Jump to content

Recommended Posts

5 minutes ago, Chilli said:

Kumče ti odlutalo još u novembru prošle godine. Niko od komšija ga nije video, čak ni baba kod koje je bio na hrani povremeno. Tad u novembru, dolazim ja u vikendicu, bilo baš hladno i vetrovito, kad eto ti njega mjauče kao blesav... Dam mu hranu, neće, udjem u kuću, a on se dernja... Šta je bilo, izadjem napolje, kad on meni direktno u krilo. Mazili se tako malo, a kad sam se smrz'o ja udjem u kuću. Tek posle sam skontao da se dernjao jer je hteo da se oprosti... ko zna gde je sad i da li je uopšte živ... 😞

 

ali došao je drugi macan, slike kad se dokopam laptopa... Sad sam u Surdulici, danas 98km, a nije ni vruće, nema ni četres'...

 

Fenomenalno, drago mi je za Lakija. Siguran sam da je dobro i da je glavni baja i da ima po koju djevojku gdje god da zastane da se odmori i osvjezi. :classic_wink:

 

 

Black and orange stray cat sittin' on a fence
I ain't got enough dough to pay the rent
I'm flat broke but I don't care
I strut right by with my tail in the air
Stray cat strut, I'm a ladies cat
I'm a feline Casanova, hey man that's that
Get a shoe thrown at me from a mean old man
Get my dinner from a garbage can
Don't go crossing my path
I don't bother chasing mice around
I slink down the alleyway looking for a fight
Howling to the moonlight on a hot summer night
Singin' the blues while the lady cats cry
"Wild stray cat, you're a real gone guy"
I wish I could be as carefree and wild
But I
 
 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja kontam da je živ i zdrav, mislim, uvek je bio ozbiljan i nije pravio gluposti, plašio se kola i kamiona... ovom novom mačku smo dali ime Martin, ali odaziva se samo na Laki...

 

Sutra konačno stižem na Vlasinsko jezero, moju davnašnju želju. Imam svega 30km i ceo dan za kupanje!

Edited by Chilli
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chilli said:

I ja kontam da je živ i zdrav, mislim, uvek je bio ozbiljan i nije pravio gluposti, plašio se kola i kamiona... ovom novom mačku smo dali ime Martin, ali odaziva se samo na Laki...

 

Sutra konačno stižem na Vlasinsko jezero, moju davnašnju želju. Imam svega 30km i ceo dan za kupanje!

 

Ma ziv je, jasta je. Kad je ono prezivio i tebe dobio kao staraoca, zasto ne bi bio ziv u avanturi na koju se sam odlucio da se upusti? Skonto je Laki, jedan je zivot, a svijet je veliki, odo ja da vidim sta jos ima da se vidi dok sam ovako dobar. :classic_smile:

 

Samo uzivaj na jezeru, baci koju slicicu kad se sjetis da vidimo kako je tamo, a 30km je zacas na biciklu. Ja cu pokusati istrcati 30km u subotu ili nedelju, osjecam se spreman.

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2019 at 7:04 PM, Chilli said:

Evo ga i chilli, trenutno u Krusevcu (uzarenog doopeta)... pozdrav za ekipu s Kavice

 

Haug! :thumbsup:

 

Spoiler

 

kako ide onaj vic o Bosancu biciklisti i Indijancu Šumadincu?

biciklist: Haug Crveni Brate! 

Šumadinac: Haug Drvo Koje Govori Užareno Dupe!

 

:classic_biggrin:

 

 

 

...

 

a baš sam se proteklih dana na Vukovarskoj Adi pitao di mi je Vukovarac Chilli.

 

IMG-20190807-170148.jpg
IMG-20190806-175130.jpg
IMG-20190806-175104.jpg
IMG-20190805-173843.jpg

IMG-20190806-090016.jpg

IMG-20190806-141033.jpg

IMG-20190806-141041.jpg
IMG-20190804-124112.jpg

IMG-20190804-171357.jpg

IMG-20190805-120213.jpg

 

...

