Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Just now, LordOfTerror said:

 

Ima i do toga sto se Denver ocigledno odlucio da ne dira svoju hemiju, cim su potpisali ove igrace koji im nisu igrali ni u regularnoj sezoni, ocigledno su se pokazali na paradi.

 

Denver je svoj potez povukao kada su zamenili te pikove i resili da se posvete unutrasnjem rastu.

 

Mozda ni ovaj odlazak Browna nije nuzno los zbog mira u kuci jer je poceo Porteru opasno da ugrozava mesto...

Možda imaju poverenja u Watsona, Paul George je imao reči hvale za njega. Ali koliko znam, Watson je više small forward a manje guard, pa sam očekivao da on zameni Green-a a ne Brown-a. Vraća se Gillespie a tu je i ovaj Pickett, možda će da prošire rotaciju da nadomeste gubitak. 

 

U svakom slučaju, Nuggetsi su mi i dalje prvi (ali blagi) favoriti. Lejkersi su se pojačali ali su im glavna dva igrača na silaznoj putanji, dok kod Nuggetsa niko od jezgra nije dostigao svoj zenit. Sansi isto rade dobar posao na FA, ali nije mi dovoljno da ih stavim kao prve favorite.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

@alpaka Bereta Sida veoma sam zadovoljan sa ovim potpisima.

Vincent, Prince, Reddish su 👍 potpisi a veoma bitno sto se i Rui vratio.

Sada vidjeti kako ce nam SA zabiberiti corbu sa Reaves-om ali on se mora vratiti.

sto se tice DLo jasno je da ce ga vratiti jer ce biti koristan i na terenu ali ksto tako i tradable ugovor kasnije. 

 

Sada juriti neke visoke, dosta se pominjao Bamba za kinimalac da ga vrate ali mislim da nece nego da ce otici negdje drugo. Svakako moramo dovesti tu malo mesa.

 

AD, Lebron, Vando, Gabe, Rui, Prince, Reddish i onda Reaves i DLo itekako duboka ekipa uz jos par vet minimalaca. Svega tu ima, odlicno odlicno.

 

Neka se i Schroder naplatio, Lejkersi su mogli da mu daju taj bi-annual koji su dali Prince i to je to.

 

Dobar smo posao odradili. Prince i Reddish su mi super potpisi. Sad na krilima imamo rotaciju Bron-Vando-Rui-Prince-Reddish. Realno odlicno to izgleda. Jos kad bi Vando ostvario bar neki suterski napredak preko ljeta bilo bi to tip top. Vincent mi je u pocetku bio wtf potpis jer ga se nije spominjalo nikako, da smo draftovali ovog malog JHS-a plus jos Reaves i Christie (fakat mislim da treba dobiti minute dogodine, ima tu finog potencijala) i da se najavljivalo skoro sigurno vracanje DLoa za jaci ugovor. Sam ugovor kao ugovor za njega je top realno, bolji je igrac od Schrödera koji je dobio 26/3 od Raptorsa.

 

Sad me zanima sta ce biti sa Russellom, licno ga ne bih nikako vracao sem za neki bas povoljan ugovor nakon sto mi je pocupao svaki moguci zivac u seriji s Nuggetsima. Pricalo se o nekom ugovoru 40/2 gdje bi druga godina bila ili timska opcija ili negarantovana. To bi bio ok ugovor jer bi ga se i moglo lako trejdati, a i ako bi kojim cudom napokon eksplodirao imali bi ga na smijesnom ugovoru dogodine. Ostaje jos opcija S&T al ne znam iskreno ko bi ga mogao htjeti. 

Ocekujem jos minimalno 2 visoka da se potpisu. To nam je jako jako bitno jer u RS trebamo Davisa sto vise stediti igranja na 5 i dodatnog trosenja jer covjeku to prosto nikad nece biti prirodna pozicija, gradja mu ne moze podnijeti vecu kilazu i sa vecom masom gubi brzinu koja ga cini unikatnim. Nikako ne bih volio da udjemo u sezonu sa ADem kao jedinom ozbiljnom opcijom na 5. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

@bodo u plejofu i.a dobar slogan za vas.

Maximaze the minimums🤣🤣🤣

 

KD, Book, Beal, Ayton, Payne, Lee, Okogie, Watanabe, Metu, Eubanks, Keita-Diop, Goodwin. Ima tu svega a uvijek je tu i opcija Ayton trejd.

Kako ih hvalis Miki, pomislio sam da je bar Harden dosao nocas.

