Oliveira propusta Argentinu. Tamo ce biti samo 18 ili 19 vozaca (Dukati jos nije odlucio hoce li Piro menjati Bastianinija, proestala 3 povredjena vozaca nece imati zamene). Ovo govori koliko je tesko naci vozaca spremnog da uskoci na ovaj nivo, ali isto tako i da timovi zele da sacuvaju opremu, jer je i ovde kao i u F1 sve limitirano, pa da izbegnu eventuale kazne tokom sezone.

 

Takodje Autosport pisao da se Markezova kazna nece preneti na trku u Teksasu, sto nema nikakvog smisla, ali videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Bokte, kakvo ludilo od sprinta u Argentini, ruke su mi bile znojave sve vreme.

 

Da, sprint je rizik iz ugla pripreme za trku, rizik kao dodatni napor i dodatna trka. Ali ovo je apsolutno ludilo za gledaoca (sto ga ofc ne cini opravdanim).

Link to comment
Share on other sites

Otkako je uvedena centralna elektornika razlike izmedju masina su dosta smanjenje, sad je, zavisno od staze, izmedju 60% i 90% vozaca unutar jedne sekune po krugu, a neretko polovina unutar pola sekunde, te male razliek i dalje imaj uticaja u trci, ali isto tako znace da je onim brzima dosta teze preticati i probijati se kroz guzvu zbog cega u ovakvom formatu gde svi voze na 100% poredak na kraju prvog kruga je esencijalan. Binder je danas napravio cudo u prvoj krivini, ali cini mi se da je prvih 5 na kraju bilo istih pet, samo u drugacijem poretku, kao nakon prvog kruga, sto znaci sve ovo ludilo, a ako zeznes kvalifikacije ili start, osudjen si na propast. Prosto su mi neprirodni rezultati sprint trka.

Link to comment
Share on other sites

Horor vikend iz moje perspektive, stariji Markez nije ni vozio, Aprilije me prodale u fantazije (vremenska prognoza totalno promasila, nije bilo ni nagovestaja kise za trku), meni jezivo antipaticni Bezeki upisao pobedu (iako ju je apsolutno zasluzio), ali za utehu je ovaj pad Banjaje, podijum Zarka, odrastanje mladjeg Markeza i budjenje Morbidelija (to znaci ako je Jamaha mogla srediti motor za njega, valjda ce to i Honda uraditi za Marka), jos da pravni tim zaradi platu i da mu poniste kaznu za Teksas pa idemo iznova.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uh, bas fantasticna trka u Moto3. 

 

Ortola pada u prvom krugu na 18. mesto i ne znam kako je ono izvukao da ne bude cist pad. I decko sa 18. na 1. mesto. Prva pobeda i istovremeno podijum u karijeri sa sve najbrzim krugom. Alal vera. 

 

Sa druge strane Sasaki opet pada i poslao Masiu sa drugog na peto mesto, a ovaj se u zadnjoj krivini docepao druge pozicije jedva. 

 

Odlicna trka. Bas odlicna. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista trka zivota Ortole, ali ni moto 2 nije zaostajao, Akosta i Arbolino odradili klasik, prakticno celu trku su bili jedan drugom na tocku, tj uglavnom Akosta iza Arbolina i onda ga dobio u poslednjem krugu, a steta sto nema snimak celog poslednjeg kruga borbe za trece mesto, sta se tamo izdesavala je za roman.

 

Plasim se da ce Moto GP nakon ovakve dve trke biti teski antiklimaks sa begom Banjaje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na putu sam i nisam pri dobrom netu - da li je stvarno i normalno da Dani Pedrosa ima trece najbolje vreme posle prvog dana?!?

 

Btw, da ne bude da sam duzan, Banjaja je za batine... Ali da pricinjava veliku srecu svim neutralnim fanovima, a narocito fanovima drugih timova/vozaca, pricinjava...

Posle tri trke mislim da se namece zakljucak da Portugal treba ukinuti ako ne unaprede bezbednost. Takodje, cini mi se da vozacima opasno nedostaje vremena za pripremu i da je to najveca mana ovog sprint formata vikenda...

Link to comment
Share on other sites

Pedrosa je bio najbrzi na prvom treningu i to vreme mu je i donelo zbirno trece mesto. Neuobicajeno dosta vozaca nije popravilo svoje vreme s jutarnjeg treninga. Moja je pretpostavka da je Pedrosa imao vec testove ovde pa samim tim i spremljen setap, a pride je imao i dve novotarije aerodinamicke prirode na motoru koje nisu imali ostali KTM-ovci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Geronimo said:

Takodje, cini mi se da vozacima opasno nedostaje vremena za pripremu i da je to najveca mana ovog sprint formata vikenda...

