Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

8 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

@Miki28 koliko bi mi imali jos prostora u capu ako bi se Russella pustilo odnosno odrekli se bird prava, sacekalo se sa upisom ugovora Gabea i Princea i upisalo se Ruijev ugovor obzirom da mu je cap hold veci od ugovora koji je potpisao? 

 

S obzirom da su Prince, Gabe i Reddish FA onda za njih moras imati prostora u capu i odmah se racuna. Rui ako se ne upise onda je cap hold 18 miliona a ovako 15.7 tako nesto.

 

https://www.spotrac.com/nba/los-angeles-lakers/cap/

 

To je oko 127 miliona u platama trenutno+Hayes za minimalac. Svakako da imaju u planu jos nesto da potpisu a da ce Reaves, DLo ici kasnije jer imaju Bird rights. 

 

Mogli bi da vrate recimo Loonie-a i Beasleya/Bambu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

S obzirom da su Prince, Gabe i Reddish FA onda za njih moras imati prostora u capu i odmah se racuna. Rui ako se ne upise onda je cap hold 18 miliona a ovako 15.7 tako nesto.

 

https://www.spotrac.com/nba/los-angeles-lakers/cap/

 

To je oko 127 miliona u platama trenutno+Hayes za minimalac. Svakako da imaju u planu jos nesto da potpisu a da ce Reaves, DLo ici kasnije jer imaju Bird rights. 

 

Mogli bi da vrate recimo Loonie-a i Beasleya/Bambu.

 

Al zar ne bi trebali imati mogucnost za potpis Gabea za NTMLE tek ako bi bili preko Salary capa? Ako je tako, onda bi odricanjem Russellovog holda bili ispod capa i ne bi imali taj MLE, a ako bi ga potpisali u prostor koji bi imali odricanjem prava na Russella onda bi nam trebao ostati taj MLE. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Al zar ne bi trebali imati mogucnost za potpis Gabea za NTMLE tek ako bi bili preko Salary capa? Ako je tako, onda bi odricanjem Russellovog holda bili ispod capa i ne bi imali taj MLE, a ako bi ga potpisali u prostor koji bi imali odricanjem prava na Russella onda bi nam trebao ostati taj MLE. 

Mi smo imali Lebrona, AD, Vanda i Christie na ugovorima ali samim tim sto se nismo odrekli Ruija, Reavesa i Russela to je 58 miliona vise. Dakle mi jesmo imali prostora u salary capu ali smo nominalno preko njega zbog tog cap holda za Ruija, Reavsa i DLoa koji su 18, 2 i 38 miliona. Sada su Rui i DLo potpisali i racuna se skoro 16 za Ruija umesto 18 i ovih 17-18 miliona za DLo umesto 38 ranije.

Da smo se odrekli DLo mi ne dobijamo novi prostor za vrijednost tog cap hold koji je bio za njega a vec smo preko salary capa bili fiktivno i imali pristup tom NTPMLE.

 

Da se nismo odrekli ostalih mi bi smo bili preko luxury taxa ( Beasley, Bamba, Loonie itd itd ). A da smo se odrekli one 3, ne bi smo mogli da ih vratimo i tad bi tek radili kao ekipa ispod capa i ne bi smo imali pristup MLE vec bi imali prostora u capu i room exception. 

 

Dakle ekipa moze da radi na 3 nacina:

1. sa prostorom u capu ( tada imas taj prostor+room exception i kada dodjes do salary capa onda mozes samo minimalce m, nemas pristup NTPMLE+BAE )

2. Preko salary capa a do luxury taxa ( imas NTPMLE+BAE ) i minimalce

3. Preko luxury taxa ( MLE i minimalci ) a ako si preko 2nd aprona nemas pristup MLE

 

Ne mozes da se prebacujes iz jednu u drugu kategoriju. Da smo se odrekli svih mi bi smo bili u 1 kategoriji a posto nismo ove 3 onda smo u 2 kategoriji a da smo sve zadrzali onda bi bili 3 kategorija. 

 

Ekipa vec unaprijed zna u kojoj od ove 3 kategorije ce biti kada krene FA jer znaju sta im je plan raditi i onda samo mozes biti u toj jednoj kategoriji.

 

Konkretno samo za DLo, da smo se njega odrekli, da imali bismo nesto prostora u capu ali ne bi imali NTPMLE ( Vincent ) niti BAE ( Prince ) vec bi ih potpisali u taj cap prostor i imali bi room exception koji je najnizi od sve 3 exceptiona ( room, TPMLE, NTPMLE ). Kada imas prostora u capu tesko je ubijediti igrace da uzmu manje para jer znaju da ga imas.

Edited by Miki28
typo
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Russell/Vincent/JHS

Reaves/Christie/Lewis

Bron/Prince/Reddish

Rui/Vando

Davis/Hayes

 

Rotacija zasad. Jos jedan visoki i mozda vratiti Lonniea/Beasleya za minimalac. Dosta ovo dobro izgleda naravno pod uslovom da Davis i Bron ne poginu. 

Ja bih vratio jednog od njih+ jos jedan visoki i teraj. Ima tu svega. Normalno sve zavisi od ove 2 ali ovo je na papiru najbolji i najdublji tim koji smo imali u eri te 2.

