Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Rano je za zakljucke, ali svakako na kratak rok ovo moze imati samo pozitivne efekte. Prava slika ce se formirati tek nakon sto nabije neku kilometrazu kao vlasnik.

 

Hvala na pitanju, btw♡

 

Znam da si skoro prizivao promenu vlasnika, zato pitah. 💌

Link to comment
Share on other sites

1. milwaukee 22-8

 

- neprimetno su postali ekipa sa najboljim skorom u ligi

- tek druga odbrana lige

- najmanje vremena provode u odbrani od svih ekipa u ligi. 

- ne isticu se po nicemu u napadu, ali zato u odbrani protivnici protiv njih imaju najmanji efg% u ligi.

- samo golden state dopustaju manje suteva protivnika kod obruca, a kada je midrange u pitanju, samo boston dopusta vise suta sa te pozicije od milwaukeeja (dobra stvar)

- najbolja su def skakacka ekipa u ligi

- petorka carter holiday allen antetokounmpo lopez je odigrala 150 minuta ove sezone i imaju drtg od 94.3 sto je ubedljivo najbolja u ligi.

- brook lopez je u ovom trenutku prvi kandidat za dpoy nagradu. 

 

 

2. boston celtics 22-9

 

- nakon prejakog starta na pocetku sezone u poslednjih deset utakmica imaju 5-5

- i dalje su prvi napad lige i ukupno drugi netrtg.

- tatum i brown su najefikasniji dvojac u ligi sa 56.6 poena po utakmici

- treci su u ligi u efg%. drugi sa midrangea i cetvrti za tri poena

- uzimaju treci najmanji broj suteva sa midrangea i treci najveci broj za tri poena. obruc vrlo retko napadaju (bottom 5)

- u rasporedu dozvoljenih suteva protivniku su mozda i najbolji u ligi. dopustaju cetvrti najmanji broj pokusaja kod obruca i treci najmanji broj pokusaja trojki, ali kada se gleda midrange tu dopustaju najvise suteva sa ove pozicije

- imaju najbolji ft% u ligi

- dopustaju najmanji broj asistencija protivnickim ekipama tj. dopustaju najvise self-created suteva protivnicima (~55%)

- dobre naznake za top top odbranu

 

 

3. cleveland cavaliers 21-11

 

- najbolji netrtg u ligi tj. najbolja ekipa lige

- najbolja odbrana u ligi

- igraju najsporiju kosarku u ligi

- mitchell sutira 43.1% za tri na 9.1 pokusaja (prilicno dobro)

- isaac okoro sutira 23.2% uncontested trojke, za utehu, lamar stevens sutira 26%.

- valjda ce do kraja ove decenije naci korisnog petog startera (no disrespect to dean wade)

 

 

4. brooklyn nets 19-12

 

- najbolja forma u ligi, 9-1 u poslednjih deset

- 17-7 skor sa vaugnom kao trenerom

- za to vreme su u top 10 i u napadu i u odbrani i ukupno

- imaju najbolji efg% i ts% u ligi

- dominiraju u efikasnosti u napadu iako sutiraju jako malo kod obruca i uzimaju jako puno midrangea (durant&irving cheat code)

- sto je takodje zanimljivo, u odbrani odlicno brane obruc (drugi) i midrange (prvi), ali su zato 28. kada se gleda efikasnost protivnika za tri poena

- najbolja su blokerska ekipa lige, a i protivnici protiv netsa sutiraju najgore slobodna bacanja.

- nakon osam sezona durant opet belezi vise od 30ppg, ali ove sezone je efikasniji vise nego ikada sa 56% iz igre (ubedljivo rekord karijere)

 

 

5. philadelphia 76ers 17-12

 

- sedma ekipa lige u netrtg, peta odbrana

- neefikasni su u sutu kod obruca ali su zato medju vodecima kada se gledaju midrange i trojke

- najbolje brane trojke protivnika u ligi

- maxey embiid i harden imaju ove sezone svega 136 minuta odigranih zajedno

- embiid postize 10.3 poena po utakmici sa slobodnog bacanja

- embiid ove sezone ima jednak broj utakmica sa manje od 20 poena i utakmica sa 50+ pts. 2-2

- protivnici protiv njih sutiraju najgore za tri

- druga su najbolja ekipa ako se gledaju ukradene lopte

- ove sezone na parket je krocilo 489 igraca. od svih tih igraca pj tucker je 483. po usageu. izvesni dru smith, braxton smith i john butler jr. imaju veci usage od njega. da uzme kokice i hot dog u svakom napadu sixersa ne bi se primetila razlika.

