Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

8 minutes ago, uini said:

 

reagovao sam na dva hot tejka

1 jokić je za klasu bolji igrač od embiida

2 to što embiid lupa blokade ne znači da je dobar defanzivac

 

ovaj tvoj je treći, pa eto, probaj da ga potkrepiš, mada mu realno nije ovde mesto kao diskusiji.

Od kada si ti tako osetljiv?

Samo opservacija kako sa godinama si krenuo da se macujes sam protiv svih

Edited by drperce
Slovo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Uf fama oko mvp nagrade, delio bih je na kraju sezone, ukljucujuci i PO.

 

Embid je odlican igrac, ali dete u telu dzina.

 

Ko vodi tim do titule, zasluzuje mvp nagradu.

Kontam da zato ima MPV regular season i MVP finals/playoffs... :) 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

reagovao sam na dva hot tejka

1 jokić je za klasu bolji igrač od embiida

2 to što embiid lupa blokade ne znači da je dobar defanzivac

 

ovaj tvoj je treći, pa eto, probaj da ga potkrepiš, mada mu realno nije ovde mesto kao diskusiji.

 

Napadački, meni Jokić jeste za klasu bolji igrač

 

Bez korišćenja napredne, već samo gledajući običnu statistiku

 

Embid iskoristi oko 26-27 poseda da bi postigao 33 poena; asistencije i izgubljene mu se poništavaju; ali i kroz asistencije kreira još nekih 10ak poena ≈ oko 35 poseda za 43 poena

 

Na drugoj strani, Jokić iz nekih 17-18 poseda postigne 25 poena, ima ass/to ratio od 3 i kroz asistencije doda još nekih 24-25 poena ≈  oko 32 poseda za 50 poena

 

Moguće da ima tu nekih greščica jer je sve ovo aproksimativno, ali je jasno da je značajna razlika u efikasnosti i generalnoj korisnosti za tim

 

Na kraju, kao što si ti potegao def rtg, off rtg ukazuje da Jokić predovdi ligu sa 136, dok je Embid na značajno manjih 124

 

Pritom, Embidovo glavno oružje se (makar do sada) lakše neutrališe u PO, tako da je neretko ima i po 6-8 poena manje u proseku u PO, dok je Jokić u svakom PO do sada imao 3-5 poena više nego u regularnoj sezoni.

 

Napad nije sve, i ja se slažem da je Embid defanzivno, kada hoće i ima snage, defanzivno značajno prisutniji i korisniji; ali ako to zaista prevagne nad Jokićem (koji je prvi na Zapadu), ne postoje metodologija i teorija u kojoj se Embiid može ispostaviti korisnijim od Janisa po tim kriterijumima.

 

  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cabke said:

Kontam da zato ima MPV regular season i MVP finals/playoffs... 🙂

Samo hajp za MVP regularnog dela je bas ogroman. Dok za finale je bitno ko dobije i odigra tu seriju najbolje.

 

Kako biti najbolji ako tvoj tim ispadne u prvom kolu npr..

 

Secam se Vestbruka i tripl dabl sezone. 

 

Kari je npr prosle sezone trebao biti MVP..

 

One tamo Janis, itd..

 

Znam kako dele nagrade, ali to je bzvze..

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

embiid je najbolji defanzivac medju centrima

 

3 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Embiid nije nista znacajno bolji defanzivac od Jokica 

 

dve krajnosti a istina je da embiid nije najbolji medju centrima, mislim ni blizu, a u isto vreme je za klasu bolji u defanzivi od jokica.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, gggggggg said:

 

 

dve krajnosti a istina je da embiid nije najbolji medju centrima, mislim ni blizu, a u isto vreme je za klasu bolji u defanzivi od jokica.

 

a dobro, verovatno sam preterao samo zato što nisam napisao "jedan od najboljih". 

Link to comment
Share on other sites

Koji skor na Zapadu prizeljkujete na kraju regularke (odnosno posle plejina)?

 

Licno, voleo bih da bude:

 

1. Denver

2. Memfis

3. Sakramento

4. Finiks

5. LAC

6. Minesota

7. GSW

8. LAL

 

Mislim da bi sve prstalo 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Horium said:

Koji skor na Zapadu prizeljkujete na kraju regularke (odnosno posle plejina)?

