Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Što se tiče samog trejda, win za Bakse. Dejmov šut će davati Janisu više prostora da dominira, izgledaju mi kao kompatibilni par na papiru. E sada, izgubili su mnogo što se tiče odbrane perimetra, Jrue je tu ipak tata. Trebaće Janis i Brook više da se troše u odbrani da pokrpe defanzivne bravure Lillarda. U svakom slučaju, mislim da su Baksi sada bolji, mada ne verujem da je razlika tolika koliko neki misle. 

 

Ono što mi nije jasno su Sansi. Zamenili su dobrog odbrambenog igrača za jednog lošeg, koji još ima problema sa povredama i Allen-a. Nejasan mi je potez. Jeste da su malo dublji sa Allenom ali nije on nikakav gamechanger. Mada bar može da povredi najboljeg protivičkog igrača, nije ni to za bacanje. 

 

Portland ... meh. Nije loše ali nista posebno. Pretpostavljam da će da trejduju Jrue-a za pikove, ali ako ga i ne trejduju - dobar mentor za mlađariju tamo. Samo ne znam kako je kompatibilan sa Portlandovim planom, valjda oni nameravaju da razigravaju Scoot-a, Sharpe-a i ostale i da tankuju u međuvremenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

quickley + rj barrett + 1x frp = jrue

jel to valjano za blazerse, @DameTime?

 

quickley je provereni defanzivac koji moze biti backup na obe bekovske pozicije, ugovor mu istice na kraju ove sezone valjda, tj ima qualifying offer za 24/25; barrett je rizik u smislu duzine ugovora ali nakon novih poskupljenja, mislim da kolicina po sezoni nije velika.

jedino on moze da matchuje vecinu jruove plate.

 

imaju 23 tj 24 godine, relativno su iskusni, sta znam.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Milvoki, dobili su u napadu mnogo toga, Dejm i Janis kao pnr partneri stvarno zvuči savršeno, maltene zastrašujuće, a Midlton kao treća opcija je brutalno opasan, ukoliko bude zdrav, očekujem elitne brojke od njega. Ipak, u odbrani su tenk zamenili biorazgradivom kesom iz Maksija, i to je come playoff time problematično. Ovim trejdom su ipak definitivno tim br. 1 na Istoku, njihove muke u plejofu su uglavnom bile vezane za napad i nemogućnost da ga odčepe, tu vala problema neće biti. 

 

Portland će trejdom Džrua pokupiti još pikova, plus su se otarasili Nurkićevog ugovora, za njih svakako pristojan trejd kada je već došlo do ovoga. Zato Finiks, stvarno ne razumem logiku. Pomažeš direktnom rivalu za titulu da se pojača, a ti dovodiš Nurkića? Valjda ih je malo Jokić maltretirao, hoće još. Generalno, biće muke za Finiks u regular sezoni, primaće se redovno 120+ poena. Iako šatro imaju širinu, čini mi se da će njihova trojka morati pojačano da radi kako bi dobijali utakmice.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

quickley + rj barrett + 1x frp = jrue

jel to valjano za blazerse, @DameTime?

 

quickley je provereni defanzivac koji moze biti backup na obe bekovske pozicije, ugovor mu istice na kraju ove sezone valjda, tj ima qualifying offer za 24/25; barrett je rizik u smislu duzine ugovora ali nakon novih poskupljenja, mislim da kolicina po sezoni nije velika.

jedino on moze da matchuje vecinu jruove plate.

 

imaju 23 tj 24 godine, relativno su iskusni, sta znam.

 

Quickley ok, ali iskreno nisam neka ljubiteljka Barretta. Međutim obojica bi se uklopila igrački ali i sa te strane što su dosta mladi igrači. 

Gledamo da spustimo prosek godina ispod 25 huehue

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Dolazak Zinge u Seltik  je malo prošao ispod radara. Ako bude zdrav biće ogromno pojačanje. U Dalasu su povrede + odnos sa Lukom bile problematične, ali kad su igrali bilo je to dobro.

Videćemo ko koga maltretira

Krindž alert

 

 

 

 

Sa ovim stihovima, definitivno ostavlja trails ... u WC šolji. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sve su gole činjenice. 

 

Koliko god Sc00t ili neki drugi igrač bio talenat, neće se verovatno nikad ponoviti takav primer franšiznog igrača. Koji je bio spreman da ostane toliko dugo uprkos očajnim potezima uprave i postao role model celoj zajednici Portlanda. Mnogo je Dame dao Portlandu, o čemu se verovatno informišu samo simpatizeri ekipe.

 

Naravno da je ovo što ostavlja bolje od onog što je nasledio. Kad je draftovan bili smo na marginama medijske NBA mape, gde nas je on svojim igrama i odnosom prema timu odlično pozicionirao.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako Phoenix nema širinu sad u rosteru onda stvarno ne znam tko ju to sad ima. Niti ja ne vidim logiku dovodenja Nurkića ali ovo je jednostavno bio neminovan epilog sa Aytonom. A neki pišu maltene da je Phoenix sad u velikim problemima. Ajde prvo da vidimo   kako ce se sve te nove akvizicije snaći u svojim novim  sredinama pa da donosimo neke konkretne sudove. 

Edited by bodo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...