Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

16 minutes ago, bodo said:

Warriors vs. Clippers: tied head-to-head, but Clippers get tiebreak with better division and conference record

Warriors vs. Lakers: Lakers get tiebreak by winning head-to-head season series 3-1

Nista mi nije jasno. Moze malo opsirnije pod pretpostavkom da Lejkersi veceras gube i imace 0-4 protiv Klipersa, ako pobede onda imaju 1-3?

 

Ako cemo gledati pobede u diviziji, to znaci da ce Klipersi imati peto mesto?

 

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

Nista mi nije jasno. Moze malo opsirnije pod pretpostavkom da Lejkersi veceras gube i imace takodje 1-3 protiv Klipersa?

 

Ako cemo gledati pobede u diviziji, to znaci da ce Klipersi imati peto mesto?

 

 

Znači Ratnici su u slučaju istog broja bodova zadnji. Jer su lošiji od obe ekipe. LAC imaju tie break u odnosu na LAL u slučaju istog broja bodova jer vode u seriji 3:0 sa zadnjom utakmicom sutra ujutro što ništa ne mijenja po pitanju h2h a to je prvi kriterij. 

Edited by bodo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bodo said:

Znači Ratnici su u slučaju istog broja bodova zadnji. Jer su lošiji od obe ekipe. LAC imaju tie break u odnosu na LAL u slučaju istog broja bodova jer vode u seriji 3:0 sa zadnjom utakmicom sutra ujutro što ništa ne mijenja po pitanju h2h. 

Da da, zaboravio svake godine da se gleda svaki par ekipa posebno...

 

Zanima me sta bi bilo da kojim slucajem GSW ima TB protiv Klipersa, sta bi se tada desilo? Broj pobeda u diviziji?

 

Klipersi dominiraju u diviziji, a Voriorsi u konferenciji.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

Da da, zaboravio svake godine da se gleda svaki par ekipa posebno...

 

Zanima me sta bi bilo da kojim slucajem GSW ima TB protiv Klipersa, sta bi se tada desilo? Broj pobeda u diviziji?

da. A ako je i to izjednačeno onda u konferenciji s obzirom da nisu pobjednici divizije ni jedni ni drugi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Morate se odlučiti, ili smo srce šampiona ili smo ogavna ekipa manje... Ili obe?
 
Već sam pisao da su mi simpatije na Zapadu na strani Sakramenta, donekle Feničana i Denvera, ali pre svega imam utisak da ove ekipe sa D vozačkim dozvolama i teškašima neće baš dobro da se provedu u PO...


Za mene bi nekako bilo idealno kad bi kakva bomba pala na dvoranu u G1 GSW-PHX jer su obje ekipe pregadne, ali neki silver lining tu bi bio da ce bar jedni da ispadnu u drugoj rundi pa idemo tim smjerom :)
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

First, the tiebreaker rules, in order (as applicable to the two teams in question):

Division leader over team not leading division (not in play; 3rd seeded Kings won Pacific division)

Head-to-head record.

Higher winning percentage within division if teams share a division (Suns, Lakers, Clippers, Kings all in same Pacific division)

Higher winning percentage in conference games.

Higher winning percentage vs. playoff teams in own conference.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, João Palhinha said:

 

..

jako mi je smešna ova bežanija od sunsa, posebno clippersa i warriorsa. mislim da samo new orleans ne kalkuliše.

 

clippersi cekaju info o paul georgeu a dubsi o wigginsu. cak i da se vrate za pocetak plejofa, sto mu dodje za 10ak dana? tesko da ce uci u neki full on pristup, pogotovo djordjo. 

 

daklem, ne samo da su sunsi najveci favoriti za titulu, odnosno, svakako za finale zapada, nego i drugi najbitniji igrac obe ekipe trenutno nije dostupan. 

logicno je izbeci sunse u prvoj rundi a posle, kako se zalomi

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ne treba nista kalkulisat, ici na sve pobjede do kraja pa onda daj i te Sunse u prvom kolu. Kompletni i zdravi Lakersi siguran sam mogu igrati sa apsolutno svakom ekipom u ligi. Sunsi jesu vjerovatno i najgori matchup al ako planiras kakav ozbiljniji rezultat svakako bi morao kad tad igrati s njima. 