 

Dobro si rekao ima svega, ima kosarkasa, i ima slucajnih prolaznika. Ne mirise ovo na dobro, ali mirise na dobru zabavu 😂

 

sa druge strane, lejkersi vec dva ok potpisa, smislena

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Dobar smo posao odradili. Prince i Reddish su mi super potpisi. Sad na krilima imamo rotaciju Bron-Vando-Rui-Prince-Reddish. Realno odlicno to izgleda. Jos kad bi Vando ostvario bar neki suterski napredak preko ljeta bilo bi to tip top. Vincent mi je u pocetku bio wtf potpis jer ga se nije spominjalo nikako, da smo draftovali ovog malog JHS-a plus jos Reaves i Christie (fakat mislim da treba dobiti minute dogodine, ima tu finog potencijala) i da se najavljivalo skoro sigurno vracanje DLoa za jaci ugovor. Sam ugovor kao ugovor za njega je top realno, bolji je igrac od Schrödera koji je dobio 26/3 od Raptorsa.

 

Sad me zanima sta ce biti sa Russellom, licno ga ne bih nikako vracao sem za neki bas povoljan ugovor nakon sto mi je pocupao svaki moguci zivac u seriji s Nuggetsima. Pricalo se o nekom ugovoru 40/2 gdje bi druga godina bila ili timska opcija ili negarantovana. To bi bio ok ugovor jer bi ga se i moglo lako trejdati, a i ako bi kojim cudom napokon eksplodirao imali bi ga na smijesnom ugovoru dogodine. Ostaje jos opcija S&T al ne znam iskreno ko bi ga mogao htjeti. 

Ocekujem jos minimalno 2 visoka da se potpisu. To nam je jako jako bitno jer u RS trebamo Davisa sto vise stediti igranja na 5 i dodatnog trosenja jer covjeku to prosto nikad nece biti prirodna pozicija, gradja mu ne moze podnijeti vecu kilazu i sa vecom masom gubi brzinu koja ga cini unikatnim. Nikako ne bih volio da udjemo u sezonu sa ADem kao jedinom ozbiljnom opcijom na 5. 

https://www.spotrac.com/nba/free-agents/center/?ref=trending-pages

 

Ima ovdje zanimljivih da odrade tu ulogu back-up centra s tim da bih ja isao i na 2 visoka, neka se nadju. 

 

DLo-a moraju zadrzati jer ne smijemo dozvoliti da nam odseta za DZ a nije neko interesovanje za njega. Itekako bi on mogao biti zanimlkiv za trejd kad/ako zatreba kasnije tokom sezone. 

 

U ovom trenutku depth:

DLo/Vincent/JHS

Reaves/Christie/Lewis

Lebron/Prince/Reddish

Vando/Rui

AD za sada

 

Sjajan posao

2 minutes ago, bosMan_jr said:

Kako ih hvalis Miki, pomislio sam da je bar Harden dosao nocas.

 

Dobro si rekao ima svega, ima kosarkasa, i ima slucajnih prolaznika. Ne mirise ovo na dobro, ali mirise na dobru zabavu 😂

 

sa druge strane, lejkersi vec dva ok potpisa, smislena

Odlican posao rade, imaju dubine. Jos ce dovoditi ali ima tu svega a s obzirom da su radili sa minimalcima ovo su odlicni potpisi.

Keita-Diop, Yuta i Goodwin ce biti odlicni u tim ulogama koje ce imati.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, LordOfTerror said:

Po cemu Sansi rade odlican posao?

 

Promaja im duva defanzivno svuda po rosteru i oni su doveli par rendom FA, ne nuzno lose ali ne resavaju im nista...

S obzirom da im je trener Vogel koji gdje god je bio, radio je odlican posao u defanzivi jer je takav mindset, nista se ne sjekiram za tu odbranu.

Ayton ako ga motivise i pocne igrati kako zna ce kod Vogela da bude vrh a KD i u ovim godinama nije rupa u odbrani a onda imas specijalce tipa Okogie, Goodwin. Dovesce jos 1 ili cak i 2 igraca.

Opasni su Sunsi,bas opasni.

 

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nagledao sam se tih magicnis stapica i cuvene uzrecice ''moze da igra odbranu kad hoce''.

 

Imaju rupu na poziciji playmakera, Booker moze da bude ispomoc ali ako ce cele sezone on i Beal da se pordajaju to nece na dobro da izadje.

