Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Just now, LordOfTerror said:

Cime su se prilagodili?

 

Jedina je razlika bila sto su malo bolje defanzivno odigrali/ Murray ne da nije imao ludacko vece vec nista nije mogao da pogodi i opet su ih rutinski resili 10+ razlike na 3-4 minuta pre kraja....

 

Ovo je inače zanemarljiva stavka u PO. Dosta bolje su izgledali defanzivno, ali opet kažem nisam gledala celu tekmu.

 

Druga stvar, Sunsi su od klupe dobili mislim samo 4 pts, dovoljno je da se KD ispromašuje, CP3 povredi i DBook ne može da igra 1 na 5 basket. Iz ove perspektive je @uiniimao pravo glede te klupe Sunsa. Imaju raspoložive assete ali jednostavno nisu ubačeni u mašinu na vreme, nego je Big 3 gulila 40+ min već protiv Klipersa.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Imaju raspoložive assete ali jednostavno nisu ubačeni u mašinu na vreme, nego je Big 3 gulila 40+ min već protiv Klipersa.

Ne postoji šansa da poverujem da su Damion Lee, Ish Wainright, Bismack Biyombo, Shamet, Landale raspoloživi asseti u NBA plejofu 2023. 

Payne i Craig da, ali daju premalo na ovom nivou za sada. U ovom plejofu samo dva igrača igraju 43 mpg: KD i Buker.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, freethrow said:

Ne postoji šansa da poverujem da su Damion Lee, Ish Wainright, Bismack Biyombo, Shamet, Landale raspoloživi asseti u NBA plejofu 2023. 

Payne i Craig da, ali daju premalo na ovom nivou za sada. U ovom plejofu samo dva igrača igraju 43 mpg: KD i Buker.

 

Nisu ne znam kakav nivo, ali bi morao da postoji neki plan B igre kako bi išta pružili. Ovako su stvarno postali neraspoloživi asseti. 

Edit: mislim da ipak jeste Monty-jeva greška što je zajahao KD & DBooka 43-45 min već protiv Klipersa i što nije više rotirao. Ima ovde i do Aytona koji je potvrdio da je non factor protiv Jokića, ne može više ni u teoriji ništa. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

treba reci i da ta klupa sunsa ima sa druge strane uglavnom vrlo defanzivno zajebanu petorku nagetsa

nemam sad neke statse ovde, ali eye test kaze da devin i kevin igraju previse zajedno, morao bi jedan od njih da vodi taj 2nd unit

naravno to je sve bilo pre povrede cp3, sad ce monti morati da izmisli nesto trece...ako je u stanju

 

i steta za povredu malog flopera

lepo je znati da uvek mozes da racunas na neki nesportski potez od njega kad zvacu gace

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Finiks je odigrao slično kao prvu. Kažem slično jer su pokušali da izbiju loptu Mareju iz ruku i bez obzira na to imao je dosta otvorenih šuteva. U napadu su igrali identično ništa novo nisu probali i što je najgore izgleda da ništa novo nemaju ni da ponude.

Sa prosek partijom Mareja ovo bi bilo lagano, kao što je i bilo poslednjih pet minuta. 

Ova serija je u Denverovim rukama, ako zadrže agresivnost i fizički aspekt ne mogu da izgube više od jedne tekme.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sunsima treba treći čovek kao leba. Paul je već jednom nogom u penziji a Ayton ne može da ponudi mnogo protiv Jokića, praktično da se moli da bude u što manjem minusu. Payne leba jede u nba na račun 2 meseca dobre igre pre par godina, smeće od igrača klasično. Moraju da probaju sa Rossom i Warrenom.

 

Bukvalno sam prećutao na onu glorifikaciju Murraya nakon game 1. Ovo je on, jednu tekmu razvali pa je sledeću klasična štetočina, kao i svaki volume scorer. Gordon je momčina, mogao je možda i on da glumi neko mudo u nekom Orlandu ili Detroitu na volumen ali čoveku se igra pobednička košarka a takvu može da igra samo kao fizikalac i čovek zavrnutih rukava. Jokara gospodarski, ispričana priča.

