Jump to content

Grupa G (BRA,SWI,SER,CAM)


Grupa G  

50 members have voted

  1. 1. Ko prolazi u 1/8 ?

    • Brazil
      48
    • Srbija
      43
    • Svajcarska
      7
    • Kamerun
      1


Recommended Posts

Svajcarci su, nazalost kao i pre 4 godine, ipak dosta ozbiljnija ekipa od nas - pojedinacno su mozda i nesto slabiji, ali timski su dosta bolji, kompaktni, disciplinovani, takticki mnogo zreliji.

 

Ipak, ne bi bila neka senzacija ni da ih dobijemo, to je samo jedna utakmica na neutralnom terenu, a nekako imam utisak da su u reprezentativnom fudbalu tako nasumicni rezultati i verovatniji, nego u klupskom, gde su timovi ipak dosta ozbiljniji i uigraniji. Tako da ono, mislim da je lozenje do petka ipak realno😁

 

Inace, ni mi ni Svica ocito nismo neke timcine, ali ipak je impresivno kako Brazil ni jednima ni drugima bas nista nike dopustio, skoro pa ni polusansu.

A kad se rastrce napred, to je lepota igre za koju nijedna druga repka nije sposobna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, suptil said:

Petarde u komsiluku. Veselje. Dolazi ekipa RTS-a da snima 😄

Kod vas petarde i veselje, kod nas u centru grada neverica, posto smo ostali na pola sata bez struje i grejanja, bukvalno na minut pre nego sto je Kazemiro zabio zgoditak. Cuh da su Brazilci posle toga imali jos jednu dobru sansu, steta sto im nisu dali barem jos jedan gol.

Link to comment
Share on other sites

Da smo dobili Kamerun 3:1, odgovaralo bi nam nereseno sa Svajcarcima. Sad moramo na pobedu, kao protiv Portugala u kvalifikacijama.

Kad smo mi u pitanju, mozda je ovako i bolje - znamo da moramo da pobedimo i nemamo puno izbora. Mi obicno kad idemo na nereseno ili se nesto cuvamo, uprskamo sve.

Link to comment
Share on other sites

Svajcarci su svakako bolji tim od nas. I to ne samo od nas, nego od vecine na ovom prvenstvu. Funkcionisu gotovo besprekorno.

 

S druge strane, zaista nemaju neki poseban pojedinacni kvalitet. Tvrdi su preko svake mere, disciplinovani, uzasno im je tesko dati gol. 

 

Drago mi je sto moramo da dobijemo jer se 100 puta pokazalo da tako bolje funkcionisemo. Po mom skromnom misljenju, bili bismo blagi favoriti ukoliko nam svi igraci budu zdravi (posebno Pavlovic).

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedina stvar zbog koje bi bilo bolje da smo danas dobili je sto bi onda Svajcarci imali imperativ pobede,a ne mi. Mozda bi ih to izbacilo iz zone komfora jer su vrlo cvrsta i disciplinovana ekipa. Jako ih je tesko probiti.
Ja ne vidim kako cemo sacuvati mrezu,ali verovatno je bolje sto nam igra samo pobeda.

Link to comment
Share on other sites

Meni je drago da je Švica izgubila jer je ovo obzirom na naše loše rezultate najbolji mogući scenario pred zadnje kolo. Znači imamo treću šansu da pokažemo da nešto vredimo i ako i treći put kiksnemo onda su zaslužili da se vrši velika nužda po liku i delu apsolutno svih koji su otputovali na SP, čak i na pomoćno osoblje i posadu aviona 🙂

 

Nadam se da će onaj dragstordžija na RTS da ih ispljuje večeras ponovo jer do njih mora da dođe malo pljuvačine da bi se oni trgnuli i dali sve od sebe. Što kaže selektor SA "Ovo je SP, dajte sve od sebe" e pa gospodo ugledajte se malo na saudijce a ne da nas koji gledamo u Srbiji bude više sramota nego vas koji igrate.

Link to comment
Share on other sites

Brazil igra slično kao i na više prethodnih SP. Taman kolko treba, u prvoj sa nama treba tri boda, za opušteniji nastavak, pa su stisli jedno pola sata i bilo dovoljno za 2:0. Sa Švajcarcima bitno je da ne prave kartone, da se ne povredi neko bitan, a eto čisto, da ne izgube, pašće im rejting; tako su zaigrali možda desetak, petnaest minuta i bilo je dovoljno za 1:0. U treću će ući samo da odigraju i da ne bude neko sranje. Za njih pravi turnir počinje u eliminicijama, tek će se tamo videti kolko mogu. Recimo imaš Argentinu, koja je ušla sasvim drugačije u turnir, pa ćemo videti kako će završiti.