 

Sustina je da su kao opasni, sto apsolutno nema nikakve veze da li su potpisali Juki Watanukija, naslednika Archie-a Goodwin i zeta Lee-a koji ne daje znake zivota vec 2 godine...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, LordOfTerror said:

Po cemu Sansi rade odlican posao?

 

Promaja im duva defanzivno svuda po rosteru i oni su doveli par rendom FA, ne nuzno lose ali ne resavaju im nista...

Od kad je to Diop promaja. I Wanatabe je sve bolji u tom segmentu. I Eubanks je odličan u zaštiti obruča ali neka bude kako ti kažeš. Če biti da se ti bolje intendiš u posao struke od samih ljudi kojima je to posao. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LordOfTerror said:

Nagledao sam se tih magicnis stapica i cuvene uzrecice ''moze da igra odbranu kad hoce''.

 

Imaju rupu na poziciji playmakera, Booker moze da bude ispomoc ali ako ce cele sezone on i Beal da se pordajaju to nece na dobro da izadje.

 

Sustina je da su kao opasni, sto apsolutno nema nikakve veze da li su potpisali Juki Watanukija, naslednika Archie-a Goodwin i zeta Lee-a koji ne daje znake zivota vec 2 godine...

Booker i Beal su ta 2 koji ce biti plejevi u razlicitim periodima a kad je jedan to onda je onaj drugi suter. Payne ce forsirati tempo.

Igrao je Book vec to, prethodne sezone bas dosta i spreman je za tu ulogu. Beal je to radio u Wizardsima takodje. Uopste se ne sjekiram za njih u toj ulozi.

Book takodje nije rupetina u odbrani, mislim da ce se i Beal cimati na tom dijelu.

 

Vogela sam pratio 3 sezone u Lejkersima, civjek je non stop top 10 pa i sam vrh odbrana bio a imao je itekako rupetina na tom dijelu ali defanzivne seme su mu odlicne. Ayton ce biti itekako znacajan tu.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bodo said:

Od kad je to Diop promaja. I Wanatabe je sve bolji u tom segmentu. I Eubanks je odličan u zaštiti obruča ali neka bude kako ti kažeš. Če biti da se ti bolje intendiš u posao struke od samih ljudi kojima je to posao. 

 

Pricas o 3 igraca koji dolaze iz podruma NBA lige, nikad se nisu dokazali ni na kakvoj sceni i pri tom dolaze jer su ih takve pustile te srknave fransize koje imaju malo do nista.

 

Mada slazem se da se u rad struke Isbije i savetnika mu Ajzee ne treba mesati.

 

Valja samo klimati glavom i biti dobar fanboy na nekom forumu...

Edited by LordOfTerror
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Doveli KD-a, rešili se CP3 😞, DBook + Ayton su već tu, doveden je Beal. Ne znam šta se zamišlja koga Sunsi mogu da dovedu pored njih? Neće sigurno AD ili Gobert da budu u drugoj petorci. Odlično odrađuju ovaj FA, pokupili su korisne igrače za male pare (što je i poenta). 

 

Evo recimo Eubanks na kom je Lord počeo da istresa tejkove, centar koji se cima u odbrani, solidan rim protector, vrlo dobar skakač, ume i da finišira na obruču a da nije samo zakucavanje. 

 

Tokom celog plej ofa se ovde kukalo kako Sunsi imaju kratku klupu i nema ko da im igra (uini excluded), e pa evo popunjavaju je.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Doveli KD-a, rešili se CP3 😞, DBook + Ayton su već tu, doveden je Beal. Ne znam šta se zamišlja koga Sunsi mogu da dovedu pored njih? Neće sigurno AD ili Gobert da budu u drugoj petorci. Odlično odrađuju ovaj FA, pokupili su korisne igrače za male pare (što je i poenta). 

 

Evo recimo Eubanks na kom je Lord počeo da istresa tejkove, centar koji se cima u odbrani, solidan rim protector, vrlo dobar skakač, ume i da finišira na obruču a da nije samo zakucavanje. 

 

Tokom celog plej ofa se ovde kukalo kako Sunsi imaju kratku klupu i nema ko da im igra (uini excluded), e pa evo popunjavaju je.

 

Koliko PO nastupa imaju svi dovedeni?

Link to comment
Share on other sites

Just now, LordOfTerror said:

Koliko PO nastupa imaju svi dovedeni?

 

Kakve to veze ima s bilo čim? Kao da nismo videli masno plaćene superstarove sa plej of iskustvom koji se ukenjaju i raspadnu u plej ofu (ko je rekao Embiid). Ne vidim razlog da ovi igrači, kad Vogel uspostavi sistem i ako se uigraju tokom regularnog dela, doprinesu i tokom PO.

