Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

evo da ne bude da pričam neke bajke cele prošle sezone i letos

quickley-deuce mcbride

grimes-reddish

nesrećni barrett - sve dobri defanzivci koji imaju nekog skilla u napadu. i umesto da đuskaš sa njima sezonu i razigravaš neki core mladih na koje loviš generational igrača na draftu, leon rose i thibs prave mediocre squad koji se nešto kao takmiči

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, propolis said:

Rj Barrett je prošle godine igrao "dobro" jer je lopta uvek bila kod njega u rukama i iz kvantiteta je dolazio do produkcije u brojevima. 

Ove godine mu je Brunson uzeo loptu tako da je i njegova produkcija izostala jer nema ništa sem prodor igre,a šut mu je nestabilan

 

Ovo odavno pricam i prepirao sam se Uinem.

 

Zmijoliki je klasican volume igrac, dzabe sto je mlad kad tu nema nikakve efektivne produkcije i sumnjam da moze biti kvalitetna cak i 3. opcija u contender ekipi...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

treca opcija u contenderu je strava opcija

 

Jeste ali ako nije taj kalibar bacas u vodu 4 godine nakon sto si mu dao 130+ miliona...

 

Edit: Istog trena je postao masni albatros i balast cak i sa svim povecanjima capa...

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Jeste ali ako nije taj kalibar bacas u vodu 4 godine nakon sto si mu dao 130+ miliona...

 

Edit: Istog trena je postao masni albatros i balast cak i sa svim povecanjima capa...

 

njegov ugovor tj produzetak je napravljen letos i vrlo je prijateljski. ovo je ugovor da se profitira ako postane dobar igrač i da se lako trejduje ako hoćeš nekim drugim putem

jedino što treba je da ne igra ovako kao sad, onda ne vredi ni 500k dolara 🙃

 

2022/23 $10,900,634

2023/24 $23,883,929

2024/25 $25,794,643

2025/26 $27,705,357

2026/27 $29,616,071

 

Link to comment
Share on other sites

Po vama (vecini) ispada nema dobrog ugovor u liga. To su sad te pare za takve igrace, posebno sto je u pitanju mlad igrac i prospekt kluba. Ali i tokom svih ovih 13 godina koliko pisem na forumu, vecini su ugovori bili losi i preplaceni i kada su cene bile manje. 

 

@Miki28 Ovo veceras mora tvoj AD da resi. Nece igrati ni Jaka Pltl, igra neki anonimus na centru. Mora Obrva da opet isporuci neki brutaliti fataliti i sprzi Spurse. Ne sme da se ispusti ovakva sansa za pobedu, nisu nam bas ceste. Posle slede gostovanja i tu ce biti izuzetno zajebano i trebace nam spreman King. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

Po vama (vecini) ispada nema dobrog ugovor u liga. To su sad te pare za takve igrace, posebno sto je u pitanju mlad igrac i prospekt kluba. Ali i tokom svih ovih 13 godina koliko pisem na forumu, vecini su ugovori bili losi i preplaceni i kada su cene bile manje. 

 

@Miki28 Ovo veceras mora tvoj AD da resi. Nece igrati ni Jaka Pltl, igra neki anonimus na centru. Mora Obrva da opet isporuci neki brutaliti fataliti i sprzi Spurse. Ne sme da se ispusti ovakva sansa za pobedu, nisu nam bas ceste. Posle slede gostovanja i tu ce biti izuzetno zajebano i trebace nam spreman King. 

 

Naravno da nema kad svaka budala dobije max novce pod parolom da nemaju alternativu.

 

2-3 puta kada bi pustili tako igrace da odsetaju pa ne dobiju ni ono sto realno zasluzuju zapitali bi se. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, LordOfTerror said:

Jel Poole ima najgori +- u ligi?

 

Svaki njegov ulazak u igru ove sezone je pratilo od -10 do -15 poena. 

 

Morace opet da radi factory reset izgleda...

Kao on/off dugme na daljinskom. Zadnji ga je ugasio, treba još jedan da se ponovo upali.

