Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

17 minutes ago, Princeton said:

Licno mislim da Nuggetsima ni ne trebaju bitni igraci / potrosaci lopti, nego kvalitetni timski igraci, dobri odbrambeni, atlete, slasheri.. Mozda idem u krajnost ali bi njima vise odgovarao Simmons (ili npr. Thybulle) nego MPJ/Murray.

 

puno je to kamenjara ili makar nepouzdanih šutera na gomili (ili nešutera u slučaju ben simmonsa).

aaron gordon u 30ak tekmi šutira trice daleko iznad svog proseka ali to su 2-3 komada po meču.

 

možda bi im najviše prijali neki pouzdani 3&D igrači, s'tim što se meni čini da taj profil sve više postaje neka pusta želja, tj da nema dovoljno takvih igrača u ligi.

ima puno trojkaša ali su uglavnom šuplji defanzivno.

edit, što se tiče drugog pasusa, kao što rekoh, mislim da oni ne umeju tako (strpljivo) da igraju, kao uostalom i većina dobrih igrača u ligi.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

puno je to kamenjara ili makar nepouzdanih šutera na gomili (ili nešutera u slučaju ben simmonsa).

aaron gordon u 30ak tekmi šutira trice daleko iznad svog proseka ali to su 2-3 komada po meču.

 

možda bi im najviše prijali neki pouzdani 3&D igrači, s'tim što se meni čini da taj profil sve više postaje neka pusta želja, tj da nema dovoljno takvih igrača u ligi.

ima puno trojkaša ali su uglavnom šuplji defanzivno.

edit, što se tiče drugog pasusa, kao što rekoh, mislim da oni ne umeju tako (strpljivo) da igraju, kao uostalom i većina dobrih igrača u ligi.

Da li bi bilo nerealno npr. Murray za Haliburtona, Bones za Zapršku Huertera? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sad je ovo hot take ali za Denver meni deluje: Brogdon + Mikal Bridges > Murray + MPJ, iako su ova druga dvojica talentovaniji igrači

 

čak i nije hot take, nego, volim da uzmem u obzir i dostupnost igrača, pošto mikal definitivno nije dostupan a brogdon je često povređen.

najbolje bi im prijao jrue, kao i svakoj drugoj nba ekipi.

2 minutes ago, Beonegro said:

Da li bi bilo nerealno npr. Murray za Haliburtona, Bones za Zapršku Huertera? 

 

mislim da je haliburton sada jako cenjen, da prosto nije u konverzaciji za bilo kakav trejd, čak i da stigne bolji igrač od njega

Link to comment
Share on other sites

Denver da malo osmatra situaciju u Cikagu i recimo DeRozan i Caruso duo. 

1 minute ago, Beonegro said:

Nije Babo igrač za Denver, ne smiju još jedan minus u odbrani da dovedu

Nije Babo tolika rupetina u odbrani, cak moze itekako biti koristan a u napadu ne iskace iz patika, dodijelis mu ulogu i da briljira u njoj. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Princeton said:

 

 

Ako ne moze JRue, daj Smart, Anunoby, Thybulle.. daj bilo koga 🙂

 

 

smart i OG verovatno nisu dostupni;

btw, smart uzima skoro 10 šuteva iz igre i više od 5 trica, pored tatuma i browna.

OG skoro 15 šuteva iz igre, skoro 5 za 3pts, takođe ne sjajni procenti kao i smart.

 

mislim da je jako teško naći dobrog igrača koji će se suzdržati od egzekucije ako ne ide.

 

thybulle po meni ne radi posao ali otkud znam. on mi je baš za nešto 20akmins, specijalni defanzivni zadaci i slično.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

@uini Denveru treba neki PJ ili Ariza iz Hjuston dana, koji ce dati svoje iz otvorenih pozicija. Cak bi im i Ingles prije povrede bio odlican. 

Oni imaju Jokica, Murraya i Gordon je ta 3 koji moze da bude i 4, 5 opcija. 

MPJ jede 30+ miliona a od luksuz je, njima treba igrac zadatka a ne igrac koji moze nekad da ekspolodira. 

Denver uz jako dobar potez do kraja trade deadline moze biti sampionska ekipa jer nema nijedne ekipe koja je izraziti favorit, imas krug od 2-3 ekipe koji su malo ispred pa onda krug od 4-5 ekipa koji su contenderi itekako

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Green23 said:

Ja mislim da su u Denveru ubedili sebe da mogu do kraja, ali biće potrebni mnogo bolji Marej i Porter ako to žele da ostvare.


