Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

3 minutes ago, Predragdjape said:

Ne mozemo da damo konacnu ocenu ekipi kojoj dva ponajbolja igraca u napadu ne igraju.  Bez njih smo 30% slabiji. 

To znaci da bi ih dobili 10 razlike lagano 🙂  Salim se malo. Bez njih dvojice ne znamo gde smo.

Mnogi su zaboravili koliko je Neda opasan u napadu sa loptom. Uz Dobrica ce biti to dobro.

1 minute ago, fradler said:

Drugo poluvreme je izgledalo tacno onako kako sam ocekivao da utakmica izgleda svih 40 minuta, pa sam na kraju ipak zadovoljan sto smo odigrali jedno celo poluvreme smislene, takmicarske kosarke. Mislim da je ovaj nivo dovoljan da se dobije Buducnost i da se dobro posibamo sa Panatom, pa cemo videti za dalje... Valjalo bi da se prikljuci makar Holand da izmisli neke poene u kriticnim momentima, nadam se da nije nista ozbiljno, jer kad se jednom udje u doca-Gluscevicevu ordinaciju, tesko se iz nje izlazi.

 

Adams je korektan bio u prvom, uz sad vec standardno dobru odbranu. Cim je vezao dva losa poteza u drugom, potpuno se raspao, upao u australijski rekreativo mod i zajedno sa Petrusevim prelomio utakmicu u njihovu korist. To mi je ujedno i jedini bas zabrinjavajuci utisak sa ovog meca, jer tesko mogu da ga zamislim kao nekog konstantnog trpaca na ovom nivou, a za to je projektovan. Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je totalno zalutao u evropsku kosarku, ali isto tako ni prvi ni poslednji koji se posle incijalnog trokiranja aklimatizovao i preporodio. U svakom slucaju ga treba podrzati i sacekati jos bar 10-ak El utakmica, iako trenutna slika ne obecava.

 

Ivanovic i Petrusev..... no comment. Nisam siguran da Topic i Radulja mogu izgledati losije od njih dvojice.

Holand nije igrao odlukom trenera. Nije povredjen. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

To znaci da bi ih dobili 10 razlike lagano 🙂  Salim se malo. Bez njih dvojice ne znamo gde smo.

Mnogi su zaboravili koliko je Neda opasan u napadu sa loptom. Uz Dobrica ce biti to dobro.

Pa ne znaci ali opet, daj da vidimo gde smo kada smo kompletni. Veceras nije bilo lose dok nismo poceli da komplikujemo, pala je i koncentracija, unela se nervoza i jbg. Efes je to, sampion koji takve situacije is koristi. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam iskreno mislio da je Adams plejmejker a ne sitni strelac koji asistenciju može da udeli samo slučajno. Biće on bolji na nekim utakmicama (mada se stvarno indek -3 na 9 postignutih poena retko viđa) ali način na koji igra nije obećavajući za neke timske uspehe. U odbrani je korektan mada gubi fokus povremeno i stvarno deluje sitno a I neprilagođeno na ovaj kriterijum suđenja.

 

Petrušev je sa 5 izgubljenih poništio neke dobre stvari koje smo videli a bilo ih je.

 

U ovom trenutku nismo mogli bolje sa ovoliko ofanzivno sakatih igrača. Falio je neko da unese balans, čak bi i portorikanski pitbul dobro došao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odlično prvo poluvreme.

Meni je generalno najveće iznenađenje i sa priprema i sa početka sezone odbrana. Na postavljen difens smo jako dobri, naravno ima individualnih propusta u smislu da se Adams, Holand, Dobrić povremeno gube, ali za mene ponavljam pozitivno iznenađenje odbrana, izgleda smisleno.

Problem su izgubljene lopte koje dolaze i kao posledica stila igre. Kad te akcija koje igramo prolaze to je prelepo, kad ne prolaze onda kreću crne minute i izgubljene lopte.

Pošto ima dosta ovih što mrače ja ću večeras izdvojiti samo pozitivne strane

- Petrušev i Bentil poništili polonaru defanzivno 

- Bentil odličan i raznovrstan u napadu

- Topić

- Lazarević poteže na prvu i ubacuje

- Stabilizovali smo skok

- Mitrović odličan kao sekundarni kreator

- Postoji prostor za napredak i što je još bitnije ne deluje nerealno da se taj napredak desi

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Predragdjape said:

Pa ne znaci ali opet, daj da vidimo gde smo kada smo kompletni. Veceras nije bilo lose dok nismo poceli da komplikujemo, pala je i koncentracija, unela se nervoza i jbg. Efes je to, sampion koji takve situacije is koristi. 

Ma salim se. Ne shvataj to ozbiljno. Da su igrala njih dvojica moguce je da bi i dobili ovakav Efes. Utakmicu smo izgubili kada se Markovic povredio. Do tada smo bas lepo izgledali.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Holand nije igrao odlukom trenera. Nije povredjen. 

 

Nema mi to bas nekog smisla, da dodatno skrati ionako skromnu rotaciju na 2 i 3. Hvalio ga je posle MZT-a kako se sa 30+ godina baca po parketu, a onda ipak resio da ga silbuje?