 

DLo za ovi vrijednost je top, em se moze koristiti kao igrac bar u RS a isto tako itekako dobar ugovor za trejd a mozda mu dodne iz dupeta u glavu da se sad iscima jer nije isto 38 miliona i 18 miliona posebno sto je 1+1 ugovor pa mu moze ovo biti contract year jer ce sledece ljeto biti nekoliko ekipa sa ozb prostorom za dobar ugovor.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Ja bih vratio jednog od njih+ jos jedan visoki i teraj. Ima tu svega. Normalno sve zavisi od ove 2 ali ovo je na papiru najbolji i najdublji tim koji smo imali u eri te 2.

 

DLo za ovi vrijednost je top, em se moze koristiti kao igrac bar u RS a isto tako itekako dobar ugovor za trejd a mozda mu dodne iz dupeta u glavu da se sad iscima jer nije isto 38 miliona i 18 miliona posebno sto je 1+1 ugovor pa mu moze ovo biti contract year jer ce sledece ljeto biti nekoliko ekipa sa ozb prostorom za dobar ugovor.

 

Mislim da ce top 15. mjesto u rosteru biti negarantovani ugovor ako bi slucajno kakav buyout iskocio u toku sezone mada mislim da je moguce otpustit nekog od ovih sto su na minimalcu. Valjalo bi dodati jos kakvog masivnijeg visokog pored Davisa i Hayesa, mozda RoLo nije losa opcija tu. Plumlee bi bio optimalan al ne vidim da ce on biti dostupan za minimalac. Lonnie je vise pokazao da ga se vrati mada Beasley bi ti potencijalno mogao donijeti dosta vise ako se uspije sabrati, cisto sumnjam da je tek tako zaboravio igrati kosarku. 

Link to comment
Share on other sites

Ma daaaaaaaaaaaaaaaaj.

 

Na kraju niko nije nasao za shodno da ponudi 4/100 sto bi Lakersi svakako mecirali ...

 

E Spursi i Utah jajare raspale ...

 

Edit: Bas sramota, dzabe i aproni i sve bogati ce biti bogatiji sirotinja ce da gleda svoja posla i to je to. Onaj pegavi retard je mogao barem da saceka jacu ponudu...

Edited by LordOfTerror
  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, LordOfTerror said:

Ma daaaaaaaaaaaaaaaaj.

 

Na kraju niko nije nasao za shodno da ponudi 4/100 sto bi Lakersi svakako mecirali ...

 

E Spursi i Utah jajare raspale ...

 

ekipa koja bi mu ponudila taj max od 101 miliona nekoliko dana bi imala zaledjen cap tj ne bi mogli dovoditi igrace za te novce koje bi ponudili njemu, pa je to mozda jedan od razloga zasto mu niko nije dao pare.

 

a decko je definitivno debilce sto je uzeo ovo. bolje bi prosao sa 1+1 ugovorom.

 

odlican posao lakersa iako su preplatili hachimuru i russella.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LordOfTerror said:

Ma daaaaaaaaaaaaaaaaj.

 

Na kraju niko nije nasao za shodno da ponudi 4/100 sto bi Lakersi svakako mecirali ...

 

E Spursi i Utah jajare raspale ...

 

Edit: Bas sramota, dzabe i aproni i sve bogati ce biti bogatiji sirotinja ce da gleda svoja posla i to je to. Onaj pegavi retard je mogao barem da saceka jacu ponudu...

Nemoj biti toliko salty. U oitanju je jedna lijepa sporCka prica. 

Od nedraftovanja, preko two-way ugovora do startera i sada dobrog ugovora koji je tek pocetak. 

 

Sto se drugih ekipa tice, SA i Rocketsi su mogli da ponude a vec sam pisao da bi im Lejkersi zarobili cap narednih 6 dana😀 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gggggggg said:

 

ekipa koja bi mu ponudila taj max od 101 miliona nekoliko dana bi imala zaledjen cap tj ne bi mogli dovoditi igrace za te novce koje bi ponudili njemu, pa je to mozda jedan od razloga zasto mu niko nije dao pare.

 

a decko je definitivno debilce sto je uzeo ovo. bolje bi prosao sa 1+1 ugovorom.

 

odlican posao lakersa iako su preplatili hachimuru i russella.

 

Ne kapiram uopste o cemu pricas, pa ljudi nisu povukli ni 1 potez na pijaci vec 2 dana niti ce.

 

Otiso je svak ko valja' sto bi reko Rambo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Nemoj biti toliko salty. U oitanju je jedna lijepa sporCka prica. 

Od nedraftovanja, preko two-way ugovora do startera i sada dobrog ugovora koji je tek pocetak. 

 

Sto se drugih ekipa tice, SA i Rocketsi su mogli da ponude a vec sam pisao da bi im Lejkersi zarobili cap narednih 6 dana😀 

 

Nisam salty nego su ovo totalno neregularne stvari.

 

Lik koji levom nogom moze da dobije 70,80/4 juri da potpise stetan ugovor po sebe dok se pri tom proseravas ovde kako nije los ugovor Granta 160/5 i da je Portland morao da potrosi pare negde...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...