Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Quote

No. 5 seed: LA Clippers

After beating Portland on Saturday, the Clippers have moved back into fifth place in the West. If LA beats Phoenix on Sunday, it clinches the fifth seed and a date with the Suns in the first round of the playoffs. The Clippers would also finish fifth if they, Golden State and New Orleans all lose.

The Clippers will finish sixth if they lose, the Warriors win and the Pelicans lose, and will finish seventh if they lose, the Warriors win and the Pelicans win.

The Clippers cannot finish below seventh.

 

No. 6 seed: Golden State Warriors

Golden State will clinch a top-six spot in the West playoffs with a win over Portland on Sunday.

The Warriors will finish fifth if they win and the Clippers lose. They will finish sixth with a win and a Clippers win.

The Warriors lose the tiebreaker with the Clippers, Lakers and Pelicans, so in any combination of ties with any of those teams, the Warriors would finish last. A loss to Portland would have the Warriors land in the play-in tournament unless the Lakers and Pelicans also lose Sunday.

 

No. 7 seed: Los Angeles Lakers

The Lakers are in seventh after beating Phoenix, as they hold the tiebreaker over the Pelicans thanks to winning the season series. But to move into the top six and avoid the play-in, the Lakers will need help.

Specifically, the Lakers will need to beat the Utah Jazz on Sunday and need the Warriors to lose in Portland to the Trail Blazers.

If the Lakers win, they cannot finish lower than seventh. If the Lakers lose, they'll finish in eighth.

If Golden State wins Sunday against Portland, the Lakers will be guaranteed to finish in a play-in tournament spot.

If the Lakers and Pelicans win and the Clippers and Warriors lose, creating a four-way tie at 43 wins, the Pelicans will finish fifth, followed by the Clippers in sixth, Lakers in seventh and Warriors in eighth.

If the Lakers win and the Clippers, Pelicans and Warriors lose, creating a three-way tie at 43 wins between the Lakers, Clippers and Warriors, the Clippers would be fifth, the Lakers sixth and the Warriors seventh.

 

No. 8 seed: New Orleans Pelicans

Due to losing the season series with the Lakers, the Pelicans currently sit in eighth. If New Orleans beats the Minnesota Timberwolves on Sunday, they can jump to as high as fifth in the playoff picture, depending on how other games play out. If Minnesota beats New Orleans on Sunday, the Pelicans will then host the Oklahoma City Thunder in the 9-10 game Wednesday night.

 

No. 9 seed: Minnesota Timberwolves

Minnesota's win over San Antonio on Saturday sets up a winner-take-all game for a top-eight seed in the West between the Timberwolves and Pelicans on Sunday afternoon.

If Minnesota wins and the Lakers win, the Wolves cannot finish higher than eighth. If Minnesota wins and the Lakers lose, the Wolves will host the Lakers in the 7-8 game Tuesday night.

If Minnesota loses to New Orleans, it will finish ninth and host Oklahoma City in the 9-10 game Wednesday night.

 

Link to comment
Share on other sites

A da ne pričamo o paprenim cijenama ulaznica koje ljudi plaćaju da bi gledali namještene mečeve. Naišao sam na FB stranici već podosta postova na tu temu. Ušao duh WWE-a u NBA. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Pa valjda ljudi imaju dva grama mozga da se na poslednje meceve sezone ne ide, ako je obezbedjena pozicija.

 

Zato kada plate kartu za plej of koja je naravno mnogo skuplja, ne samo da ce videti Kevina Durenta, Bukera i ostale ol starove, vec ce videti i njihovo 100% zalaganje!

Link to comment
Share on other sites

Meni je prošlo kroz glavu isto to za plaćanje ulaznica za dobijanje ničega zauzvrat. Međutim, ne mislim da je plej-in odlučujuće doprineo tome. Npr. ne vidim kako bi borba za "izbegavanje" petog mesta bila drugačija da nema plej-ina.

 

Potrefilo se, zbog povreda, trejdova i čega sve ne da su na prva tri mesta na zapadu ekipe koje retko ko vidi kao favorite, osim recimo Denvera i to je uzrokovalo čitavu igrariju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dracarys said:

Pa valjda ljudi imaju dva grama mozga da se na poslednje meceve sezone ne ide, ako je obezbedjena pozicija.

 

Zato kada plate kartu za plej of koja je naravno mnogo skuplja, ne samo da ce videti Kevina Durenta, Bukera i ostale ol starove, vec ce videti i njihovo 100% zalaganje!

