Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Just now, Predragdjape said:

Nedovic I Vildoza ne bi trebalo da pocinju utakmicu zajedno. Dok je jedan startovao a drugi ulazio sa klupe, igra nam je bolje izgledala... Ali tacno fale poeni Petruseva. Ne znam kako je odjednom nakon sjajnih partija postao pasivan u napadu. 

Pa stvar je u tome što i protivnici pripremaju mečeve sa ciljem da se spreči da dobije loptu u i oko reketa. U situaciji kada se izvrši dobar pritisak na plejeve, nema tu protoka lopte. Ko će da mu prosledi loptu Lazić, Lazarević, Dobrić? Više ne dobija lopte ni od Mitrovića, jer se Mitroviću više čuva pas, pošto on ka košu i ne gleda ako ne dobije loptu ispod koša.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1. Пад форме

2. Кампацо

3. Лоша селекција тима на старту сезоне

4. ЕК квалитет одређених играча

5. Касно довођење тренера

 

Разлози овакве игре тима.

 

Оно што ова сезона показује да су доскорашње домаће окоснице убудуће бити треће опције у екипи. Митровић, Лазић, Добрић/Лазаревић. Дакле  10-12 играчи у екипи. Када ово постане реалност у главама њих самих али и стручног штаба можемо да кренемо у један велики и леп искорак. Мора да се зна ко коси а ко воду носи, колико и до када. Немамо првог центра, немамо прву четрворку. Немамо крштену тројку, Најбољи играч нам још није регистрован. А ми очекујемо заправо шта?

Ипак са дизањем форме, укључивање Кампаца и повратак Хасана имаћемо фуриозан финиш. Да ли је то довољно... Хм, мислим да за Калемегдан јесте. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bodo said:

Ako me secanje još dobro služi mi kao da po pravilu upadamo u krizu u EL tamo negde  od sredine januara

 

Pa to, čim se većina drugih ekipa uozbilji i zategne... Ako ovako budemo nastavili nije ni ta borba za fenjer daleko... Kakav crni F8...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto bi neki rekli, ova utakmica je bila vaznija Virtusu nego nama, posto oni jos uvek zele F8.

 

Mi smo realno najslabija ekipa u evroligi. Kad bi svi nasi igraci bili slobodni za sledecu sezonu, verovatno bi samo 3 zavrsila u neko EL timu. Mozda i manje od toga. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najgluplji igrač kojeg novija istorija Crvene Zvezde pamti je Ben Bentil.
Boktejebo šta li je u njemu u glavi. Osnove košarke nema. Anticipaciju defanzivnog skoka dok gledam zapalim sveću za sve žive i mrtve koji imaju dodirne tačke sa košarkom. Zločin nad ovom igrom. Taj bi zagradio kozlić iza konstrukcije pre nego protivničkog igrača.
U napadu standardno grozan.
Verujem da misli da je za dosta bolji tim od Zvezde.

Lik je mišićava, beskorisna telesina koja timu ne služi apsolutno ničemu, a verujem da nervira i Vesninog maltezera.
Jeziv košarkaš.

Fali Martin, kakav god, ali fali.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk



  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gilmour said:

Najskuplji igrač kojeg novija istorija Crvene Zvezde pamti je Ben Bentil.

 

Ovo je istina, iako po apsolutnim brojkama nije igrac kome najvise para dajemo, on je igrac koji nas najvise "kosta". Verovatno uz Holanda. Tu su negde, samo nam je Bentil bitniji jer na poziciji gde je Holand imamo i druge igrace. 

 

 

Tako ja imam obicaj da odgovorim kad mi neki klijent komentarise koliko ce projekat kostati i kolika mi je satnica - nisam ja skup, probaj da angazujes jeftinog "eksperta" pa ces videti koliko ce te kostati. A onda ces opet doci kod mene da ti radim sve iz pocetka jer necu ispravljati tudje brljotine (jer bi te to jos vise kostalo i vise vremena zahtevalo).

Link to comment
Share on other sites

Naredne sezone nam ostaje po mojoj racunici 2 igrača,2 polu-igrača i jedan semenkar (ako iko kod nas moze da se nazove igračem uopste a da nije Vildoza)

Pa da vidimo kako ce rebuild biti odradjen i dal ce biti na dugorocnom planu (nesto sto je odradjeno u Partizanu) ili cemo doveka gledati domaću okosnicu poluigrača sa 2-3 niskokvalitetna stranca i zamišljati top8.