 

vrijeme je bilo vrlo lijepo, pravo ljetno, a outdoor aktivnosti napretek. od badmintona i odbojke na pijesku, preko šetnji i istraživanja flore i faune, do kajaka i naravno, plivanja. međutim, meni je ovo bilo najzanimljivije. preča i paralelni razboj.

 

IMG-20190804-195903.jpg

 

i sad se Honey naravno pita kojem je to moronu na ovim vrućinama zanimljivije raditi zgibove, tricepse i trbušnjake nego npr. plivati. e pa 2. dan moronu. naime, prvi je dan bilo sve ok, a onda je moron drugi dan odlučio glumiti Robinzona, pa naložiti robinzonsku vatricu ne bi li se u njenoj žari ispeklo 4 kukuruza. i onda je moron robinzon za tu vatricu pronašao i jednu dasku na obali koju je želio na "a-ca" nogom prepoloviti napola, prethodno ju naslonivši u podnožje vrbe. dasku naravno nije prepolovio, ali je zato svom (moronskom) silom nogom aterirao na njenu drugu stranu. 

 

Spoiler

2-dan.jpg

 

10 dana zabrane plivanja i bilo kakvih vodenih aktivnosti. od kopnenih, šetnje su bile prebolne, dakle ostala je prečka i paralelni razboj. srećom, ostala je i jedna zanimljiva knjiga, dobro vino, i voljena draga. za jednog kung-fu morona robinzona, posve objektivno, puna šaka brade.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Vjekoslav said:

i sad se Honey naravno pita kojem je to moronu na ovim vrućinama zanimljivije raditi zgibove, tricepse i trbušnjake nego npr. plivati.

 

Nikada se ne bih tako nesto pitao. Mene plivanje nikada nije privlacilo i uvijek bih radije isao na zgibove, tricepse i trbusnjake nego se kvasio kao neka zaba.

 

Hajde, neka si zivu glavu sacuvao, iduci put ces paziti. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vjekoslav said:

pa eto, mada sam si pokvario ljetovanje, barem sam se cijepio protiv tetanusa. a to nije lose.

 

  Reveal hidden contents

IMG-20190806-170553.jpg

 

 

pa eto, mozes i tako da se tjesis. :lol_2:

 

Zacas ce 10 dana proci, a i znaci da to nije strasno. Vise je neugodno ali nista sto boca vina nece ublaziti. :classic_wink:

Link to comment
Share on other sites

Evo, da se javim s ladanja; neopisivo je vruće, zagušljivo (unatoč klimi), prašnjavo, po noći bučno (moronski techno, electro, hip-hop i, kako se sve te nakarade već ne zovu, nabijaju do 5 ujutro).

Ipak, iako nemam nikakve namjere da ostanem u hacijendi (ili na Mediteranu, for that matter) dulje od 6 dana, moram priznati da sam se isplivao. Na kupanje idem u 7 ujutro, dok je sunce nisko, more čisto, a nema one odvratne kupališne populacije, nalik kolonijama morževa.

Ne kupam se, isključivo plivam, oko 40 min, vraćam se na estate pa, ovisno o raspoloženju, nešto skuham za family, ili ne.

Nakon toga klima & knjiga

Danas: salata od paradajza, krastavaca, celera i mladog luka, začinjena vlascem, te domaćim maslinovim uljem i kvasinom. Za one koji u ovom krematoriju traže još više, imam platu sireva (brie, cambozola, paški) i friško pecivo.

Sutra riba, pa povratak u civilizirane krajeve.

 

Inače, poput hrčaka ili vjeverica, skupljam zalihu začinskog bilja (jedna od rijetkih stvari, zbog kojih Mediteranu skidam kapu), namely lovora, ruzmarina i mente.

Kako mi se odavno ne svidja susjedova njuška, iliti morda, poharao sam mu noćas brajdu i nakupio vinovog lišća za cca 180 yapraka.

