Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Adam SIlver: Zdravo Kajri, kako si?

Kajri: Kako si znao da sam ovde!?

AS: Treba da obavimo ovaj razgovor... zbog medija.

KI: Odakle znaš moje ime?

 

Anyway, da, izgleda da je Lamb u ovom trenutku vruć, koristan i uklopljen. Luni i Poole jako jako dobri, Drejmond izvanredan, Klej i dalje negde u košarkaškom limbu. Kuminga i Wiseman u psećoj kućici do daljnjeg. Priča se da su dobili zadatak da moraju da reše escape room u kojoj su sa Milojem koji ih sprečava da izađu.

2 minutes ago, Gaga said:

Klay,Wigins i Luni su uzasni na pocetku ove sezone

Wigara je okej, zagreva se, ali je korektan. Luni je jako dobar, bez nogu je pretrčavao Moblija i Alena i još ih čuvao 80% vremena, a i cele sezone je solidan. Klej je tragičan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

14 pts (6-10, 1-2, 1-1), 5 rebs, 4 blk, 3to za 22mins i pobedu nad nejakim raptorsima, gde se raspitivao kod vanvleeta kako ide u torontu biznis sa dečijim igraonicama, koje planira da otvori kad batali basket sledeće nedelje.

 

 

 

Spojio dve dobre partije gde šutira više od 50% iz igre, ne znam da li mu se to ikad desilo od kada je u NBA.

 

Ako i treću uspe da odigra dobro i šutne preko 50%, možda i neće morati da zavisi od prodaje igrica.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Darko said:

Spojio dve dobre partije gde šutira više od 50% iz igre, ne znam da li mu se to ikad desilo od kada je u NBA.

 

Ako i treću uspe da odigra dobro i šutne preko 50%, možda i neće morati da zavisi od prodaje igrica.

 

Nije teško priznati da je neko u pravu. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DameTime said:

 

Nije teško priznati da je neko u pravu. 

Mnogo puta sam se opekao oko Poku-a. Taman očekujem neki iskorak kad ono - ćorak. Kada bude dostigao neku lepu konstantnost - biće mi izuzetno drago da kažem da sam pogrešio, jel stvarno želim da Poku uspe. U međuvremenu, na njemu je da dokaže da na njega može da se računa. Jedna, ok, dve laste ne čine proleće. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, medobrundo said:

obrni okreni denver bez jokica opet najnesretnija ekipa u ligi

 

kakvi su to napadi lišeni razmišljanja, kakvo odsustvo minimuma truda da se dovedeš u bolju poziciju od one u kojoj si kako bi iskoristio taj šut na koji si se nameračio čim si kaparisao loptu u napadu

 

jos im jokic svima preneo taj neki osećaj lagano ćemo, samo što nikome od njih, osim njemu, nije ništa lagano

 

sa druge strane, bukvalno ne postoji bolja uloga od ove koju ima MPJ, tvoje je da se ne naprežeš puno, da opališ odakle ti padne na pamet i to je otprilike to

 

Ja ne bih mogao da igram u ekipi sa Porterom. Takvu pogubljenost na terenu skoro nisam video, nikakav osećaj za dešavanja na terenu. U odbrani nekad preuzme nekad ne, niti iskomunicira sa saigračem kada mu je namera da preuzme. U napadu ukoliko akcija nije zvana za njega, ne pomera se. On mora da da 25 poena, da bi njegovo prisustvo bilo pozitivno. 

 

O Džordanu ne bih trošio reči, dovoljno je da vidiš da se Kornet israo po njemu. Užasan stav na terenu, kao da je tu samo da bi otaljavao. 

Edited by Green23
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darko said:

Mnogo puta sam se opekao oko Poku-a. Taman očekujem neki iskorak kad ono - ćorak. Kada bude dostigao neku lepu konstantnost - biće mi izuzetno drago da kažem da sam pogrešio, jel stvarno želim da Poku uspe. U međuvremenu, na njemu je da dokaže da na njega može da se računa. Jedna, ok, dve laste ne čine proleće. 

