Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Kako boli kada "los" defanzivac olesi "najboljeg" defanzivca lige u plej of seriji. "Najbolji" defanzivac lige je toliko "odlican" u odbrani da je odmah posle prvog meca serije pobegao od Jokica glavom bez obzira. Bez razmisljanja  biram  Jokicev napad i uticaj na igru celog tima pre Dejvisove odbrane, kao sto bi izabrao Novickog pre Garnetta itd. Jokic je igrac zbog kojeg protivnicke odbrane moraju da menjaju celu odbrambenu strategiju svog tima i na kraju opet nista🙂 I samo da dodam, nema Jokic  lose defanzivne instinkte, on je igra sasvim pristojno kao sto je igra u ovom plej of-u. Njegov problem je stvar  prirode , ima spore noge i nedostatak bilo kakve eksplozivnosti . Da  poseduje te prirodne darove , danas bi ga vecina smatrali najboljim kosarksem svih vremena.

Edited by Miki8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Miki8 said:

Kako boli kada "los" defanzivac olesi "najboljeg" defanzivca lige u plej of seriji. "Najbolji" defanzivac lige je toliko "odlican" u odbrani da je odmah posle prvog meca serije pobegao od Jokica glavom bez obzira. Bez razmisljanja  biram  Jokicev napad i uticaj na igru celog tima pre Dejvisove odbrane, kao sto bi izabrao Novickog pre Garnetta itd. Jokic je igrac zbog kojeg protivnicke odbrane moraju da menjaju celu odbrambenu strategiju svog tima i na kraju opet nista🙂 I samo da dodam, nema Jokic  lose defanzivne instinkte, on je igra sasvim pristojno kao sto je igra u ovom plej of-u. Njegov problem je stvar  prirode , ima spore noge i nedostatak bilo kakve eksplozivnosti . Da  poseduje te prirodne darove , danas bi ga vecina smatrali najboljim kosarksem svih vremena.

Reci mi da nemas pojma o kosarci a da mi ne kazes da nemas pojma o kosarci. 

 

AD je lik na osnovu koga planiras napad da ga izbacus iz te zone u kojoj je naopasniji i Denver je to napadao. 

AD nije 1 na 1 defanzivac za jake, krupne centre ali je itekako ubitacan sa strane pomoci sto je i vidjeno. 

 

Sve brojke Ruija i Lebrona su pokrivene Dejvisovim ucinkom jer je tu bio da pomaze pa otuda ucinak Gordona i Greena jer je sa njih skupljao. 

 

Dejvis nema spore noge vec sjajne lateralne kretnje za visokog igraca i promjenu tijela i zato je to sto jeste.

 

Jokic ga je nadigrao u ovoj seriji i to je to, prvenstveno jer AD nije imao dobar ucinak u napadu a covjek imao 27/14/3 na skoro 50% suta. Eto koliko se od njega ocekivalo u napadu.

 

I Murray je taj koji je prelomio seriju. Decko imao 32 poena na 50/40/90. 0rvi put u istoriji lige a kakvi su mamojebi igrali tu. Ej 50/40/90 na 32 poena. Ubitacno.

Zao mi je ali Jokic je radio ono sto je ocekivano ali razlika je Murray i losiji AD u napadu.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Miki28 > Miki8

Ma nema to veze sa tim nego Jokicevci ( cast vecini izuzetaka ) su toliko u kompleksu da ljudi i ne znaju da proslave prolazak ekipe u istorijsko finale i priliku da njihov ljubimac uzme titulu vec im se svodi na Lebrona i AD. Jadno.

 

Bolja ekipa, pocistili Lejkerse i to je to. Apsolutno zasluzeno prosli.

Znas koliko bih se ja bavio sa Denverom da su Lejekrsi prosli? Do tog jutra kad je osviran kraj. Njima je veci uspjeh jer su izbacili Lejkerse nego sto su u finalu lige. Prosto nevjerovatno. 

Jokic ce biti legendaran igrac ali na zalost nekih, i AD.