 

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

Sad je dzaba kuknjava, imamo ekipu kakvu imamo pa daj da iz  izvuku neki svoj maksimum a to ne ide bez volje i željè. Ako nema kvaliteta za napad onda barem odbranu da stisnemo kako valja a ne da nam se šetaju do koša lagano. Luka Mitrović prednjači u tom nekom gubitničkom stavu a on nam je prvi centar. Biće to bolje već u Milanu !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, John Terry said:

 

Koje igrace ima Partizan da su dugorocno potpisani?

Nemaju Raduljicu ako nista drugo...

Pod dugorocno mislim na "dvogodisnje ugovore" a kao što i sam vidiš Partizan je maltene ceo tim zadržao u odnosu na prošlu sezonu (nisu zadržali samo ono sto nisu hteli poput Zagorca i ostalih "polu-košarkaša") pored toga sto su zadržali igrače unapredili su tim...

 

Mi smo nasu krntiju od ekipe iz prosle sezone napravili još većom krntijom a da smo čak više uložili u ekipu ove godine nego prošle...kako nam je to pošlo za rukom to zna samo rodbina samoprozvanog doktora koja bleji u sportskom sektoru i samoprozvani doktor lično...

 

Edited by nekoime123
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi igramo bez apsolutno ikakvog ucinka centara vec neko vreme, jedan od razloga ovog kanala je i katastrofalna forma Luke. Ako izuzmemo incident protiv indisponiranog Monaka, nas startni centar na poslednjih 5 meceva belezi 1.6 poena i okruglo 2 indeksna poena po utakmici. Da smo pozajmili 42-godisnjeg Raska Katica iz Batocine, verujem da bi uspeo da dobaci do tih brojki.

 

Meni prvom nisu jasni neki potezi Duska, ali pre nego sto od bozanstva postane skeletor, valja uzeti u obzir da na pozicijama Nanelija, Ledeja i Lesora on ima Holanda, Bentila i Mitrovica.

Edited by fradler
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Nas glavni problem je opet pozicija 5.

 

Iako ih na papiru imamo. Martin, Mitrovic, Petrusev, Kuzmic, Raduljica, ovde imamo jednog small ball centra, veoma rovitog, Martina, jednog ko ce biti dobar, ali ne kod nas, Petruseva, jednog slabasnog polucentra Mitrovica i dva ... ne znam sta su. Ok.

 

Znaci pored svih tih nominalnih centara, nama TREBA POJACANJE NA CENTRU. Alal kacamak onom ko je krojio tim.

 

Ni cetvorka se nije proslavila. Na talentovanog Ilica plus Lazarevica koji moze da cuva svaku cetvorku evrolige, trebalo je dovesti startera. Doveli smo Bentila...

 

Trojka nam odavno nije slabija.

 

Dvojka takodje tanka rotacijski jer samo je Nedovic primarno dvojka.

 

Na kecu imamo opet gomilu igraca, ali tu imamo i kvalitet.

 

Dakle, disproporcija opasna. Komsije su sve svoje milione potrosili na 5-6 ozbiljnih, zdravih, nosioca igre. Mi smo na gomilu poluigraca. I sad imas situaciju da prakticno nemamo ni siru klupu, jer kad su se njima vratili povredjeni, uskocili su u spoje uloge, igraju ih korektno, a kod nas nema uloga jer nemamo nosioce. Vildozi i veceras svaka cast. Bori se decko kao da smo mu maticni klub.

 

Teska situacija. Imamo mi na papitu jak tim, ali to ne deluje dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fradler said:

Mi igramo bez apsolutno ikakvog ucinka centara vec neko vreme, jedan od razloga ovog kanala je i katastrofalna forma Luke. Ako izuzmemo incident protiv Monaka, nas startni centar na poslednjih 5 meceva belezi 1.6 poena i okruglo 2 indeksna poena po utakmici.

 

Meni prvom nisu jasni neki potezi Duska, ali pre nego sto od bozanstva postane skeletor, valja uzeti u obzir da na pozicijama Nanelija, Ledeja i Lesora on ima Holanda, Bentila i Mitrovica.

Nema tu sta da bude nejasno sa ovom ekipom ni Laso bolje mogao nebi...

Ognjen Dobrić da se mane košarke što je pre moguće i da vrti ćevape i pljeskavice u nekoj birtiji pošto za drugo nije...

Da jednog trenutka nabedjenku nije palo napamet da im uzme Savića pošto ono čovek je "naš" (Doduše nakon onog izlaganja o 30 godina izbegavanja razgovora naseg 50godisnjeg radnika i Savića jasno mi je zasto do toga nije došlo) nah nama je bolje da nam jebeni Dozet vodi sportski sektor i onaj bradati izgovor za radnika u košarci Bagzi...

Kada pogledam ko vodi sportski sektor ovog napaćenog kluba nije ni čudo što u njemu igraju Bentil i Holand...kakva je gamad u pitanju moglo je da bude i gore od njih dvoje ako je to ikako moguće.  

