Jump to content

Recommended Posts

36 minutes ago, Vjekoslav said:

 

 

e pa kad si ti fina cura koja nije upoznala cari dravskog i dunavskog pijeska. 

necu sada, ali na ljeto planiram. 

 

 

Tvoj stari je car 😂

 

Nego to za plivanje, odvukli me dva puta na Adu, mladost ludost, prvi put ta voda je tako smrdela, i bila puna nekih buba, i trave, da sam ja usla i izasla. I ribala se dva dana nakon toga.

Drugi put me ubedjivali nije bas tako, to se ja pogresno secam....Guess what? Nema treceg puta.

 

Pazi nisam ja nesto specijalno osetljiva, nego je stvarno bilo tako.

Ja volim da voda bude cista, i da vidim kamencice na dnu. 

 

Mozda je drugacije na Dravi i Dunavu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Tvoj stari je car 😂

 

zaboravih reci da je u organizaciji protesta ucestvovao i njegov stari prijatelj (isto su godiste), on je s druge strane luke zauzeo poziciju s kamerom i fotoaparatom, i cekao akciju, medjutim, nista se nije dogodilo. :classic_biggrin:

 

 

Quote

Mozda je drugacije na Dravi i Dunavu.

 

sigurno je drugacije, pa ne bi se moja supruga inace kupala (ona je isto fina cura).

 

 

1 hour ago, Sunshine State said:

@Vjekoslav videla!! 🙂

 

i ja! :classic_smile:

fantasticno! 

 

tocno izmedju velikog i malog medvjeda, kao sto je i predvidjeno.

 

Clipboard04.jpg

 

poceli su izlaziti na zapadu u 20:52 i plovili polako na istok preko cijelog obzora punih deset minuta (vrat mi se ukocio), preko 30 sam ih nabrojao! jesi vidjela kako sibaju u pravilnim razmacima?! i kako se odjednom stvore kao iz nekog medjuzvjezdanog oblaka / nebule? jos si ja pustio Vangelisa. fakat vanzemaljski dozivljaj. a djelo covjeka.

 

...

 

ko kaze da nasa generacija ne moze iskusiti one emocije (slijetanja na mjesec) iz 1969. godine?!

plus ovo je bilo uzivo, a oni su to gledali na tv-u. :classic_smile:

 

...

 

26 minutes ago, Honey Badger said:

 

 

a sta ti cekas?

sibaj u bastu, kod tebe krecu za tocno 5 minuta! (22:26:22)

Edited by Vjekoslav
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo je nesto preletalo iznad glave. U pravilnoj formaciji, jedan iza dugoga...

 

Idem jos malo da gledam...

 

Sta je ovo?

I dalje nadlijecu i prelijecu...

 

Ja im zelim dobrodoslicu i stavljam se na raspolaganje nasim novim gospodarima. Za svaki slucaj, da se zna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Honey Badger said:

 

Ko krece, gdje? 

 

Sta da radim u basti? mrak je.

 

Clipboard09.jpg

 

ako si fulao, imas jos jednu sansu u ponoc. :classic_smile:

 

1 minute ago, Honey Badger said:

Upravo je nesto preletalo iznad glave. U pravilnoj formaciji, jedan iza dugoga...

 

Idem jos malo da gledam...

 

Sta je ovo?

 

SpaceX Elona Muska. Muskov cilj je velikim brojem malih satelita pokriti cijeli svijet brzim internetskim pristupom, osobito rjedje naseljena podrucja bez dobre infrastrukture. Sateliti se lansiraju u paketima od po 60 komada, a prvi set lansiran je u svibnju prosle godine. Do sada je obavljeno 6 lansiranja, sto znaci da se u orbiti trenutno nalazi 360 malih satelita, a sveukupan broj satelita trebao bi dosegnuti čak 12.000. Obzirom da se sateliti koji su do sada lansirani nisu pretjerano udaljili jedan od drugog, njih vise desetaka tako putuje istom orbitom u "konvoju".

 

https://www.satflare.com/track.asp?q=starlink#LIST

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Vjekoslav said:

SpaceX Elona Muska

 

Malo sam razocaran sto nije neka invazija vanzemaljaca.

 

Evo sta sam uspio uhvatiti kamerom sa telefona:

 

j2ee0dx.png

 

Ako zoom in, vide se sjajne tockice.

IxVxXpe.jpg

Edited by Honey Badger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vjekoslav said:

da sam bio pametniji

 

Imao sam slican momenat juce cijeli dan, a ni danas se nisam narocito proslavio promucurnoscu.