Malo su me razocarali medobrundo i realni sa orozivkama na racun AD jer ih smatram da poznaju kosarku i sve mi je ok da se zajebavaju na racun AD oko povreda i "izmisljanja" ali da ne vide kako je lik brutalan defanzivac, bas iznenadjenje.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

Ma nema to veze sa tim nego Jokicevci ( cast vecini izuzetaka ) su toliko u kompleksu da ljudi i ne znaju da proslave prolazak ekipe u istorijsko finale i priliku da njihov ljubimac uzme titulu vec im se svodi na Lebrona i AD. Jadno.

 

Bolja ekipa, pocistili Lejkerse i to je to. Apsolutno zasluzeno prosli.

Znas koliko bih se ja bavio sa Denverom da su Lejekrsi prosli? Do tog jutra kad je osviran kraj. Njima je veci uspjeh jer su izbacili Lejkerse nego sto su u finalu lige. Prosto nevjerovatno. 

Jokic ce biti legendaran igrac ali na zalost nekih, i AD.

Malo su me razocarali medobrundo i realni sa orozivkama na racun AD jer ih smatram da poznaju kosarku i sve mi je ok da se zajebavaju na racun AD oko povreda i "izmisljanja" ali da ne vide kako je lik brutalan defanzivac, bas iznenadjenje.

 

Znaš da volim da se našalim malo :') A na temu Jokića, Denvera, AD-a pa i Joela dok je bio aktuelan, trsim tastaturu ovde već dva meseca. Ne mislim da je bilo kome draže što ste vi ispali nego što je Denver prošao, ali se preteruje sa tim spuštanjem svih redom. No, tu se očigledno ništa ne može.

 

Što se tiče Dejvisove odbrane, mislim da je u ovom plej ofu pokazao da, kad je na max obrtaja, on jeste najbolji odbrambeni igrač lige. U toku sezone bude problem taj njegov availability. Ali svejedno mi je utisak da nije odigrao ovu seriju s Denverom na maksimumu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Znaš da volim da se našalim malo :') A na temu Jokića, Denvera, AD-a pa i Joela dok je bio aktuelan, trsim tastaturu ovde već dva meseca. Ne mislim da je bilo kome draže što ste vi ispali nego što je Denver prošao, ali se preteruje sa tim spuštanjem svih redom. No, tu se očigledno ništa ne može.

 

Što se tiče Dejvisove odbrane, mislim da je u ovom plej ofu pokazao da, kad je na max obrtaja, on jeste najbolji odbrambeni igrač lige. U toku sezone bude problem taj njegov availability. Ali svejedno mi je utisak da nije odigrao ovu seriju s Denverom na maksimumu. 

Na zalost, AD nikada nece imati mentalitet koji ja volim a zbog cega gotivim Janisa. 

Zato mi je to jos jedan od razloga zbig cega mi je zao sto Kobe i dalje nije sa nama jer bi on znao kako i sta a ne sumnjam da bi se umjesao s obzirom da su Lejkersi njegovi i ko je Pelinka. 

Ipak i pored tih ociglednih mana i dalke se radi o izvanrednom kosarkasu i jednostavmo za ove 4 sezone privikao sam se da je takav i to je to. Na to mentalno su ocigledno i povrede uticale jer je jasno bilo da je isao da se obezbijedi sa onim ugovorom gdje nije smio da se kocka na samog sebe i ds uzme skoro 60 miliona veci ugovor. Ja to kontam i ispostavilo se kao pametna odluka jer nije ni nakupio 1/2 nastupa od mogucih u te 3 sezone a zbig cega su Lejkersi ispali u 1 rundi PO i nisu se plasirali sledece godine. Sada se vratio i eto WCF i izgubili od bolje ekipe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemoj da sam cuo molim vas jos jednom famoznu recenicu "dejvis je odigrao sjajnu seriju, 27p u proseku, 14 skokova bla bla" , decko je pobegao od 1 na 1 duela protiv Jokica kao u Bablu, da bi sta, sa strane pomoci bio bolji? 