 

Uskoro slijede slike, na kojima ćete osim lovora i ruzmarina, konačno imati priliku vidjeti slike hacijende i, eh, ironsidea.

 

Jedva čekam da se maknem s mora.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dodatak: čovjek se ne može maknuti od kuće, a da se ne počnu dogadjati bizarne stvari.

 

#1: Današnji Novi List (regionalno riječko glasilo) javlja na stranama 2 i 3, kako je u Vratniku, podno Velebita (baš kraj tog Vratnika sam prošao pred 7 dana) čovjeka napao medvjed, odgrizavši mu pritom palac na ruci i oderavši mu dobar dio lista i kože s noge, dok se pokušao uzverati uz drvo (domaćin, ne medo).

"Odjednom smo začuli riku (čovjek je bio u šetnji s psima, 700 m od kuće). Okrenuo sam se, a medvjed je već bio na stražnjim nogama.

Nisam se ni snašao, a on je u tri skoka već bio na meni*. U rukama sam imao štap i mobitel, kojeg mi je medvjed oteo i zdrobio (atta boy!), a dok sam se verao uz drvo, primio me za nogu i oderao komad lista i kožu."

Spasili su ga psi, s kojima je bio u šetnji; oni ga sad vjerno čekaju u dvorištu riječkog KBC-a i tamo zure u portun, čekajući gazdin otpust 😂.

 

*Kod Čehova postoji čuvena fraza: "Nije dospio ni kriknuti, a već ga je zgrabio medvjed!"-

 

#2: Sinoć, dok sam kljaštrio lovor, prolaze Rusi - pristojna familija: stariji gospodin i dvije gospodje, pa me pitaju, da li je to lovor; odgovorih, jest (moj govorni ruski je rudimentaran, ali pristojni ljudi uvijek nadju zajednički vernakular). Zamolili su me da im dam pomirisati, našto sam im s velikim zadovoljstvom odsjekao par grana, te dodao ruzmarina.

Negdje iza ponoći, kad su se vraćali u svoj apartman, čujem ih kako mrmljaju i dive se lovorovom drvetu. Još da su vidjeli opunciju, in full blossom od koje radim finu voćnu salatu.

 

Svejedno, Sjeverno more i Baltik su mi draži od ovog juga.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2019 at 6:09 PM, Chilli said:

Znaci, pljuge definitivno out?

 

to je poveliko pitanje. nas Honey je trenutno u fazi kompenzacije, gdje se jedna (nezdrava) ovisnost (o nikotinu i alkoholu) kompenzira ekstremnom fizickom aktivnoscu / maratonom (koji takodjer nije dobar za zdravlje). vidjet cemo kako ce to zavrsiti. 

 

...

 

On 7/5/2019 at 5:19 PM, Amigo said:

Stare fotografije iz ex-Yu

Zeljeznicka stanica u Sarajevu, 60-tih goidna proslog vijeka.

 

https://ispu.mgipu.hr

 

ove stare fotke su takodjer iz 60-ih godina proslog vijeka. radi se o snimkama JNA koje su koristene za izradu vojnih topografskih karata. zanimljivo za analizu /  usporedbu, nekada vs danas. mozda na netu postoje slicne interaktivne karte i za Srbiju, Bosnu i ostale republike, nisam istrazivao. ovo je samo za podrucje Hrvatske. klikom na fotku dobijete vecu fotku.

