Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, Miki28 said:

Ne, jednostavno sampion ove sezone dolazi sa zapada.

2 razlicita sporta se igraju u te 2 konferencije. 

 

Ja ću da se pokrijem po ušima jer me je Milvoki žestoko zajebao :classic_wink: Tako da ko god osvoji, nemam problem sa tim.

Link to comment
Share on other sites

Bice zanimljivo prilagodjavanje Warriorsa vcrs, da vidimo da li Kerr odmah pribjegava odluci Looney ili Poole ili ce cekati jos ali mislim da je neminovno da se tokom serije odluci po tom pitanju.

 

Svakako da cemo vcrs vidjeti drugaciju ofanzivnu postavku Warriorsa, drugacije blokove za Stepha, blokove koje ce natjerati AD da iskace jos vise izvan reketa. Isto tako mislim da ce vise koristiti Stepha na lopti, prosli mec je bas dosta vremena oroveo off-ball sto se i pokazuje brijem asistencija, svega 2 i to je jedna bila kada je Klay sutirao za 3 na pocetku utakmice u tranziciji. 

 

Lejkersi moraju da budu spremni na jace blokove ( nekoliko nelegalnih blokova je proslo Looney-u ali dobro ) i moraju da drze koncentrwciju na visokom nivou jer ce kretanje Warriorsa u napadu biti jos izrazenije vcrs. Brown Jr mora da se presabere, ono je nedopustivo da se gubi onoliko na Klayu. Komunikacija je kljuc i Lebron koji mora bolje da rasporedjuje saigrace ali jos bolje stiti obruc jer ce AD vcrs mnogo vise vremena biti vani, to ce biti cilj Warriorsa. 

Treba ocekivati i mnogo vise zone u odbrani Warriorsa mada mislim da ce biti spremni Lejkersi na to. Isto tako djeluje mi da je Warriorse iznenadilo to koliko Lebron igra off-ball u ovoj novoj postavi Lejkersa i da fe biti pripremljeniji na to ali ono sto je dobro, Lejkersi imaju Lebron/AD i Lebron/DLo p&r u arsenalu koji je ubitacan. 

AD mora biti spreman na cvrscu igru, brza iskakanja pa i udvajanja na njemu te da podijeli pravovremen pas ( Reaves i Vando su tu jako bitni, prvi na sutu a drugi mora da cut-uje jos jace ). Naravno tu je i Lebron koji ce u tim situacijama imati prostora za eksplozivne ulaze sa trojke. 

 

Kontrola skoka, tempa i sto manje izgubljenih lopti. I dalje full attack na reket Warriorsa, jednostavno nemaju rim protectora ( Looney je spor, Green je sijenka nekadasnjeg igraca ) i to Lejkersi moraju da napadnu. Ogromna prednost je prevlast u reketu ali isto tako moraju bolje graditi svoj kos, ne smiju im se davati onolike 2nd i 3rd chance.

I naravno sto vise pustanje Green-a i ogoljavanje koliko je nesposoban suter i koliko je njegov ballhandling precijenjen. I kad da jedan, dva vezana kosa nastaviti i dalje da se unrespectuje jer ce % biti u korist Lejkersa. Treba Lebron jos vise da mu se odalji

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Bice zanimljivo prilagodjavanje Warriorsa vcrs, da vidimo da li Kerr odmah pribjegava odluci Looney ili Poole ili ce cekati jos ali mislim da je neminovno da se tokom serije odluci po tom pitanju.

 

Svakako da cemo vcrs vidjeti drugaciju ofanzivnu postavku Warriorsa, drugacije blokove za Stepha, blokove koje ce natjerati AD da iskace jos vise izvan reketa. Isto tako mislim da ce vise koristiti Stepha na lopti, prosli mec je bas dosta vremena oroveo off-ball sto se i pokazuje brijem asistencija, svega 2 i to je jedna bila kada je Klay sutirao za 3 na pocetku utakmice u tranziciji. 

 

Lejkersi moraju da budu spremni na jace blokove ( nekoliko nelegalnih blokova je proslo Looney-u ali dobro ) i moraju da drze koncentrwciju na visokom nivou jer ce kretanje Warriorsa u napadu biti jos izrazenije vcrs. Brown Jr mora da se presabere, ono je nedopustivo da se gubi onoliko na Klayu. Komunikacija je kljuc i Lebron koji mora bolje da rasporedjuje saigrace ali jos bolje stiti obruc jer ce AD vcrs mnogo vise vremena biti vani, to ce biti cilj Warriorsa. 