 

Da vidim, to je uspelo haahha, ta prica je pila vodu nakon prve utakmice, na drugoj nije proslo, i umesto da skupi muda i kaze, igram ja protiv njega 1 na 1, kao najbolji defanzivac u plejofu, ako ce neko da uradi nesto to sam ja, ne, on se sklonio u stranu, kampovao u reketu po 8 sekundi i vidi pored neigranja odbrane i blejanja na Gordonu koji je radio NISTA je uspeo da dodje do 27p u seriji, svaka cast momak, uspeo si, bas kao i lejkersi koji su provalili denver nakon prve utakmice.

 

Kada sam dao onaj hot take uzeo sam u obzir da stakleni igra za lajkerse pa ce imati pritisak da odigra mnogo bolje i da se pobije, ali jok, pobego momak na gordona, a ovaj im strpao m*da u usta svaki napad, gde su ih toliko usrali da im nije bilo dobro, doktor je operisao sa centarske pozicije i sa udvajanja, ukljucio sve saigrace i zatrpali ih svaki put do kraja, cak ako mene pitate AR je bio mnogo bolji od Dejvisa u ovoj seriji.

 

Sa druge strane imamo Jokica, koji je cuvao istog tog Dejvisa u odbrani i plus dao doprinos u napadu kakav je dao, legendarna serija i pokazatelj da je Dejvis drugi univerzum, onaj slabiji da se razumemo u odnosu na Jokica.

Slazem se, Jokic nije dobar defanzivac, ako je defanziva samo protekcija obruca i blokade, sve drugo sto nije protekcija obruca je odlican, brutalnu seriju je Jokic odigrao na obe strane, pogotovo u toj odbrani, ali kada imate takvu napadacku seriju malo ljudi ce da prica o njegovoj odbrani.

 

Znao sam da ce Denver da prodje ali sam racunao da ce Dejvis da izvuce jednu tekmu a drugu Lebron za Lejkerse, i da ce Denver to da uzme sa 4-0, ovako to je laganih 4-0 i metla za gospodu iz LA.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nemojte da ste salty kolege. 🙂

 

Bilo je popriličnog omalovažavanja Denvera i Nikole, busanja u grudi da se polako pali mašina nakon all-star vikenda, da je ekipa pojačana baš kako treba i da će AD biti ključ...

 

Morate sada i da istrpite suprotnu stranu, ili da je makar iskulirate, posebno što imaju (imamo) čvrsto utemeljenje u realnosti. 😁

Edited by Shonewizard
  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Evo LeBroom kaze da je igrao sa pokidanom tetivom mesecima. Kakav attention whore, jos gori od “mozda odem u penziju”. 
Sad će kurcoglavi da uploaduje rengenski snimak na ESPNu, zaboraviće NBA živalj ko je uopšte u ECF
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Shonewizard said:

Nemojte da ste salty kolege. 🙂

 

Bilo je popriličnog omalovažavanja Denvera i Nikole, busanja u grudi da se polako pali mašina nakon all-star vikenda, da je ekipa pojačana baš kako treba i da će AD biti ključ...

 

Morate sada i da istrpite suprotnu stranu, ili da je makar iskulirate, posebno što imaju (imamo) čvrsto utemeljenje u realnosti. 😁

Pa AD i jeste bio kljuc? Nije odigrao na nivou. 

 

I da masina se upalila jer gdje su bili Lejkersi tada a dosli do WCF usput izbacivsi Memfis i GS?

I Denver je bio favorit u WCF kao sto su bili i Memfis i GSW

3 minutes ago, Luchifer89 said:

Sad će kurcoglavi da uploaduje rengenski snimak na ESPNu, zaboraviće NBA živalj ko je uopšte u ECF

Baci jos jednu foricu

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Reci mi da nemas pojma o kosarci a da mi ne kazes da nemas pojma o kosarci. 

 

AD je lik na osnovu koga planiras napad da ga izbacus iz te zone u kojoj je naopasniji i Denver je to napadao. 

AD nije 1 na 1 defanzivac za jake, krupne centre ali je itekako ubitacan sa strane pomoci sto je i vidjeno. 

 

Sve brojke Ruija i Lebrona su pokrivene Dejvisovim ucinkom jer je tu bio da pomaze pa otuda ucinak Gordona i Greena jer je sa njih skupljao. 

