Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Fina analiza od strane CJ-a, mislim da će nakon igračke karijere istu nastaviti na ESPN-u :classic_smile: Zaboravilo se malo i da je Stotts sada pomoćni trener u Bucksima, čovek koji najbolje poznaje Damiana kao igrača. To će dosta pomoći da se njegova igra uklopi sa Janisovom.

 

 

Nisam zadovoljna što bismo da prosledimo Jrua negde, sem ako u tom dilu ne možemo nekako da dobijemo Simmonsa od Bruklina. 

Link to comment
Share on other sites

Jeste, Jamal je sad bolji od Lillarda, a do pre godinu i po dana nije bio dovoljno dobar da igra s Jokićem... Murray je meni najsimpatičniji igrač u tom Denveru, ali da je individualno bolji - nije.

 

Što se tiče Jokića i Janisa, obojica su dominatori, iako prošle sezone Nikola jeste bio overall dominantniji. Međutim, uz sve njegove brutalne napredne statse, Greek Freak je i dalje bio tu negde. Sa Dejmom na pleju će i on biti još bolji i obrnuto (which is kinda the point), kao što su Jokić i Jamal bolji kad zavrte taj pik.

 

7 minutes ago, Miki28 said:

@DameTime za Janisa ako postoji idealan saigrac onda su to Steph i Dame. Bice to opasan, opasan duo, za mene ce biti iznenadjenje ako ne bude i najbolji duo lige. 

 

Inace mislim da ce Mavsi biti darkhorse sa Zapada, mnogo bolju komunikaciju i saradnju ocekujem od Luka&Kyrie dua plus imaju neke fine dodatke.

 

Videćemo, kad pomislim na sve opcije koje će imati u napadu, jedva čekam prvu tekmu :') Jrue je stvarno sjajan, ali napadački nije toliko potentan kao Dame koji je tied 1st po poenima iz iso i pnr situacija. 

 

A Bucksima koji su imali situacije da 40 minuta gaze i onda poslednjih 7-8 minuta ne mogu da kupe koš, kad Janisa utroje pod košem a Jrue ostane 1-na-1 da rešava sam. Sad dobijaju igrača koji i te kako može da postiže poene u finalnim trenucima i bude taj koji će da uradi close out utakmice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Radalek said:

Mislim da je Jimmy blizu toga da se raspadne fizicki u playoffu. U seriji protiv Denvera je bilo vidljivo koliko se istrosio prethodno a bice godinu dana stariji sledeceg maja/juna. Mislim da se Majamijev prozor zatvara uskoro.

Majamijev prozor nikad nije ni postojao nego su samo nestvarne Džimijeve partije dale iluziju da postoji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Užasno se potcenjuje potencijalno uspešna saradnja Kerra, Stefa, Kleja i CP3ke. Ne tvrdim da će da bude ludilo, štaviše slažem se da je realno oko 60 ili 70% da se sve jednostavno raspadne i propadne još tokom sezone, pa da se završi na nekom 6-9 mestu. Ali, postoji i mala šansa da sve napokon klikne, kao pre dve godine: da Wiggins zaista odigra na borderline allstar nivou i postane možda i prvi igrač ekipe, da Klej dobija dobre lopte od CP3ja kada Drejmond nije tu konstantno, da Kuminga i Mudi napokon postanu igrači za opuštenih 20+ minuta, da se Stef pričuva i mudro padne na nekih 25 ppg i, najvažnije od svega da CP3 ostane zdrav. Pokazao je da je ma koliko ga ja ne gotivio, opasan plug and play igrač - u kakav god tim da ga dovedeš, on jednosatvno poboljšava igru i protok. Uz standardno dobrog Drejmonda i Lunija, uz pametno korišćenje Darija Šarića, to je dosta zajebana i iskusna ekipa. Mlađa od Milvokija i Lejkersa, manje volatilna od Dalasa i sa većom dubinom od Denvera i Bostona. Videćemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Jedini star igrac u rotaciji Lakersa je LeBron. Nakon njega najstariji je Davis sa 30. Warriorsi s druge strane imaju u rotaciji 5 igraca od 30+ 

Nedje sam procitao prethodnih dana da su Warriorsi najstarija ekipa u ligi pa onda iza njih Klipani, Bucksi, Sunsi, 76ersi. Lejkersi su negdje u sredini a najmladja cini mi se Pistonsi pa Okc a moguce sada da su i Blazersi tu negdje.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije bitno koliko je koja ekipa stara u proseku nego koliko su im stari nosioci. Star igrač je 35+, nikako 30+, to su igrači u najboljim godinama.

CP3 38 godina, Steph 35, Green 33, Klay 33. 

Kod Lejkersa kao sto rece alpaka Lebron 39 i AD 30, sledeci Prince 29, Wood 28, DLo i Vencent 27 a onda svi 26 i mladje.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

 

knicksi imaju bolje pikove (i vise), plus quickley i barett (kao salary match ali i igrac koji nije beznadezan).

