Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, Milos 3.14 said:

 

 

nije los uzorak:

 

The Athletic spoke to 108 players, asked these questions (and more) and granted anonymity to allow players to speak their minds. During the final three weeks of the regular season, we polled nearly one-quarter of the league’s players — after practices, at morning shootarounds and before and after games.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Par stvari koje ne mogu da ne primetim (dupla negacija, kulturiška).

 

Kouč Majk nadigrava Kerra već dva puta, objektivno. Da li je Kerr ostao bez odgovora nakon 10 godina avangardnog basketa? Možda.

 

Suđenje je bilo vrlo domaćinsko. Ne kukam, puštani su pokretni blokovi koje smo mi godinama koristili, samo konstatujem.

 

Mora se smisliti način da se brani najprostiji pikenrol i da se Foxu oduzme taj čudni prostor od 2-4m od koša koji se obično daje igračima. Imam utisak da bi bilo bolje pustiti Foxa da ide na obruč do kraja i da se troši ili da cepa trice, samo ne taj mešuprostor. Atipičan je igrač.

 

DiVincenzo slab u ove dve utakmice, nekako izgubljen, zbunjen. Ne znam zašto. Vigins deluje jako dobro s obzirom na okolnosti. Kleja ide šut, ali je najgori igrač Dubsa IMHO. Poole je vidno povređen i nema brzinu, a ona mu čini oko 60% ofanzivnog repertoara, plus deluje kao izgovor da ne igra ni onu smešnu odbranu koju igra inače. Luni će da crkne, igra iznad mogućnosti. GP2 je baller i verovatno bi mi igrao jedno 30+ minuta u must win utakmici. Stef je nedorečen, kao da se nećka ili nema jasan cilj, tipa, zatrpati Seltikse, raširiti odbranu, dodavati Wigginsu. Nema toga, a brane ga jako dobro i teraju na pasove koji mu ne pasuju (hehe).

 

Meni Sabonis već dugo deluje kao jako gotivan igrač. Znam da ume samo par stvari levom rukom, ali ih radi perfektno, kao mašina. Sa druge strane, ukoliko ne bude Drejmonda da ga čuva, možda će Kerr opet probavati sa onom nakaznom zonom, koja će Monku i ekipi omogućiti jedno 50 čistih šuteva.

 

Evo ne znam.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, freethrow said:

Mora se smisliti način da se brani najprostiji pikenrol i da se Foxu oduzme taj čudni prostor od 2-4m od koša koji se obično daje igračima. Imam utisak da bi bilo bolje pustiti Foxa da ide na obruč do kraja i da se troši ili da cepa trice, samo ne taj mešuprostor. Atipičan je igrač.

 

😐 ovo kao u sci-fi ili epskim fantazijama, kada postoji neka drevna kultura, koja je znala da koristi taj prokazani prostor izmedju trice i obruca & sada svi misle da je to neka legenda, jer niko ne zna to da radi. salim se malo, fox je mnogo brz i moze da stane gde mu se hoce i potegne odatle. sigurno je da ne moze bas tako sa jrueom ali uglavnom moze

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što radi Foks nije ni klasičan skok šut ni flouter. Ne znam kako bih to nazvao, ali ne promašuje te šuteve sa 2-3 metra udaljenosti. Brz je i ima dobre promjene sa loptom. Nije problem da on ubaci svoje poene. 

 

Sabonis je odvratan igrač, klasičan junac. Previše predvidljiv igrač. Njega Luni može da hendluje, a i Grin ga čita i dobro mu se postavio za faul u napad nekoliko puta. 

 

Najviše me nervira što ne možemo da zaustavimo Monka. Ajde kad pogađa sa distance ali da nas onako buši na ulazima to ne prihvatam.

 

Majk Braun je uvijek bio dobar trener. Ne znam zbog čega je trpio prozivke tokom prošlogodišnjeg doigravanja. Baš na forumu je bilo dosta loših komentara na njegov račun. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Loni Voker bi mi igrao vise na ustrb Troy Brown Jr-a, ali ne mozemo da se bunimo, od olstara cuvenog sve je krenulo na bolje i naravno trejda za ovu trojicu. Sve se poklopilo sa ulaskom u formu Ruija i Ostina, a King i Davis su konacno zdravi. Otvorilo nam se zestoko, stvarno kako smo uspeli da izguramo sezonu i dodjemo cak do 7. mesta, izdobijamo vazne meceve i ne padnemo posle toliko udaraca i poraza/povreda, svaka nam cast. I ako igra Morent, nece biti na 100% i treba to iskoristiti. Lep odmor izmedju 2 utakmice sto znaci Bronu i Dejvisu. 

 

 Veceras ocekujem pobedu Bostona i 2 napete utakmice posto Cavsi i Phx ne deluju nikako sigurni da ce izjednaciti serije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...