 

Dejvis nema spore noge vec sjajne lateralne kretnje za visokog igraca i promjenu tijela i zato je to sto jeste.

 

Jokic ga je nadigrao u ovoj seriji i to je to, prvenstveno jer AD nije imao dobar ucinak u napadu a covjek imao 27/14/3 na skoro 50% suta. Eto koliko se od njega ocekivalo u napadu.

 

I Murray je taj koji je prelomio seriju. Decko imao 32 poena na 50/40/90. 0rvi put u istoriji lige a kakvi su mamojebi igrali tu. Ej 50/40/90 na 32 poena. Ubitacno.

Zao mi je ali Jokic je radio ono sto je ocekivano ali razlika je Murray i losiji AD u napadu.

Pa nemas pojma o kosarci , stavljas u istu recenicu staklenog Davisa sa Jokicem.  Davis nikada ne bi mogao da dovuce ekipu do finala a da je jedina superzvezda u ekipi. Plafon mu je bio druga runda plej of-a. Davis ne moze da se smatra za njaboljeg defanzivca lige ako odbija direktan duel sa protivnickim najboljim igracem koji je takodje centar, isto vazi i za onog placljivka iz Filadelfije . Jokiceva i Davisova razlika u visini je 2,3 cm. Ben Wallace je u finalu direktno  cuvao Shaq-a  koji je bio petnaestak centimetra visi od  od njega. Ja nisam rekao  da Davis ima spore noge nego Jokic.  Davisov ucinak u ovoj seriji je bio  nevazan,  postigao je 40 poena  u prvoj utakmici i to ga je dovelo na pristojan prosek u seriji. Marej je imao dobru predstavu ali zahvaljujuci Jokicu, dobio je prostor u napadu zasto sto je odbrana Lejkersa bila opterecen cuvanjem Jokica. Koliko je Jokic vazan za ekipu Denvera  govori i  podatak  da kada on propusta utakmice, Denver ima gubitnicki skor. Bez njega se ne bi plasirali ni u plej of.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki8 said:

Pa nemas pojma o kosarci , stavljas u istu recenicu staklenog Davisa sa Jokicem.  Davis nikada ne bi mogao da dovuce ekipu do finala a da je jedina superzvezda u ekipi. Plafon mu je bio druga runda plej of-a. Davis ne moze da se smatra za njaboljeg defanzivca lige ako odbija direktan duel sa protivnickim najboljim igracem koji je takodje centar, isto vazi i za onog placljivka iz Filadelfije . Jokiceva i Davisova razlika u visini je 2,3 cm. Ben Wallace je u finalu direktno  cuvao Shaq-a  koji je bio petnaestak centimetra visi od  od njega. Ja nisam rekao  da Davis ima spore noge nego Jokic.  Davisov ucinak u ovoj seriji je bio  nevazan,  postigao je 40 poena  u prvoj utakmici i to ga je dovelo na pristojan prosek u seriji. Marej je imao dobru predstavu ali zahvaljujuci Jokicu, dobio je prostor u napadu zasto sto je odbrana Lejkersa bila opterecen cuvanjem Jokica. Koliko je Jokic vazan za ekipu Denvera  govori i  podatak  da kada on propusta utakmice, Denver ima gubitnicki skor. Bez njega se ne bi plasirali ni u plej of.

Opet, reci mi da nemas pojma o kosarci a da nemas pojma o kosarci. 

 

1. Davis ima titulu sa Lebronom. Murray u ovom plejofu igra kao superstar. Kao sto sam vec pisao, decko ima 32 ppg na 50/40/90. Niko nikada to nije imao. NIKO.

 

2. AD nije C, on je PF koji igra C u danasnjoj kosarci. AD je brutalan igrac ali Jokic je u ovom duelu izasao kao bolji. 

AD Jokica ne moze da sacuva 1 na 1 jer je Jokic jaci, vislji a jos kad dodas njegov mozak onda je prilagodjavanje Lejkersa normalno jer je AD uz Janisa najbolji sa help strane.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...