Manje više karte su dosta unapred rasprodane I u trenutku kada ih ljudi kupe ne mogu znati kako će se završnica rasplesti. Tu i tamo se netko predomisli da ponudi svoje karte tako da ti argumenat baš ne pije vodu. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Plej-in je bio korektno rješenje u onoj korona sezoni. Sezona nije mogla da se odradi do kraja i tu se našao kompromis da se ubace u borbu za PO timovi koji su blizu crte. 

 

U normalnim okolnostima ovo jednostavno nije dobar sistem. Svaka ekipa ima 82 utakmice da zasluži svoj ulazak među 8 najboljih. Ne mogu svi da igraju PO i da se bore za titulu. To je tako u svakom sportu.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

problem vam je 'namestanje' zbog play-ina a bez njega bi poslednjih mesec dana bilo ko ovih poslednja dva-tri dana. svi bi se vec predali i pola lige bi bilo vec planovima u cancunu. ovako bukvalno do poslednjeg dana ima odlucujucih utakmica.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bodo said:

Manje više karte su dosta unapred rasprodane I u trenutku kada ih ljudi kupe ne mogu znati kako će se završnica rasplesti. Tu i tamo se netko predomisli da ponudi svoje karte tako da ti argumenat baš ne pije vodu. 

Kada se kupi karta za poslednji mec sezone, makar to bio prvi dan pustanja karte u prodaju, svako ko prati dobro NBA bi trebalo da zna da postoji velika verovatnoca da glavni igraci ne igraju. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Kada se kupi karta za poslednji mec sezone, makar to bio prvi dan pustanja karte u prodaju, svako ko prati dobro NBA bi trebalo da zna da postoji velika verovatnoca da glavni igraci ne igraju. 

Kako mogu znati da li  im baš taj zadnji meč sezone neće odlučivati o nečemu i da će ga morati odigrati at full strength osim ako nije clairvoyant. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bodo said:

Kako mogu znati da li  im baš taj zadnji meč sezone neće odlučivati o nečemu i da će ga morati odigrati at full strength osim ako nije clairvoyant. 

Kupac bi trebalo da proceni taj rizik. Ja kada bih isao u Ameriku da gledam NBA, ja bih gledao da to bude karta od prvih 10-15 meceva. Sigurno ne bih birao poslednjih petnaestak utakmica regularne sezone zbog raznih faktora. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Kupac bi trebalo da proceni taj rizik. Ja kada bih isao u Ameriku da gledam NBA, ja bih gledao da to bude karta od prvih 10-15 meceva. Sigurno ne bih birao poslednjih petnaestak utakmica regularne sezone zbog raznih faktora. 

I rest my case

Link to comment
Share on other sites

Vidi se da bukvalno niko ne prati desavanje na terenu. Liga nikad, ali bas nikad kompetetivnija. Do poslednje nedelje svake veceri 3,4,5 ultra jake mecevi. To je fakat. Nikad vise gledalaca na utakmicama, nikad vise obnove sezonskih, 92 %. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gaga said:

Ima logike,ako bi zbog nekog GSW ustao i dao sve od sebe to je Finiks,znog istorije izmedju igraca.

Moguce si u pravu. Ratnici su vredni respekta u bilo kojem datom trenutku tu nemam dilemu ali ja ovo što rade moji ne podržavam. Ali tko sam ja da sudim. Ne znam sta moji sunavijaci @SteveFrancis#3 i @João Palhinhamisle o ovome. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Pa normalno je da ce Sansi pre da izaberu Kliperse bez PG. Hoce sto vise da se sacuvaju za nastavak plej ofa tako sto ce ove da pociste sa 4:0.

 

Klipersi znaju da ako odu na Sanse da su zavrsili sezonu i to mi je zanimljivo sta ce se veceras dogoditi. Slabe su im sanse i sa PG, a bez njega su za Sanse 'ladovina.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Da ne sirimo pricu, ali zaista mislim da ejlijen Silver nije dorastao izazovima komesara lige. Aktuelni trenutak i nove tendencije zahtevaju mnogo, mnogo vise od onoga sto je on spreman (a verovatno i sposoban) da ponudi.

 

kad bi neko umeo da mi objasni one fajnal forove tokom sezone, da razumem i ja sta je to?

 

odmah da kazem grofu kako ce biti tesko vozdu da stigne bodirogu po broju osvojenih f4 a alvertisa nikako.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dracarys said:

Pa normalno je da ce Sansi pre da izaberu Kliperse bez PG. Hoce sto vise da se sacuvaju za nastavak plej ofa tako sto ce ove da pociste sa 4:0.

 

Klipersi znaju da ako odu na Sanse da su zavrsili sezonu i to mi je zanimljivo sta ce se veceras dogoditi. Slabe su im sanse i sa PG, a bez njega su za Sanse 'ladovina.

Grofe pa ti si veći optimist od mene 😁 koji sam inače po prirodi velik. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...