 

zagrebacki Jarun 60ih vs zagrebacki Jarun danas

Spoiler

jarun1.jpg

jarun2.jpg
 

grad Porec 60ih vs grad Porec danas

Spoiler

porec1.jpg

porec2.jpg

 

grad Rijeka 60ih vs grad Rijeka danas

Spoiler

rijeka1.jpg

rijeka2.jpg

 

grad Split 60ih vs grad Split danas

Spoiler

split1.jpg

split2.jpg

 

otok Vir (kod Zadra) 60ih vs otok Vir danas

Spoiler

vir1.jpg

vir2.jpg

 

pjescana ada na Dravi (kod Petrijevaca) 60ih vs most autoputa (koridora) 5C danas

Spoiler

v5.jpg

v52.jpg

 

pjescana ada na Dravi kod osjeckog Pampasa 60ih vs danas

Spoiler

pamp1.jpg

pamp2.jpg

 

osjecki Otok Ljubavi 60ih vs Otok Ljubavi danas

Spoiler

ot-lj-1.jpg

ot-lj-2.jpg

 

Drava kod osjeckog Nemetina 60ih vs luka Nemetin danas

Spoiler

nem1.jpg

nem2.jpg

 

ciglana na osjeckom Jugu II 60ih vs kupaliste Bajer danas

Spoiler

ciglana1.jpg

ciglana2.jpg

 

planinarski put Londzica-Gradac-Bedemgrad na Krndiji 60ih vs planinarski put kamenolom danas

Spoiler

gra-bed1.jpg

gra-bed2.jpg

 

potok Lapovac kod Nasica 60ih vs jezero Lapovac danas

Spoiler

lapovac1.jpg

lapovac2.jpg

 

izvor rijeke Vuke i selo Borovik na Dilju 60ih vs jezero Borovik danas

Spoiler

vuka1.jpg

vuka2.jpg

 

greben Lapjaka na Papuku 60ih vs greben Lapjaka (i kamenolom) danas

Spoiler

velika1.jpg

velika2.jpg

 

Drava kod Varazdina 60ih vs Drava kod Varazdina Varazdinsko jezero danas

Spoiler

drava1.jpg

drava2.jpg

 

...

Edited by Vjekoslav
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vjekoslav said:

izvor rijeke Vuke i selo Borovik na Dilju 60ih vs jezero Borovik danas

  Reveal hidden contents

vuka1.jpg

vuka2.jpg

 

mladji ne znaju, medjutim selo Borovik bilo je srpsko selo spaljeno od ustasa u Endehaziji. ne bih ni ja znao da mi moj stari nije rekao.

 

...

 

da se vratim vedrijim temama. koliko su neka primorska mjestasca izgradjena zbog turizma posljednjih 50 godina, to je fascinantno. evo npr. Vodice nekada i Vodice danas.

 

vodice1.jpg
vodice2.jpg

 

...

 

glupost je medjutim na ovim prostorima izgleda vjecna. ovo je fotka nekadasnje kasarne JNA u Osijeku iz 60ih. logicno za to vrijeme, vojni objekti bili su zatamnjeni.

 

vojarna1.jpg

 

danas (21. stoljece) na tom je prostoru studentski kampus, sa raznim fakultetima (neki se jos grade, plus gradi se sveucilisna knjiznica)

 

vojarna2.jpg

 

dakle posve logicno, zar ne?

 

...

 

medjutim onda dolazimo do ove gluposti. fotka starog donjogradskog groblja (katolickog i pravoslavnog) u Osijeku iz 1968. i fotka tog istog mjesta 50 godina kasnije, na karti Ministarstva graditeljstva i prostornoga uredjenja RH.

 

dg1.jpg

dg2.jpg

 

nestu tu ne stima. sta ne stima? pa ne stima ova virtualna sumetina (ko saka u oko) sjeverno od groblja, prema Dravi, koja prekriva prostor vojarne rijecne ratne flotile


dg3.jpg

 

a tako se lijepo, upravo kristalno jasno vidi na Google Maps. sve sa jednim (jedinim) brodom na flosu, kantom iz bivse Ratne Mornarice JNA.


...

 

trebalo bi obavijestiti nadlezne iz Ministarstva graditeljstva i prostornoga uredjenja (a mozda i Kolindu) da su, hmmm... pa najblaze receno, zaostali u vremenu (i prostoru). Zorane, ako ti nije tesko, napisi im jedno pisamce iz USofA, na engleskom dakako. ne vjerujem da bi reagirali na moju kritiku. u biti, mogao bi pisamce poslati i nas arhitekt Ironside iz Brisela. na francuskom, dakako. 

