Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

17 minutes ago, LordOfTerror said:

Ja sam komentarisao njihove poteze koji su mi mekusati i daleko od ''FENOMENALNOG POSLA'' i neko.

 

Sad sto ja Watanabea vidim kao ofinger za Durantove zalihe vutre koje nosi sa sobom a neko vidi ''snajper'' jbg...

 

Jel bi ti znacilo nesto da kazem da treba da dovedu Monte Morrisa? Pod veteranski PG smatram nekog ko moze da prenosi loptu 30 minuta po utakmici i za razliku od pokojnog Omara iz Wire-a ne polomi prsljen kad treba da sutne otvorenu trojku...

 

Ne znači meni lično, but for the sake of discussion, ako izneseš tvrdnju da ne rade fenomenalan posao, očekujem da imaš ideju šta bi to bilo fenomenalno. I zanima me da je čujem.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Po meni bi Eric Gordon fino legao Nuggetsima kao skorerska opcija sa klupe za male pare.

Od preostalih opcija, idealno resenje. Ali sam ubedjen da on moze da bira ekipu i uzme vise od minimalca, sto je valjda jedina ponuda koju mu Denver moze dati.
Ako se pak odluci da mu je bitnije da juri prsten, nego koji milion vise, onda je i njemu Denver najbolja opcija, gde bi takodje imao znacajnu ulogu i minute.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Ne znači meni lično, but for the sake of discussion, ako izneseš tvrdnju da ne rade fenomenalan posao, očekujem da imaš ideju šta bi to bilo fenomenalno. I zanima me da je čujem.

 

Rekao sam valjda 50 puta, to su playkaming i odbrana. 

 

I to od ljudi koji su stvarno spremni da igraju ozbiljne serije ne u njima da glume.

 

Mislim da se svakako grdno vara ako misli da ce Booker i Beal moci to iznesu 40+ minuta po utakmici cele sezone a da ne pregore i sto je jos vaznije da ce taj napad biti dostojan sampionske ekipe...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LordOfTerror said:

Rekao sam valjda 50 puta, to su playkaming i odbrana. 

 

I to od ljudi koji su stvarno spremni da igraju ozbiljne serije ne u njima da glume.

 

Mislim da se svakako grdno vara ako misli da ce Booker i Beal moci to iznesu 40+ minuta po utakmici cele sezone a da ne pregore i sto je jos vaznije da ce taj napad biti dostojan sampionske ekipe...

 

Izraz "fali im plejmejking i odbrana" obuhvata otprilike 70% igrača u NBA, na ovaj ili onaj način, a nisu svi dostupni na FA. To je opšte mesto i treba svakoj ekipi koja pretenduje na mesto contendera.

 

Ovo su igrači na minimalcu, klasični šljakeri koji će imati svoju rolu u ekipi koju će odrađivati, mahom u defanzivi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sombor Shuffle said:

Pa uvek su se valjda vise cenile dobre partije u plejofu nego u regularnoj sezoni. Narocito kod ekipa koje sebe smatraju kontenderima.
Poredjenja radi, ovo je jedno 5x bolji ugovor od one grozote koju je Portland potpisao.
Ne bih smeo da se kladim, da Rui ne bi imao slicne ili jednake brojke, kada bi dobio ulogu i slobodu koju Grent ima u Portlandu ili prethodno Detroitu. A razlika u platam je ogromna.

 

dobre partije u playoffu. ima ih manje od 10. ja preterao sa 15.

 

aQESLe2.png

 

12.2 ppg. jedino sto je elitno je bio sut, pogotovo za tri. ali i tu je sample size mali, jos nisu i to bile neke bogzna kakve rapsodije od suterskih utakmica. 

 

poredjenja radi, ne mozes uporediti ovaj ugovor sa grantovim ugovorom. tj. mozes ali nema nikakvog smisla.

Link to comment
Share on other sites

moja teorija za reggie jacksona je da je dobio ove pare da izgura reg sezonu kao drugi plej ili bar do februara i da ce posle toga opet biti u drugom planu.

 

videcemo sta su sledeci koraci. po meni ima smisla dovesti nekog centra (voleo bih sarica) a i kao neko krilo ili kombo g/f igraca.

Link to comment
Share on other sites

Već vidim prelazni rok 2034.te godine...

 

The Golden State Warriors core (Steph, Klay and Draymond) signed a short-term 4 year deal and will attempt to make another title run, with the aid of savvy veterans Chris Paul (49), Keon Clark (53) with the addition of another alltime great center - Kareem Abdul Jabbar (87). 

Edited by freethrow
  • Like 1
  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, delgado said:

Znaci, za sada:

 

- Doveli smo Vincenta 33m/3y - odlican potpis, ne verujem ovde u Kenjdrek Nunn scenario, Gejbara je vredan i generalno zdrav i spreman momak, pegla difens, ispaljuje trojke, bice minuta i prostora

- Rui 51M/3Y takodje sasvim solidno, ovakav igrac nam je bas trebao i pravo je osvezenje 

- Prince za ~4M takodje sasvim solidan potpis, pokazao je znake stare 3D kosarke u Soti ala Crowder/Caroll nekada

- Reddish pise da je potpisao multiyear deal, odlicno, dati i njemu konacno sansu, nakrcali smo se solidno 3/4(D) krilima koji ce rasteretiti Brona u odbrani i biti spremni za spotup3

 

