Jump to content

Recommended Posts

On 5/6/2020 at 3:35 PM, Vjekoslav said:

 

ne zna se, otkad su im ukinuli gricki top, Zagrepcani su izgubili orijentaciju u vremenu.

 

https://www.vecernji.hr/lifestyle/simbol-grada-zagreba-gricki-top-vise-ne-puca-prvi-put-od-prvog-svjetskog-rata-1391071

 

:classic_sad:

 

gricki top ponovno puca! :classic_smile:

 

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/gricki-top-opalio-nakon-45-dana---604902.html

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kod mene je bas hladno, vise je za neki topli caj. Moja zena je skontala da moze napraviti caj od gloga koji imamo u cosku baste i koji upravo zavrsava beharanje/cvjetanje. 

 

0bJLUzD.jpg  8IwxpKP.jpg

 

Ne svidja mi se miris, kao da je voda od kuhane ribe. Fuj.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj app prepozna vrstu ptice po zvuku. Samo uperis telefon u pravcu zvuka i app izbaci sliku ptice. Pogodio mi je kosa i crvendaca.

 

TGoTz7M.png

Edited by Honey Badger
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2020 at 4:34 PM, Honey Badger said:

Zna li neko koja je ovo biljka na prvoj slici (L)?

 

a prva na ovom topiku? pazi ovo (prije tocno godinu dana, sve "prirodoslovac do prirodoslovca")

 

Spoiler


On 5/12/2019 at 2:33 AM, Vjekoslav said:

u potrazi za vrbovačama po Baranji

 

On 5/12/2019 at 2:40 AM, Vjekoslav said:

IMG-3612.jpg
...

 

On 5/12/2019 at 2:48 AM, Barracuda said:

Kako ovu gljivu zovu u tvom kraju? Ovde je šumsko pile. 

 

IMG-3612.jpg

 

Inače je delikates, upotrebljiva samo dok je bledožute i žute boje. Takve šnicle u životu nisi jeo, ako već nisi. :classic_biggrin:

Čim pređe u narandžastu, već je prezrela i liči na plutu. Još manje za jelo.

 

On 5/12/2019 at 2:54 AM, Vjekoslav said:

vrbovača

 

IMG-3613.jpg

 

prošlo ljeto, na vukovarskoj Adi, bilo ih je (mladih / narančastih) ko u priči, al su ih lokalci, dok sam ja razmišljao, pokupili.

pa sam ih rekao potražiti sljedeće proljeće, i probati. navodno su jako ukusne.

dosad nisam imao sreće. no tek su krenule, maj je.

 

On 5/12/2019 at 3:19 AM, Barracuda said:

Da, rastu na vrbi i topoli. Ima ih i na hrastu, ukus je malo drugačiji i, kad pređe u boju kore drveta, koristile su se kao neka vrsta insensa. To zovu trud. Biće da nisam umeo da spremim kad postanu narandžaste, jer su mi bile kao čep od konjaka. Ustvari, malo mekše, kao sunđer za trljanje leđa. :lol_2:

 

Daj neki recept. :classic_cool:

 

On 5/12/2019 at 3:22 AM, Vjekoslav said:

pa daj ti meni, ja ih nikad nisam ni probao, a kamoli spremao. 

 

On 5/12/2019 at 6:32 AM, Kronostime said:

 

On 5/12/2019 at 6:45 AM, Vjekoslav said:

fala lipa

 

dakle pohane kao piletina, za pocetak, da im vidim prvo okus. oki doki!

sad jos samo da ih pronadjem.

 

On 5/12/2019 at 6:59 AM, Kronostime said:

Pecurke te velicine i ne mozes da spremas drugacije nego kao meso: pohovanje, pecenje, grilovanje, kuvanje.....

Probaj da napravis gulas ili paprikas od njih - cuces iz zeluca "Hvala, stari!"