 

Juce ujutru sam stavio hljeb u rernu, navio tajmer na 29 minuta i izletio na pijacu da kupim jaja da zena farba za uskrs. Skontam, do pijace je tacno km (6m), mogu provesti cijelih 10 minuta u slucaju da mi se jos ponesto svidi, 6min nazad i jos mi ostane da rahat operem ruke i dezinfikujem se kad se vratim prije nego alarm zazvoni da skinem poklopac sa hljeba. Ostavim telefon da se puni, brzo cu ja svakako, ipak napomenem da u slucaju da me nema kad alarm zazvoni, da namjesti na jos 10 minuta, ali ne vjerujem da ce trebati. I tako, izletim, laganim trkom i taman tamo pred ulazom u pijacu, uhvatio se red od 20ak ljudi, 2m razmaka. A nisu jos ni otvorili. Cekam tako k;o debil, nemam ni telefona da javim, dam instrukcije. Ne znam dal' da se vratim kuci, zavrsim hljeb, pa se vratim na pijacu... Ipak istrajem, nekako krenu onaj red, kupih 24 jajeta i trkom nazad. Stigao sam taman nakon sto je zavrsilo onih 10 minuta ali nisam stigao kupiti nista od povrca, a vidio sam prekrasne cvekle i karfiol sto sam mogao spremiti danas umjesto rizota od koprive, kao na Sutjesci 1943.

 

Danasnji dan takodje zelim da zaboravim, nije mi uspio eksperiment hljeba sa spirulinom, povrijedio sam palac dok sam prevrtao kompost i cjepkao karton u konfete, kao da sam ranu umocio u govna, cekam da krene gangrena, pa da idem na amputaciju. Trazicu da sijeku u laktu, sto je sigurno - sigurno je.

 

Bog zna sta me sutra ceka. Nisam narocito optimistican.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

 

 

ako si fulao, imas jos jednu sansu u ponoc. :classic_smile:

 

A jel imam ja neku sansu? nisam uspela da skontam sa sajta ....

 

Al lupam gluposti danas, nevidjeno nije moj dan....napolju oblacno ni sunce se ne vidi.:classic_sad:

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

ako si fulao, imas jos jednu sansu u ponoc. 

 

Ovog puta sam se malo bolje pripremio i uspio sam namjestiti zoom na kameri. 

 

Ovo meni izgleda malo cudno da bi bio satelit Elona Muska:

 

pu3dp30.jpg

 

Ne izgleda mi bas benigno. 

Edited by Honey Badger
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

A jel imam ja neku sansu? nisam uspela da skontam sa sajta ....

 

Al lupam gluposti danas, nevidjeno nije moj dan....napolju oblacno ni sunce se ne vidi.:classic_sad:

 

kod tebe je malkic zeznuto zbog pozicije na nebu (skroz na sjeveru), al mozes probat veceras u pola deset navecer.

 

angi.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Angelia said:

Tvoj stari je car 😂

 

Nego to za plivanje, odvukli me dva puta na Adu, mladost ludost, prvi put ta voda je tako smrdela, i bila puna nekih buba, i trave, da sam ja usla i izasla. I ribala se dva dana nakon toga.

Drugi put me ubedjivali nije bas tako, to se ja pogresno secam....Guess what? Nema treceg puta.

 

Pazi nisam ja nesto specijalno osetljiva, nego je stvarno bilo tako.

Ja volim da voda bude cista, i da vidim kamencice na dnu. 

 

Mozda je drugacije na Dravi i Dunavu.

 

Podsećaš me na moju suprugu, posebno ovo za ribanje dva dana, isto bi ona uradila 😄. Kod nas u Vojvodini je normalno da se kupamo u kanalima i na Dunavu. Čista voda, al jebiga puno trave, ne vidiš dno, ali ne smeta, sve je to normalno, leti kupanje na Pik-u ili Štrandu (znaće @Crni Bombarder na šta mislim), nema bolje zabave, ceo raspust smo provodili tamo. Doveo ja jednom prilikom moju suprugu da joj pokažem jelte gde sam provodio detinjstvo, reagovala isto kao ti. Jednom prilikom bilo proleće, naiđosmo na jedan deo gde se zaista par ljudi kupalo - njena reakcija, onako iskrena je bila urnebesna - Iju, jebote, pa ovde se ljudi stvarno kupaju, vi niste normalni 😄! To je i razlog što za 10 godina u Bgd nije nijednom ušla na Adi da se kupa :D. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potvrdjujem.
To o cemu Eddard pise je Veliki backi kanal. On je u svom "gornjem delu" apsolutno hemijski i bakterioloski ispravan,bezbedan za kupanje. To potvrdjuje njegova bogata flora i fauna,ali sto je bitnije - potvrdjuju i nalazi Zavoda za javno zdravlje u Somboru,ciji delatnici redovno uzimaju uzorke i proveravaju ispravnost vode. Nazalost,negde od Crvenke situacija se drasticno,ali drasticno menja. Fabrike odatle pa celim daljim tokom u njega ispustaju svoje otpadne vode i na tom pravcu Crvenka-Kula-Vrbas ovaj kanal je zvanicno proglasen najzagadjenijim kanalom Evrope! No,kao sto rekoh - od njegovog pocetka u Bezdanu,preko Monostora pa do Sombora i jos malo nize - on je prelep i cist. Ne proziran,ali voda je cista i ispravna. U tom pocetnom delu se nalazi vikend-naselje "Shebeshfok" sa lepom ribljom cardom u sklopu.