 

Licno, voleo bih da bude:

 

1. Denver

2. Memfis

3. Sakramento

4. Finiks

5. LAC

6. Minesota

7. GSW

8. LAL

 

Mislim da bi sve prstalo 🙂

Da, ovo bi bilo vrh. Najbolja moguća opcija.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Horium said:

Koji skor na Zapadu prizeljkujete na kraju regularke (odnosno posle plejina)?

 

Licno, voleo bih da bude:

 

1. Denver

2. Memfis

3. Sakramento

4. Finiks

5. LAC

6. Minesota

7. GSW

8. LAL

 

Mislim da bi sve prstalo 🙂

Све исто само желим Даласа на 8ом месту да их испраши Сомборац.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Luchifer89 said:
1 hour ago, DameTime said:
 
Razumem asocijaciju, ali ovaj film je takav bullshit...

Naravno da je sranje u to nema sumnje, video sam poster na torentima - pa mi se savršeno uklopio uz uinijevo trenutno raspoloženje

 

nema sumnje da ću i ja da krenem tim putem, koji furaju dejmtajm, ggggggggg, luchifer ili perce;

kada ti se ne dopada moje mišljenje na temu xy košarkaša (giannis priča glupe viceve, embiid nije bezveze igrač, iako je seljo) ili košarkaške teme, jednostavno kreneš da dekonstruišeš diskusiju ili hue-hue upadneš sa postom o načinu na koji funkcioniše xy forumaš.

 

kapiram da će biti plakanja na temu, pa je verovatno fer da najavim modus operandi. nikakav problem mi nije da mišljenje xy korisnika/korisnice o xy temi, svedem na podjebavanje na ličnom nivou. naprotiv, mislim da mogu da sijam u tom departmanu, ako mi se dozvoli makar 10ak postova, kao pandan broju viđenih ovih dana 🤪

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

nema sumnje da ću i ja da krenem tim putem, koji furaju dejmtajm, ggggggggg, luchifer ili perce;

kada ti se ne dopada moje mišljenje na temu xy košarkaša (giannis priča glupe viceve, embiid nije bezveze igrač, iako je seljo) ili košarkaške teme, jednostavno kreneš da dekonstruišeš diskusiju ili hue-hue upadneš sa postom o načinu na koji funkcioniše xy forumaš.

 

kapiram da će biti plakanja na temu, pa je verovatno fer da najavim modus operandi. nikakav problem mi nije da mišljenje xy korisnika/korisnice o xy temi, svedem na podjebavanje na ličnom nivou. naprotiv, mislim da mogu da sijam u tom departmanu, ako mi se dozvoli makar 10ak postova, kao pandan broju viđenih ovih dana 🤪

 

Možda sad pogledaš u sopstveno dvorište™ i uvidiš svoje ponašanje prema drugima u diskusiji. Ja lično sam od tebe doživela sijaset neprijatnih situacija i ružnog tona komunikacije, pogotovo u poslednje vreme, pa nisam plakala. Samo sam ti se prilagodila. 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je žao ako tebe uznemirava to kako se ljudi ponašaju prema tebi, ali i ja sam vrlo jasno stavila do znanja da me uznemirava način na koji mi se obraćaš ovde i što na kraju svaka "diskusija" ima elemente svođenja na lično. Pa nisi uzeo u obzir moje sentimente i očigledno smatraš da nikad nisi prekoračio neku granicu ovde, a jesi više puta (iz moje perspektive, pošto pričam o našem odnosu online). 

Ukoliko smatraš da te je bilo ko ovde uvredio na neki način, možeš nas reportovati i sigurna sam da će moderacija to da razmotri. Ja lično se češće šalim (sem kad je toe-to-toe diskusija), u nadi da će to otčepiti komunikaciju sa nekim. U svakom slučaju, praktikujem da ovako nešto iskomuniciram preko PM, no iskreno u ovom slučaju se ne osećam prijatno da ti se obratim na taj način. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...