 

Pa dobro, ali kakav tačno iskorak ti očekuješ od Pokua? Ovo što ti pišeš je princip koji treba da se primeni na MPJ-a ASAP, jer je dobio max ugovor a igra kriminalno. Ili za Pula, Simonsa ako ne opravdaju ogroman keš koji su dobili. OKC je faktički razvojna liga unutar NBA i to je potpuno drugačiji kontekst u kom se Pokuševski nalazi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DameTime, on pokua posmatra kao da je top 3 pik i da nije bio najmladji igrac na ulasku u ligu kojem je prethodni nivo bio druga grcka liga.

 

kada prestane da ga gleda kao top 3 pika, onda se prebaci na usko specijalizovane modele igraca, famozne 3&D likove, sto kaze lord terora, sere mi se od tog arhetipa. zabranio bih i tricu i odbranu, samo d ne cujdm vise 3-d

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo da napisem par o Bostonu za ovaj pa slobodno cu reci lep pocetak. 

 

2 poraza usledila nakon produzetka sa Klivlendom, sto su bile lepe utakmice za ispratiti. Definitivno ako Klivlend ostane zdrav, bice ozbiljna ekipa za proci u PO-u. Deluje da im je Mitchell lepo legao. I jedan poraz od Bulls-a tamo gde smo od starta utakmice izgledali anemicno, sto je bio samo sled utakmice pre toga protiv Orlanda. 

 

Neverovatno je sa kojom lakocom Tatum daje koseve. Mislim kad je u formi, to je uvek izgledalo lepo za oko, ali deluje mi da je ove godine to jedan level iznad onoga sto smo prosle sezone imali prilike da vidimo. Ima jos 70 utakmica sazrevanja gde bi PO ove godine trebao da prodje bez nekolicine ghost partija koje je imao prosle godine. 

 

Brown je po trenutno prikazanom allstar level bez problema, ali i dalje imam utisak da ekipa zivi i umire od njegovog suta. Kada je on suterski raspolozen, onda je stvarno tesko pobediti nas, ali kad krene raspad, onda je to ruzno za gledanje, posto sve kod njega izgleda dosta mehanicki. Ako on, kao i Tatum uspeju svoje igre da dignu nivo iznad proslogodisnjeg PO-a, onda itekako ima cemu da se nadamo. 

 

Ostatak ekipe dosta standardan. Williams je imao operaciju i vratio se kosarkaskim aktivnostima bez ikakvih setback-ova kojih je bilo dosta u PO-u. Mislim da je operacija bila dobra opcija, pogotovo uzimajuci u obzir da ce mu to dosta skratiti sezonu i da nece morati da se trosi 80 utakmica pre PO-a. Njegovo zdravlje ce biti kljucno za neke realne domete. Horford standradno, pri cemu su ga par puta odmarali za b2b utakmice, sto pozdravljam, jer je cilj doci kompletan i zdrav u PO. Smart je defanzivno standardan, kao i uvek. Napadacki, tj suterski se bas propisno raspada. Nije on nikad bio ne znam kakav suter, ali je redovno imao 32,33% spolja, gde sad ima jedva preko 25% za 3. Ukupno mu je FG% ispod 40% sto je zabrinjavajuce s obzirom da smo neke tekme u zadnjih par godina dobijali njegovim suterskim rapsodijama kojih se od pocetka godine nisam nagledao. Ono sto ohrabruje je da ima career high za asistencije, sto je malo i neocekivano uzimajuci u obzir da je tu Brogdon. Dolaskom Malkolma, deluje da je White malo napadacki utihnuo, ali ne previse. I dalje su tu dobri procenti, solidna odbrana i organizacija napada kada je to potrebno. Tekmu protiv Orlanda je bas pokidao i bio igrac utakmice. 