 

 

6. new york knicks 17-13

 

- najduzi niz pobeda u ovom trenutku - 7

- napad im je uzasno neefikasan ako se uzme u obzir visok plasman

- odbrana je jedini razlog zasto su ovako visoko

- kao i prosle sezone, i ove dopustaju mnogo trojke protivnicima i opet su u vrhu lige kada se gleda efikasnost protivnika iz tog suta. 

- medju vodecima su u ligi u ofanzivnim skokovima

- 44.2% postignutih poena je neasistirano. 

 

 

7. miami heat 16-15

 

- sedmi na istoku i netrtg u minusu

- 19. ukupno, sedmi u odbrani i 27. u napadu

- jedino u procentu slobodnih bacanja su u vrhu ako se gleda napad, ni u jednoj drugoj kategoriji nisu ni blizu

- isto tako dopustaju najmanji broj slobodnih bacanja protivnicima

- dopustaju brdo trojki protivnicima i retko pustaju igrace u reket

- struss sutira 33% za tri. da vidimo da li je i on one season wonder

- udonis haslem je igrao u pet utakmica ove sezone, cak je i startovao u jednoj. zasluzio je novi ugovor

 

 

8. atlanta hawks 16-15

 

- osamnaesti i u napadu i u odbrani. jednako azanimljivi

- samo toronto gubi manje lopti od njih (iznenadjenje)

- uzasno su neefikasni ukupno gledano ali sa midrangea su medju najpreciznijima u ligi. usput uzimaju i najvise suteva u ligi sa te pozicije

- predzadnji su u uzetim sutevima za tri (iznenadjenje)

- dopustaju jako puno suteva kod obruca (nije bas iznenadjenje)

- iako imaju younga i murraya, treci su od pozadi ako se gleda procenat asistiranih koseva

- rayford trae young drugi asistent lige i ukupno drugi kada se gleda pts+ast

- 29.3% sut za tri ove sezone za younga (najgore u karijeri)

- bogdanovic odigrao 8 utakmica i vec je peti u ekipi po broju datih trojki

 

 

  • Like 10
  • Thanks 8
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, delgado said:

I na kraju Vasington dobi Sunse i prekinuse dug gubitnicki niz.

@Miki28 Sutra Kingsi, mora da se dobije i da im se osvetimo; Sabonis je questionable, tako da ako on ne igra a nama igraju svi osim AD to je ferka

Ja mislim da bi trebaoda odmori i Lebrona i Russa, da se ne cimamo previse

13/13/13 partija u jednom laganom ritmu. Decko se igra.

 

Mogli bi da vidimo TD sezonu od Jokica plus ako budu usamon vrhu lige sto se tice skora eto x3 MVP

Link to comment
Share on other sites

Je li gledao neko Denver ? Čini mi se po statistici da je ovaj moj ljubimac ( CB ) opet porobio.

AG igra drugačije nego ranijih sezona, aktivniji je u napadu, često igra i pik sa Jokićem odlična sezona pomalo ispod radara.

Šta reći za Jokaru, postale su normalne neke nenormalne stvari.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Не видим како могу до краја са Марејем и МПЈ. Болна ствар за менаџмент је признање да морају без њих, ако хоће напад на титулу дабоме. Коцкали су се, знало се да су стаклени и јбг, обистинило се. Имам осјећај да има доста прашинара Денвер, што већ формираних, што у настајању. И то је јак предуслов да буду изазивачи за титулу, али дефинитивно им требају поузданије опције за другог и трећег скорера.

