Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Ovo je ustvari 4ti clutch poray ove sezone, treci recently + onaj s pocetka sezone kuci vs PTB.

Protiv Idniane-svi znamo, tesko samoubistvo

Protiv file - neverovatak povratak, promaseno 1 bacanje kao potencijalni game-winner na 3s do kraja

Sada vs BOS - 2 promasena bacanja (ponovo Davis) na 35s do kraja, i onda se ide u produzetak koji se gubi, mec viner naravno ne ulazi nikad

 

 Puno bolnih poraza, propustanja utakmica ove dvojice, mislim da smo kvalitetniji nego sto skor govori, ali jbg to cemo morati da potvrdimo na terenu. LBJ je imao svoje vece, Davis odlican, bas se nekako otvorilo za pobedu, momentum je bio na nasoj strani, cupali smo im lopte, i onda ponovo totalni kolaps. Pobeda protiv Denvera bi bila dobar melem na novu ranu, bice jako tesko posle ovakvog udarca izaci i pobediti Jokica i drugaru. Nek pokazu od cega su, pa nek dobiju njih i Washington i dodju do 2-1 mini-cilja. Bar su pokazali da mogu kad su kompletni sa svima da se kolju, u odnosu na proslu sezonu i pocetak ove i ono silno ciglarenje, ima pomaka !

Link to comment
Share on other sites

Nisam još odgledao, probaću danas ukoliko stignem, ali vidim da se digla veeelika frka u Kaliforniji oko suđenja na Baks - GSW. To je jedan od problema ekipe od postanka - koliko god su sudije puštale pokretne blokove Bogutu i kasnije Zazi i donekle Dejvidu Vestu u ranim iteracijama, toliko Stef nikada nije imao tretman ni prosečnog olstara, a kamoli nešto više. Nerealno bi bilo očekivati nekakvo gaženje Milvokija na strani, pogotovo bez Wigginsa, ali vidim da je i Kerr pričao gotovo isključivo o udaranju (ili pipanju - svejedno) po glavi tokom šuta za 3, rušenjima pokretnim kukovima pod košem... I dalje tvrdim da nam je najpotrebniji jedan Portis/Zaza/Stewart kao telohranitelj ovih nežnih cvetića. Rekao bih da bih voleo da ih sretnemo u finalu i da ih zaspemo trojkama i brzim basketom, ali to bi bila laž - mislim i dalje da je Boston mnogo bolja i kompletnija ekipa (i sa Midltonom zdravim) i plus se plašim Janisovih rukometnih ulaza sa ramenom, dočim su Džejs pravi košarkaši (koji poštuju merdevine).

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li si stvarno mislio na Boston da su bolji i kompletniji sa zdravim Midltonom ili ti samo još nije proradila jutarnja kafa. 😄 Inače to za Stefa sam i ja primetila, on baš nema neki tretman kod sudija a i častan je toliko da se ne lakta mnogo za isti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

spacer.png

 

Zanimljiva situacija na tabelama konferencija. U obe su se odvojila prva dva favorita regularne sezone prema dosadašnjem učinku, samo se čini da je na Istoku ta razlika nešto izraženija. Biće ovde još tumbanja do kraja sezone, ali trenutno neka glavna razočaranja (za mene) su: Dalas na Zapadu i Atlanta i Majami na Istoku. Dok su pozitivna iznenađenja PTB i LAC na Zapadu te Cleveland na Istoku. 

 

Btw hvala @ggggggggza onaj iscrpni osvrt od juče 😄 

Link to comment
Share on other sites

E jbg sad, cim Milvoki pobedjuje na rukometasa ramenog Janisa, a nezni cvetici Keltsi i Voriorsi gube, odmah sudijski kriterijum..


Milvoki i Boston su za sada koplje iznad ostatka lige, ali ocekujem da se izdignu i ovi zapadnjaci GS, Finiks pre svih kada se sredi situacija pre svega sa Crowderom, i kada ozdrave Cam konacno i svi igraci, a GS ce sigurno tempirati formu za drugi deo sezone. Svakako imamo jednu od najzanimljivijih sezona na zapadu ikada, ekipe nikad nisu bile ujednacenije, na istoku je vec drugacije, ima dosta 'kanta' timova.. 

 

Lakersi su izgubili 4 dobijena meca, naravno da to govori i o njihovom (ne)kvalitetu, ali svakako utakmice koje smo dobro odigrali (Bos+Indy+PTB+Philly) i posteno chokeovali, umetnicki. I ovih 11-16 posle startnih 2-10 deluje dobro, i dalje smo konkurentni za plejin, samo ipak u nastavku ne smemo bas dozvoliti da ispustamo dobijene utakmice protiv solidnih/jakih timova, inace dovidjenja. Falio nam je juce Loni Voker za pobedu, taj treci raspolozeni igrac, LBJ i Davis su stvarno odigrali vrhunski i vukli koliko su mogli, zaista njih dvojica kada su zdravi ponovo deluju fino zajedno. 

Edited by delgado
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Sezona koju su pojeli skakavci. Ceka se novi vlasnik koji ce nasutirati ovu bratiju nekompetentnih, sujetnih i tvrdoglavih i uraditi kompletno provetravanje. Proper GM pod numero uno, a Wrightu dati ponudu koja se ne odbija i pustiti ga da radi.

 

pre svega, mikal bridges ne bi trebalo da šutira 4-24 iz igre. niko ne bi trebalo, čak ni dobrić.

edit

 

mikal 2-10 za 3, ayton 2-10 iz igre, paul 2-10 za 3;

 

76c.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Miki28, ne znam brate, probudim se sinoc za bilateralnu posetu klonji, vidim kure delje, vidim kure ne ulazi, vidim kure out. sad cekamo mri, ne znam zasto mislis da nije strasno.

 

sto se knicksa tice, igraju sposobni defanzivci na perimetru - quickley, grimes, deuce, pa cenim da se teze postizu kosevi ali nisam nista gled'o od vikenda ili ranije.

 

edit

 

It started with the defense. RJ Barrett fouled out in regulation trying to guard DeRozan. He did a pretty good job, I thought — several of those fouls were a bit dubious. Anyway, Quentin Grimes switched onto DeRozan and gave him the business in overtime.

 

 

 

edit pt2 evo i samog finisa, feat caruso

 

 

Edited by uini
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...