 

Pedrosa je baš ovo istakao.

Rekao je da su se nekada, pre sprint, performanse lagano podizale i polagano se tražilo ono idealno podešavanje, način vožnje i vreme. Sada, kaže da, se od prvog sekunda, prvog treninga ide na kvalifikaciono vreme...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za razliku od one uspavanke u Azerbejdžanu brutalno trkanje oba dana u Herezu. Sudije su danas baš bespotrebno divljale, ali nisu mogle da pokvare opšti utisak. Inače niti je Fabio zaslužio kaznu za onaj udes iz prvog starta, niti je Banjaja trebao biti kažjen za duel s MIlerom, ali ako već jeste, morali su kazniti i Milera za isto to, ako ne i gore, sa Martinom.

 

Meni je ostao gorak ukus jer nakon mnogo godina nemam za koga da navijam, tj ne volim nikog od ovih uspešnijih, plus i u fantaziju kiksam iz kola u kolo (ovaj vikends izbacio Banjaju a na njegovo mesto uzeo Vinjalesa :ajme:), ali uprkos tome trkanje je brutalno, Banjaja zaista dokazuje da je zasluženo uzeo titlu prošle godine, za razliku od mog ljubimca MIra, a valjda se od sledeće i Markez vrati.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Trka sezone!

Od starta je Martin nametnuo bukvalno kvalifikacioni tempo, Banjaja jedini to pratio i nakon dve trećine napao i preuzeo vodstvo, Martin posle samo par krugova uzvratio i onda junački branio to prvo mesto do kraja, na cilju razlika manja od dužine motocikla, tj manje od jedne desetinke:Hail:

 

S druge strane Honda dodirnula novo dno, Markez nakon 5 padova tokom tri dana (samo u kvalifikacijama tri puta), odustao od nastupa. Mislim da je sad sve na advokatima, da li mogu da ponište ugovor za sledeću sezonu ili će se agonija nastaviti, ali očito je da nema budućnosti sa Japancima.

Edited by Romantik
slovne greške
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stvarno fenomenalno. Martin je u poslednje 3-4 trke real deal, ne gresi, a ima zastrasujuc tempo. Bec je malo pao, ali to je i ocekivano kako se potencijal GP23 otkljucava iz nedelje u nedelju.

Ono sto mi se ne svidja - svaka cast Binderu i Mileru kako se bore ali ovo je postalo DucatiCup. Pak, dobra stvar je sto se Dukatijevci trkaju i daju nam sjajan sou.

 

Btw, Raul Fernandez i Didja su velika razocarenja, i uz Nakagamija deluju da su zreli za Superbike. S druge strane, Agusto mi je sjajan. 

 

@Romantik gde bi voleo Markeza i Akostu sledece sezone? Ne deluje mi da ima mesta za obojicu u KTMu, a ne mogu Marka da zamislim ni na Apriliji ni na Dukatiju...

Link to comment
Share on other sites

KTM ne sme ispustiti Akostu, tako da sam poprilicno siguran da ce za njega biti mesta, jer takav talenat dati u ruke nekoj drugoj fabrici je nedopustivo. Cak i da pojure Markeza, opet su na gubitku, jer je Akosta buducnost, plus mu je plata sigurno manja od Markezove.

 

Sto se tice Markeza za sledecu sezonu on po meni ima samo dve opcije, moze na satelitski Dukati i to da smanji ugovor za 80-90%, ili na fabrickju Apriliju, sto bi mu po meni bio najbolji potez, a siguran sam da ga i Aprilija zeli, ma kakve izjave davali i koliko tvrdili da ce zadrzati sadasnju postavu,  takva prilika se ne propusta, samo i tu bi morao ici na znacajno smanjenje plate, jer u Apriliji ga sigurno zele, ali verujem da je njihov budzet ubedljivo najmanji od svih fabrika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U skladu sa ocekivanjem, KTM potvrdio da ce Akosta naredne godini voziti za njih u Moto GP klasi, ali nema potpisivanja novog ugovora, vec ce ispostovati klauzula iz sadasnjeg. Ostaje upitno u kom ce to timu biti, posto fabricki ostaje isti, ali obojici vozaca tamo ugovori isticu dogodine, tako da ga sledece leto ceka visegodisnjj ugovor u fabrici skoro sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...