 

On 5/14/2019 at 2:31 PM, Barracuda said:

Back to willowshroomstm, Kronosov opis doslovno tako i izgleda - od šumskog pileta se prave čak i šnicle. Vrbovača je tako i dobila ovo žargonsko ime, kasnije odomaćeno i prihvaćeno. Ja ne znam da li postoji uopšte takva gljiva, koju sečeš kao meso kad želiš da spremaš? U vreme kad sam živeo na Savi, bilo ih je baš dosta ali su provalili i počeli ta tamane idioti, ne znajući da se nikad ne skida cela već se ostavlja makar komadić da bi mogla da naraste i sledeće godine. Istina, nisam znao da postoji način da se i narandžasta sprema (tj. da je moguće) ali tih godina se nije moglo naći na netu ništa o tome. Govorim o periodu s kraja veka i početka dvehiljaditih... 

 

Šta sam ja radio - stavljao sam ih cele u lonac i kuvao dok ne smekšaju malo a onda ih sekao na komade ili šnicle, zavisno od oblika i veličine. Njih nije lako seći kad su sirove, nekako su krte i nepostojane, nemam boljih reči za opis. Mislim, može ako se ima tanak i izuzetno oštar nož, ili čak skalpel. Kuvanjem dobijaju elastičnost mesa i postojanost, te ih je lakše seći po želji. Pošto je delikates, koji bi u restoranima morao koštati malo bogatstvo, najbolje je posle kuvanja ohladiti ih, staviti u kese za zamrzivač pa na led, čekati pravu priliku za pojesti i impresionirati društvo. Jeo sam ih i kao bečke šnicle s nadevima, i kao natur - šnicle, i u paprikašu i sa žabljim batacima, gulaš... Hm, lepa je to tema i za kulinarske topike. 

...

 

 

a uopce nije vrbovaca, vec bukova guba. vrbovaca ovako izgleda

 

vrbovaca.jpg

 

dakle jedna se koristi za potpalu, a druga za jelo.

 

...

 

sretna (by all means) nam godisnjica interreg prirodoslovnog lupetanja!

:classic_biggrin:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Imam jedan slucaj, ne znam sta da radim. Pricam na telefon, setam po basti i ugledam misa kako sjedi na saksiji:

 

hWvDFBD.jpg  

 

Zoomiram kameru i okinem sliku ali se mis ne mrda... pa se malo priblizim i okinem opet:

 

bwzXEBD.jpg

 

Vidim da nesto nije u redu, kao da je pospan i zakljucim da je vjerovatno pojeo misomor i da mu se blizi kraj, sto je tuzno je je bas sladak misko.

 

976qwGl.jpg

 

Jedino sto ima i neko udubljenje na glavi, pa je mozda doslo i do fizicke povrene, nemam pojma...

 

MFFZ57d.jpg

 

bHPq7DO.jpg

 

:classic_sad:

 

 

Edit: otisao je. Sad mi tek nije jasno??? Je li moguce da je sjeo na saksiju gdje je toplo i zaspao na suncu? Kako da se nije plasio mene koji sam isao oko njega i slikao ga iz raznih uglova? Hmm.

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Honey Badger Pretpostavljam da su tvoje teglice već posjetile male vjeverice, puževi i bebe lisice.

Kad vidiš malog dječačića okrugle glavice kako se mota oko tvojih saksija, to je vjerojatno sin poljskog plumbera s Kilburna.

 

Moj savjet: nabavi lijepu veliku mačku. To je pravi lijek za sve koji tebe i tvoje biljke uznemiravaju i ugrožavaju.

Samo da ne bi bilo kao u slučaju moje mačke, koja je požderala sve moje začinsko bilje, uključujući i sadnice papričica. Jede sve, kao Marabunta.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ironside said:

@Honey Badger Pretpostavljam da su tvoje teglice već posjetile male vjeverice, puževi i bebe lisice.

Kad vidiš malog dječačića okrugle glavice kako se mota oko tvojih saksija, to je vjerojatno sin poljskog plumbera s Kilburna.

 

Moj savjet: nabavi lijepu veliku mačku. To je pravi lijek za sve koji tebe i tvoje biljke uznemiravaju i ugrožavaju.