Link to comment
Share on other sites

Prva pobeda u gostima i to kakva 🥴🥴🥴

 

10 trojki Klaya 41 pts i Curry sa 33 pts, 7 reb i 15 ast i opet utakmica na par poseda.

 

Koje porodjajne muke...

 

Pored Poola koji se raspada ( malo jer ga je Draymonda resetovao) ali su mu takodje sudije usle u glave jer se sve nosene sviraju. Deluje mi da se plasi da krene u dribling.

 

Pored njega istakao bih Wigginsa, kakva slina sa sevrolet motorom... Konstatno sve small ball postave pucaju jer nakon promasaja on nema dovoljno zelje i energije da pokupi one nicije lopte koje je Payton ujedao ali ajde to i nekako.

 

Sad ide sekvenca zbog koje bih ga Drejmondovao. Na svo zivo blato i prokletstvo u gostima on na +5 i 1:20 do kraja utakmice masi otvoreno kucanje, nigde nikoga oko njega ( protiv Orlanda je promasio ono polaganje za pobedu od kojeg je i krenuo maler) Hjuston da 2 bacanja i umesto +7 se ide na +3.

 

Ali onda pogadja Klay trojku, pa Curry neku nemogucu iz okreta, stap back sa 9 metara i u tom trenutku pomislim da je to to +9 na 40 sekundi do kraja, to ne moze da se prokocka ako nisi Zadar?

 

I ide napad Hjustona, Porter dize trojku iz dotrcavanja Wiggins nicim izazvan prolece kroz njega za 3+1. Pa jbem mu sve sta je sa mozgom? Srecom Porter omasio dodatno pa se nije vise pobeda dovodila u pitanje.

 

Edit: 

 

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zlobnici bi rekli da je Lord prava ptica zlosutnica kad su povrede u pitanju, ali svasta on namirise i za naravno vecinu stvari je u pravu. Deluje da i Lillard polako ulazi u fazu karijeru gde svakako nije injury-free, jos je rano da mu nalepimo injury-prone etiketu, doduse.

 

Grofe, kako igramo ? U prilici sam samo statse da pratim posto sljakam, vidim da Tomi Brajantu ide sasvim fino ovaj povratak, a Denisu i ne bas #poStatsima ? 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, delgado said:

 

@Miki28 Ovo veceras mora tvoj AD da resi. Nece igrati ni Jaka Pltl, igra neki anonimus na centru. Mora Obrva da opet isporuci neki brutaliti fataliti i sprzi Spurse. Ne sme da se ispusti ovakva sansa za pobedu, nisu nam bas ceste. Posle slede gostovanja i tu ce biti izuzetno zajebano i trebace nam spreman King. 

Rijesio je.💪 Prija jedna 30+ pobjeda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, delgado said:

Zlobnici bi rekli da je Lord prava ptica zlosutnica kad su povrede u pitanju, ali svasta on namirise i za naravno vecinu stvari je u pravu. Deluje da i Lillard polako ulazi u fazu karijeru gde svakako nije injury-free, jos je rano da mu nalepimo injury-prone etiketu, doduse.

 

Nijedan igrač nije injury-free, problem je što mu je on nalepio tu i injury prone etiketu. A imao je 50-50 verovatnoću da bude u pravu 🙃

8 hours ago, bodo said:

O kojem ciganisanju pričamo kad netko dobije 30+ milijuna po sezoni. Baš sirota je Ayton. 

 

Pa nisi valjda zaboravio na koji način i kad je dobio taj ugovor? Bila je nepotrebna drama, priče o trejdu. Čak si i ti, ispravi me ako grešim, pisao da treba što pre da dobije ugovor. I sad ćemo se praviti da takve stvari ne utiču na igrača.