 

Moj omiljeni igrac Grant Williams je pravi potencijalni PJ Tucker 2.0. Sutira ove godine za 3 50% na 3.1 3PA po utakmici i nastavlja da bude prgav, zajeban i ne bas omiljen za protivnike. Jedva cekam opet seriju za Bucks-ima da gledam njegove pokusaje za 3 dok ga Lopez ostavlja samog 😄

 

I najjaci utisak mi je koliko Brogdon znaci ovoj ekipi. Neverovatno koliko tecnije napad izgleda sa njim iako to mozda statistika ne pokazuje brojem asistencija. Da Smart ima njegov plejmejking i njegovu smirenost, uzeli bismo titulu prosle godine, sto naravno mislim da je i Brogdon bio u sastavu prosle godine. Bas ozbiljan upgrade. 

 

Ono sto mi se jedino ne svidja, je sto se Prtichard gotovo marginalizovao. Dobija minute samo ako neko iz cetvorke Smart-Brown-White-Brogdon fali, a dobro znamo koliko je znao da doprinese u PO-u ponajvise trojkama koje sutira odlicno. On bi nam bio 9. ograc za rotaciju za PO i zbog toga mi jjegovo klupiranje nije bas jasno. Dovoljno je duga sezona i dovoljno se injury prone ekipa da svako moze imati minute cele godine. 

 

Gallinari je trebao biti 10. igrac za PO, ali eto, desilo se sto se desilo. Tesko ce on ove godine biti spreman. U tu ulogu je usao Sam Hauser kao cist suter i iskren da budem, to ne radi uopste lose. Znacice njegovi minuti ako uspe cele sezone da se izbori za njih. 

 

Od ostalih sto se vidjalo, Vonleh je igrac za Evropu, nema tu puno kakvog materijala. Griffin je prilicno tezak raspad postao, ali znaci i on ponekad. I tu je muceni Kornet koji ima ulogu kakvu ima jer nam je centarska linija skoro kao Partizanova trenutno. Nece puno ulaziti kad se vrati Timelord. 

 

Sve u svemu, nije los Mazulla. Deluje da se nije puno toga promenilo iako vise Udoka nije tu.

 

Edit: Hauser je 18/33 za 3 koliko videh. Znaci 2 igraca sa klupe preko 50% za 3. Onako utisak vizuelni koji sam stekao je da smo tu najbolji u ligi (procenat za 3 klupe). Ne znam ni kako bih to proverio. 

 

Edited by greenenvy
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Pa dobro, ali kakav tačno iskorak ti očekuješ od Pokua? Ovo što ti pišeš je princip koji treba da se primeni na MPJ-a ASAP, jer je dobio max ugovor a igra kriminalno. Ili za Pula, Simonsa ako ne opravdaju ogroman keš koji su dobili. OKC je faktički razvojna liga unutar NBA i to je potpuno drugačiji kontekst u kom se Pokuševski nalazi. 

Poku je bio sedamnaesti pik, znači pik prve runde. Igra u jednom od najslabijih timova u ligi a često šutira ispod 30%:

 

https://www.basketball-reference.com/players/p/pokusal01.html

 

Takođe nije jedini mladić u ovoj ligi, ovo mu je treća sezone. Da ima jedno 12-13 poena, 6-7 skokova, par asistencija uz respektabilan procenat šuta i solidnu odbranu pa da kažemo da je napravio iskorak.

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

Šta mislite, da li se Denver prebrzo odrekao Bola?

 

Vidim da je na 13 tekmi dao više poena nego za 3 godine u Denveru. 11+7, trenutno na 55% za tri poena.

 

 

 

Nije. Nije islo, jednostavno. Ponekad nije do kluba, mora igrac da se "otrezni". Trejd ume da pomogne u tome.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

washington je prosle godine u ovo vreme bio prvi na istoku sa 10-3, da bi na kraju zavrsili kao 11. ili 12. obecava pocetak portlanda i igraju mnogo bolje nego sto sam ocekivao ali treba jos sacekati.

odbrana im izgleda dobro i to bez paytona a napad nije tamo gde je obicno bio sa lillardom, propustio je utakmice, mozda bi bilo malcice bolje, ali nije ni bitno ako pobedjuju. nisu imali ni bas lagan raspored na pocetku sezone kao milwaukee ili golden state.

billups izgleda da je shvatio neke stvari izmedju dve sezone.