 

Valjda se povredio na zagrevanju, mislim da su i u prenosu rekli da mu je stavljen led na koleno, mada ja to nisam video.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fradler said:

 

Nema mi to bas nekog smisla, da dodatno skrati ionako skromnu rotaciju na 2 i 3. Hvalio ga je posle MZT-a kako se sa 30+ godina baca po parketu, a onda ipak resio da ga silbuje?

 

Valjda se povredio na zagrevanju, mislim da su i u prenosu rekli da mu je stavljen led na koleno, mada ja to nisam video.

Demantovala novinarka, kaze posle je stavljao i na drugo, a Vlada na konferenciji na direktno pitanje sto nije igrao, jer je prosle godine u Bursi bio fantastican, rekao: ,,nije igrao mojom odlukom". Evo imas na 1:45

 

https://www.youtube.com/watch?v=ogFXHDF5TTU&ab_channel=AnadoluEfesStüdyo

 

Edited by VISOKOLETAC
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, VISOKOLETAC said:

Demantovala novinarka, kaze posle je stavljao i na drugo, a Vlada na konferenciji na direktno pitanje sto nije igrao, jer je prosle godine u Bursi bio fantastican, rekao nije igrao mojom odlukom.

Gde ima da se pogleda KZŠ, video sam neke tekstualne izveštaje al ni reči o tome.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fradler said:

 

Svasta...

Pada mi na pamet da je problem sa disciplinom ili mu ne da da igra dok ne nauci defanzivne kretnje, posto se bas gubio protiv MZT-a. Mozda ce ga silbovati, pa dovesti nekoga na pleju, posto cini mi se da to Adams ne moze i da ce on na dva ili ce dovesti nekoga na dva da odmeni Nedu u njegovim odsustvovanjima 🙂 Inace ne znam da li sam dobro cuo da se Dobric oporavlja na Kritu? On to na odmoru ili na oporavku?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbt kakav flešbek...

 

Na -2 Lazić preuzima visokog igrača Efesa i kreće za njim ka reketu dok Martin ostaje na Vasi i onda kao programiran okreće mu leđa i pun sprint nazad u reket. Epilog je da Vasa ostaje sam kao duh i naravno daje trojku, dok Laza začuđeno gleda Martina. U prvom narednom prekidu je Martin zamenjen.

 

Odmah mi je prošao kroz glavu Elton Braun na utakmici u Kruševcu protiv Mege, identična situacija...

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Trojke Lazarevića i asisti Topića su kao melem na ranu. Pravda za Ilića.

Valja nam se potruditi oko Petruševa. Večeras je bio u specifićnoj situaciji pa je i te lopte pogubio čim je krenuo da glumi krilo, dribla bekove i usiljeno asistira. Priličnu smo famu napravili oko njegove odbrane ali mu ne ide u prilog što su svi visoki sem lažnog Raduljice  jači u tom segmentu, ali naučilo se nešto i u pečalbi...ipak je odigrao 35 tekmi za Efes (13 -22).

Uz ovakvog Ivanovića samo nam je trebao ceo semestar Adamsovog prilagodjavanja na EU košarku dok ne ustanovimo da je to Džoni sa dredovima, kako ga je neko ovde već nakitio.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni said:

Jedan Jovic resava sve Zvezdine probleme.

Ali onda je Ivanovic visak. Ili ce imati ulogu Topica... Ali tandem Jovic - Nedovic, Markovic - Adams ne bi bili toliki losi... Jos uvek je nejasno ko je backup Nedovicu. Da li je to Lazic, Dobric, ili Holand?

Link to comment
Share on other sites

Super prvo poluvreme. Drugo nisam uspeo da ispratim. 

 

Bas zabrinjavajuce deluje Adams. Mislim da je na poziciji prvog pleja morao biti lider i da za njega pare nisu smele da se zale. Pogotovo sto smo dali puno novaca za Raduljicu i Holanda. To me podseca na jednog rodjaka koji kaze skupo mu da plati majstora, pa uradi sam, ispadne skuplje i plus ni na sta ne lici.

5 minutes ago, Predragdjape said:

Ali onda je Ivanovic visak. Ili ce imati ulogu Topica... Ali tandem Jovic - Nedovic, Markovic - Adams ne bi bili toliki losi... Jos uvek je nejasno ko je backup Nedovicu. Da li je to Lazic, Dobric, ili Holand?

 

Nemamo ni zdravog beka, pa samim tim nema potrebe niko da ga menja 🤣

Edited by Profesor
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, srlepajce said:

Laki, ne bih se slozio bas

Jovanovic i solidno vodio mec koliko mu je ovo prvi ovakvog nivoa

Bilo je tu gresaka naravno ali tu je Efes,  Ataman

tesko da je njegovo vodjenje utakmice nesto odlucilo

 

Brate, drugo poluveme je bilo za taktičko pokaznu vežbu "Kako se ne vodi EL utakmica". Što god je mogao da usere usrao je. I tu ne mislim na muku sa spoljnjim pozicijama (gde i uz personalne probleme opet previše Lazića) već na tragikomično rotiranje na unutrašnjim pozicijama i potpuno odsustvo svesti šta i koliko koji igrač može u nekom trenutku utakmice i sa određenim saigračima. Osećaj za feeling ukurcu™

 

Uz to na KZŠ je izjavio da Holand nije igrao "njegovom odlukom", što sve prethodno navedeno diže na još viši nivo.

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...