Treba ocekivati i mnogo vise zone u odbrani Warriorsa mada mislim da ce biti spremni Lejkersi na to. Isto tako djeluje mi da je Warriorse iznenadilo to koliko Lebron igra off-ball u ovoj novoj postavi Lejkersa i da fe biti pripremljeniji na to ali ono sto je dobro, Lejkersi imaju Lebron/AD i Lebron/DLo p&r u arsenalu koji je ubitacan. 

AD mora biti spreman na cvrscu igru, brza iskakanja pa i udvajanja na njemu te da podijeli pravovremen pas ( Reaves i Vando su tu jako bitni, prvi na sutu a drugi mora da cut-uje jos jace ). Naravno tu je i Lebron koji ce u tim situacijama imati prostora za eksplozivne ulaze sa trojke. 

 

Kontrola skoka, tempa i sto manje izgubljenih lopti. I dalje full attack na reket Warriorsa, jednostavno nemaju rim protectora ( Looney je spor, Green je sijenka nekadasnjeg igraca ) i to Lejkersi moraju da napadnu. Ogromna prednost je prevlast u reketu ali isto tako moraju bolje graditi svoj kos, ne smiju im se davati onolike 2nd i 3rd chance.


Zanima me tvoje misljenje sta je bolje za Lakerse veceras u hipotetickoj situaciji da gube 10-15 u drugoj cetvrtini - da daju sve od sebe i probaju da odu u LA sa 2:0 ili da smatraju da je jedan brejk dovoljan i da malo odmore i sacuvaju AD i LBJ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, orionbre said:


Zanima me tvoje misljenje sta je bolje za Lakerse veceras u hipotetickoj situaciji da gube 10-15 u drugoj cetvrtini - da daju sve od sebe i probaju da odu u LA sa 2:0 ili da smatraju da je jedan brejk dovoljan i da malo odmore i sacuvaju AD i LBJ?

Zašto bi odmarali, pobedu Voriorsi treba da zasluže.

 

Šta treba da se desi, da ih puste G2 i onda u G3 da Voriorsi ubacuju frižidere.

 

Takođe, treba gledati i što više smanjiti broj utakmica u seriji, jer je izvesno da će nas dočekati spremni Nagetsi nakon što prođu okrnjene Sanse.

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio da odustanu od tekme, nego da ne cede ovu dvojicu po svaku cenu jer su u odredjenim godinama, odnosno stakleni.

I evo jos jedno pitanje za fanove Lejkersa - u koliko utakmica do kraja serije (max jos 6) mislite da je realno da W ubacuju frizidere?

 

Pitao sam Mikija prethodno pitanje jer on nekako najvise obrazlaze svoje tejkove

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, orionbre said:


Zanima me tvoje misljenje sta je bolje za Lakerse veceras u hipotetickoj situaciji da gube 10-15 u drugoj cetvrtini - da daju sve od sebe i probaju da odu u LA sa 2:0 ili da smatraju da je jedan brejk dovoljan i da malo odmore i sacuvaju AD i LBJ?

U 2023 godini 10-15 razlike je nista, to se stize u par minuta tako da jedino ako prednost krajem 3/4 bude 25+ onda mozda da povuce Lebrona i AD. 

Game 1 je bio na dohvat ruke i to se vidjelo po minutazama Lebrona i AD( on nije izasao u 2 pol ) ali vcrs ce sigurno imati svoj odmor krajem 3/4 ili pocetkom 4/4 u zavisnosti od potrosnje i toka utakmice.

 

Nisu Warriorsi tolika ofanzivna sila kao nekada da bi se polozila oruzja u 2/4 na 15 razlike imajuci u vidu da kod njih u svakom mecu bude crnih minuta tako da vidjecemo.

Ni jednoj ni drugoj ekipi ne prija ovo igranje na svaka 2 dana jer koliko god da su Steph i Lebron spremni, velika je to potrosnja a da ne pricam na Klayu i AD kako ce se to osjetiti ( posebno AD ali i Klay mada ae on vise i ne igra odbranu pa se steka tu ). 

 

Mene zivo zanima kada ce Kerr povuci potez Looney ili Poole jer mislim da je taj potez neminovan.

27 minutes ago, Dracarys said:

Zašto bi odmarali, pobedu Voriorsi treba da zasluže.