 

koliki je plafon ove ekipe i da li mogu igrati i imati bolje rezultate od ovoga? rekao bih da kod konkurenata na zapadu ima vise prostora za napredak nego kod portlanda, pogotovo u playoffu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

If you look at Lillard's shot closely and his shooting hand it is something that I've never seen and certainly something never taught to any kid. He actually rolls the ball onto his palm with his fingers not touching the ball, then moves his fingers back on the ball through his shooting motion almost like a catapult. It's unbelievable and, really, not something you could replicate.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

@freethrow probao sam ali ne mogu. Ono protiv Kingsa i sinoc, jednostavno mi se gadi. Svaka cast Stephu i sve, i dalje je najbolji igrac zadnjih 10 godina ali ovo je degutantno koliko se guraju na silu. 

 

Jeste faul, izgleda da Klej ima jail pass ove sezone. Ne pogađa, ne pegla baš neku odbranu, ali može da bije i u odbrani i u napadu, pogotovo u četvrtim četvrtinama... I feel you, ali znaš kako - sve je krenulo od Boguta:

Spoiler

 

 

sa druge strane, dovoljno dugo pratim NBA da znam da svaka šampionska ekipa dobija superstar calls jer se jednostavno Američani pale na to i to im je zonfa. Da li mi se to dopada? Nikako. Ali ja sam gledao celu eru Džordana, gledao sam ga dok je bio klinac kojeg su Pistonsi i Seltiksi tukli kao vola, a čim je pobedio jednom dobio je svaki call  u životu. Gledao sam suđenje na Kobiju i Šaku, na Spursima, na Lebronu... Jednostavno status šampiona povlači takav kriterijum istorijski i to jeste sranje i slažem se da je gadno.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Green23 said:

Ja ne bih mogao da igram u ekipi sa Porterom. Takvu pogubljenost na terenu skoro nisam video, nikakav osećaj za dešavanja na terenu. U odbrani nekad preuzme nekad ne, niti iskomunicira sa saigračem kada mu je namera da preuzme. U napadu ukoliko akcija nije zvana za njega, ne pomera se. On mora da da 25 poena, da bi njegovo prisustvo bilo pozitivno. 

 

O Džordanu ne bih trošio reči, dovoljno je da vidiš da se Kornet israo po njemu. Užasan stav na terenu, kao da je tu samo da bi otaljavao. 

 

 Jordan je dobio posao nekog player bodyguarda, jer se istakao u onom King vs Stjuart dvoboju. Da ako neki Markif Moris ili slican budak pozeli da isprovocira/udari Jokaru, bude tu da ga potencijalno odrobija posto koga briga ako Deandrea suspenduju na X utakmica. Vredi minimalca. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, delgado said:

 

 Jordan je dobio posao nekog player bodyguarda, jer se istakao u onom King vs Stjuart dvoboju. Da ako neki Markif Moris ili slican budak pozeli da isprovocira/udari Jokaru, bude tu da ga potencijalno odrobija posto koga briga ako Deandrea suspenduju na X utakmica. Vredi minimalca. 

Imas igrace kao sto su Deandre koji cijeli svoju karijeru grade na tu pricu prijatepjstva, zastite itd itd a imas sa druge strane Cousins, Dwight, Rondo ili IT koji su problematicni likovi. 

Produkcija tih igraca je svakako u korist Kazinsa, Dwighta ali Deandre je taj prijatelj sa KD, dobrica koji je eto tu kao veteran a ne pravi nijedan problem, neka ga. 

 

Malo mi je iznenadjenje da Melo jos nije zabo neki ugovor jer on je ispao iz te grupe problematicnih, sad je team friendly lik.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...