 Vincent kao zamena za Srudera (zelim mu sve najbolje u Torontu zaista i drago mi je da je konacno dosao do nekih osetnijih para) a Prince/Reddish za Troy Brown jr-a/Malika Bizlija. Svidja mi se sto smo liferovali i njega i Bambu i zelimo da sklopimo dubinu oko LBJ i AD a ne da jurimo bzvze 3 stara, kako smo samo dobrih igraca izgubili zbog Russa - KCP, pa onda nismo imali da platimo Monka/Carusa, bzvze dali pare THTu, tacno bih se smorio da smo pustili nekog od ovih sjajnih novalija (Rui/Rivs) da odseta. Na kraju sam u fazonu aj da vratimo i DLoa, odigrao je uzasnu seriju vs Nuggz, ali komplementaran je uz dvojac i znacice dosta u regularnoj sezoni, odigrao je dobre serije vs MEM & GS, kada jezgro bude na okupu od pocetka bice sve drugacije i bolje, samo kad vise nema Kornjace!

 

 Gde je i sta radi Tomas Brajant ? Denver mu nije dao ni minuta, doveo bih ovog momka ponovo za minimalac ako je rad. Ima tu dosta poena i skokova i energije (ponekad i odbrane) za regularnu sezonu koja nam je vazna da izguramo posto ce LBJ i AD sa jacim rosterom jos manje izlaziti na teren... 

dvajtelo i bredlica i cekamo ol star.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

ma tebratore, nebitno je;

samo kazem da ce eto, od sledece godine imati istu platu kao ludi kure.

 

to sto ima 20/10 je nebitno

vrlo dobar igrac ali ovo je supermax

 

isto vazi i za komsiju baneta, dobar je al ne bas 40milki dobar

 

al okej, to su novi standardi ocigledno

Za Baneta se ne bih složio, u poslednja dva PO je bio najbolji igrač Memfisa. Halibarton je malo više dobio, ali ne previše pošto je to Indijana.

7 hours ago, Miki28 said:

Da, ima jer Reaves potpada pod Gilbert Arenas Provision. Decko nije draftovan, usao je u ligu kao two-way ugovor i onda kao regularni ugovor za minimalac. Lejkersi imaju early Bird rights na njega.

 

Ovaj ugovor koji bi recimo SA ponudili je poision pill ugovor upravo zbog tog naglog skoka izmedju prve 2 i poslednje 2 godine ugovora.

 

GS su pocetkom '00 tih tako izgubili Arenasa koji je postao Allstar i jedan od najboljih igraca na svojoj poziciji i liga je tu intervenisala da se vise to ne ponovi vec uvela mogucnost ekipi koja je draftovala/potpisala tog igraca da ga zadrze. GS u tom trenutku nije mogao da match-uje tu ponudu i Arenas je otisao u Wash.

 

Lejkersi su od starta preko svojih "insajdera" pustili pricu da sve match-uju ali prvenstveno da odbiju druge ekipe da nude takav poision pill ugovor. Jedina opasnost je SA koji imaju prostora u salary capu da ponjde rakav max ugovor od 100/4 a vidjecemo da li ce ponuditi. Ipak imajuci u vidu rivalstvo Lejkersa i Spursa to je 90%+ sanse da se desi.

Mislim da su Sparsi sa Gasolom slično sjebali Lejkerse, tako da će verovatno opet poslati ponudu čisto da ga uvale

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 said:

 

@alpaka Bereta Sida kuva Rob opasno🔥🔥🔥🔥 

Sto se DLo tice, kontam da ce biti neki izmedju 15 i 18 miliona po sezoni. Vrlo vrvt 3+1 a mozda i 2+1. 


Jeben posao radi Rob ovo ljeto. Jos kakav tezi centar i to je to. Mozda bude sta i od onog Casteltona, vidjet cemo sad u SL na sta lice ovi rookie igraci. Od Lewisa imam solidna ocekivanja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

@40Wins definitivno se idena 50 wins😀 stize bratko

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mislim da su Sparsi sa Gasolom slično sjebali Lejkerse, tako da će verovatno opet poslati ponudu čisto da ga uvale

Nisu, Gasol je otisao u Cikago kao FA pa posle u SA. 

 

E da zaboravio sam napisati da ukoliko neko ponudi ugovor Reavesu, Lejkersi s obzirom da traje moratorijum od 1-6 jula tek od 6.07 im se racuna vrijeme za izjednjacavanje ponude tako da su to sada igrice. SA ako sada ponudi, njima ta ponuda stoji do odgovora Lejkersa koji ce biti tek 07.07 a do tad im zamrznut cap u toj vrijednosti offer sheeta za Reavsa i odose drugi FA.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radalek said:

Radije bih da gledam DAJ 20 minuta po mecu, toliko je JaMychal bivsi igrac trenutno.

Baš je bedan izbor visokih na FA. Možda neko iz Evrope kao zamena za Jokića?

Možda potpišu Thomas Brayanta, isto kao i Jacksona. U plej ofu neće igrati ni jedan, ni drugi.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Milos 3.14 said:

Za Baneta se ne bih složio, u poslednja dva PO je bio najbolji igrač Memfisa. Halibarton je malo više dobio, ali ne previše pošto je to Indijana.

Mislim da su Sparsi sa Gasolom slično sjebali Lejkerse, tako da će verovatno opet poslati ponudu čisto da ga uvale

 

gosn bane je drugaciji tip igraca ali +/- taj neki kvalitet + minusi, kao otprilike tobajas.

 

mozda ga ja grdno potcenjujem, gledam memfis tek ponekad.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...