 

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

...

trebalo bi obavijestiti nadlezne iz Ministarstva graditeljstva i prostornoga uredjenja (a mozda i Kolindu) da su, hmmm... pa najblaze receno, zaostali u vremenu (i prostoru). Zorane, ako ti nije tesko, napisi im jedno pisamce iz USofA, na engleskom dakako. ne vjerujem da bi reagirali na moju kritiku. u biti, mogao bi pisamce poslati i nas arhitekt Ironside iz Brisela. na francuskom, dakako. 

 

Da se konačno riješimo tih sarkazama: briselsko - zagrebački arhitekt ironside nije specijalist urbanog planiranja, već čiste arhitekture; žao mi je, ali tako je. Nije da o urbanizmu nemam pojma, štoviše, ili da to nije veliki i stalni predmet mog interesa. Jednostavno, ne stižem više pratiti problematiku, a i prestar sam.

Najbitnije je da se više ne želim uključivati u problematiku urbanog planiranja / fondova / epistole izmedju kojekakvih HR ministarstava (graditeljstva i prostornog uredjenja) i europskih institucija, daleko više da bih u bilo čemu posredovao.

Vjeko, ne mogu više raditi nikakve kratkoročne projekte; stalo mi je da osiguram family i da u miru provedem days of my life.

 

Btw, engleski govorim jednako kao i hrvatski, tu sam potpuno bilingvalan. Francuski i talijanski, već malo drukčije. Njemački govorim bolje nego francuski; turski već lagano šepa, kao i nizozemski. Farsi već više ni ne razumijem. Arapski - razaznajem dijalekte, ali mi se fond riječi sveo na manje od 300.

Starost je užas, premda može biti i radosno pribježište u knjigama, kuhinji, te mudrovanju po forumima, dok te ne dohvati, poput moje Mother (85yo), sindrom da me svako jutro zove u BXL i pita koji je dan u tjednu i koji je datum.

 

Uostalom, čim se vratim iz ovog pakla u ZG postam slike posjeda, hacijende te moje malenkosti.

Sudite onda sami!

 

P.S. Jedva čekam da se nakon komarče (orade) sa komoračem vratim svom ljubljenom Hasenpfeffer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vjekoslav said:

to je poveliko pitanje. nas Honey je trenutno u fazi kompenzacije, gdje se jedna (nezdrava) ovisnost (o nikotinu i alkoholu) kompenzira ekstremnom fizickom aktivnoscu / maratonom (koji takodjer nije dobar za zdravlje). vidjet cemo kako ce to zavrsiti. 

 

Ma jok, nije uopste poveliko pitanje. Pomalo sam sklon pretjerivanju ali to nije uopste ekstremno. Pazi ovog lika:

 

HEART ATTACK IS NO BAR TO RUNNING 7 MARATHONS IN 7 DAYS

 

It might not be a feat which would interest the world’s fastest marathon runners, Paul Tergat or Paula Radcliffe but it is still worth recording and admiring the tenacity of British explorer Sir Ranulph Fiennes who ran the New York Marathon on Sunday, completing his historic challenge of running seven marathons in a week.

Fiennes, who had double-bypass surgery just four months ago following a heart attack, finished the 41.5 kilometre (26 mile)* course in just over five hours, 25 minutes.

 

Ostatak teksta

(*tekst je pisao neznalica, maraton je 42,195km ili 26,218mi)

 

Sir Ranulph je imao srcani udar i subsekventni dupli bajpas samo 4 mjeseca prije 7 maratona u 7 dana i to je pretjerivanje. Jedan lagani maraton po ravnom Amsterdamu, cijelu godinu od angioplastike i nije bas toliko ali ako se moja prica i zavrsi tu, neka bude. Bice to dobar dan, kao i svaki drugi. 