Samo da ne bi bilo kao u slučaju moje mačke, koja je požderala sve moje začinsko bilje, uključujući i sadnice papričica. Jede sve, kao Marabunta.

 

Ovuda cesto patrolira veliki sareni macor, nemam pojma odakle dolazi, par puta smo se sreli i na ulici. Ide kuda ga volja i radi sta hoce. Obicno si samo klimnemo glavom u znak pozdrava i meni je to sasvim dovoljno macje poznanstvo.

 

Lisice su prilicno aktivne nocu, cujem ih kako stekcu i kevcu, a ujutru nalazim crna govanca koja onda lopaticom vjesto frknem u Paulovu bastu, pa se on meni zali kako mu lisice usrase travnjak. Potpuno ga razumijem.

 

11 minutes ago, Vjekoslav said:

 

ne mogu ti pomoci, ja sam strucnjak za gljive.

 

 

Je li moguce da je mis pojeo neku gljivu, pa drogiran otkunjao na toploj saksiji i kad je dejstvo droge proslo, otisao svojim putem? Nema ga vise, otisao je.

Link to comment
Share on other sites

Ima jedan odlican trik za skupljanje odbjeglih rojeva: potrebna je jedna kanta sa poklopcem u koju mogu stati sve pcele da se ne izgnjece. Pridjes im blizu ali im okrenes ledja, da ne vide direktno sta radis, otvoris kantu i kazes kao sebi u bradu ali dovoljno glasno da te cuju: "au kolko ovdje ima meda!" ili tako nesto, pcele nece izdrzati nego ce sve htjeti da udju u kantu, ti samo zatvori poklopac i odnesi ih kuci. Onda ih mozes pustiti sebi u sobu, ko zna zasto je to dobro. 

 

Ja sam danas vidio jednu pcelu:

 

4Dk1CmS.png

 

Vise lici na ogromnu sarenu muhu ali pokazala je agresivnost kada sam se previse priblizio te sam zakljucio da je ipak neka pcela.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Ima jedan odlican trik za skupljanje odbjeglih rojeva: potrebna je jedna kanta sa poklopcem u koju mogu stati sve pcele da se ne izgnjece. Pridjes im blizu ali im okrenes ledja, da ne vide direktno sta radis, otvoris kantu i kazes kao sebi u bradu ali dovoljno glasno da te cuju: "au kolko ovdje ima meda!" ili tako nesto, pcele nece izdrzati nego ce sve htjeti da udju u kantu, ti samo zatvori poklopac i odnesi ih kuci. Onda ih mozes pustiti sebi u sobu, ko zna zasto je to dobro. 

 

Ja sam danas vidio jednu pcelu:

 

4Dk1CmS.png

 

Vise lici na ogromnu sarenu muhu ali pokazala je agresivnost kada sam se previse priblizio te sam zakljucio da je ipak neka pcela.

 

Sad možeš da je pustiš na pašu, da ti sakuplja med. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Div said:

 

Sad možeš da je pustiš na pašu, da ti sakuplja med. :classic_smile:

 

Da, to sam i mislio. Taman sam pripremio jedan mali zemljani cup da moze u njega slagati:

 

4sP935p.jpg

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Jedna pcela u toku zivota napravi 8g meda. Tako da velik ti cup emoji16.png

 

 

Ne znas ti ovu moju pcelu Slavisa. Dovoljno je da kazes da ona to ne moze, odma' ide - "ma ko ne moze..."

 

Ja sam za nju pripremio jos nekoliko cupova jer ovaj nije dovoljan.

 

YkK3Pon.png

 

Ali polako, jedan po jedan.

Edited by Honey Badger
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Jedna pcela u toku zivota napravi 8g meda. Tako da velik ti cup emoji16.png

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

 

Vidiš da je i pčela velika, bolje da je veliki ćup nego da preliva.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Div said:

 

Vidiš da je i pčela velika, bolje da je veliki ćup nego da preliva.

 

Da, velika je:

 

4GnuhRo.jpg

 

Skoro 7cm, od repa do glave, moze ta nanijeti meda za izvoz.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...