Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 hours ago, Sombor Shuffle said:

Videh ovo malopre

Podsetilo me kako je Memfis bio mozda i najgotivnija ekipa pre nekoliko godina, i kako sam se zacudio nakon sto ih je Klej onako javno isprozivao na konferenciji, nakon sto su ih izbacili iz plejofa.
Sada, nakon gomile slicnih stvari, potpuno ga razumem.
Na 30 razlike ovako nesto, pravi drkoski potez.

Imaju trenera šabana koji ih tome uči, par nevaspitanih sirovina i onda se to zapatilo... JJJ je kul tho

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SteveFrancis#3 said:

Trade4Trae, dok jos nije sve izgubljeno! 

 

moralo bi tu puno igraca da bude involvirano, imho i to bez cp3a.

 

od vaznijih izjava sinoc:

 

“I want to recognize that [Jalen] Brunson will be on the floor tonight. He wasn’t there last time. He’s a monster,” Spurs’ coach Gregg Popovich said before the game. Pop knew what was missing a week ago and what was coming on Wednesday, January 4.

 

“He’s a heck of a player. He was always a nemesis in Dallas. Now he’s in New York. He’s got it all. He’s got the skill. He’s got the toughness. He’s got the basketball IQ to go with it. Just a hell of a competitor,” Popovich said.

 

The point guard connected on 63% of his 27 (!) field-goal attempts hitting paydirt from beyond the arc three times and once from the charity stripe.

 

“He had it going pretty good,” coach Tom Thibodeau said of Brunson. JB finished with seven boards and six dimes on top of his scorching hot 38 pops.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Paul je prakticno untradable sada. Mozda ce se naci interesent kada bude expiring, medjutim sada je to potpuni sajfaj. On ce morati da ostane kao najskuplji bekap u istoriji istorije. Tesko je dokuciti i koi ce moi Jake Rowder Hawksima ako odluce da krecu dalje bez Younga. 

 

Znaci Ayton+Bridges (tesko da bi Cam bio dovoljan zbog istorije povreda i jednodimenzionalnije igre)+pikovi gde bi uz Traea morao bar i jedan winger u paketu da sleti u pustinju. To je realan i posten paket. Ruka ruci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Paul je prakticno untradable sada. Mozda ce se naci interesent kada bude expiring, medjutim sada je to potpuni sajfaj. On ce morati da ostane kao najskuplji bekap u istoriji istorije. Tesko je dokuciti i koi ce moi Jake Rowder Hawksima ako odluce da krecu dalje bez Younga. 

 

Znaci Ayton+Bridges (tesko da bi Cam bio dovoljan zbog istorije povreda i jednodimenzionalnije igre)+pikovi gde bi uz Traea morao bar i jedan winger u paketu da sleti u pustinju. To je realan i posten paket. Ruka ruci.

Stvari nisu baš tako jednostavne.  Za svaki potencijalni deal koji uključuje dolazak u pustinju igrača osim odobrenja privremenog guvernera Sam Garvina potrebno je i odobrenje Sarvera koji iako je na odlasku i suslendiran ima pravo veta na bilo koji trejd koji obuhvaća igrača koji zarađuje više od league average salary.

Evo sazetak:

 

If you want the Suns to improve as a result of a Jae Crowder trade with a player or players who can perform better than Jae in the playoffs, at least one of the returning players will almost certainly be making more than Jae’s $10.1 million.

Which means James Jones will need not only interim governor Sam Garvin’s approval on any trade but also suspended governor Robert Sarver’s.

Why would the outgoing owners care, if they’re about to sell the team? For Sarver and Garvin, if the deal falls through, the sales process will have to start all over again and they will be the ones not only paying that additional salary but also the associated luxury tax which include double or triple the cost of the extra salary. The Sarver/Garvin pairing hasn’t written a luxury tax check in over 10 years.