 

Ali ako sve prodje super u Amsterdamu, kao sto vjerujem da hoce, tek onda cu da pretjerujem. Ili barem da se spremam za to, pa koliko stignem.

 

Kompenzacija ili ne, zadnjih 30 godina sam zivio kako sam htio, uzivajuci u svim oblicima hedonizma. Mogu sljedecih nekoliko provesti malo drugacije, nek' kosta sta kosta.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam vise na ovom novom forumu gdje da postavim ovo, pa sam prvo postavio na Razno/Putovanja, ali evo i kod Vijeke u kafani. Ako nista, a ono slike su OK :classic_smile:

 

Ja bio na Jadranu:

 

spacer.png

 

Ali, to nije nista posebno, posto Sibenik, pa i Split, obidjem svake godine, ono sto je interesantno jeste da mi je bilo dosadno kad sam se vratio u Novi Sad, pa sam odlucio da odem u Grcku, da malo obidjem Egejsko more:

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

A, sad malo Solun i Agora:

 

spacer.png

 

Crkva sv. Dimitrija, zastitnika grada Soluna:

 

spacer.png

 

Inace Dimitrije sine Mitre rodom iz Sremske Mitrovice je bio rimski vojnik koji je primio hriscanstvo, pa su ga za nagradu kolege bacile u bunar:

 

spacer.png

 

Bunar se nalazi ispod crkve, pa se kroz nju dolazi do mjesta gdje je ovaj Sremac skoncao.

 

Idemo dalje,

 

spacer.png

 

Eleftherios Venizelos, liberal, reformator, modernista, premijer Grcke u 8 mandata, kazu da je uspio da izvuce Grcku iz krize za vrijeme svoje vlasti, :18: valjda jedini Grk kojem je to ikada poslo za rukom :thumbup:

 

spacer.png

 

Centar Soluna

 

spacer.png

 

i centar Soluna, pogled na drugu stranu.

 

spacer.png

 

Pa i kod Aristotela :classic_smile:

 

spacer.png

 

pogled na grad sa mora, to sam se malo vozao po moru tuda okolo.

 

spacer.png

 

Aleksandar Makedonski i dalje jase Bukefala

 

spacer.png

 

i za kraj Zeitenlik, saveznicko vojno groblje i memorijalni park Prvog svjetskog rata,..

 

 

I tako, za dvije nedelje cu opet na Jadran, sta cu, moram,.. i tako,... sad cekam da Vucic uplati Kiniku honorar, pa da vidim slike gdje je on bio :classic_laugh:

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Vjekoslav said:

 

dobre fotke :classic_smile:

kakvo je bilo Egejsko more za kupanje?

 

 

Egejsko more je jako toplo, mozes biti po 3 sata u vodi, dosta toplije od Jadrana, ali ovdje gdje smo mi bili u Asprovalti nema nista ispred, pa gledamo u otvoreno more, tako da zna biti valova, ali zna biti i mirno. Ukoliko ima valova to malo pravi problem prilikom ulaska i izlazka u vodu. Inace je super, i perfektno je i za nocno kupanje.

 

Evo jos par utisaka, Grcka je po radnjama i kaficima malo skuplja od Hrvatske, kruh 0.80 evra, kafa u kaficu 2.5 evra, pivo veliko toceno Amstel koji je odlican 4 evra, Vodafone kartica za Internet sa 8 GB neta je 15 evra, kod VIPa u Hrvatskoj je negdje 100 kuna sto je 13.5 evra, ali je sa druge strane dosta povoljnija za smjestaj, apartman po osobi nas je kostao 17 evra dan, sto nema sanse dole u Sibeniku u spicu sezone za te novce da se ista nadje, pri tome je apartman sa klimom, televizijom, svojim Internetom, sve jako cisto, uredno i na 200 metara od plaze.