 

Na istoku i dalje mislim da sve zavisi od Kelta al ima nešto pogano u tom njihovom pristupu da će svi da im se sagnu. Neće. Moraće malo da isprljaju ruke.

 

Aj da završimo i sa tim Kingsima više. Šta je mogla više od 7 jakih utakmica protiv šampiona da pruži ekipa kojoj je najbolji igrač sa polomljenim prstom, drugi najbolji litvanski kentaur za koga smo dosta nas pisali da je glavni kandidat da propadne kao muda kroz šuplje gaće kad krene PO, treći najbolji igrač prošle sezone igrao za minimalac a ove za ispod 10m po sezoni, četvrti najbolji ne baš specijalni ruki, peti najbolji Barnes koji se plaši svoje senke... Svaka im čast za sve pruženo ali ovde pričamo o jednostavnoj stvari, pukom nedostatku kvaliteta.

Samo da bacim i ja kudos za Gordona, pre svega jako normalan lik, a onda i to što je spreman bukvalno sve da uradi što je potrebno da bi ekipa pobedila, do sada ga nisu koristili kao rezervu na 5, ali igra i to, sjajno se snalazi. 

 

 

:lol_2:

Edited by Green23
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Chaos Is Me said:

...Bukvalno sam prećutao na onu glorifikaciju Murraya nakon game 1. Ovo je on, jednu tekmu razvali pa je sledeću klasična štetočina...

Mislim da svi znaju te Murray-eve faze. Ali kao sto sam prije nekoliko stranica napisao, razlika je sad u tome (u odnosu na period prije ACL) sto je tim dublji i i uvijek neko iskoci (uz standardnog Nikolu). Samim tim se ove Jamalove faze prilicno dobro neutralisu. Uz to, odbrana za sad funkcionise pristojno.

Edited by cabke
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, cabke said:

Mislim da svi znaju te Murrey-eve faze. Ali kao sto sam prije nekoliko stranica napisao, razlika je sad u tome (u odnosu na period prije ACL) sto je tim dublji i i uvijek neko iskoci (uz standardnog Nikolu). Samim tim se ove Jamalove faze prilicno dobro neutralisu. Uz to, odbrana za sad funkcionise pristojno.

Dovoljno je nekad što je tu i što znaš da će pripaliti svaku da njegov i Jokićev pik generiše gomilu prostora za sve druge.

Edited by Milos 3.14
Priča o Sabonisu, šutni je buraz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Vidi ja sa a) ubeđen da svaki profesionalni košarkaš koji nije baš drvodelja mora da uzima čist šut sa penala jer bolji teško da će dobiti. Znači tu mislim na sve košarkađe generalno, od dece od 12 godina do Luke Dončića, Branislava Ratkovice, Rikarda Pitisa, sve. b) Ja kapiram da je to loš šut a priori jer jednostavno kad se pomnoži % šuta sa brojem pokušaja neće se dobaciti do prosečnog broja poena koje donosi trica iz ćoška ili zicer ali i c) taj šut je Kingsima esencijalan zbog prostora između šutera i čuvara i otvara im celokupni napad sa uručenjima koji se pokazao kao najefikasniji u regularnoj sezoni u istoriji. Tako da je valjalo možda zanemariti stavku b) zarad pokušaja otvaranja igre. Neću više da smaram.

 

Apsolutno se slazem. Cak i prosecan NBA centar moze da  cepa nekih 65% sa penala sto je uporedivo sa 43% suta za 3. Tako da ne treba tom sutu pristupati dogmatski u konteksu naprednih statistika vec ga koristiti kad se moze i kad ima smila (vidi: Jokic)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

 

I Gordon zna da samo treba da sluša Nikolu 😁

Ovo drugo je jednostavno glupost Okogieja koji ne uzima šut sa 5' a ne neka briljantna obrana. Bas me zanima da li bi tako branili da je bio u toj situaciji Book. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 10:36 AM, McLeod said:

Miki mislim da ces se jako iznenaditi jer ces videti da se odbrana Lejkersa ne pita nista (Kingsi tu konceptualno mogu bolje da pariraju), a da ta prednost u snazi i visini takodje ne znaci puno Lejkersima.

