Jump to content

Recommended Posts

zaboravih pitat Novosadjane i Beogradjane da li je u ovih proteklih 20ak dana lude kosave bilo velikih valova na Dunavu? ja sam prekjucer propustio (i to mi je silno zao) snimiti valove na Dravi u Donjem gradu, kod stare kompe, gdje je rijeka (na jednom podvodnom grebenu) najplica. bili su dobar metar visine, dakle vec toliki da su se obrusavali. krijeste na moru znace 3-4 bofora, a Drava se fakticki pjenila koliko je takvih valova bilo. to se ne dogadja cesto, da jaki udari vjetra tjeraju rijeku uzvodno. medjutim samo na potezu gdje se korito rijeke pruza u pravcu zapad-istok. tamo gdje je pravac jugozapad-sjeveroistok, ili pak sjeveroistok-jugozapad, valova nije bilo. stvarno mi je zao sto to nisam snimio prekjucer. jucer se vec vjetar stisao, a danas je okrenulo na Jugo, tako da se Drava brzo vratila na svoj uljni pejzaz.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
zezaš? :classic_wink:
s tim stvarima se nije zezat u današnje vrijeme. 
ja ću te prvi prijavit muriji ako si uspio zdimit na Velebit. :classic_biggrin:
To je od prošlog ljeta.
Htio sam zbrisati nakon potresa ali auto mi crko, kao u filmovima.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je korisno trpati ljude u kuce na ovakvom vremenu. Da li je ucinkovitije nadgledati ih da drze odstojanje i pustiti ih da setaju po prirodi od cuvanja punktova?

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

21 minutes ago, Amigo said:

Imao sam knjigu Papuk planinom, yo sam dobio ovako u drugom/trecem razredu osnovne skole za odlican uspjeh. Nisam je nikada procitao, poceo sam malo i stao, to je bila neka vrsta omaza nekoj partizanskoj jedinici, nije bilo interesantno to tada za taj uzrast, ko zna odakle su dobili te knjige, onako luksuzno je bilo pakovanje.

 

auf, ovo mi nisi smio reci. pa ja uopce ne znam za tu knjigu! :classic_blush: sad cu je morati pod hitno negdje nabaviti (nema u knjiznici, upravo provjerio). postoje dvije knjige s tim naslovom, jedna je planinarska, iz 1965, u izdanju PD Sokolovac Pozega (nju imam),

 

 papuk-planinom.jpg
 

a druga ova o kojoj pricas, iz 1969.

 

papuk-planinom-milan-kavgic-1969-p-slika

 

es vidio ti sta se sve lipo moze saznati na temi o Bastovanstvu. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Vjekoslav said:

a cuj, bolje da nije upalio. uhvatili bi te kod Karlovca i vratili doma. ovako si ustedio na benzinu. 
kako se oporavljate od zemljotresa?
 

ZG je ozbiljno oštećen ali stalno podrhtava, stvarno psihodelija.

Smanjiš socijalni kontakt a nije ti ugodno u domu.
Bezveze
Da nema interneta, bilo bi strašno

p.s. još ovaj pustinjski pjesak iz Azije, jel se u OS kuži zagađenje?


Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
 

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Div said:

Postavio bbih i video, ali ne umem.

 

Stavi ga na imgur (moras se registrovati prvo), pa prebaci link na forum, isto kao i za slike.

 

Ne znam ni ja direkt da embedujem video odatle, mozda nas neko poduci?

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Stavi ga na imgur (moras se registrovati prvo), pa prebaci link na forum, isto kao i za slike.

 

Ne znam ni ja direkt da embedujem video odatle, mozda nas neko poduci?

Može i ovako:

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, demag said:

ZG je ozbiljno oštećen ali stalno podrhtava, stvarno psihodelija.

Smanjiš socijalni kontakt a nije ti ugodno u domu.
Bezveze
Da nema interneta, bilo bi strašno

p.s. još ovaj pustinjski pjesak iz Azije, jel se u OS kuži zagađenje?


Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
 

 

nije ga bilo u Os, posve sigurno ne uz Dravu gdje sam sinoc odradio trening, i gdje i inace uvijek piri vjetar, medjutim cuo sam da vas je u Zagrebu dobrano zaprasilo.

 

http://hr.n1info.com/Vijesti/a495151/Zrak-u-Zagrebu-danas-je-bio-najzagadjeniji-na-svijetu.html

 

imam iskustva s tim crvenim saharskim pijeskom iz Palma de Mallorce i sa Sardinije (doduse samo sa crvenom kisom, gdje je onda problem oprati bijelu majicu), ali prvi put cujem da je Sahara dobacila tako daleko na kontinent. kako god, jos jedno (biblijsko) sranje vas je stiglo, trece po redu. fakat fascinantno, ne znam sta drugo reci. :classic_sad:

 

...

 

 

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Stavi ga na imgur (moras se registrovati prvo), pa prebaci link na forum, isto kao i za slike.

 

Ne znam ni ja direkt da embedujem video odatle, mozda nas neko poduci?

 

ne moze s imgura, youtube je dobro rjesenje.

Edited by Vjekoslav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Div said:

 

Nisam imao scenario, a i teško je stajati na jednoj nozi i snimati. :classic_biggrin:

 

Nije lak filmadzijski hljeb. 

 

Nego, ako budes htio ostaviti neku hranu za tog posjetioca, samo da znas da preferira psecu ili macju hranu. Od hljeba i mlijeka ga boli stomak.

 

On je skoro izasao iz hibernacije i gladan je kao vuk. U UK su jezevi desetkovani. U mojoj basti bih trebao imati barem jednu porodicu ali nikad ga nisam vidio. 

 

Rough estimates put the hedgehog population in England, Wales and Scotland at about one million, compared with 30 million in the 1950s

 

Treba im pomoci koliko se moze. Taj tvoj drugar Jezurka izgleda kao zdrav primjerak. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

Imam danas posetioca u bašti:


je-3.jpg   

 

Jež!

U JNA, nikada nisam bio na straži. Moji iz čete jesu, skladište Bedenik, Bjelovar, baš ono koje je major Tepić digao u vazduh i otišao u nebo sa još dva vojnika.

Oni koji su bili na straži su mi pričali da je jež velika napast, u gluvo doba noći čuje se da  dahće kao čovek (ili se to njima činilo) pa su mu i vikali "Stoj! Stoj, pucaću" i alarmirali sve ostale stražare koji su bili na svojih 2 sata spavanja.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...