No,pravi biser Gornjeg tj.Backog Podunavlja (rezervat biosfere) je Bajski kanal. E,to je lepota,ali i zdravlje. Bukvalno. Jer su uzorci vode pokazali prisustvo nekolicine lekovitih elemenata poput joda (ostale ne bi da spominjem jer nisam siguran koji su tacno). Ako je Veliki backi kanal u jednom delu najzagadjeniji u Evropi,Bajski kanal je zvanicno najcistiji kanal u Srbiji (a rekao bih i u okolnim zemljama). Od njegovog pocetka, kod madjarskog grada Baje,do Bezdana ne postoji niti jedna fabrika ili proizvodni pogon uz njegov tok. Takodje,zbog specificnog toka,uz njegove same obale nema ni poljoprivrednog zemljista sa kojeg bi se vestacka djubriva ulivala i spirala u kanal. Ovde je voda i prozirna..sa lokalnih malih "mostica" tj.molova se vidi dno. Voda pruza neverovatan uzitak. Ona je mekana,mirna i topla da se u njoj moze boraviti jako dugo bez onog osecaja da postaje neprijatno hladno. Naravno - govorim o letnjim mesecima..sad je jos uvek brrrr. :classic_biggrin:
Tu je smesteno jos jedno vikend-naselje: Kendjija. Kendjiju bih najlakse opisao kao neki Beverli Hils medju vikend-naseljima. Znaci - to je top,vrh,nema dalje. Tu su ubedljivo najlepse,najluksuznije i najskuplje vikendice. Sam plac kosta kao solidna kuca u okolnim selima,a pojedine vikendice dostizu vrtoglave cene na trzistu nekretnina. Zanimljivo je da ih vlasnici vrlo retko prodaju. 

Moj je telefon pun lepih slika koje bi pratile ovu pricu,ali kao sto sam nedavo napisao - imam neki problem da ih aploudujem na imgur..a nisam vican u radu sa tim raznim gedzetima.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Crni Bombarder said:

sto je bitnije - potvrdjuju i nalazi Zavoda za javno zdravlje u Somboru

 

Sorry za off, samo da potvrdim ovo za Sombor, ziva je istina. Tamo nema cega nema, a i zene piju alkoholna pica, a najcesce vino.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:

@Crni Bombarder

Kako je to na Kenđiji regulisano, s obzirom da državna granica ide posred kanala? Inače, sramota me, ali nikad nisam bio tamo.

Nikako :classic_sad:
Katastarski to pripada Hrvatskoj jer je tuda nekad tekao Dunav. Kad je reka promenila svoj tok,Kendjija je potpala na vojvodjansku stranu,ali  knjiski se to vodi u Hrvatskoj. Kad nekom rataru koji tu ima zemlju treba izvod iz katastra on ide u Beli Manastir (za one koji ne znaju to je u susednoj Hrvatskoj),a ne u Sombor. 
Bold:veruj mi da ne preterujem kad kazem da ti je ovo propust. Sad se polako privode kraju radovi oko rekonstrukcije prevodnica,pa ce konacno moci da profunkcionise plovni put iz jednog u drugi kanal i Dunav.

10 minutes ago, Honey Badger said:

 

Sorry za off, samo da potvrdim ovo za Sombor, ziva je istina. Tamo nema cega nema, a i zene piju alkoholna pica, a najcesce vino.

122-1-862x1024.jpg
 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

To potvrdjuje njegova bogata flora i fauna,

Ako je ta bogata flora i fauna, znaci poneka interesatna riba, i neka biljka tu i tamo, nije problem.

Ali ako je voda smrdljiva, a flora i fauna, bube i gusta trava, u kojoj se opet kriju neki gmizavci .... ne hvala :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...