Link to comment
Share on other sites

Sad se očigledno malo zezam. Kakav crni animozitet, niko ovde ne želi više od mene da se vati Klejo koji je, da ne idem previše u prošlost, bio ključan u tituli prošle godine. Mene iskreno nervira malo njegov fazon i načini na koje se vraća u formu posle a) povreda i b) posle ovog leta tokom kojeg, iz meni nejasnih razloga, nije trenirao. Takav je jbg. Mnogo više bih voleo da je gruvao celo leto kao Stef i došao našpanovan i naštelovan, ali nije. I onda, već drugi put, koristi zvanične utakmice da se "ušutira" u formu, pri tome sekući igru. Imam utisak kao da kada bi ulazio u sezonu malo laganije ili postepenije, preskačući neke šuteve koje bi trebalo da šutira kada je u takmičarskoj formi, da bi omogućio Kerru lakši posao uklapanja ostalih igrača, pre svega onih novih. Ali jbg, takav mu je fazon i ima da se jaše do kraja. Prethodnu utakmicu je bio zaista odličan, sa tim preskakanjem poluotvorenih šuteva. Druga stvar je, koliko god da može da mi bude simpa bleja i brodić i duvanjac, toliko me ipak nervira igrač koji deluje da je 24-7 uduvan, jednostavno imam utisak da neke poruke, indikacije, dogovori iz svlačionice ili od Kerra i Stefa dolaze sa par nedelja zakašnjenja. 

 

Biće interesantna sezona, ali dve pobedice ne menjaju mnogo - kao što smo mogli bar 3 utakmice do sada da dobijemo, a izgubili smo, tako je moglo i ovo da ode na drugu stranu. Postepeno uključivanje svih u mašineriju će potrajati barem do februara, marta i tek ćemo onda, po meni, imati neku realnu sliku. Donte može, po meni, mnogo mnogo više od ovoga što sada radi. Poole je miljama daleko od prošlogodišnjih igara, da ne pominjem ugovor. Wiggins je tu negde, imam utisak da će biti prošlogodišnji Pippen kada bude trebalo. Klej i Drej su i dalje najveće nepoznanice, i to na stranu povrede i nokaut faza sa Pulom - jednostavno su fizički propali i sporiji su oko 30% i da bi se to nadoknadilo mora ludo dobro da se igra i melje 48 minuta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@freethrow mogu da shvatim Kleja koji je imao 2 izuzetno teske povrede ( jedna od njih tokom priprema za novu sezonu ) te da je radio mnogo da bi se prosle sezone vratio i da bude znacajan sraf u osvajanju titule. To je uzelo danak koliko fizicki, toliko i psihicki na Kleja koji je ovu ofsezonu iskoristio da se maksimalno odmori, opusti. 

Sigurno da je mogao vise raditi, trenirati ali ocigledno je prosla sezona imala ogroman pritisak na njega. 

Nije iskljuceno da se bojao i povrede ako udje u ozbiljno pripremanje za novu sezonu ( ti igraci su cudna sorta, ima dosta njih koji su sujeverni ), odnosno da su mu ostali flashback-ovi od ranije te je odlucio da udje laganije u novu sezonu. 

 

On nikada vise nece biti onaj Klay od prije 3,4,5 sezona jer jednostavno tijelo vise ne moze da podnese da se igra maximalno na obje strane terena. 

 

Ipak je tu koliko, 11 godina? To se mora cijeniti i uvazavati. 4 titule su uzete sa njim gdje je on bio izuzetno znacajan igrac. Ono sto me je kod njega uvijek impresioniralo jeste sposobnost da se iz 2 igraca ekipe prebaci u 3 ili iz 3 u 2 i to bez ikakve muke po sebe ili tim.

 

Treba ga sacekati, istrpjeti jer ono sto dodje kad sve legne na svoje bude nevjerovatno. Ovakva mogucnost nemilosrdnog trpanja je rijetkost

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ali ono najbitnije, recimo jutros od ovih 12/19 iz igre, cak 10 od 12 FGM je doslo iz reketa, ukupno 16 iz reketa.

Protiv Detroita je bilo 13 pokusaja iz reketa iz 16 suteva.

Protiv Bruklina od 19, cak 18 je bilo iz reketa.

Kad napada reket AD je AD a ne da glumi sutera. 

 

Sutra duel protiv Sunsa

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...