 

Naravno umereno, pošto se tu svakako krati rotacija. Dovedeni su da budu šljakeri i igrači uloge, ne nosioci. Kad već smatraš da nisu dovoljno dobri, izvoli iznesi koga su mogli da dovedu na ovom FA a da bolje pasuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam kakve veze ima posto si ti povukla paralelu kako u prethodnom PO nije imao ko da igra pa su sada jelte resili taj problem.

 

Popunjavaju ljudi roster, malo na preporuku Duranta malo na preporuku Beala.

 

Metu i Eubanks jedini koji mogu da kroce na teren u PO seriji.

 

Ali svakako daleko od ''odlicnog posla Sunsa''.

 

Odlican posao bi bio da se nekom gimnastikom dokopali veteraskog PG ili Tybulla da stvarno igra odbranu...

 

Ovo kad mi neko kaze odlican je Diop u odbrani, kao sto je i Nateklina odlican ali sa kosarkom nema bas dodirnih tacaka jedino ako treba na poluvremenu  da se hrve sa vestackom inteligencijom na pola terena pa ce mu raspon ruku pomoci da izbegne ippon...

  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Koji bi to veteran PG bio, kad su sklonili CP3 a Payne ostaje? Thybulle mislim da košta previše (6+ M samo za sledeću sezonu) u odnosu na to što im treba i koliko plaćaju udarne igle. 

 

Daleko od toga da su sve rešili, vući će još neke poteze, ali na dobrom su putu. Što se tiče plej ofa, samo uzvraćam na tvoj tejk koliko plej of nastupa imaju ovi igrači. Da je to tako egzaktno ne bismo morali da gledamo košarku.

Link to comment
Share on other sites

Rijesili su no3 opciju, Beal. Doveli ga za DZ.

Sada je jasno da je Ayton no 4 opcija. 

Dosao je novi trener koji voli da radi sa visokim igracima i nikada nije imao problema sa igracima kao sto je Monty sa svojim. Big W

 

Sada imaju dubinu klupe a FA period nije jos gotov. Vrlo lako mogu pokupiti nekog tog veterana PG, za sad su odradili odlican posao na FA s obzirom da su imali samo minimalce.

Sad vidim da je Thybulle RFA, njega ne mogu dovesti. 

 

E sad sto je tebi problem vtvt to sto nisu Schrodera, Prince, Vincenta itd itd doveli za minimalce jbg, ne ide. Kostaju mnogo vise.

Edited by Miki28
typo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Koji bi to veteran PG bio, kad su sklonili CP3 a Payne ostaje? Thybulle mislim da košta previše (6+ M samo za sledeću sezonu) u odnosu na to što im treba i koliko plaćaju udarne igle. 

 

Daleko od toga da su sve rešili, vući će još neke poteze, ali na dobrom su putu. Što se tiče plej ofa, samo uzvraćam na tvoj tejk koliko plej of nastupa imaju ovi igrači. Da je to tako egzaktno ne bismo morali da gledamo košarku.

 

Ne uzvracas ti nista, vrati se par redova iznad pa pogledaj hronologiju.

 

Moj post za broj u PO nastupa se nadovezuje na tvoj kako su svi navodno kukali na kratku rotaciju Finixa u PO, pa je sada popunjavaju.

 

 

13 minutes ago, Miki28 said:

Rijesili su no3 opciju, Beal. Doveli ga za DZ.

Sada je jasno da je Ayton no 4 opcija. 

Dosao je novi trener koji voli da radi sa visokim igracima i nikada nije imao problema sa igracima kao sto je Monty sa svojim. Big W

 

Sada imaju dubinu klupe a FA period nije jos gotov. Vrlo lako mogu pokupiti nekog tog veterana PG, za sad su odradili odlican posao na FA s obzirom da su imali samo minimalce.

Sad vidim da je Thybulle RFA, njega ne mogu dovesti. 

 

E sad sto je tebi problem vtvt to sto nisu Schrodera, Prince, Vincenta itd itd doveli za minimalce jbg, ne ide. Kostaju mnogo vise.

Pogotvu Princ strasan ubod :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LordOfTerror said:

Ne uzvracas ti nista, vrati se par redova iznad pa pogledaj hronologiju.

 

Moj post za broj u PO nastupa se nadovezuje na tvoj kako su svi navodno kukali na kratku rotaciju Finixa u PO, pa je sada popunjavaju.