 

omladina, vrlo dobar defanzivac, trojkas, backup za pg/sg, plus starter na sf koji ima taj bully ball koji fali blazersima

 

nije neki lud ulov ali po meni bolji od skoro svih u ligi, imajuci u vidu da niko nece da daje vrhunske mlade igrace

 

 

previse je quickley i barrett. a i plate nisu dovoljne.

 

fournier i barrett + 2frp imo bi bilo ok.

 

portlandu ne trebaju bekovi kao quickley, kojeg bi usput morali dobrano da plate sledece sezone, a to im nema smisla.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Bucks declare 'Dame Time' after Lillard trade

 

The Bucks’ newest motto, only about day old, is: "It’s Dame Time, Milwaukee!" But, truth is, time has been of the essence as soon as the team pulled off its mid-week trade for G Damian Lillard. At 1:16pm CT on Wednesday, Bucks CMO Dustin Godsey was about to head to a meeting when, out of habit, he refreshed his X feed. That’s how he got the news Lillard was a Buck. "My heart rate immediately skyrocketed,'" he said. "I wish I’d looked at my Apple Watch to see what it was." At first, there was cheering in the team’s offices -- then a gnawing recognition that they’d better get busy. One of Godsey’s first calls was to the retail team, which, by 3pm Wednesday, was already starting to press Lillard jerseys together. "I joked with our head of retail: 'I hope I hope you have enough L's in stock because you're going to be putting in a lot of L's on jerseys,'" Godsey said.

 

The Bucks ended up selling their entire inventory of 2,000 jerseys once the team store opened at 11am on Thursday -- with more L’s scheduled to arrive in coming days. But that was nothing compared to ticket sales, which Godsey said spiked 10x beyond normal on both Wednesday and Thursday. The team has already reached its season ticket inventory of 11,000 and is now briskly selling 10, 15 and 20-game ticket plans, as well as single-game seats. "This is time of year we’re usually closing out sales," Godsey said.

 

The next step was to place Lillard billboards -- including a "Dame Time" version -- outside Fiserv Forum, produced by the Bucks' signage partner ClearChannel Outdoors. The plan was to have the 100-foot-plus billboards towering over the Deer District plaza in time for a Saturday rally for Lillard, who is scheduled to walk in on a red carpet and speak to fans. The Bucks' social media team was charged with spreading the news, and in a 36-hour window from Wednesday to Thursday, there were 20,261,409 total social impressions, 7,172,944 total video views and 3,508 hours of total time watched. There were also 107,000 unique visitors to their team website (ordinarily 8,000) and more than 1,000 downloads of the Bucks’ team app.

 

Ovo je stvarno marketinška bomba koja je pala u Milwaukee :classic_laugh:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Dame je osjetno bolji igrac od Murraya. Puno veca razlika nego izmedju Jokica i Giannisa. 

 

 

LOL

 

 

Ko je bolji defanzivac od Gordona?

 

 

Marej je trenutno bolji igrač od Dejma. Na nivou regularne sezone je Dejm do sada bio konstantniji, ali očekujem da će ove godine i Džamal biti konstantno dobar i pokazati koliko vredi. Samo da ostane zdrav.

Edited by Milos 3.14
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

Marej je trenutno bolji igrač od Dejma. Na nivou regularne sezone je Dejm do sada bio konstantniji, ali očekujem da će ove godine i Džamal biti konstantno dobar i pokazati koliko vredi. Samo da ostane zdrav.

 

Mojne da zezaš...

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Pogodi čiji su koji statsi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nisam rekao da je bio bolji, već da trenutno jeste. Možda si mogla da im izvučeš statse iz PO ?

 

To su podaci iz poslednje sezone.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Evo ti PO, pa mi reci na osnovu čega tvrdiš da je trenutno bolji? 

Ne postoji parametar u kom je Jamal bolji, sem možda u odbrani, jer je ovaj toliko loš da ga nije teško nadmašiti u tom segmentu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

To su podaci iz poslednje sezone.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Evo ti PO, pa mi reci na osnovu čega tvrdiš da je trenutno bolji? 

Ne postoji parametar u kom je Jamal bolji, sem možda u odbrani, jer je ovaj toliko loš da ga nije teško nadmašiti u tom segmentu.

Pa evo ovi statsi su ti dovoljni. Marej je kao drugi igrač ekipe ostvario bolju statistiku nego Dejm kao alfa i omega .

Marej je napadački kompletniji igrač , fizički dominantniji i tehnički rekao bih potkovaniji. Dejm ima bolji šut i do sada je bio konstantniji.

Uporedi ih do 25.godine. Očekujem iskreno da Marej ovu godinu odigra na Ol star nivou i da pokaže ono što pokazuje i u plej ofu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...