Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

@freethrow Jokic tek ima 27 godina, ovo je sada njegov prajm koji bi ako ga zaobidju povrede trebao potrajati bar jos 4-5 sezona a onda sa ovakvim partijama, uz daj Boze neku titulu pitanje je da li bi se imalo argumenata za Birda kao boljeg igraca od Jokica. 

 

Sto kaze uini, Jokic je vec sada bolji dodavac od Birda. Jokicu je potrebna tituka da opravda ovo sve i to ga salje u posebnu stratosferu gdje su azdaje i onda sitnice odlucuju. Sada u ovom trenutku ne moze jos uvijek u istu recenicu sa Birdom jer ipak je isti na najvecoj mogucoj sceni igrao, dominirao i uzimao titule uz sva individualna priznanja.

Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da je Denver na odličnom putu i trenutno su mi prvi favoriti na W (Boston na E) akko ih zaobiđu povrede.

 

Murray naravno ima uspona i padova, ali polako i sigurno ide unapred. Ima još vremena do PO da se opusti i uigra.

 

MPJ slična situacija, samo presečen još jednom pauzom. Vidim da se mahom ne slažete, al meni se čini da mic po mic popravlja odbranu. Možda je to presporo za nečiji ukus, al mislim da će ove sezone napredovati do nekog ekvivalenta Jokić nivou. Manje gubljenja, više efforta i dajbože fokusa (ukoliko ima ičega u toj plavoj glavici).

 

Ostali su mi vr', jedini upitnik je Bones kome fali iskustva i u tom smislu bilo kakve konstantnosti. I rezervni centar, naravno.

 

Sa sve razigravanjem Jamala i MPJ, plus sitnijim povredama su prvi na W. Verujem da će sigurno ostati bar u top3, ako ne i prvi. A onda nek se spreme boce s kiseonikom za 4 gostovanja gore.

 

Mislim da je ovo ta sezona za njih, i da im je protivnik br.1 povrede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jokara, Jamal, Gordon, MPJ, KCP, Bones, Brown, Green, rahmetli DAJ. To je 8 upotrebljivih.

 

Plus ovi što će da mašu peškirima - drugi Brown, Vlatko, i Nn. Al koja ekipa ima dobrog 10og igrača?

 

Naravno da bi bilo bolje da imaju još nekog pouzdanog iskusnjaka, al uz corpore sano bilo bi neskromno tražiti jaču ekipu. Jbg nek se potrude malo da osvoje.

Link to comment
Share on other sites

nema tu niko ko sa klupe moze da iskreira poene. ni u hylanda nemam puno samopouzdanja da isporcuje konstantno. naravno rotacije ce biti takve da ce porter i murray biti na terenu dok jokic nije ali opet, mislim da bi trebalo dodati jos jednog jer osim ove dvojice niko iz ove ekipe ne zna dati kos bez jokica na terenu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hvala Miki.

 

Srecan najsvetiji praznik svima koji slave! 
Videcemo sta ce biti sa Atlantom vcrs, mogu li ovi uzasni saigraci bar za rodjendan da se skupe i odigraju nesto za Kralja

Jbg, malo kontadiktorna izjava Kinga obzirom da je produzio ugovor a mogao je da bira gde ce dogodine ako vec hoce da pobedjuje. 
Da se King pita sigurno bi dali sve pikove sto imaju, ali vidite da nije bas LeGM koliko se misli ovde..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, delgado said:

Hvala Miki.

 

Srecan najsvetiji praznik svima koji slave! 
Videcemo sta ce biti sa Atlantom vcrs, mogu li ovi uzasni saigraci bar za rodjendan da se skupe i odigraju nesto za Kralja

Jbg, malo kontadiktorna izjava Kinga obzirom da je produzio ugovor a mogao je da bira gde ce dogodine ako vec hoce da pobedjuje. 
Da se King pita sigurno bi dali sve pikove sto imaju, ali vidite da nije bas LeGM koliko se misli ovde..

3 pika 1 runde, 6 pikova 2 runde i 2 pick swapa 1 runde. Preko 30 igraca trejdovano. Ne znam stvarno.😀 

Vcrs mu saigraci poklanjaju sklanjalicu za 50+, Atl idealan protivnik

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

ja ne bih ciljao na centra jer ce jokic u playoffu svakako igrati bar 38 minuta pa dovodjenje centra ne bi bilo isplativo. videli smo vec na primeru mcgeeja da to nije najbolji izbor. ovih desetak minuta mogu valjda nnaji i green do krpe a tu su jos i gordon i brown po potrebi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@SteveFrancis#3 pazi kada se mi zvanično raspadamo, nemamo pola ekipe, druga polovina igra manje više usrano i na samo smo 5GB a vi na 6. mestu 3GB. Otvoren je zapad i ovo nam odgovara, i nama i vama, igramo kao govna ali smo tu negde. Biće jaki finiši sezone kapiram, a neko - barem 3 ekipe od Pelikansa, Grizlisa, Dalasa i Denvera će upasti u opasna gubitnički niz, tako mi deluje, mislim da nisu sustainable.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, freethrow said:

TLDR: Nije Jokić bolji u košarci od Birda, niti je njegov peak (bilo koje od protekle 3 godine) bolji od Birdovog peaka.

Thank you!

 

Potcenjuje se Bird, koji je 80-ih žario i palio. Te titule protiv Showtime Lejkersa su nešto posebno. Jokić još nije ni izašao sa zapada. Treba da se stvarno dokaže u postseason.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Thank you!

 

Potcenjuje se Bird, koji je 80-ih žario i palio. Te titule protiv Showtime Lejkersa su nešto posebno. Jokić još nije ni izašao sa zapada. Treba da se stvarno dokaže u postseason.

Ko da je igrao u neke Klipane a ne u jednoj od najjacih ekipa 80tih. 

A o konkurenciji da ne pricam, ni izbliza toliko rasprostranjena kao sada

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miki28 said:

3 pika 1 runde, 6 pikova 2 runde i 2 pick swapa 1 runde. Preko 30 igraca trejdovano. Ne znam stvarno.😀 

Vcrs mu saigraci poklanjaju sklanjalicu za 50+, Atl idealan protivnik

 

 Opet nisi odgovorio na pitanje/svoju asumpciju. Koliko god da je pikova/igraca trejdovano, to je posao GM-a.

 Najvaznije mu je zadnje 2 sezone da se nekako trejduje stetocina, a to 'nije uspeo' da izdejstvuje tako sto ce predati 2pika prve runde ili mi bar tako mislimo..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Ko da je igrao u neke Klipane a ne u jednoj od najjacih ekipa 80tih. 

A o konkurenciji da ne pricam, ni izbliza toliko rasprostranjena kao sada

Možda nije bila toliko rasprostranjena, ali je bila skoncentrisana. Showtime Lejkersi prvenstveno (Magic, Jabbar, Worthy itd), a tu su i Pistonsi, Jordan i Bulls, Sixers itd. 

 

Jeste da su Celticsi bili jaki ko zemlja, ali to je i uveliko zasluga Bird-a. Koliko je on finala igrao, 5 ili 6? Kada je ispadao u prvoj rundi?

 

Slažem se da nije fer porediti timove koje je imao Bird i Nikola (Jokić je prošao prvu rundu sa Riversom i Fakuom kao starterima, šta više reći), ali ne treba zaboraviti da je Larry bio opcija broj 1 u timu koji je bio jak kao stena i gde je Larry i dalje imao ludačke brojke. O tome pričam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...