Iskreno, ja bih ih izbjegao ali ako dodju dobrodosli. 

Meni je idealan matchup 1 runde Denver, da to posalju kuci i na konjske trke pa lagano sa ostalima.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Iskreno, ja bih ih izbjegao ali ako dodju dobrodosli. 

Meni je idealan matchup 1 runde Denver, da to posalju kuci i na konjske trke pa lagano sa ostalima.

 

Radije igrati s njima u prvoj rundi nego se kockati sa porazima i ici u Play-In. Izbjegavanje Play-Ina je prvi i osnovni cilj. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Radije igrati s njima u prvoj rundi nego se kockati sa porazima i ici u Play-In. Izbjegavanje Play-Ina je prvi i osnovni cilj. 

Zasto izbjegavanje playina? Svakako sa 7 ili 8 pozicije ako nisi u stanju da izboris plejof u 2 utakmice onda i ne treba tamo da se nadjes

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Od trojke Fila , Milvoki, Boston najviše bih voleo da sa istoka izađe Milvoki, a realno mislim da će to biti Boston. 

Na zapadu mi ne bi smetalo da pobednik bude bilo ko od četvorke Denver ( zbog Jokića), Sakramento ( jer je srpski grad i anderdog ), GSW ( jer igraju najlepši basket kad su u formi), Finiks ( zbog KD, oni bi mi bili bi na drugom mestu da nije odvratnog CP3)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

Zasto izbjegavanje playina? Svakako sa 7 ili 8 pozicije ako nisi u stanju da izboris plejof u 2 utakmice onda i ne treba tamo da se nadjes

 

Cek Miki, zar pitas stvarno?

 

Ostavimo sa strane da rizikujes da se nadjes u 1 ili 2 do-or-die utakmice, gde moze i slabija ekipa da te izbaci na sutersko ludilo, ima i momenta da dovodis do povecanog zamora materija kroz vise odigranih utakmica od protivnika (i to u vrlo kratkom vremenskom roku), nego i povecavas sanse za povredu nosilaca.

 

Timu koji se uzda u Lebrona i AD bi valjda odgovaralo da bude sto manje utakmica...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Zasto se bezveze trositi protiv Pelsa ili Wolvesa kad se moze osigurati sedmica odmora za Brona i Davisa priie svih?

Zato sto cemo biti pocisceni od Finiksa. Zavrsava se plej of. Za Lejkerse je samo sansa da njih neko izbaci.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Horium said:

 

Cek Miki, zar pitas stvarno?

 

Ostavimo sa strane da rizikujes da se nadjes u 1 ili 2 do-or-die utakmice, gde moze i slabija ekipa da te izbaci na sutersko ludilo, ima i momenta da dovodis do povecanog zamora materija kroz vise odigranih utakmica od protivnika (i to u vrlo kratkom vremenskom roku), nego i povecavas sanse za povredu nosilaca.

 

Timu koji se uzda u Lebrona i AD bi valjda odgovaralo da bude sto manje utakmica...

Bolje biti umoran protiv Memfisa, nego odmoran protiv Finiksa.

 

Sto se tice povreda, nema tu pravila.

 

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Horium said:

 

Cek Miki, zar pitas stvarno?

 

Ostavimo sa strane da rizikujes da se nadjes u 1 ili 2 do-or-die utakmice, gde moze i slabija ekipa da te izbaci na sutersko ludilo, ima i momenta da dovodis do povecanog zamora materija kroz vise odigranih utakmica od protivnika (i to u vrlo kratkom vremenskom roku), nego i povecavas sanse za povredu nosilaca.

 

Timu koji se uzda u Lebrona i AD bi valjda odgovaralo da bude sto manje utakmica...

Ne, timu gdje su AD, Lebron i DLo treba ato vise utakmica a posebno Lebronu kome treba ritam. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ni za koga ne navijam preterano, tj. većina ekipa mi je simpatična manje-više, ili sam neutralan makar, osim LAL (zbog Lebrona), Filadelfije (Embid), Memfisa. Njujork mi isto malo bzvz zbog Rendaljke, mada  je Branson kul. Ali ću toliko uživati u postsezoni, mislim da nikad nije bilo ovoliko neizvesno, posebno na Zapadu. :bravo:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...