Potrebna im je i bilo koja, barem minimalna produkcija klupe. 
Juce je duboko u 4/4 klupa imala ukupno 8 poena vs. 38 Phoenixa kad sam gledao statse. Hyland je simpatican momak i odlican suter ali uloga koja mu je namenjena iz ocaja da on tu bude neki P&R kreator ne funkcionise ni u RS a kamoli u PO. 

36-37min. kvalitetna kosarke Denver ima u sebi. Tradicionalni raspad u drugoj cetvrtini i cetvrtoj cetvrtini kada Malone drzi Jokica na klupi kao Kari u Berlinu su im parametar koji ce odlucivati i odredjivati sezonu. 

A hvala Gordonu i za rokanje u OT preko Vase Micica, probudilo me vise od 3 kafe. Mozda najjace ove sezone. 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Miki28 said:

Ma MPJ je kesa od igraca. Treba da ga se rijese sto prije i dovedu sljakere jer uz Jokica, Murraya koji ce biti bolji kad dodje plejof i ove radilice to ce biti zajebana ekipa. 

Ne znam ko je lud da ga uzme da ga placa toliko.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

@uini Denveru treba neki PJ ili Ariza iz Hjuston dana, koji ce dati svoje iz otvorenih pozicija. Cak bi im i Ingles prije povrede bio odlican. 

 

okej ali ko su ti igrači 2023? nemaju delorean u denveru

kao što rekoh u ranijim postovima, toliko se priča o 3&D igračima a zapravo ih nema dovoljno za svaku ekipu.

 

evo knicksima u svakom pregovoru za trejd traže grimesa a dečko tek treba da pokaže da je nivo koji zadovoljava nba kriterijume (kažem to kao neko kome se dopada i njegov šut i defanziva)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

okej ali ko su ti igrači 2023? nemaju delorean u denveru

kao što rekoh u ranijim postovima, toliko se priča o 3&D igračima a zapravo ih nema dovoljno za svaku ekipu.

 

evo knicksima u svakom pregovoru za trejd traže grimesa a dečko tek treba da pokaže da je nivo koji zadovoljava nba kriterijume (kažem to kao neko kome se dopada i njegov šut i defanziva)

Bojan, Bogdan, Caruso bi im legao ko budali samar. 

Ja bih gledao i Haywarda koji nece kostati mnogo pa u nekom 3 team trade-u gdje ce Denver pokupiti i buduce pikove ili role playere. 

 

Ima tih igraca ali ih je dosta u PO ekipama koji ih se nece odreci tako da treba da pucaju ove sto su izvan ili na granici. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

 

smart i OG verovatno nisu dostupni;

btw, smart uzima skoro 10 šuteva iz igre i više od 5 trica, pored tatuma i browna.

OG skoro 15 šuteva iz igre, skoro 5 za 3pts, takođe ne sjajni procenti kao i smart.

 

mislim da je jako teško naći dobrog igrača koji će se suzdržati od egzekucije ako ne ide.

 

thybulle po meni ne radi posao ali otkud znam. on mi je baš za nešto 20akmins, specijalni defanzivni zadaci i slično.

 

Ne mislim da je uzimanje suteva problem, niti Smart i OG zahtijevaju neki odredjen broj suteva, nego uzmu ono sto im se otvori. Cak ne mislim ni da Jokicu trebaju samo snajperi oko linije za 3p, pa kad ga udvoje da oni resetaju. Mislim da su mu potrebni grinder-i, radilice koje se konstantno krecu bez lopte u napadu, slasher-i, koji su aktivni na skoku, koji se ne boje postaviti temeljan blok od lopte. Ne moraju da budu ni nesto ekstra precizni, ali da nisu operisani od suta itd. Uz to bi u odbrani radili veliku stvar.

 

Da, Caruso mi je isto odlicna opcija.

Edited by Princeton
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Bojan, Bogdan, Caruso bi im legao ko budali samar. 

Ja bih gledao i Haywarda koji nece kostati mnogo pa u nekom 3 team trade-u gdje ce Denver pokupiti i buduce pikove ili role playere. 

 

Ima tih igraca ali ih je dosta u PO ekipama koji ih se nece odreci tako da treba da pucaju ove sto su izvan ili na granici. 

 

bojan nije dobar defanzivac, šut bi verovatno bio sa manje amplituda nego kod MPJa. slično je i za bodgana, mada priznajem da bih obožavao da on ode tamo. 

caruso okej kada nije povređen (a stalno je povređen, valjda i taj njegov intenzitet igre uzima danak). opet, i on je epizodista, nije kao da ti rešava nešto kada dođe plejof u smislu ubacivanja lopte kroz obruč.