 

Takodje, nekako mi je generalni utisak da je Hrvatska malo uredjenija i pristojnija, iako su Grci jako ljubazni i ima da se polome da ti ugode ili urade nesto sto treba. Ono sto me nerviralo jeste da pola trgovine iznesu na ulicu pa se moras provlaciti sto kroz guzvu, sto kroz njihovu robu, to za biznis su od Turaka pokupili. U centru Soluna je to pristojnije ali cim se mrdnes malo dalje sve im je na ulici. Jos jedna razlika u odnosu na nas jeste da im je pijaca duplo, ali duplo jeftinija nego po trgovinama i pri tome su im pijace pune i prodavaca i kupaca. Nemaju vjere u saobracajne propise, znake i semafore, pa moras dobro paziti kad i kako prelazis ulicu bez obzira na pjesacki prelaz ili semafor, to su nas odmah upozorili dole sa naglaskom da ukoliko nismo vozili auto po Grckoj da ne uzimamo rent a car, ako bas, bas ne moramo (autobusom sam isao u Grcku), pri tome sto je interesantno niko se od njih ne nervira ili ne trubi ovome drugome, a u samo 5 minuta sam snimio jedno 10 prekrsaja gdje bi te policija u Novom Sadu odrala od kazni i to ako bi uopste uspio da sacuvas dozvolu da ti je ne uzmu, kod njih tamo to opustono, bez nerviranja.

 

Hrana im je super, i sve ostalo generalno, jedino pristojan jogurt nemaju a jako su losi i sa sirevima, sve ostalo OK. Vino je fantasticno, ja kupovao na pijaci neko bijelo domace, uf, odlicno, donio 5 litara kuci, steta sto nisam mogao i vise. :classic_smile:

 

E, da imaju odlicnih koznih jakni za vrlo male pare, to preporuka za kupovinu.

 

 

Edit: Jos nesto, sad je zavrsen autoput kroz Srbiju, a i Makedonci su zavrsili svoj, tako da je od Novog Sada do Soluna sve autoput i brzo se stize. Najlosija dionica jeste kad se iz Makedonije udje u Grcku pa do samog Soluna. Inace, sad nema vise gudura i kozijih staza. Odlicno to sve izgleda.

Edited by Atreid
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ironside said:

 

Da se konačno riješimo tih sarkazama: briselsko - zagrebački arhitekt ironside nije specijalist urbanog planiranja, već čiste arhitekture; žao mi je, ali tako je. Nije da o urbanizmu nemam pojma, štoviše, ili da to nije veliki i stalni predmet mog interesa. Jednostavno, ne stižem više pratiti problematiku, a i prestar sam.

Najbitnije je da se više ne želim uključivati u problematiku urbanog planiranja / fondova / epistole izmedju kojekakvih HR ministarstava (graditeljstva i prostornog uredjenja) i europskih institucija, daleko više da bih u bilo čemu posredovao.

Vjeko, ne mogu više raditi nikakve kratkoročne projekte; stalo mi je da osiguram family i da u miru provedem days of my life.

 

Btw, engleski govorim jednako kao i hrvatski, tu sam potpuno bilingvalan. Francuski i talijanski, već malo drukčije. Njemački govorim bolje nego francuski; turski već lagano šepa, kao i nizozemski. Farsi već više ni ne razumijem. Arapski - razaznajem dijalekte, ali mi se fond riječi sveo na manje od 300.

Starost je užas, premda može biti i radosno pribježište u knjigama, kuhinji, te mudrovanju po forumima, dok te ne dohvati, poput moje Mother (85yo), sindrom da me svako jutro zove u BXL i pita koji je dan u tjednu i koji je datum.

 

Uostalom, čim se vratim iz ovog pakla u ZG postam slike posjeda, hacijende te moje malenkosti.

Sudite onda sami!

 

P.S. Jedva čekam da se nakon komarče (orade) sa komoračem vratim svom ljubljenom Hasenpfeffer.