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

osnovni problem je ulazak u mec koji je i veceras po ko zna koji put bio kriminalan.

u sva tri derbija smo usli slabo u mec, ovo juce katastrofa. protiv zalgirisa isto ocajno poluvreme.

ko je odgovoran za to?

ko je odgovoran sto nema nedovica do dva minuta pred kraj u derbiju?

ko vadi i nedovica i vildozu u 1/4 derbija gde oni ode na 11-19? 

ko izvodi petorke bez ijednog od njih dvojice?

dulence nas je prodao protiv zalgirisa, u derbiju i veceras. 

prve dve mnogo bitne tekme, pogotovo sto smo u litvaniji izgubili i bolji medjusobni skor.

 

opet ne da nista nije gotovo, nego u poslednjih 5 kola imamo kampaca i 5 tekmi koje lagano mozemo da dobijemo. 

mozemo li do 3 pobede u ostalih 7?

deluje da ce jako bitno biti dobiti makabi, ali i ne mora da znaci. 

uglavnom pobeda u milanu bi bila melem za sve ove rane.

osim barse sve tekme do kraja mozemo da dobijemo. pa i da izgubimo i u milanu i tel avivu imamo sanse. 

mnogo bitna tekma nas ceka, moramo izvuci pobedu i bez pritiska otici u tel aviv. 

 

i da smo dobili zalgiris i komsije opet ne bi bili mnogo blizi top 8. bili bi ali daleko od sigurnog jer se ovde ne zna ko koga i sta ce biti do kraja.

ipak kao da 4 ekipe otpadaju i da ce ekipe od 6-14 mesta se boriti za 4 pozicije. ja ne bi ni bajern otpisivao.

sve u svemu nedopustivo je da ovako udjemo u mec, pogotovo u odbrani gde primis 30 poena. 

do povratka fakua da dobijemo milano i albu i sve ce biti ok. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nekoime123 said:

ni Laso bolje mogao nebi...

Ognjen Dobrić da se mane košarke što je pre moguće i da vrti ćevape i pljeskavice u nekoj birtiji pošto za drugo nije...

Da jednog trenutka nabedjenku nije palo napamet da im uzme Savića pošto ono čovek je "naš" (Doduše nakon onog izlaganja o 30 godina izbegavanja razgovora naseg 50godisnjeg radnika i Savića jasno mi je zasto do toga nije došlo) nah nama je bolje da nam jebeni Dozet vodi sportski sektor i onaj bradati izgovor za radnika u košarci Bagzi...

Kada pogledam ko vodi sportski sektor ovog napaćenog kluba nije ni čudo što u njemu igraju Bentil i Holand...kakva je gamad u pitanju moglo je da bude i gore od njih dvoje


Ne kazem da je Savić bog,niti sam da se striktno on dovede...ali zaboga daj nekog ko se razume u ovaj sport...Ovo dvoje su u svojim "bogatim karijerama" upamćeni kao petlići FMPea zaboga.Po kom osnovu su ta dva diletanta kvalifikovana da vode sportski sektor jednog Evroligaškog tima...
 

 

Edited by nekoime123
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nekoime123 said:


Ne kazem da je Savić bog,niti sam da se striktno on dovede...ali zaboga daj nekog ko se razume u ovaj sport...Ovo dvoje su u svojim "bogatim karijerama" upamćeni kao petlići FMPea zaboga.Po kom osnovu su ta dva diletanta kvalifikovana da vode sportski sektor jednog Evroligaškog tima...
 

 

Kakonda se dovede neko ko je bolji od glavnog komandanta. Moraju tu da bu poslušnici i klimoglavci pa kad ih potroši onda opet nađe nekog sličnog. Imamo ekipu ograničenih kvaliteta, izborili smo više pobeda nego što kvalitetom zaslužujemo, ekipa je upala u loš ritam i nadajmo se da će se to što kraće trajati.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

Koje igrace ima Partizan da su dugorocno potpisani?

Partizan je zadrzao Madara, Pantera, Aleksu, Trifu, Smajlija, Ledeja, Lesora (Koprivicu ne racunam). Na tu OSNOVU i ISTOG VRHUNSKOG TRENERA su dodali proverene igrace top ranga Exuma, Nanelija, Papapetru i Andjusica. Tristan kao prospekt nebitan u rotaciji. Dovesce jos jednog visokog.

 

Da li Zvezda nije imala kinte na pocetku sezone da to isprati? Vrv pa se kupovao neki kvantitet, jeftin strucni stab, pa se dopunilo sa Vildozom. Onda Faku sranje...i tu smo gde smo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...