 

И одбрана изгледа затегнутије без поменутог двојца, а оно што им је forte, напад је крајње неконстантан с њима. Мораће да дјелују... Иста одлука чека и менаџмент Даласа, с тим што они имају још годину-двије форе.

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Marej ce do kraja sezone proraditi. Jbg...zajebano se vratiti poslije one povrede. Za MPJ nemam blage veze vise.
Mislim isto da ce (sto se odbrane tice) poslije all stara i odbrana lagano da se dotegne. Ovo je do sada kriminal, ali imam neki osjecaj da je to tako i planirano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne pratim baš košaraku (pogledam NBA playoff i to je to), al kako čitam sportske vijesti svaki dan nemoguće je izbjeći Jokića. Lik svaki treći dan obori neki rekord. Jel postoji šansa da dobije 3. MVP u nizu? Tko dodjeljuje tu nagradu? Lik im je porušio cijelu koncepciju tamo. Tipa ako zaobiđu ozljede, on ovako može do 40. Nije Griffin, Giannis i takvi koji ovise o fizikalijama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Nisu nikome dali 3 x zaredom MVP nagradu, čak ni MJ-u. Međutim za sada se samo Jokić, Janis i Luka (kog baš zeza taj skor Dalasa) izdvajaju po verovatnoći. Kad bi Tejtum popravio brojke još malo on bi možda bio taj. 

Jesu, 3 igraca. Bird poslednji a prije njega Wilt i Bill Russell. 

Sa ovakvom igrom kao u zadnjih par nedelja i sa odlicnkm skorom Denvera sve je moguce

 

  • Like 5
  • Thanks 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MilošVB said:

Slabije je poceo sezonu, kao i uvek, ali u poslednjih mesec dana igra toliko dobro da mislim da je ponovo izbio na prvo mesto. Luku zeza skor Dalasa.

 

https://www.basketball-reference.com/friv/mvp.html 

Ovo se do sada pokazalo kao dosta relevantno.

 

Inace, novinari dodeljuju.

Šteta. Možda bi bilo poštenije da i igrači i treneri imaju pravo glasa. Nemam pojma, al mislim da su im i Jokić i Dončić malo trn u peti. Dobio sam taj dojam kad sam dlušao neke njihove komentatore ogorčene što je Jokić dobio drugi put zaredom. Onda pogledaš klip od lika koje je rasčlanio kakvu sezonu je imao Jokić, i ne da je zaslužio, nego bi bila pljačka da nije dobio. A ako nikom nisu dali 3x za redom.... a vidim da je Miki ispravio, ipak jesu dali.

Sad čitam, 82. triple double u karijeri. A igra koju, 5. sezonu?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

Nisu nikome dali 3 x zaredom MVP nagradu, čak ni MJ-u. Međutim za sada se samo Jokić, Janis i Luka (kog baš zeza taj skor Dalasa) izdvajaju po verovatnoći. Kad bi Tejtum popravio brojke još malo on bi možda bio taj. 

 

mislim da je i durant tu po performansima ali kao sto pomenu fritrou, nije u promotivnom planu lige za ovu sezonu. nisam pratio 76erse, embiid ima u boxscoreu solidne mvp brojke

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 said:

Jesu, 3 igraca. Bird poslednji a prije njega Wilt i Bill Russell. 

Sa ovakvom igrom kao u zadnjih par nedelja i sa odlicnkm skorom Denvera sve je moguce

 

 

Opa, nisam to znala, hvala na info. Ali nisam sigurna da će to uraditi u ovom "modernom" vremenu. Nije da sam teoretičarka zavere, samo mislim da će se izdvojiti i ostali kandidati čiji će tim takođe imati top skor.

 

8 minutes ago, uini said:

 

mislim da je i durant tu po performansima ali kao sto pomenu fritrou, nije u promotivnom planu lige za ovu sezonu. nisam pratio 76erse, embiid ima u boxscoreu solidne mvp brojke

 

Iskreno, ja sam duduk za te trackere jer ih apsolutno ne pratim. Tako da sam guglala i ono što sam prvobitno navela je sa BB reference. Evo i ovo (16.12.) 

 

spacer.png

 

spacer.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...