 

uopce mi nije jasno o cemu ti covjece pricas, i kakve to veze ima s mojim postom. al nema veze. poslat cu im ja email. 15 sekundi posla.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Atreid said:

 

Egejsko more je jako toplo, mozes biti po 3 sata u vodi, dosta toplije od Jadrana, ali ovdje gdje smo mi bili u Asprovalti nema nista ispred, pa gledamo u otvoreno more, tako da zna biti valova, ali zna biti i mirno. Ukoliko ima valova to malo pravi problem prilikom ulaska i izlazka u vodu. Inace je super, i perfektno je i za nocno kupanje.

 

ovo me podsjetilo na moje prvo iskustvo s Egejskim morem, jos tamo sredinom osamdesetih kad sam bio tinejdzer. stigli u kamp kasno navecer (mrak), sutra ujutro idem ja oma ronit. maska, disalica, nozic (na uzici), peraje, carapice za peraje (imao neke ruske koje su mi derale kozu), "posebna majica" za ronjenje (zastita od sunca), sve to ja pripremio i drzeci u rukama krenio u more, pa cu se, jelte, ko pravi pravcati ronioc, obuci tek tamo negdje u dubinama. krcata plaza, medjutim nitko ne roni,  ja glavni frajer. i kako me zavalio prvi val, tako sam ostao ne samo bez daha, vec i komplet opreme. a i pokvario mi frizuru, do koje mi je u tim godinama bilo bas jako stalo. uglavnom, zesci blam, i danas mi je neugodno kad se toga sjetim. :classic_biggrin:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vjekoslav said:

 

ovo me podsjetilo na moje prvo iskustvo s Egejskim morem, jos tamo sredinom osamdesetih kad sam bio tinejdzer. stigli u kamp kasno navecer (mrak), sutra ujutro idem ja oma ronit. maska, disalica, nozic (na uzici), peraje, carapice za peraje (imao neke ruske koje su mi derale kozu), "posebna majica" za ronjenje (zastita od sunca), sve to ja pripremio i drzeci u rukama krenio u more, pa cu se, jelte, ko pravi pravcati ronioc, obuci tek tamo negdje u dubinama. krcata plaza, medjutim nitko ne roni,  ja glavni frajer. i kako me zavalio prvi val, tako sam ostao ne samo bez daha, vec i komplet opreme. a i pokvario mi frizuru, do koje mi je u tim godinama bilo bas jako stalo. uglavnom, zesci blam, i danas mi je neugodno kad se toga sjetim. :classic_biggrin:

 

 

A, jeste, tako je, ne mozes ni one duseke koristiti samo te more baci sa njih :classic_smile:

A bilo je entuzijasta koji su pokusavali :classic_laugh:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

e svašta.

 

idem jutros biciklom u Baranju po šarana (zvao društvo / pravim fiš). uvijek uzimam šarana u istoj ribarnici, u selu Bilje. prođem dravski most, vidim muriju (mislim, prometna nesreća), zaobiđem muriju, nastavim dalje prema Biljskom jezeru. svježi vjetrić pirka sa sjevera, gledam oblake (lijepo vrijeme / neće biti kiše), odjednom primjetim... nešto (nesvakidašnje) puno biciklista sa mnom na stazi. neki mi jure ususret, neki me pretiču, ništa, ubrzam ja (ne volim kad me neko pretiče). međutim, i dalje me pretiču, ma koliko ja ubrzavao. tek kad sam stigao do jezera, dakle nekih 6km od mosta, skontam

 

Spoiler

 

IMG-20190817-120535.jpg
IMG-20190817-120543.jpg
IMG-20190817-120555.jpg
 

pa ja se nalazim usred utrke triatlona! :classic_biggrin:

 

blage nisam imao o tome. šteta, da sam znao, odgodio bih fiš i druženje za neki drugi put, i pratio utrke. a možda i učestvovao (nisu bile neke grande dionice trčanja). al nema veze. fiš je bio odličan.

 

IMG-20190817-140759.jpg

 

:classic_smile:

Edited by Vjekoslav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...