 

hayward je tek priča za sebe, pitanje je da li on može da izdrži i jednu seriju od 6-7 tekmi a kamo nekoliko.

 

sve u svemu, nisu to najsrećnija rešenja, imho. babo i bogdan ti donose nešto što otprilike imaš (samo pametnije iskorišćeno) ali bez odbrane. ostali su baš kocka koja ne verujem da bi se isplatila. 

 

nije lako naći igrače

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

denver doveo dva vrlo dobra defanzivca i uz to imaju gordona koji je tu solidan i opet su na dnu na toj strani. jednostavno je odbrana krs sa jokicem i murrayom u startnoj a najveci problem je klupa.

 

uprkos tome, ne verujem da je resenje napuniti ekipu jos neki specijalcima jer ipak ce neko morati dati i kos (niti je realno i izvodljivo btw)...jokic ako bude imao malcice losije sutersko vece, onda se vec mozes pozdraviti sa utakmicom. ocigledno da denver moze da gura u regularnoj sezoni sa samo jokicem u punoj snazi i da imaju solidan skor, pa je najvaznije da murray i porter budu spremni za playoff. za murraya verujem da ce biti onaj stari kada ce biti najbitnije, samo jos mora da igra sto vise. za portera je sve jasno, ako bude zdrav bice vrlo koristan.

 

trebaju uraditi neki trejd da pojacaju klupu. to je najvaznije.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

bojan nije dobar defanzivac, šut bi verovatno bio sa manje amplituda nego kod MPJa. slično je i za bodgana, mada priznajem da bih obožavao da on ode tamo. 

caruso okej kada nije povređen (a stalno je povređen, valjda i taj njegov intenzitet igre uzima danak). opet, i on je epizodista, nije kao da ti rešava nešto kada dođe plejof u smislu ubacivanja lopte kroz obruč.

 

hayward je tek priča za sebe, pitanje je da li on može da izdrži i jednu seriju od 6-7 tekmi a kamo nekoliko.

 

sve u svemu, nisu to najsrećnija rešenja, imho. babo i bogdan ti donose nešto što otprilike imaš (samo pametnije iskorišćeno) ali bez odbrane. ostali su baš kocka koja ne verujem da bi se isplatila. 

 

nije lako naći igrače

Babo nije dobar defanzivac ali nije liability kakav se predstavlja jer u Denveru ima igraca koji sljakaju odbranu ali Babo jednostavno pase uz Jokica i Murraya. 

Ja to gledam iz oerpektive da imaju MPJ koji ina potencijal i sve ali da je on luksuz za ovaj Denver kojima su potrebni ljudi sa jasno definisanom ulogom koji sada doprinosr a MPJ nije taj lik. 

 

Caruso jeste povrijedje u Cikagu ali mislim da mu je data mnogo veca uloga nego sto je potrebno usled Lonzovog odsustva i da bi u Denveru radio ono sto je u Lejkersima. 

 

Bogdan im je top i mislim da bi Atl pristala na taj trejd jer se oni loze na te MPJ fazone.

 

Hayward u 15 minuta kakvih Denveru treba itekako donosi mnogo, on jeste injury prone ali high risk high reward igrac gdje u tih15 minuta moze da idigra sve, od odbrane do napada za sebe ili da kreira za druge uz to jako se dobro krece na terenu, mislim da bi sa Jokicem imao sjajnu saradnju.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Hayward u 15 minuta kakvih Denveru treba itekako donosi mnogo, on jeste injury prone ali high risk high reward igrac gdje u tih15 minuta moze da idigra sve, od odbrane do napada za sebe ili da kreira za druge uz to jako se dobro krece na terenu, mislim da bi sa Jokicem imao sjajnu saradnju.

 

kontradiktorno ti je to što MPJr ne vredi 30milki a hayward koji će primati 31ipo milion (ove 30), ima 32 godine (subjektivni osećaj 36) i nije uspeo da sastavi poslednjih xy sezona zdrav, treba da se koristi 15ak mins.

 

mnogo je to različitih rizika (od različitih igrača koje si pomenuo) i mala šansa za uspeh da bi tek tako trejdovali igrače koje su draftovali i istrpeli njihov izostanak prošle sezone.

 

mislim, tako ja doživljavam stvari, ne tvrdim da je to jedina istina.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...