Link to comment
Share on other sites

U ovakvom dilu se ostaje na nuli manje-vise, outgoing salary ce u najgorem slucaju mecirati onaj incoming. Uz to, Sarver ce svakako visestruko profitirati od prodaje, sa ili bez placanja bonusa iz svega ce izaci neuporedivo bogatiji, a ako liga i drugi 'faktori' koji su doveli do njegovog istiskivanja dozvole da posle svega opet fransizu drzi kao taoca onda ne znam stvarno...

 

Ta prica o vetu i odobrenjima mi deluje kao jos jedno opravdanje za sedenje na prstima i sviranje falusu. Nesto moze i mora da se ucini, a na njima je da nadju modalitet, a ne da se konstantno pricaju price o vezanim rukama i po netu pisu apologetski clanci. Dosta je bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

U ovakvom dilu se ostaje na nuli manje-vise, outgoing salary ce u najgorem slucaju mecirati onaj incoming. Uz to, Sarver ce svakako visestruko profitirati od prodaje, sa ili bez placanja bonusa iz svega ce izaci neuporedivo bogatiji, a ako liga i drugi 'faktori' koji su doveli do njegovog istiskivanja dozvole da posle svega opet fransizu drzi kao taoca onda ne znam stvarno...

 

Ta prica o vetu i odobrenjima mi deluje kao jos jedno opravdanje za sedenje na prstima i sviranje falusu. Nesto moze i mora da se ucini, a na njima je da nadju modalitet, a ne da se konstantno pricaju price o vezanim rukama i po netu pisu apologetski clanci. Dosta je bilo.

Slazem se u potpunosti da se nešto mora učiniti ali očito stvari nisu baš tako simple. Ako i prođe ova prodaja to će potrajati kako kažu mjesecima. Bas u nezgodnom trenutku po tim koji je u ozbiljnom kanalu. Ali iskustvo ući da nikad ne treba nekoga otpisati. Po meni bi Phoenix trebao prvenstveno krenuti u potragu za novim HC. Steta što su pustili Greena koji radi sjajan posao sa NOP. Udoka mi pada prvo na pamet. A zatim se ratosiljati i raznih Paynova i Shameta. Monty je jebeno tvrdoglav trener koji je nažalost samo dobar motivator. Za nešto više nama treba bolji couch a i riješeno pitanje vlasnika a time i ovlasti GM. 

Edited by bodo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazemo se. Monty je pokazao jasne limite i nastavljanje dalje sa njim je mamuzanje mrtvog konja. Sto se tice Udoke, tu sam prilicno skeptican, premali uzorak, ne bih se zaletao sa percipiranjem njega kao vrhunskog trenera. O karakteru i ovim sajd aktivitis da ne govorimo.

 

Meni je prva ideja Jay Wright, lako je doci do njega ukoliko zeli da se bavi opet kosarkom na taj nacin. Ako zbog godina i zamora materijala kpd njega to nije izvodljivo, pogledao bih prvo po dvoristu - Lloyd je prakticno preko noci preporodio Arizonin kosarkaski program posle one prevare od Millera. Wildcatsi poslednje 2 godine igraju jako smislenu, prepoznatljivu kosarku, od prvog dana je dao licni pecat, narocito u napadu. Vidi se da covek zna sta radi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv mamac su bacili Edin i Mairosu na podcast-u kako mozda bude Klejo napustio Dabse, jer mu se izmedju ostalog spocitavalo od dela okoline kako je on kamen spoticanja razvoja mladih igraca.

 

Ja se nekako nadam da toga nece doci, iskreno volim kada lica fransiza ostanu u svojim ekipama, romanticno mi je. Pogotovo kada te ekipe gaje stil kosarke koju volim da gledam.

 

Mislim da bi to bio ozbiljan poraz GSW kao fransize.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Green23 Jokic ili Luka u LAL? Lagano 4+ miliona glasova u ovom periodu. 

 

Joj pa sad vidim mog omiljenog Kuzmasina na ovoj listi. Kakav ce to ugovor da bude na ljeto, ima sve da zvoni.

21.3/7.5/3.8 Na 46 FG%, 69 FT% i 34 3PT% pa jos ovaj broj glasova za allstar. To Kuzmasineeee deriiii

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...