Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Jesam li ja među rijetkima ovdje koji bi ukinulo ovaj play-in jer ostavlja takav prostor za kalkulacije i namještanja. Mislim nije da toga nije bilo i prije u onom sustavu takmičenja međutim ne u tolikoj mjeri. Iskreno ovo šta se zbiva u zadnjim kolima ima najmanje veze  sa sportskim načelima. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bodo said:

Jesam li ja među rijetkima ovdje koji bi ukinulo ovaj play-in jer ostavlja takav prostor za kalkulacije i namještanja. Mislim nije da toga nije bilo i prije u onom sustavu takmičenja međutim ne u tolikoj mjeri. Iskreno ovo šta se zbiva u zadnjim kolima ima najmanje veze  sa sportskim načelima. 

Lebron se ne slaze sa tobom. Prvo je bio protiv ali kako je to godinama unazad postao jedini nacin da udje u plejof, sad je dobar😀 

 

Inace da bacim respect za GS, idu bez kalkulacija pa makar to bili i Sunsi. Mentalitet sampiona

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Nema razloga Steph da bezi od KD,gazio ga je redovno u duelima.

 

Primecujem da je klupa GSW dosta jaca od Finiksove 

 

Bice epski duel,Klay vs Booker,Steph vs KD,da je Wigins u punom pogonu ne bih imao dilemu ko ide dalje,ovako egal.

Edited by Gaga
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Pogledao sam malo Sac - GSW, Sacto se sprda bez pola ekipe i tek pred kraj dižu nogu sa gasa i predaju utakmicu. Nemamo mi objektivno šta da tražimo protiv ove ekipe ni u San Francisku, kada igraju Huerter, Sabonis i DeAaron - brzina, mladost, isnide game, sve ono što nemamo... Ne verujem ni da ekipe iz LA mogu mnogo bolje da prođu protiv njih. Sada mi nekako najrealnije deluje finale FIniks - Sacramento ili Denver - Sacramento.

Ne gubi nadu ... PO je u velikoj meri druga priča.

Džaba mladost, treba tu i iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Sakramento ima neke važne igrače i trenera koji imaju iskustvo u PO. Mislim da Fox svoju igru može da prenese i u doigravanje, a jedina nepoznanica mi je Sabonis, baš me zanima kako će on da izgleda u PO. Dakle , sasvim je logično da su oni najpoželjniji protivnik od prve 4 ekipe, ali definitivno igrama i sastavom nisu za ovoliko potcenjivanje. Riđan je možda najveća greška Atlantinog raspolog HO, bukvalno igrač kakav treba svakoj ekipi koja ima bilo kakve ambicije u post sezoni.

 

Za Dalas sam znao da tankuju za deseto mesto i ne samo to, pružaju priliku Luki da odmori jer će opet igrati za repku , a bogami i da se spremi za sledeću godinu. Sve u svemu konačno nešto racionalno sa njihove strane.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Velika prednost je za ekipe plasirane od 3. do 6. mjesta sta ce saznati svoje protivnike već sutra i imati skoro cijelu sedmicu da se taktički pripreme za iste. Za ostale će to ipak biti dosta manje vremena jer play- in završava 14.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sakramento ima neke važne igrače i trenera koji imaju iskustvo u PO. Mislim da Fox svoju igru može da prenese i u doigravanje, a jedina nepoznanica mi je Sabonis, baš me zanima kako će on da izgleda u PO. Dakle , sasvim je logično da su oni najpoželjniji protivnik od prve 4 ekipe, ali definitivno igrama i sastavom nisu za ovoliko potcenjivanje. Riđan je možda najveća greška Atlantinog raspolog HO, bukvalno igrač kakav treba svakoj ekipi koja ima bilo kakve ambicije u post sezoni.

Nisu za potcenjivanje ali nisu ni za neki veliki respect jer imaju mnogo mana koje ce se pokazati u plejofu.

Prva i osnovna jeste odbrana, posebno zastita reketa. Mislim da su najgora odbrana na zapadu i da su vecini ekipa sa zapada dobar matchup. 

 

Svakako da su pozeljniji za sve u odnosu na Denver, Memfis i Sunse.

 

Sto se Sabonisa tice, ipak je poslednji plejof odigrao prije 4 godine. Sada je mnogo zreliji, iskusniji igrac tako da ne ocekujem neki epski raspad vec ovo i sto donosi ove sezone s tim da ce sigurno biti meta protivnickih trenera u odbrani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, João Palhinha said:

niko ne kometariše što su mavsi digli ruke od borbe za playoff da bi sačuvali top 10 pik? kakvi bednici.

 

kidd na kzs posle utakmice bukvalno rekao da mu je cuban naredio da izgube :classic_laugh: :classic_wacko:

 

a nije ni garant da ce taj pik zavrsiti u top10...

Edited by gggggggg
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sakramento ima neke važne igrače i trenera koji imaju iskustvo u PO. Mislim da Fox svoju igru može da prenese i u doigravanje, a jedina nepoznanica mi je Sabonis, baš me zanima kako će on da izgleda u PO. Dakle , sasvim je logično da su oni najpoželjniji protivnik od prve 4 ekipe, ali definitivno igrama i sastavom nisu za ovoliko potcenjivanje. Riđan je možda najveća greška Atlantinog raspolog HO, bukvalno igrač kakav treba svakoj ekipi koja ima bilo kakve ambicije u post sezoni.

 

Za Dalas sam znao da tankuju za deseto mesto i ne samo to, pružaju priliku Luki da odmori jer će opet igrati za repku , a bogami i da se spremi za sledeću godinu. Sve u svemu konačno nešto racionalno sa njihove strane.