 

Šta treba da se desi, da ih puste G2 i onda u G3 da Voriorsi ubacuju frižidere.

 

Takođe, treba gledati i što više smanjiti broj utakmica u seriji, jer je izvesno da će nas dočekati spremni Nagetsi nakon što prođu okrnjene Sanse.

Otpisujes Sunse prerano. Odlicna 2 nastupa Nuggetsa odnosno 2 bitne pobjede ali to su samo 2 pobjede kuci. Nista nije izgubljeno za Sunse, moraju dobiti game 3 i onda od toga graditi.

Svaka utakmica je prica za sebe i dok te protivnik ne izbaci, ti imas sansu a ekipa koja ima Bookera i KD itekako ima sansu

Edited by Miki28
edit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

I da Tatum je najprecenjeniji superstar u ligi. 

Brown je bolji i korisniji igrac od istog i ako budu i uzeli nesto ( nadam se da nece ) on ce biti taj koji je bio zasluzan za to.

 

Ok, sad si već toliko biased da si počeo da ispucavaš gluposti, ajde zadrži neki nivo. Brown je bekovska verzija Juliusa Randlea, jako june koje može da se zapali ali uvek igra juneći basket.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ok, sad si već toliko biased da si počeo da ispucavaš gluposti, ajde zadrži neki nivo. Brown je bekovska verzija Juliusa Randlea, jako june koje može da se zapali ali uvek igra juneći basket.

Istina je negde između. Deo istine je da Braun kroz čitavu plejof karijeru ima značajno bolji procenat šuta iz igre od Tejtuma. Takođe, u klaču će mnogo češće on pogoditi od Tejtuma. Ovo za klač mi AJ test pokazuje, nisam gledao statse. S druge strane, često će se spetljati i izgubiti loptu zbog tog "june" elementa. Ali svakako Džejson veoma često u plejofu nije najbolji igrač svoje ekipe i alfa pas, već Džejlen. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

U obe serije u ovogodišnjem PO Brown se pokazao kao pouzdaniji i korisniji u napadu od Tatuma. Ne znam kako bi prelomili Atlantu u G6 da je samo Tatum bio tu. U skladu sa njihovom reputacijom u ligi generalno, ne iznenađuje me da neko kaže da je on precenjen. 

Link to comment
Share on other sites

Brownu fali ball handling prvenstveno da bi se izdigao na visi nivo. Taj june aspekt je jos i ok u odnosu na druge igrace, ali i kao ovakav je sasvim dobar za drugu violinu.

 

Cinjenica je da je Tatum u losoj formi, ali isti ume mnogo jednostavnije i raznovrsnije da postize poene kad je on top of his game. Mislim ima tu do size-a i nekih drugih elemenata, ali opet, on je taj koji je u stanju da utrpa 50+ mnogo lakse nego sto ce to JB ikad moci. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

Bekovska verzija Julius Randle-a👍 sjajan ulaz, neustrasiv, mekana rucica, odlicna odbrana. Eh da mi je to june u Lejkersima.

Just now, greenenvy said:

Brownu fali ball handling prvenstveno da bi se izdigao na visi nivo. Taj june aspekt je jos i ok u odnosu na druge igrace, ali i kao ovakav je sasvim dobar za drugu violinu.

 

Cinjenica je da je Tatum u losoj formi, ali isti ume mnogo jednostavnije i raznovrsnije da postize poene kad je on top of his game. Mislim ima tu do size-a i nekih drugih elemenata, ali opet, on je taj koji je u stanju da utrpa 50+ mnogo lakse nego sto ce to JB ikad moci. 

Brown nikad nece biti superstar ali i ovakav je odlican, sto kazes za 2 violinu mozda i top 3 igraca lige u tij ulozi. Ima svojih nedostataka ali s obzirom kakav je bio kad je usao u ligu i sada, napredak je nevjerovatan i respect za to. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@uini Jedino ne znam da li stvarno neki tim ima koncepciju gde trener na sastanku kaže "pazi sad Tejtume, uzmi najgori mogući šut obavezno", ili je pak Tejtum tu jedini krivac jer uopšte uzima često takve šuteve umesto da podeli pas. Kapiram da ponekad mora i težak šut da se uputi, ali on baš preteruje. Još "raste" kao igrač, pa će to ispravljati,tj. barem ja to očekujem od njega. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...