 

Možemo do prekosutra ovako reč na reč, poenta je da ne daješ nikakve konkretne predloge, već u svom stilu bacaš tejkove kako to sve ne valja. Pitaću te još jednom - koga su mogli da dovedu da je bolji, a da nije plej veteran (koji im ne treba) i Thybulle (koji bi mogao da koristi, ali svakako je skuplji od ovih igrača od sinoć i to bi moralo da sačeka)?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

 

Ne uzvracas ti nista, vrati se par redova iznad pa pogledaj hronologiju.

 

Moj post za broj u PO nastupa se nadovezuje na tvoj kako su svi navodno kukali na kratku rotaciju Finixa u PO, pa je sada popunjavaju.

 

 

Pogotvu Princ strasan ubod :classic_biggrin:

Umesto CP3 eto ga Beal u prajmu. Umesto Monty i problema sa Aytonom eto ga Vogel. Vec je to znacajno bolji posao.

Doveli mlade igrace, atlete umesto Warrena koji je propao, zatim neupotrebljivi Shamet primao 9 miliona, Craig 5, Bazley 5. za svu 4 navedenih+CP3 sam Beal je bolji.

A o tome da sada imaju vremena da sklope tim sto i rade za razliku od zimus kada nisu imali nakon trejda za KD.

 

Sto se Prince tice. 10 poena na skoro 40% suta za 3 pored Lebrona i neko ko igra odbranu? Za 4.5 miliona. Hvala

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Možemo do prekosutra ovako reč na reč, poenta je da ne daješ nikakve konkretne predloge, već u svom stilu bacaš tejkove kako to sve ne valja. Pitaću te još jednom - koga su mogli da dovedu da je bolji, a da nije plej veteran (koji im ne treba) i Thybulle (koji bi mogao da koristi, ali svakako je skuplji od ovih igrača od sinoć i to bi moralo da sačeka)?

 

Ja sam komentarisao njihove poteze koji su mi mekusati i daleko od ''FENOMENALNOG POSLA'' i neko.

 

Sad sto ja Watanabea vidim kao ofinger za Durantove zalihe vutre koje nosi sa sobom a neko vidi ''snajper'' jbg...

 

Jel bi ti znacilo nesto da kazem da treba da dovedu Monte Morrisa? Pod veteranski PG smatram nekog ko moze da prenosi loptu 30 minuta po utakmici i za razliku od pokojnog Omara iz Wire-a ne polomi prsljen kad treba da sutne otvorenu trojku...

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Miki28 said:

Umesto CP3 eto ga Beal u prajmu. Umesto Monty i problema sa Aytonom eto ga Vogel. Vec je to znacajno bolji posao.

Doveli mlade igrace, atlete umesto Warrena koji je propao, zatim neupotrebljivi Shamet primao 9 miliona, Craig 5, Bazley 5. za svu 4 navedenih+CP3 sam Beal je bolji.

A o tome da sada imaju vremena da sklope tim sto i rade za razliku od zimus kada nisu imali nakon trejda za KD.

 

Sto se Prince tice. 10 poena na skoro 40% suta za 3 pored Lebrona i neko ko igra odbranu? Za 4.5 miliona. Hvala

 

Ne da ne slazem...

 

Nego nisam siguran da li sam Beal ima veci uticaj od Cp3-a na pobednicku ekipu...

 

Shamet im je sam dobio 1 utakmicu u PO protiv NBA sampiona, sto bi tvoji puleni barem znali koliko je tezak poduhvat :classic_biggrin:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LordOfTerror said:

Ovo kad mi neko kaze odlican je Diop u odbrani, kao sto je i Nateklina odlican ali sa kosarkom nema bas dodirnih tacaka jedino ako treba na poluvremenu  da se hrve sa vestackom inteligencijom na pola terena pa ce mu raspon ruku pomoci da izbegne ippon...


A idi u kurac hahahahaahaha

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

 

Ne da ne slazem...

 

Nego nisam siguran da li sam Beal ima veci uticaj od Cp3-a na pobednicku ekipu...

 

Shamet im je sam dobio 1 utakmicu u PO protiv NBA sampiona, sto bi tvoji puleni barem znali koliko je tezak poduhvat :classic_biggrin:

 

 

Sa CP3 odigrali su finale, WCF i sve posle toga je u padu. Sada su doveli KD i teraju dalje a taj put je Beal a ne CP3. Beal je u prajmu, ozbiljan igrac. 

Nov trener, novi role playeri uz 2 superstara i 1 allstara i Aytona koji to moze biti. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...