 

Ma slažem se ja da se ne može protiv "lične karte" i da se protiv određenog nadolazećeg kvaliteta, može boriti samo posedovanjem (pa makar to bilo i multi-šampionsko) iskustva. Imaju Warriorsi još šta da kažu, a usput želim i da dam podršku @freethrow-u :smiley53:.

Što se Sactown-a tiče, da se prvo podsete kako je gubiti u PO, pa onda sve ostalo :classic_laugh:. Šalu na stranu mislim da će Sabonis biti dobar. Krv nije voda. 

giphy.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, gggggggg said:

 

kidd na kzs posle utakmice bukvalno rekao da mu je cuban naredio da izgube :classic_laugh: :classic_wacko:

 

a nije ni garant da ce taj pik zavrsiti u top10...

Iako su pojedinačno, u određenim trenucima, sva trojica bili ili su najbolji ili u samom vrhu u svojim poslovima, imam utisak da je mešavina Cuban - Kidd - Dončić jednostavno skroz nekompatibilna i osuđena na propast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, AlexMaxim said:

Ma slažem se ja da se ne može protiv "lične karte" i da se protiv određenog nadolazećeg kvaliteta, može boriti samo posedovanjem (pa makar to bilo i multi-šampionsko) iskustva. Imaju Warriorsi još šta da kažu, a usput želim i da dam podršku @freethrow-u :smiley53:.

Što se Sactown-a tiče, da se prvo podsete kako je gubiti u PO, pa onda sve ostalo :classic_laugh:. Šalu na stranu mislim da će Sabonis biti dobar. Krv nije voda. 

giphy.gif

Ja ne pričam o potencijalnom duelu sa GSW, tu su im najmanje šanse. Sa svima ostalima imaju fer priliku, ne znači da prolaze, ali nisu bez šansi.

Potencira se njihovo neiskustvo , a neke druge ekipe imaju trenera početnika koji je uz to nemač pojma pa to nije problem + isto tako gomila igrača nikad nije igrala u PO.

Link to comment
Share on other sites

Meni su Kingsi gotivni i mislim da su ove sezone pokazali da bilo koja LA ekipa da im dodje ili Warriorsi da oni mogu da igraju vs njih i da dobiju te serije. Dok sa druge strane vs Twolvesa ne mogu nista, bas im ne leže i ne odgovaraju i mogu od njih glat da izgube seriju, a sami Twolvesi vs nikog drugog sansi nemaju praktično. A ako dobiju Spurse i Pelicanse u b2b, imace i oni 42 pobjede i onda se pravi taj krug dje su oni jaci nego neke druge ekipe koje ce isto na 42 završe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da je većina ovaj spori kraj reg. sezone Denvera ocenila kao pad forme, ali čini mi se da bi njihovo odmaranje ipak moglo da bude fina prednost u odnosu na ekipe koje izginuše za pozicije u završnici i koje će igrati play in. 

 

Čak i zadnje kolo će dobar deo ekipa morati da igra maksimalno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MrTwister said:

Meni su Kingsi gotivni i mislim da su ove sezone pokazali da bilo koja LA ekipa da im dodje ili Warriorsi da oni mogu da igraju vs njih i da dobiju te serije. Dok sa druge strane vs Twolvesa ne mogu nista, bas im ne leže i ne odgovaraju i mogu od njih glat da izgube seriju, a sami Twolvesi vs nikog drugog sansi nemaju praktično. A ako dobiju Spurse i Pelicanse u b2b, imace i oni 42 pobjede i onda se pravi taj krug dje su oni jaci nego neke druge ekipe koje ce isto na 42 završe.

Mogao bih se sloziti ali npr Sakramento sa Lejkersima ima 3-1 skor ove sezone a u sva 4 duela Lejkersi nisu imali Lebrona ili AD na terenu zajedno plus sto se nisu sastali nakon trade deadline i promjena kod Lejkersa tako da taj skor nista ne znaci. 

 

Uostalom Lejkersi bi ih izmalteretirali unutra jer Kingsi nemaju zastitu obruca, niti visinu i snagu da pariraju dolje. Okej, mogu da trce ali ovo je plejof, Lejkersi i ovakvi isto mogu da trce ali isto tako i da uspore tempo i da se igra pozicioni napad.

 

Recimo Minesota je mnogo nezgodnija za Lejkerse nego Sakramento.

 

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Voriorsi ako nisu izgubili od Kingsa, od Portlanda tek nece, jer Blejzersi hoce da stite peto mesto pred draft lutriju. To je sigurica.

 

Klipersi isto igraju veceras sa Portlandom, nece izgubiti, mozda sutra od Sansa ako rese da kalkulisu, to sada zavisi samo od njih hoce li ici na peto mesto ili da idu u plej in. Klipersi sesto mesto mogu dobiti samo ako Pelikansi izgube, ako Pelikansi pobede, upravo oni idu na sesto, a Lejkersi i Klipersi igraju u plej inu za seriju sa Memfisom.

 

Lejkersi ce naravno pobediti, nema sta da se kalkulise.

 

Pelikansi nemaju sta da kalkulisu, pobeda im donosi borbu za seriju Memfisom, a poraz borbu sa OKC za seriju sa Denverom 

 

Minesota bi trebala da resi veceras Sparse i onda ide mec sa Pelikansima koji moraju dobiti da bi igrali mec za sedmo mesto, tj za seriju sa Memfisom.

 

Dakle, samo Klipersi mogu da kalkulisu, ali ne verujem da im je bolje igrati potencijalni plej in sa Lejkersima, naravno moze se izvuci dzekpot u vidu sestog mesta ako izgube Pelikansi od Vulvsa. To je kocka.

 

Imaju ruzna secanja plej ina od prosle sezone, stoga zakljucuje se da ce verovatno Klipersi ici na peto, Voriorsi na sesto, a Lejkersi na sedmo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...