 

GSW se pita za apsolutno sve u ovoj seriji. Ako budu imali procente otvorenog suta kao protiv Kingsa, bice otvoreno, mozda izgube, ako podignu procente, Lejkersi se nista ne pitaju.

 

A broj otvorenih suteva ce biti slican.

Patite goldenstejtovci, mi sutra vozimo za sebe. 

A posle da pokrademo srpske nugetlije kao sto smo onomad srpske sakramencane a u finalu ko kod doso dobrodoso.

Lejkersi u 4 💪

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

pa naravno da ne bi, u tome je i poenta

U čemu u gluposti Okogiea. Pa ovo bi 99,9% igrača rešilo laganim sutem na koš ma ne i on. Oprosti ali ja tu ne vidim ništa drugo do gluposti JO. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bodo said:

Ovo drugo je jednostavno glupost Okogieja koji ne uzima šut sa 5' a ne neka briljantna obrana. Bas me zanima da li bi tako branili da je bio u toj situaciji Book. 

Pa baš zato što su znali da neće uzeti šut i da je svakako bolje da uzme taj šut, nego da Ejton ima kucanje. Zato su i stavili Jokića na Okogija na tih par minuta, kada su i okrenuli meč. Sve je u dobrom skautingu. 

Edited by Green23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Wiggins je jako dobro čuvao Dončića prošle godine, kao i Tatuma, ali ne sumnjam da će se malo i testirati Drejmondova lojalnost na Kralju. 

 

Inače, zanimjivo za poređenje sa današnjim Kingsima:

 

 

drejmond ce pomagati drevnom luniju na dejvisu, najbolji nacin da otplatis dug dubsima a da se preporucis vozdu, je da mu roknesh pomocnika, vernog ata sharca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Green23 said:

Pa baš zato što su znali da neće uzeti šut i da je svakako bolje da uzme taj šut, nego da Ejton ima kucanje. Zato su i stavili Jokića na Okogija na tih par minuta, kada su i okrenuli meč. Sve je u dobrom skautingu. 

Šta čitaju misli

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bodo said:

Šta čitaju misli

Ne moraju citati misli.  :)

Probali su taktiku pustanja (hint: Domantas Sabonis)

Naravno da ne pustas Bookera tu.

Edited by cabke
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, bodo said:

U čemu u gluposti Okogiea. Pa ovo bi 99,9% igrača rešilo laganim sutem na koš ma ne i on. Oprosti ali ja tu ne vidim ništa drugo do gluposti JO. 

Slazem se da je glupost Okogie ali morali su Sunsi ovo predvidjeti i staviti mu do znanja da ovaj sut mora da uzme, usao ili ne ali mora da ga uzme. 

 

Vjerujem da ce se za game 3 bolje spremiti.

Nuggetsi su odradili svoj dio posla za sada, dobili 2 kod kuce. Na Sunsima je da odgovore i uzmu 2 kod kuce. Nista nije izgubljeno.

 

@delgado @Dracarys jesmo spremni za vcrs? Konacno i publika u Chase centru da gleda slavne Lejkerse predvodjene AD i Lebronom. Prosjecna cijena karte prava sitnica

 

 

Edited by Miki28
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 said:

Slazem se da je glupost Okogie ali morali su Sunsi ovo predvidjeti i staviti mu do znanja da ovaj sut mora da uzme, usao ili ne ali mora da ga uzme. 

 

Vjerujem da ce se za game 3 bolje spremiti.

Nuggetsi su odradili svoj dio posla za sada, dobili 2 kod kuce. Na Sunsima je da odgovore i uzmu 2 kod kuce. Nista nije izgubljeno.

 

@delgado @Dracarys jesmo spremni za vcrs? Konacno i publika u Chase centru da gleda slavne Lejkerse predvodjene AD i Lebronom. Prosjecna cijena karte prava sitnica

 

 


Nista neocekivano, radi se ipak o dvije danas najpopularnije franzise. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...