A što se Švajcaraca tiče, ne mogu da nemam utisak, da bez obzira koliko mi umemo da budemo kreativno samodestruktivni, nisu ni oni nešto posebno. Zaslušuju poštovanje, to stoji, da ne budemo drčni bez pokrića, jer znamo vrlo dobro kako to završava. Da počnemo sa igračima, koji mogu da daju stodeset posto, i da ako ikako možemo, da uđemo u drugo poluvreme bilo kakvom prednošću, a posle da se odbranimo kako znamo i umemo i da nas bob vidi.

Biće BRA:KAM 3:1, SUI:SRB 1:2.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Srbija ima bolje individualce od Svicarske al Svicarska je definitivno takticki i fizicki bolja ekipa. 

Poenta ce biti da sam sebe ne pobedis. U kost ce da se igra u zadnjem kolu. Mislim da cemo energetski pojesti Svajcarsku. Oni su iskusniji a nase decije boginje nikako da ostavimo iza nas. Uvek neko neku svinjariju iskreira. Spicevi nisu kvit. Otuda sebicluk ili promasaji. Nadam se da ce Babic da krene ukoliko Veljkovic ne moze.

Link to comment
Share on other sites

Držati Freda na terenu zajedno sa Kazemirom je fudbalsko samoubistvo. Pogotovo kada vodiš selekciju poput Brazila koja puca od kvaliteta. Fred je za 60 minuta jedino napravio idiotski žuti karton. Kada ga je izbacio sa terena odmah su prodisali. Mislim da se potcjenjuje koliko je Brazil defanzivno jak. Baš im je teško dati gol. Nadam se da će sa Sandrom biti sve ok, igra odličan turnir i dosta je bitan za ovaj Brazil jer nemaju bekova. 

 

Švajcarska klasika. Vrhunski su spremni fizički i taktički. Znaju dobro da drže lopte i imaju tranziciju. Fali im zato suve klase. Ofanzivno su limitirani. Napad im je prepun nekih bezveznjaka. Sow recimo nema nikakvu svrhu na terenu. Ovi igrači sa klupe isto ne mogu ništa da promijene ako se juri rezultat.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, suptil said:

Poenta ce biti da sam sebe ne pobedis. U kost ce da se igra u zadnjem kolu. Mislim da cemo energetski pojesti Svajcarsku. Oni su iskusniji a nase decije boginje nikako da ostavimo iza nas. Uvek neko neku svinjariju iskreira. Spicevi nisu kvit. Otuda sebicluk ili promasaji. Nadam se da ce Babic da krene ukoliko Veljkovic ne moze.

   Ja mislim, da ovi naši, kako izgledaju, nisu u stanju ni burek energetski da pojedu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nini3112 said:

Nadam se da je tako,meni svi sem Pavlovica i malog Zivkovica deluju umorno i nezainteresovani kao trener

Nemoj sad, Vanja je vrh. Ovo na sredini verovatno ne funkcionise zbog povreda. Tek danas je odigrao Kostic. Igracemo sigurno najbolji mec na turniru u petak. Da li ce to biti dovoljno videcemo.  Mislim da je Svajcarska van zone komfora, mada imaju tu prednost da im x igra. X im igra iskljucivo nasom krivicom. 

Edited by suptil
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Rekoše ovde odigraće oni hrabro protiv Brazila i tako to. 

Vidim da. Inače loša utakmica Brazila ali i takvi su nedodirljivi za Svajcarce. E sad u petak kom opanci a kom obojci. Kamerun se ne pita ništa po meni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, bodo said:

Bili smo već u sličnoj situaciji. Pred Portugal na njihovom terenu. Ajde da se ponadamo da možemo ponoviti igru i rezultat kao tada. A i Svajcarci su nam dužnici ostali sa zadnjeg sjetskog prvenstva. 

 

Bili smo i 1930, barem prema Bjelogrliću 😂

 

Edit: mislim na vrača na tribinama

Edited by DameTime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Meni je drago da je Švica izgubila jer je ovo obzirom na naše loše rezultate najbolji mogući scenario pred zadnje kolo. Znači imamo treću šansu da pokažemo da nešto vredimo i ako i treći put kiksnemo onda su zaslužili da se vrši velika nužda po liku i delu apsolutno svih koji su otputovali na SP, čak i na pomoćno osoblje i posadu aviona 🙂

 

Nadam se da će onaj dragstordžija na RTS da ih ispljuje večeras ponovo jer do njih mora da dođe malo pljuvačine da bi se oni trgnuli i dali sve od sebe. Što kaže selektor SA "Ovo je SP, dajte sve od sebe" e pa gospodo ugledajte se malo na saudijce a ne da nas koji gledamo u Srbiji bude više sramota nego vas koji igrate.

 

I naravno dragstordžija je ekspresno izbačen iz emisije i verovatno ga više nećemo videti. Neverovatno je koliko mi sami sebi pucamo u nogu. Dok je pljuvao redom po nekim reprezentacijama bio je smešan i dobrodošao a dok je izrekao realnu kritiku na račun nas odma nogiran iz emisije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...